Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cnn35 2015 ve 2016 gelir beyanlarını hazırladık biz hayırlı olsun bol şans

• Merhaba arkadaşlar bugün green card mülakatim vardi.Once numara veriyorlar sıra gelince evrakları alıyorlar yine uzun bir bekleyişten sonra mülakata geçtik çok kısa sürdü ne zaman tanistiniz ve ne zaman evlendiniz sadece bunları sordu görevli bayan vize onaylandı 5 iş günü içinde pasaportunuz PTT den alabilirsiniz dedi bekleyen herkese bol şanslar diliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zey23 ABD vatandaşı ile Türkiye'de evlilik sureci içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar bugün green card mülakatim vardi.Once numara veriyorlar sıra gelince evrakları alıyorlar yine uzun bir bekleyişten sonra mülakata geçtik çok kısa sürdü ne zaman tanistiniz ve ne zaman evlendiniz sadece bunları sordu görevli bayan vize onaylandı 5 iş günü içinde pasaportunuz PTT den alabilirsiniz dedi bekleyen herkese bol şanslar diliyorum

tebrikler ve bundan sonraki surecte bol sanslar 🙂

• @crazycells çok teşekkürler bekleyen herkese bol şans diliyorum

• @crazycells merhabalar ben kızım için green card başvurdum fakat usic sitesinde green card beklerken K-4 vizesi ile Amerika ya gelebileceğini okudum bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zey23 ABD vatandaşı ile Türkiye'de evlilik sureci içinde söyledi:

@crazycells merhabalar ben kızım için green card başvurdum fakat usic sitesinde green card beklerken K-4 vizesi ile Amerika ya gelebileceğini okudum bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Sizin degil de, ABD vatandasi olan esinizin K4 vizesine basvuru yapmasi gerekecek. Dogrusunu soylemek gerekirse teorik olarak bilgim var ama pratikte bu vize konusunda hicbir bilgim yok. Su sayfada teorik bilgiler mevcut:

Fakat ben bu surecin sizin Green Card surecinden once biteceginden supheliyim. Belki bu konuda yakin gecmiste tecrube sahibi bir avukata danismak faydali olabilir. En azindan surece baslamanin degip degmeyecegini anlamak icin...

• Oncelikle herkese selamlarimi sunuyorum. Ayni zamanda herkesin isinin rast gitmesini ümit ediyorum. Sunu sormak istiyorum öncelikle benim immigration service center im TEXAS. Belgelerimin kabul edilip alindigina dair I797 formu bana gönderildi. Bu asamadan itibaren benim I130 islemi ne kadar surer bilgisi olan lütfen bnmle paylaşabilir mi . Yani ben evlilik vizesi olan k1 e başvuru yaptım. Benim canimi sikan nokta günlük hayatta karsilastigim insanların dedikleri 1 ,1.5, 2 yıl surer diyorlar. Uzun lafın kısası benim islemim ne kadar sürüyor lütfen basından gecen birinin tecrübesine ihtiyacım var. Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydin1150 ABD vatandaşı ile Türkiye'de evlilik sureci içinde söyledi:

Oncelikle herkese selamlarimi sunuyorum. Ayni zamanda herkesin isinin rast gitmesini ümit ediyorum. Sunu sormak istiyorum öncelikle benim immigration service center im TEXAS. Belgelerimin kabul edilip alindigina dair I797 formu bana gönderildi. Bu asamadan itibaren benim I130 islemi ne kadar surer bilgisi olan lütfen bnmle paylaşabilir mi . Yani ben evlilik vizesi olan k1 e başvuru yaptım. Benim canimi sikan nokta günlük hayatta karsilastigim insanların dedikleri 1 ,1.5, 2 yıl surer diyorlar. Uzun lafın kısası benim islemim ne kadar sürüyor lütfen basından gecen birinin tecrübesine ihtiyacım var. Teşekkürler...

Siz evlilik vizesine mi basvurdunuz? Yoksa nisanlilik vizesine mi?

Eger nisanlilik vizesine yani K1'e basvurduysaniz su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/274/k1-vizesi-nişanlılık-vizesi

• Pardon yaaa 🙂 Ben evlilik vizesine başvurdum. Olur dilerim yanlislikla k1 yazmisim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Pardon yaaa 🙂 Ben evlilik vizesine başvurdum. Olur dilerim yanlislikla k1 yazmisim...

ok, siz CR1/IR1 basvurusu yaptiniz o halde? Tum surec 1.5 yil civarinda suruyor maalesef ama bu aralar butun Green Card sureclerinde bir yavaslama var, bilginize. Sanirim en erken 6 ay sonra islemleriniz devam eder. Maalesef beklemek disinda yapilabilecek bir sey yok.

• bu aralardan kastiniz 1.5 yılı geçer mi ? ben 1 yılda hepsi biter diye düşünüyordum. 😞 Tesekkuler

• (7.5 Months to 9.5 Months )U.S. citizen filing for a spouse, parent, or child under 21 (July 16, 2017 ) su anda processing time bunu gösteriyor. Peki neden 6 ay ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

(7.5 Months to 9.5 Months )U.S. citizen filing for a spouse, parent, or child under 21 (July 16, 2017 ) su anda processing time bunu gösteriyor. Peki neden 6 ay ?

6 aydan daha kisa zamanda sira gelmiyor, o nedenle 🙂 resmi degil deneyimlerden kaynakli bir sayi yani...

Umarim 1.5 yili gecmez, ne ben ne de baskasi size bunun garantisini veremez maalesef.

• Yakın tarihte bir arkadaşımın deneyımını yazayım. 2016 aralık ayında Newyorka geldı. 2017 mayıs ayında evlendı amerıkan vatandasıyla. Ve suan 2 yıllık greencardını aldı yaklasık bır ay önce.

• Selam sedef senin arkadaşın abd de bulunduğu icin erken sürmüş biz turkiyeden getirmeye calisyrz teşekkürler saolasin paylasimin icin ...

• Doğrudur sizin işlemler daha uzun sürecek malesef. Bol şanslar dilerim

• Herkese selamlar bende türkiyede evlenip gc başvurusu yapanlardanım Bizim evraklarımız 27 martta uscis’den onaylandı 2 nisanda nvc ye gönderildiği hakkında mail aldık ama hala nvc’den bize herhangi yönergeler için mail veya bilgi gelmedi aradığımızda henüz sisteme geçmedi deyip kapatıyorlar nerdeyse 8 hafta olucak bu süreç normal mi daha önce bu süreçten geçenler kaç ayda dönüş yapıldığı konusunda bilgi verebilirler mi ??

• ayse23 Slm 4 haftada size yönergeler gelmiş olmaliydi.NVC süreci benim ABD ye geliş içinde totalde 4 ay sürdü hayırlısı olsun sizin icin

• Teşekkür ederim zey23 dün mail geldi şimdide hangi evrakları tercüme edilecek yada burda benden hangi bilgiler isteniyor tam olarak bana yardımcı olun çünkü eşimin Türkçesi çok az bende kararsız kaldım

• Pay the Immigrant Visa Application fee and Affidavit of Support fee through CEAC
    Submit your visa application form through CEAC
    Please review https://nvc.state.gov/documents for a complete list of required documents for your case.
    Collect the required financial documents, police certificate(s), and civil documents
    Scan and upload all of these documents to your CEAC account

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |