Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba oğlum için i260 formu dolduracağım. Eşim Amerikan vatandaşı, ben green cardlıyım. Oğlum ilk evliliğimden velayeti bende ve yaşı küçükken ikinci evliliğimi yaptım. ve IR2 sürecini şuanki amerkan vatandaşı eşim üzerinden ilerletiyoruz. Yani stepfather üzerinden. Forma da baba ile ilgili bölümü öz babasının bilgileri ile mi yoksa başvuruyu kendi üzerinden yapan stepfather bilgileri ile mi dolduracağız?

• Merhabalar , bugün forumda dolaşırken bu sayfaya denk geldim , bende 2. Evliliğimi ABD vatandaşı İle Türkiye de gerçekleştirdim şuan kendim greencard sürecindeyim , fakat ilk evliliğimden 9 yaşında çocuğum İçin ekstra bir başvuru yapmadık , benim formumun içinde çocuğumun bilgilerini doldurduk sadece , şuan anladığım kadarıyla onun İçin ayrı başvuru yapmamız gerekiyormuş sanırım. Şimdi hızlıca ona da başvuru yapacağız ayrıca benim için ekstra K3 başvurusu da yapmıştık , oğlum içinde K4 e de başvuru yapabiliriz sanırım. Şuan çok morelim bozuldu , benim başvurularım nisan 2022 de yapıldı çünkü , arada zaman farkı çok olacak
    @crazycells

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinem-Arslan, içinde söyledi: ABD vatandasi ile Turkiye'de evlilik sonrasi cocuklar icin IR2 / CR2 vizesi

Merhaba oğlum için i260 formu dolduracağım. Eşim Amerikan vatandaşı, ben green cardlıyım. Oğlum ilk evliliğimden velayeti bende ve yaşı küçükken ikinci evliliğimi yaptım. ve IR2 sürecini şuanki amerkan vatandaşı eşim üzerinden ilerletiyoruz. Yani stepfather üzerinden. Forma da baba ile ilgili bölümü öz babasının bilgileri ile mi yoksa başvuruyu kendi üzerinden yapan stepfather bilgileri ile mi dolduracağız?

Sanirim DS-260 formu demek istediniz? Biyolojik babasinin bilgilerini yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@enayt, içinde söyledi: ABD vatandasi ile Turkiye'de evlilik sonrasi cocuklar icin IR2 / CR2 vizesi

Merhabalar , bugün forumda dolaşırken bu sayfaya denk geldim , bende 2. Evliliğimi ABD vatandaşı İle Türkiye de gerçekleştirdim şuan kendim greencard sürecindeyim , fakat ilk evliliğimden 9 yaşında çocuğum İçin ekstra bir başvuru yapmadık , benim formumun içinde çocuğumun bilgilerini doldurduk sadece , şuan anladığım kadarıyla onun İçin ayrı başvuru yapmamız gerekiyormuş sanırım. Şimdi hızlıca ona da başvuru yapacağız ayrıca benim için ekstra K3 başvurusu da yapmıştık , oğlum içinde K4 e de başvuru yapabiliriz sanırım. Şuan çok morelim bozuldu , benim başvurularım nisan 2022 de yapıldı çünkü , arada zaman farkı çok olacak
    @crazycells

Evet, hem siz hem de cocugunuz icin ayri ayri I-130 formu doldurmaniz gerekiyor, siz IR-1 ile, cocugunuz da IR-2 ile vize alacaksiniz.

Hemen doldurup USCIS'e gonderin, eger yakin zamanlarda onaylanirsa USCIS ikisini berabar NVC'ye gonderebilir diye dusunuyorum.

• @Sinem-Arslan, içinde söyledi: ABD vatandasi ile Turkiye'de evlilik sonrasi cocuklar icin IR2 / CR2 vizesi

Merhaba oğlum için i260 formu dolduracağım. Eşim Amerikan vatandaşı, ben green cardlıyım. Oğlum ilk evliliğimden velayeti bende ve yaşı küçükken ikinci evliliğimi yaptım. ve IR2 sürecini şuanki amerkan vatandaşı eşim üzerinden ilerletiyoruz. Yani stepfather üzerinden. Forma da baba ile ilgili bölümü öz babasının bilgileri ile mi yoksa başvuruyu kendi üzerinden yapan stepfather bilgileri ile mi dolduracağız?

Bende ilk evliliğimden olan kızımla beraber abd vatandaşı yeni eşim üzerinden başvuru yaptım. Kızımla dosyamız nvc de. Kızım 9 yasında. Abd girdiğimizde kızım otomatik abd vatandaşı olacak mı onu merak ediyorum. Sonuçta üvey babası istek yapıyor

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @zey23 merhaba. Siz green card sürecinde turist vizesini nasıl aldınız acaba biraz detaylandırabilir misiniz? Başvurunuzu Türkiye’den mi yapmıştınız

• Merhabalar 2023 Nisan ayında vatandaş oldum. Green Card sahibi iken eşim için f2a vizesine başvuruda bulunmuştum daha sonra vatandaş olunca güncelleyip cr1 vizesine güncelleme yapıldı. Eşim hamileydi ve haziran da Türkiye’de doğum yaptı çocuğun direk vatandaş olması için İstanbul konsolosluğuna gittim fakat 5 sene fiziksek olarak yaşama şartını yerine getiremediğim için red verdiler. Şimdi nasıl bir yol izlemem gerekli. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• @Dragon

Umarım yanlış biliyorumdur ama çocuğunuz için I-130 doldurmanız gerekebilir. Eğer vatandaş olmamış olsaydınız eşiniz kartını aldıktan sonra çocuğunuz vizesiz eşinizle birlikte Abd'ye girebiliyordu diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hanifeersan, içinde söyledi: ABD vatandasi ile Turkiye'de evlilik sonrasi cocuklar icin IR2 / CR2 vizesi

@Sinem-Arslan, içinde söyledi: ABD vatandasi ile Turkiye'de evlilik sonrasi cocuklar icin IR2 / CR2 vizesi

Bende ilk evliliğimden olan kızımla beraber abd vatandaşı yeni eşim üzerinden başvuru yaptım. Kızımla dosyamız nvc de. Kızım 9 yasında. Abd girdiğimizde kızım otomatik abd vatandaşı olacak mı onu merak ediyorum. Sonuçta üvey babası istek yapıyor

Hayir, Green Card alacak. Daha sonra siz vatandaslik alirken otomatik olarak vatandas olabilir (eger ABD'de sizinle yasiyorsa), bunun disindaki durumlarda kendisinin 5 yil ABD'de yasayip vatandaslik basvurusu yapmasi gerekir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dragon, içinde söyledi: ABD vatandasi ile Turkiye'de evlilik sonrasi cocuklar icin IR2 / CR2 vizesi

Merhabalar 2023 Nisan ayında vatandaş oldum. Green Card sahibi iken eşim için f2a vizesine başvuruda bulunmuştum daha sonra vatandaş olunca güncelleyip cr1 vizesine güncelleme yapıldı. Eşim hamileydi ve haziran da Türkiye’de doğum yaptı çocuğun direk vatandaş olması için İstanbul konsolosluğuna gittim fakat 5 sene fiziksek olarak yaşama şartını yerine getiremediğim için red verdiler. Şimdi nasıl bir yol izlemem gerekli. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sayin @ICu 'nun dedigi gibi vatandas olmasaydiniz esinizin F2A dosyasina ekleyebiliyordunuz, ama vatandas olduktan sonra esiniz IR-1 , cocugunuz da IR-2 alacagi icin ayri bir gocmenlik sureci baslatmaniz gerekiyor.

Yeni bir I-130 formu doldurarak cocugunuz icin IR-2 surecinizi baslatmalisiniz.

• @Sinem-Arslan durumu merak ettim sonuç ne oldu acaba?

• @crazycells "Bu ucretleri online olarak https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx adresinden ayri ayri odemelisiniz. Bu ucretleri odemek icin bir ABD bankasindan hesap numarasina ve routing number’a ihtiyaciniz olacak."

Yazmışsınız.. Bunu Türkiye'den o zaman ödeme şansımız yok mu? Bunu nasıl ödüyor TR'den süreci devam ettirenler, avukatı olanın avukatı mı ödüyor ABD'den bir avukat mesela?

Tşk ederim.

• Arkadaşlar eşimin 15 yaşında ki oğluna turist vizesi baş vurusu kabul edildi ve vizesini aldı. Ben USA vatandaşıyım,eşim green kartlı. Sorum şu oğlunun vilayeti kendisinde ve o buraya geldiğinde biz ona burada GC baş vurusu yapabiliyormuyuz? benim onu evlatlık mı almam lazım? üvey baba üzerinden istek yapamıyormuyuz. Yani turist vizesinden göçmenlik. 15 yaş olduğu için sıkıntı yapacaklarını sanmıyorum çünkü çocuk statüsünde geçiyor.

• Bu ileti silindi!

• Sayın arkadaşlar ve adminimiz @crazycells
    Eski eşimden olan Çocuklarim için (9 ve 12 yaş) Greenland başvurusu yapacağım avukatsız bir şekilde sizlerin yardımı ile yapmak istiyorum. Yolun çok başındayım lütfen bana yardımcı olun. Eşim Amerika doğumlu ve vatandaş
    Konunun başındaki açıklamayı okudum I-130 ve G-1145 formları doldurulacak. Sorularım
    1- İstenen belgeleri doldurduğumuz formlarla aynı anda mı gönderiyoruz yoksa formları doldurup gönderdikten sonra mı bizden isteyecekler.
    2-(Cocukla olan resmi iliskinizi gosteren belgeler) üvey anne olduğu için ne gibi evraklar koymamız gerekiyor? Çocuklar benim nüfus kaydımda gözüküyor, Evliliğimizi Türk konsolosluğunda onaylatıp eşimi kendi nüfusuma geçirmem gerekir mi? Bu şekilde çocuklarla birlikte oda nüfus kaydımda gözükür. Gerek var mı yok mu?
    3- sponsor olabilmesi için 2 çocuk için yıllık kazancı ne kadar olması lazım? Şuan evli olduğumuz için bende kazancımı gösterebiliyormuyum? Yani İkimizin toplam kazancını gösterebiliyormuyuz?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |