Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

• What is effective date of change de hangi date i kastediyor acaba . Okulbaslama tarihi mi?

• @crazycells harikasiniz

• What date are you requesting your current or requested status be extended until dedigi de o zmn okul bitene kdr midir acaba ? Bunlarda normal vize gibi 5 yillik bi sure yazabilir miyim yoksa i20 expiration tarihine kdr mi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crn93, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

What date are you requesting your current or requested status be extended until dedigi de o zmn okul bitene kdr midir acaba ? Bunlarda normal vize gibi 5 yillik bi sure yazabilir miyim yoksa i20 expiration tarihine kdr mi

evet o dediginiz tarihler.
    Hayir yazamazsiniz, buradaki bilgiler I-20 formundaki tarihlerle eslesmeli.

• @crn93 Bildiğim kadarıyla kayıt yaptırdığınız okulda kiminde quarter kiminde semester olarak adlandırılan ilk kuru almadan başka bir okula transfer olamıyorsunuz. Yani paradan ziyade eğer yeni taşınacağınız yer kayıt olunan okula uzaksa büyük problemlere sebep olabilir.

• @mydream cok tesekkur ederim. Okul daha baslamadan, hatta statu degisimi kabulu daha gelmeden bu degisiklik yasansa bile mi acaba boyle ?

• Okul başlamadan dediğinizde statü değişim talebinizin kabul edildiğini varsayıyoruz ki o zaman, o okulda ilk kuru tamamlaması gerekiyor transfer olabilmesi için. Yani okulun başlayıp başlamamasının bir önemi kalmıyor. Transferde hem yeni okuldan kayıt kabul almanız gerekiyor hem eski okulun transferinizi onaylayan formları size verip sistemden onay vermesi gerekiyor. Statü değişimi onayı gelmeden önce böyle bir şey yapabilir misiniz... Benim düşüncem, bu işlem bir transfer işlemi olmayacağından bence zor olacağıdır. Çünkü size gelecek onay kayıt olunan okul üzerinden gerçekleştiriliyor. Siz yeni bir okulla bu işlemleri yapmak istediğinizde sıfırdan başlamak gibi bir şey oluyor. Ama net bir bilgiye sahip değilim. Okullardan bu konuda daha net bilgi alabiilirsiniz. Ama eğer 3-4 ay sonra taşınacaksanız ve bu kesinse şimdiden o taşınacağanız yerdeki bir okula kayıt yaptırmanız daha sağlıklı olur kanımca çünkü zaten 3-4 aydan önce onay gelmeyecektir.

• @mydream ilginize cok tesekkur ederim. Cok makbule gecti.

• @crn93 Rica ederim.

• Merhaba.. Ben covid19dolayısıyla 3 ay geç dönebildim Amerika'dan ve i-539 doldurmadan. Yani 6 ay artı 3 ay kaldım zorunlu. Döndükten bir müddet sonra da tarafıma stay [email protected] dan e-mail gelmiş. U.S. Customs and Border Protection records indicate that there is important new information related to your admission into the United States. Diyor ve i94 resmi sitesinden view compliance bölümüne girerek bu bilgilere ulaşabileceğim bilgisi yer alıyor. Ben bu siteden bilgilerimi girip detaya ulaşmaya çalıştım ama bir türlü giriş yaptıktan sonra sayfada gerekli bilgiler gözükmüyor. Her seferinde şu an bu bilgiler görüntülenemiyor diyor.
    Acaba bu aşırı kaldım diye vizemin iptal edildiğinin bilgilendirmesi midir?
    Benim aklıma başka birşey gelmedi.
    Teşekkürler şimdiden.

• ........

• @DustyBlue nereden kontrol ettiniz ? Link gönderebilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metin1985, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Merhaba.. Ben covid19dolayısıyla 3 ay geç dönebildim Amerika'dan ve i-539 doldurmadan. Yani 6 ay artı 3 ay kaldım zorunlu. Döndükten bir müddet sonra da tarafıma stay [email protected] dan e-mail gelmiş. U.S. Customs and Border Protection records indicate that there is important new information related to your admission into the United States. Diyor ve i94 resmi sitesinden view compliance bölümüne girerek bu bilgilere ulaşabileceğim bilgisi yer alıyor. Ben bu siteden bilgilerimi girip detaya ulaşmaya çalıştım ama bir türlü giriş yaptıktan sonra sayfada gerekli bilgiler gözükmüyor. Her seferinde şu an bu bilgiler görüntülenemiyor diyor.
    Acaba bu aşırı kaldım diye vizemin iptal edildiğinin bilgilendirmesi midir?
    Benim aklıma başka birşey gelmedi.
    Teşekkürler şimdiden.

Dediginiz gibi bir durum olabilir maalesef. Sitede de bahsetmisler bu yeni sistemden: https://www.cbp.gov/travel/international-visitors/i-94/traveler-compliance

Suradan "Get Most Recent I-94" deyince, bilgiler cikiyor mu?

• @crazycells O dediğiniz yerden de baktım, son 5 yıl içindeki giriş ve çıkış bilgileri gözüküyor, yani vize iptali veya süreyi şu kadar aşmışsınız gibi bir ibare yok. View compliance bölümünden de bilgilerimi girdiğimde aradığım bilgilere hala şu an için ulaşılamadığına dair bir bilgi düşüyor ekrana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metin1985, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells O dediğiniz yerden de baktım, son 5 yıl içindeki giriş ve çıkış bilgileri gözüküyor, yani vize iptali veya süreyi şu kadar aşmışsınız gibi bir ibare yok. View compliance bölümünden de bilgilerimi girdiğimde aradığım bilgilere hala şu an için ulaşılamadığına dair bir bilgi düşüyor ekrana.

Bu durumda sanirim daha sonra kontrol etmeniz gerekecek.

• @crazycells tekrardan selamlar 🙂 b2 vizemi f1 vizesine cevermek istiyorum okul buldum. sonra avukatimi aradim benden $2500 istedi f1 ve b2 uzatmak icin
    bu islemleri kendim yapsam sorun yasarmiyim ?

• @mistikky, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells tekrardan selamlar 🙂 b2 vizemi f1 vizesine cevermek istiyorum okul buldum. sonra avukatimi aradim benden $2500 istedi f1 ve b2 uzatmak icin

B2 vizenizi herhangi bir şekilde ihlal etmediğinizi, dolayısıyla profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olmayacağı fikrinden hareketle, statü değişikliği için avukata gitmenize gerek olmadığını söyleyebilirim. Kayıt olmak istediğiniz okul zaten ne yapmanız, hangi formları doldurmanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mistikky, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells tekrardan selamlar 🙂 b2 vizemi f1 vizesine cevermek istiyorum okul buldum. sonra avukatimi aradim benden $2500 istedi f1 ve b2 uzatmak icin

Sorun olmaz, bu konuyu okuyup surece asina olduysaniz tek basiniza da rahat halledebilirsiniz 🙂

Tek unutmamaniz gereken sey, ayni anda hem B2'yi uzatmaya hem de F1'e degistirmeye basvuru yapmaniz lazim ve dosya sonuclanana kadar her 6 ayda 1 B2'yi uzatmak icin yeni bir I-539 formu doldurup gondermeniz...

• Merhabalar ben b1/b2 vizesiyle kasım ayında geldim i94 umum süresi mayıs 7 de bitiyordu korona nedeniyle ve bazı nedenlerden uzatmaya başvurdum mart sonunda ve henüz processde tabi Yavaş işlediği için. Bu process in bir süresi var mı yani İ94 suresinin bitişinden sonra 240 günden fazla kalırsak process devam ediyor olsa bile kaçak mı sayılırız? Ayrıca erkek arkadaşımla evlenme durumumuz var o vatandaş ve amerikaya ocak ayında gelecek k1 e mi başvurmalıyım dönüp yoksa extension processdeyken evlenmeli miyiz kafamız karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |