Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

• @oguzcansel hayırlısı olsun herşey sizin için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzcansel Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

başvurumu 2 dosya (b2 ve f1) halinde gönderdim hayırlı olsun) sanırım i797 dedikleri başvurumun alındığına dair bir posta gönderecekler

bol sanslar, normalde oyle olmasi lazim, fakat siz online basvuru yaptiniz degil mi? Bu sureci sizden ogrenecegiz biraz 🙂 sadece online bildirime donusmus de olabilir, hemen yukarida sayin @redsat2000 'in olusturdugu konuda bazi bilgiler var.

• @oguzcansel bol şanslar İstediğin bilgiler Amerikan Vizeleri / USCIS, Dijital Göç İşleme İşlemine Geçişi Hızlandırıyor (I-539 güncellemesi) kısmında

• @crazycells teşekkürler.hayır onlıne olarak yapmadım.böyle birşeyden haberim yoktu.buradan ve daha yeni başvuru yapmış arkadaşlardan toparlayarak bir dosya hazırlayıp gönderdim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzcansel Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@crazycells teşekkürler.hayır onlıne olarak yapmadım.böyle birşeyden haberim yoktu.buradan ve daha yeni başvuru yapmış arkadaşlardan toparlayarak bir dosya hazırlayıp gönderdim.

su sayfayi inceleyin isterseniz:

soyle bir ibare var "Starting on March 22, 2019, we will only accept the revised Form I-539 with an edition date of 02/04/19." Dolayisiyla basvurunuzu dogru formla yaptiginizi kontrol edin, sanirim sadece online form kabul ediliyor artik.

• Merhaba.
    25 aralık 2018 tarihinde bebeğimle birlikte amerikaya giriş yaptık turist olarak. Verdikleri çıkış tarihim 24 haziran. Annem ve babam green card sahibi. Eylül ayında kanadada okula başlayacağım. İsteğim o zamana kadar ailemle beraber kalmak. Tam olarak Agustos başına kadar amerikada kalmak istiyorum. Yani yaklaşık ekstra bir ay kalış süresine ihtiyacım var. İlk başta kanadaya giriş çıkış yapmayı düşündüm ama sınırda ne ile karşılaşırız bilemediğimizden vazgeçtik. Şimdi vize uzatmaya başvursak çok mu geç kalmış oluruz? Muhtemelen uzatma talebi sonuçlanmadan ülkeden çıkmış olacağız zaten. Daha sonra problem olur mu tekrar annemleri ziyaret etmek istesek? Ya da başka önerisi olan olur mu?
    Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibg Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Merhaba.
    25 aralık 2018 tarihinde bebeğimle birlikte amerikaya giriş yaptık turist olarak. Verdikleri çıkış tarihim 24 haziran. Annem ve babam green card sahibi. Eylül ayında kanadada okula başlayacağım. İsteğim o zamana kadar ailemle beraber kalmak. Tam olarak Agustos başına kadar amerikada kalmak istiyorum. Yani yaklaşık ekstra bir ay kalış süresine ihtiyacım var. İlk başta kanadaya giriş çıkış yapmayı düşündüm ama sınırda ne ile karşılaşırız bilemediğimizden vazgeçtik. Şimdi vize uzatmaya başvursak çok mu geç kalmış oluruz? Muhtemelen uzatma talebi sonuçlanmadan ülkeden çıkmış olacağız zaten. Daha sonra problem olur mu tekrar annemleri ziyaret etmek istesek? Ya da başka önerisi olan olur mu?
    Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.

Sorun degil, su an basvuru yapabilirsiniz. Zaten cevap gelene kadar ABD'den cikmis olursunuz. I-539 basvurusunun belgelerini saklayin, dolayisiyla daha sonra kacak kalmadiginizi gosterebilirsiniz.

Zaten onceki sayfalari okursaniz, basvuru onaylanirsa bu gunlerin hicbiri kacak gun sayilmayacak, basvuru onaylanmazsa bile bu bekleme suresindeki gunlerin bir kismi kacak olarak sayilmayacak (120 gune kadar), dolayisiyla bir dahaki giriste de problem yasayacaginizi zannetmiyorum (Tabii surekli giris-cikis yapip ABD'de uzun sureli kalmazsaniz).

• @crazycells çok teşekkürler. Sizin yorumlarınızı okuduktan sonra başvruya karar vermiştik zaten sadece geç olur mu ondan emin olamadık. Çok açıklayıcı olmuş ilk sayfadaki yorumlarınız.

Bu arada bilginiz var mı, I539 u ben I539a yı bebeğim için dolduracağım değil mi?

Ve teyit etmek için soruyorum, tüm belgeleri elimle doldurup belgelerm olduğu aynı zarfın içine 370+85+85 dolarlık çeki ekleyip gönderebilrim?

• teşekkürler @crazycells i539 u posta ile gönderdim.geçerlilik tarihi 2020 ye kadar .yani herhangi bir yanlışlık yaptığımı sanmıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibg Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkürler. Sizin yorumlarınızı okuduktan sonra başvruya karar vermiştik zaten sadece geç olur mu ondan emin olamadık. Çok açıklayıcı olmuş ilk sayfadaki yorumlarınız.

Bu arada bilginiz var mı, I539 u ben I539a yı bebeğim için dolduracağım değil mi?

Ve teyit etmek için soruyorum, tüm belgeleri elimle doldurup belgelerm olduğu aynı zarfın içine 370+85+85 dolarlık çeki ekleyip gönderebilrim?

Evet, siz I-539'u, bebeginiz de I-539A'yi dolduracak (tabii ki onun adina siz dolduracaksiniz 🙂 )

Siz B1/B2'yi uzattiginiz icin su an online gonderim yapacaksaniz kanimca, sistem birkac ay once degisti, bazi vize turlerindeki basvurular icin online basvuru yapabiliyorsunuz. Resmi sitede guncel bilgiler yer aliyor olmali: https://www.uscis.gov/i-539

• ⭐⭐⭐⭐⭐

teşekkürler @crazycells i539 u posta ile gönderdim.geçerlilik tarihi 2020 ye kadar .yani herhangi bir yanlışlık yaptığımı sanmıyorum.

tamamdir, dogru(guncel) formu gonderdiyseniz sorun yoktur.

• @bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

12.5 ay once(Subat,12) B-2 ile abd’ye giris yaptim ve giris yaptiktan 4 ay sonra(Haziran,27) change of statu ile F-1 e ve tourist visa extension’a basvurdum. 8 ay sonra(Subat,8) dosyamda eksik oldugu ve ilk 6 aylik extension basvurumun kabul oldugu mektubu geldi. 13 marta kadar tekrar extension basvurusu yapmam gerektigi belirtiliyor mektupta. Ben de 13 ay once tanistigim kiz arkadasimla gecen ay(Ocak,17) evlendim. Green card basvurusunu insallah bu hafta yapicaz. Form 485’de sevis id yazdim ayrica recipt notice’leri de yazdim. Ve recipt notice kagitlarini, I-20 ve kabul edilen extension mektubunun kopyasini dosyaya ekledim. üc sorum olacak:
    1-) Green card basvurusu dosyasina, formlara ek olarak eklemem gereken bir sey var mi?
    2-) Change of Statu basvurumun durumu green card basvurumu etkiler mi?
    3-) Sizce tekrar form ucreti odeyip F-1 basvurumu ve tourist visa extension basvurumu devam ettirmeli miyim? Bu konuda tereddutlerim var cunku 12 Subata kadar extension basvurum kabul edildi ancak 12 Subattan itibaren abd’deki statum belirsiz. Uscis F-1 basvurum icin 13 Mart’a kadar dosyalari gondermem icin sure verdi ayrica.
    Biraz karisik bir durum malesef, yardimci olursaniz cok sevinirim, tesekkurler 🙂

Aos basvurumu yaptim ancak hali hazirda islemde olan change of statu basvurum devam ediyor. Yukarida dedigim gibi 13 marta kadar belge gondermem istenmisti COS ile alakali. Ben COS basvurumla ilgili herhangi bir iptal islemi yapmadan Aos dosyami gonderdim. Bu bir sorun olur mu acaba? 13 marta kadar belgeyi gondermeyip COS dosyamin kendiliginden iptal olmasini beklemek istedim.

17 Mayis’ta bi mektup aldim Uscis’ten. 6 Mayis’ta basvurum reddedilmis. Benden birkac belge istemislerdi göndermeyince basvuru red ile sonuclandi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

12.5 ay once(Subat,12) B-2 ile abd’ye giris yaptim ve giris yaptiktan 4 ay sonra(Haziran,27) change of statu ile F-1 e ve tourist visa extension’a basvurdum. 8 ay sonra(Subat,8) dosyamda eksik oldugu ve ilk 6 aylik extension basvurumun kabul oldugu mektubu geldi. 13 marta kadar tekrar extension basvurusu yapmam gerektigi belirtiliyor mektupta. Ben de 13 ay once tanistigim kiz arkadasimla gecen ay(Ocak,17) evlendim. Green card basvurusunu insallah bu hafta yapicaz. Form 485’de sevis id yazdim ayrica recipt notice’leri de yazdim. Ve recipt notice kagitlarini, I-20 ve kabul edilen extension mektubunun kopyasini dosyaya ekledim. üc sorum olacak:
    1-) Green card basvurusu dosyasina, formlara ek olarak eklemem gereken bir sey var mi?
    3-) Sizce tekrar form ucreti odeyip F-1 basvurumu ve tourist visa extension basvurumu devam ettirmeli miyim? Bu konuda tereddutlerim var cunku 12 Subata kadar extension basvurum kabul edildi ancak 12 Subattan itibaren abd’deki statum belirsiz. Uscis F-1 basvurum icin 13 Mart’a kadar dosyalari gondermem icin sure verdi ayrica.
    Biraz karisik bir durum malesef, yardimci olursaniz cok sevinirim, tesekkurler 🙂

Aos basvurumu yaptim ancak hali hazirda islemde olan change of statu basvurum devam ediyor. Yukarida dedigim gibi 13 marta kadar belge gondermem istenmisti COS ile alakali. Ben COS basvurumla ilgili herhangi bir iptal islemi yapmadan Aos dosyami gonderdim. Bu bir sorun olur mu acaba? 13 marta kadar belgeyi gondermeyip COS dosyamin kendiliginden iptal olmasini beklemek istedim.

17 Mayis’ta bi mektup aldim Uscis’ten. 6 Mayis’ta basvurum reddedilmis. Benden birkac belge istemislerdi göndermeyince basvuru red ile sonuclandi.

Guncelleme icin tesekkurler, AOS receipt'i geldigi icin (I-797) , sizin statunuz su an icin problem degil. Oldukca kabul edilebilir bir aciklamaniz da var "planlariniz beklemediginiz sekilde degisti ve gocmen olmaya karar verdiginiz icin, gocmen olmayan basvuruya devam etmediniz"

• Merhaba, B1 vize türünden F1 öğrenci vizesine başvururken üniversite diploması ve transkript gerekiyor mu istenen belgeler arasında?

• @keepdreaming Hayır gerekmiyor ancak dilersen üniversiteyi bitirdim yüksek lisans için dil eğitimine ihtiyacım var bundan dolayı başvuruyorum diyerek gönderebilirsin

• @redur47 dil okulu için sormuştum, gerekmiyor öyleyse. teşekkürler cevap için. bir de şunu merak ediyorum. öğrenci vizesine geçiş yaptıktan sonra pasaporttaki 10 yıllık turist vizesinin bir hükmü kalmıyor mu? Tr'ye dönüp ardından tekrar giriş yapamaz mıyım?

• @crazycells Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Guncelleme icin tesekkurler, AOS receipt'i geldigi icin (I-797) , sizin statunuz su an icin problem degil. Oldukca kabul edilebilir bir aciklamaniz da var "planlariniz beklemediginiz sekilde degisti ve gocmen olmaya karar verdiginiz icin, gocmen olmayan basvuruya devam etmediniz"

Rica ederim, destekleriniz icin ben tesekkur ederim 🙂

• @keepdreaming Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@redur47 dil okulu için sormuştum, gerekmiyor öyleyse. teşekkürler cevap için. bir de şunu merak ediyorum. öğrenci vizesine geçiş yaptıktan sonra pasaporttaki 10 yıllık turist vizesinin bir hükmü kalmıyor mu? Tr'ye dönüp ardından tekrar giriş yapamaz mıyım?

Abd de turist i ogrenciye cevirdiginiz de statunuz okul a devam ettiginiz sure boyunca devam ediyor tr ye dondugunuzde yeniden f1 ogrenci vizesi icin vize almaniz gerekiyor konsolosluga gidip diye biliyorum. Vize farkli sey statu farkli sey o yuzden boyle bir sacmalik ortaya cikmis oluyor turkiyeden ogrenci alabilsem turist ile gidip orda ogrenciye cevirmekle ugrasmam zaten ben boyle dusunuyorum 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keepdreaming Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@redur47 dil okulu için sormuştum, gerekmiyor öyleyse. teşekkürler cevap için. bir de şunu merak ediyorum. öğrenci vizesine geçiş yaptıktan sonra pasaporttaki 10 yıllık turist vizesinin bir hükmü kalmıyor mu? Tr'ye dönüp ardından tekrar giriş yapamaz mıyım?

Eger okul bitmeden Turkiye'yi ziyaret edip geri donuyorsaniz, o durumda Turkiye'deyken F1 vizesi alip geri gelmelisiniz, turist vizesini kullanarak ogrenci girisi yapamazsiniz.

Fakat vizeniz otomatik olarak red olmuyor, eger okul bitip Turkiye'ye dondukten sonra, yine turistik amacla ABD'yi ziyaret etmeyi planliyorsaniz o durumda turist vizenizi kullanarak bunu yapabilirsiniz.

• @crazycells Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@keepdreaming Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Eger okul bitmeden Turkiye'yi ziyaret edip geri donuyorsaniz, o durumda Turkiye'deyken F1 vizesi alip geri gelmelisiniz, turist vizesini kullanarak ogrenci girisi yapamazsiniz.

Fakat vizeniz otomatik olarak red olmuyor, eger okul bitip Turkiye'ye dondukten sonra, yine turistik amacla ABD'yi ziyaret etmeyi planliyorsaniz o durumda turist vizenizi kullanarak bunu yapabilirsiniz.

Peki bu sefer ulkeye giriste problem yaratir mi yani biz sana turist vizesi verdik sen gittin statu degistirip ogrenci oldun simdi tekrar turist vizenle girmek istiyorsun yine statu degistirip ogrenci olarak mi kalicaksin diyerekten kapidan gonderilme ihtimali yuksek mi olur ?

Birde boyle birsey yapan birinin tekrar konsolosluga gidip ogrenci vize alma olasiligi ne olur ? Amaclarinda yaptiklariniz farkli kardesim deyip red verme olasiligi yukselir mi ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |