Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

• @crazycells Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Meraba arkadaslar 🙂 ben amerikaya B-1 vizesiyle gelmistim yakin zamanda burada ingilizce kursuna gitmeye karar verdim ancak bunun icin F-1 vizesi almam gerekiyor. Ben de buradayken change of statu yapmaya karar verdim. Ancak bunun icin turist vize oturum suresi olan 6 ayi uzatmam gerekiyormus. Bu surecte hangi belgeleri hazirlamam gerekir, yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler simdiden 🙂

I-94 sureniz bitmeden basvuru yapmis olmalisiniz.

• Form I-539
    • $370 form ucreti (check ya da money order)
    • I-94 formunuz
    • Pasaportun on bilgi sayfasi ve ustunde vize olan sayfanin fotokopisi
    • I-20 formunuzun kopyasi
    • Maddi birikiminiz (banka hesabi vs.)
    • SEVIS ucretinin odendigine dair kayit
    • Neden statu degistirdiginizi aciklayan bir mektup

Su adrese gondermeniz gerekiyor (USCIS Dallas Lockbox):

USPS icin:
    USCIS
    P.O. Box 660166
    Dallas, TX 75266

FedEx, UPS ve DHL icin:
    USCIS
    ATTN: I-539
    2501 S. State Highway 121 Business
    Suite 400
    Lewisville, TX 75067

cok teşekkür ederim bunlar galiba f-1 change of statü için bunun yanında tourist visa extension için de başvuru yapmak gerekiyor galiba. Bu dosyada neler olmalı acaba bi fikriniz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@crazycells Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Meraba arkadaslar 🙂 ben amerikaya B-1 vizesiyle gelmistim yakin zamanda burada ingilizce kursuna gitmeye karar verdim ancak bunun icin F-1 vizesi almam gerekiyor. Ben de buradayken change of statu yapmaya karar verdim. Ancak bunun icin turist vize oturum suresi olan 6 ayi uzatmam gerekiyormus. Bu surecte hangi belgeleri hazirlamam gerekir, yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkurler simdiden 🙂

I-94 sureniz bitmeden basvuru yapmis olmalisiniz.

• Form I-539
    • $370 form ucreti (check ya da money order)
    • I-94 formunuz
    • Pasaportun on bilgi sayfasi ve ustunde vize olan sayfanin fotokopisi
    • I-20 formunuzun kopyasi
    • Maddi birikiminiz (banka hesabi vs.)
    • SEVIS ucretinin odendigine dair kayit
    • Neden statu degistirdiginizi aciklayan bir mektup

Su adrese gondermeniz gerekiyor (USCIS Dallas Lockbox):

USPS icin:
    USCIS
    P.O. Box 660166
    Dallas, TX 75266

FedEx, UPS ve DHL icin:
    USCIS
    ATTN: I-539
    2501 S. State Highway 121 Business
    Suite 400
    Lewisville, TX 75067

cok teşekkür ederim bunlar galiba f-1 change of statü için bunun yanında tourist visa extension için de başvuru yapmak gerekiyor galiba. Bu dosyada neler olmalı acaba bi fikriniz var mı?

hayir gerekmiyor, eger okula gitme dusunceniz varsa direkt F1'e cevirmelisiniz.

• @redur47 merhabalar, turist vizemi bir kereye mahsus bir 6 ay daha uzatmak istiyorum. Ailemi veya arkadaşımı sponsor olarak gösterebilir miyim?

• @redur47 ben turist vizemi 6 ay daha uzatmak istiyorum formda gerekçe belirtmeme gerek var mı sponsoru hangi kısımda belirtmem lazım, ve dediğim gibi illa aileden biri olması şart mı. Birley daha 🙂 kalıcak yer arkadaşımda kalıyorum orayı belirtsem olur mu bunlar formda belirtiliyor mu yazılı olarak. Detaylı sorabileceğim kimse yok etrafımda malesef bilgi sahibi olan. Ben şuan amerikadayım uzatma işlemlerine başlamak için detaylı sağlam bilgilere ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum inanın

• @gzi Merhaba , Evet ailenizi sponsor olarak gösterebilirsiniz. i539 formunda nasıl geçineceğinizi soran bir madde var orada belirtebilirsiniz durumunuzu. Sponsorunuzun aileden birisi olması şart değil diye biliyorum. Kalacak yer için iyi bir adres vermeniz gerekir. Uscis bazen mail gönderdiğinde sistemden güncellemiyor. Vermiş olduğunuz adresteki kişi sizi gelen mail den bilgilendirmezse gelen mail e cevap vermediğiniz için direk red yersiniz.

• @yakup-talha-sevinç F1 başvurunuz eğer ki siz kasımdan sonra yaptıysanız red yiyeceksiniz büyük ihtimalle. Uscis'in sitesinde bununla ilgili bir örnek verilmişti geçen baktığımda. Hiç RFE aldınız mı yada Uscis'i aradınız mı ? Ben direk money order ile gönderdiğim için belirtmiş olduğunuz para durumu hakkında bilgiye sahip değilim ancak eğer ki çekmemişlerse kabul etmemişlerdir demektir.

• Kasımdan sonra yapmadım ekimde f1 basvurusu ve ilk turist uzatmayı gönderdim.
    sonra 2. 6 ay dolmadan ikinci turist uzatmayı gönderdim ama ikinci turist uzatmama receipt gelmedi ve parayı çekmemişler.

• @yakup-talha-sevinç ilk iki başvurunuz değerlendirmeye alınır ancak en son yaptığınız uzatma başvurusu değerlendirmeye alınmaz. üstünden 1 ay geçip hiçbir cevap gelmemesi normal değil. Başvuruyu kabul etmedikleri zaman bütün belgelerini geri gönderiyorlar genellikle. Uscisi aramanızı öneririm

• aradım mail atın dediler mail attım cevap yok hala 5 gun oldu bekliyorum.
    acaba evrak ulaşmadı mı?

• @yakup-talha-sevinç evrakların ulaşıp ulaşamadığını gönderdiğiniz postaneden aldığınız takip numarası ile bakabilirsiniz. gönderilmemiş de olabilirler

• @redur47 geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim. Peki 4-5 ay içerisinde sonuçlanıyorsa ben sonuçta bir süreç içerisinde oluyorum. Çıkış günüm geldiğinde ülkeden çıkmamak sıkıntı olur mu sonuçta bir cevap bekliyorum. Birkaç kişiden süreç içerisinde olduğum için problem olmayacağını duydum fakat eğer red yersem 1 ay içerisinde ülkeden çıkmam gerekiyormuş. Pasaportuma sadece çıkış tarihim damgalandı. Nereden belgelendirebilirim

• @redur47 ve sponsor olacak kişiyi formda belirtip ondan da daha sağlam olsun diye yazılı imzalı mektup alıp onu da yollasam olur değil mi

• @gzi Zaten sponsorluk için dediğinizi yapmanız lazım. İlk sorduğunuz konu hakkında ise çok fazla çelişkili bilgi mevcut sağda solda. Ancak başvurunuzu i94 süresi bitmeden 2-3 ay önce yapın ki başvurduktan sonra açıklanması 4-5 aydan fazla sürüyor. Yaklaşık 7 ay sürüyor.i94 bitmeden 2-3 ay önce başvurursanız red yediğiniz de ülkeden çıkmak için vaktiniz olur

• Fedexle gönderdim ve tracking numberla kontrol ettiğimde ertesi gün teslim edildi yazıyordu.

• Selam listede "current" olduğunda süreç nasıl işliyor. Mail mi bekliyoruz yoksa direk başvuruyû konsolosluğa mı yapıyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nursenh Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Selam listede "current" olduğunda süreç nasıl işliyor. Mail mi bekliyoruz yoksa direk başvuruyû konsolosluğa mı yapıyoruz.

lutfen soruyu yazdiginiz konunun basligina bakip bir daha sorun sorunuzu 🙂 Saniyorum ki yanlis bir yerde sordunuz.

• @yakup-talha-sevinç Anladım . Uscis'e günde çok fazla mail gittiği için sizinki kaybolmuş olabilir. Ancak dediğim gibi zaten o gönderdiğiniz başvuru değerlendirmeye alınmaz . Mevcut 2 başvurunuz var zaten. Onların sonuçlanmasını beklemeniz gerekmektedir. Paranın çekilmemesi sizin için daha iyi. Red alacağınız bir dosyaya boşuna para vermemiş olursunuz.

• tamamda simdi ben f1a basvurdum f1 dan cevap gelmedigi ama her alti ayi doldurdugumda yeni turist uzatma gondermem gerekmiyor mu?

• @yakup-talha-sevinç Hayır göndermeniz gerekmiyor

• Hayir gondermem gerekiyor cunku 2017 nisanda sistem degisti ve f1 a basvurdugunuzda pending olmuyorsunuz ve cevap gelmezse her 6 ayda turist uzatma gondermeniz gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |