Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@egeus, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells teşekkürler. Benim durumum oldukça karışık kız arkadaşımın boşanma davası devam ediyor ve 2-3 ay daha sürecek boşandıktan sonra da evlenecegimiz kesin zaten şu an bile aynı evde yaşıyoruz herseyimiz ortak . EOS yapmak istememin sebebi illegal duruma düşmemek zaten en az 4-5 ay sürüyormuş cevabın gelmesi bende bu süre içerisinde evlenip Aos başvurumu yapmış olurum(önceki postlarda bir arkadaş bu şekilde yapıp evlenmiş)yani EOS basvurusu yapar yapmaz evlenmeyecegiz.

Bazen 2-3 aylığına Türkiye'ye dönüp tekrar giriş yapmayı denemek geçiyor içimden ama oldukça riskli benim için çünkü girişte bir talihsizlik yaşadım.ne kadar süre kalacaksin sorusuna 3 hafta yerine heyecanlanıp 3ay dedim daha ben pardon 3 hafta diyecekytim demeden o kadar süre ne yapacaksın burada dedi bende 3 hafta demek istedim heyecanlandım falan dedim ama inandiramadim ve başka bir gorevli eşliğinde sorgu odasına girdik buradaki görevliye durumu izah ettim oda planladigim dönüş tarihini sordu bende 3 hafta sonrası olan bir tarih söyledim kafadan sonra bana eğer 1 aydan fazla kalırsan bidaha ki girişinde sorun yaşarsın vizen iptal edilir falan dedi ama yinede 6 ay olarak pasaportuma damgaladi .O sebepten korkuyorum açıkçası çıkarsam ve kısa sürede girmeye kalkarsam sorun yaşamam muhtemel yani en az 1 yıl beklemem lazım ama o kadar süre kız arkadaşımla ayrı kalamam.

ABD vatandasi ile evliliklerde, es out-of-status kalmis olsa bile surece devam edebiliyor. Boyle bir ayricalik taninmis. Fakat tabii ki yine de bile bile out-of-status olmamalisiniz.

Dediginiz durumda evlilik disi bir amacla EOS yapin isterseniz, sonrasinda ise (belki 2-3 ay beklemek yerinde olur) evlenip hizli sekilde sureci baslatabilirsiniz. Bol sanslar.

Bence de bu durumda ABD disina cikmamak sizin icin daha iyi olur.

@crazycells ben dönüp tekrar girme kararı aldım 4-5 ay kalıp tekrar gireceğim.ikinci girişimde memur ilk girişimde ayrı odaya alinip sorgulandigim görecek mi?ayrıca sorgu memuru ne kadar kalacaksin diye sorduğunda bende 1 ay dedim sonra bana 1 aydan fazla kalma bi dahaki sefer sorun yaşarsın dedi ama pasaportumda 6 aylık damga var ve herhangi bir not yok ikinci girişimde bu görünür mü sistemde?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@egeus, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells teşekkürler. Benim durumum oldukça karışık kız arkadaşımın boşanma davası devam ediyor ve 2-3 ay daha sürecek boşandıktan sonra da evlenecegimiz kesin zaten şu an bile aynı evde yaşıyoruz herseyimiz ortak . EOS yapmak istememin sebebi illegal duruma düşmemek zaten en az 4-5 ay sürüyormuş cevabın gelmesi bende bu süre içerisinde evlenip Aos başvurumu yapmış olurum(önceki postlarda bir arkadaş bu şekilde yapıp evlenmiş)yani EOS basvurusu yapar yapmaz evlenmeyecegiz.

Bazen 2-3 aylığına Türkiye'ye dönüp tekrar giriş yapmayı denemek geçiyor içimden ama oldukça riskli benim için çünkü girişte bir talihsizlik yaşadım.ne kadar süre kalacaksin sorusuna 3 hafta yerine heyecanlanıp 3ay dedim daha ben pardon 3 hafta diyecekytim demeden o kadar süre ne yapacaksın burada dedi bende 3 hafta demek istedim heyecanlandım falan dedim ama inandiramadim ve başka bir gorevli eşliğinde sorgu odasına girdik buradaki görevliye durumu izah ettim oda planladigim dönüş tarihini sordu bende 3 hafta sonrası olan bir tarih söyledim kafadan sonra bana eğer 1 aydan fazla kalırsan bidaha ki girişinde sorun yaşarsın vizen iptal edilir falan dedi ama yinede 6 ay olarak pasaportuma damgaladi .O sebepten korkuyorum açıkçası çıkarsam ve kısa sürede girmeye kalkarsam sorun yaşamam muhtemel yani en az 1 yıl beklemem lazım ama o kadar süre kız arkadaşımla ayrı kalamam.

ABD vatandasi ile evliliklerde, es out-of-status kalmis olsa bile surece devam edebiliyor. Boyle bir ayricalik taninmis. Fakat tabii ki yine de bile bile out-of-status olmamalisiniz.

Dediginiz durumda evlilik disi bir amacla EOS yapin isterseniz, sonrasinda ise (belki 2-3 ay beklemek yerinde olur) evlenip hizli sekilde sureci baslatabilirsiniz. Bol sanslar.

@crazycells ben dönüp tekrar girme kararı aldım 4-5 ay kalıp tekrar gireceğim.ikinci girişimde memur ilk girişimde ayrı odaya alinip sorgulandigim görecek mi?ayrıca sorgu memuru ne kadar kalacaksin diye sorduğunda bende 1 ay dedim sonra bana 1 aydan fazla kalma bi dahaki sefer sorun yaşarsın dedi ama pasaportumda 6 aylık damga var ve herhangi bir not yok ikinci girişimde bu görünür mü sistemde?

Giris-cikis arasindaki zamani gorecek. O nedenle tekrar gorusme odasina alinmaniz yuksek olasi... Bilginize...

Fakat evlilik planlarinizdan ya da uzun sureli kalacaginizdan bahsederseniz, turist vizesiyle ABD'ye girmenize izin vermeyeceklerdir.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Giris-cikis arasindaki zamani gorecek. O nedenle tekrar gorusme odasina alinmaniz yuksek olasi... Bilginize...

Fakat evlilik planlarinizdan ya da uzun sureli kalacaginizdan bahsederseniz, turist vizesiyle ABD'ye girmenize izin vermeyeceklerdir.

bu sefer yaz ayları ortasindagirecegim başka bir havaalanı ndan gidiş dönüş uçak biletim otel rezervasyoum ve katılacağım festivallerin biletleri yanımda olacak .yok söylemem öyle bişey zaten birde bu benim ilk girisimdi öyle her seferinde uzun süre kalmadım sorarsa niye uzun kaldın diye bende eyalet eyalet gezdim derim

• ben suan amerikada b2 turist vizesi ile bulunmaktayım.vizemi uzatmak istiyorum.şuan I-539 formu online olarak mı dolduruluyor yoksa eskisi gibi i-539 formunu doldurup ucsice mi yolluyoruz.bilgisi olan var mı?

• @egeus, eyalet eyalet gezdiginizi destekleyici belgelerinizi sunabilirseniz sansiniz olabilir tabiki de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@solanari12, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

ben suan amerikada b2 turist vizesi ile bulunmaktayım.vizemi uzatmak istiyorum.şuan I-539 formu online olarak mı dolduruluyor yoksa eskisi gibi i-539 formunu doldurup ucsice mi yolluyoruz.bilgisi olan var mı?

Evet, online doldurup gondereceksiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Gocmen olmayan vizelerle ABD'de bulunup, I-94 suresinin sonuna yaklasan arkadaslarin dikkatine!

COVID-19 nedeniyle ABD disina cikamiyorsaniz, statunuz bittikten sonra kacak duruma dusmemek icin I-539 formunu doldurup "extension of status" basvurusu yapin. USCIS bu durumu "extreme circumstance" olarak degerlendirdiginden, ekstra kaldiginiz sureler "kacak" olarak degerlendirilmemis olacak.

Ornegin, turist vizesiyle ABD'deyseniz ve I-94 sureniz iki hafta sonra bitiyorsa, ve COVID-19 nedeniyle 2-3 ay sonra ABD'den cikmaya karar verdiyseniz, bu ekstra sure icin I-539 formunu doldurup gonderebilirsiniz.

• 7 nisan tarihli iptal edilen biletimi ve Turkiyenin uyguladigi ucus yasaginin linkini basvuruma koysam ve B2 turist vize uzatma talebimi yasal surem bittikten bir muddet sonra yapsam, bunu ozel durum kabul etme ihtimalleri as midir? Bir de Sure gecince online basvuru direkt sistem tarafindan ret mi oluyor?Yoksa basvuru Kabul edilip bir muddet sonra ret cevabi mi geliyor?
    Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metin1985, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

7 nisan tarihli iptal edilen biletimi ve Turkiyenin uyguladigi ucus yasaginin linkini basvuruma koysam ve B2 turist vize uzatma talebimi yasal surem bittikten bir muddet sonra yapsam, bunu ozel durum kabul etme ihtimalleri as midir? Bir de Sure gecince online basvuru direkt sistem tarafindan ret mi oluyor?Yoksa basvuru Kabul edilip bir muddet sonra ret cevabi mi geliyor?
    Tesekkurler.

Ne ret ne de kabul otomatik olmuyor. Kabul edilme ihtimali var, fakat buna USCIS gorevlisi karar verecek, size tavsiyem bu sureleri mumkun oldugunca geciktirmemeniz.

Genelde ilk birkac haftada basvurunun alindigina dair bilgi geliyor, eger eksik belge varsa once bunu isterler, fakat basvurunun sonuclanmasi genelde aylari buluyor, bilginize.

• @crazycells benim merak ettiğim COS sonrası ülkeden cıktıgımızda, ileride gelmek istesek vizeyi çok mu zor alıyoruz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hüseyin-Huseyın, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells benim merak ettiğim COS sonrası ülkeden cıktıgımızda, ileride gelmek istesek vizeyi çok mu zor alıyoruz?

Bu, sizin ne amacla COS basvurusu yaptiginiza ve tekrar ne amacla vize almak istediginize bagli. Eger durumunuz ve yaptiklariniz konsolosa mantikli gelirse ve her asamada dogru bilgi verdiginizi dusunuyorsa o durumda vize almakta sorun yasamazsiniz. Ama konsolos, bilgileri ve durumunuzu surekli carpitip vize almaya calistiginiza kanaat getirirse bu durumda vize almaniz zor olur.

• @mistikky I-539 a basvurdugunuzda size parmak izi randevusu hangi tarihe verildi? Bu sure gelmeden Turkiyeye ucuslar baslasa ve donmek durumunda kalsak basvuru durumumuz ne olur? Uscis gorusmeye kapali oldugu icin parmak izi verme zorunlulugunda bir degisiklik var midir acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metin1985, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@mistikky I-539 a basvurdugunuzda size parmak izi randevusu hangi tarihe verildi? Bu sure gelmeden Turkiyeye ucuslar baslasa ve donmek durumunda kalsak basvuru durumumuz ne olur? Uscis gorusmeye kapali oldugu icin parmak izi verme zorunlulugunda bir degisiklik var midir acaba?

Zaten ABD'den cikmis oldugunuz icin bir sorun yasamazsiniz.

Basvuru buyuk ihtimal bir sure sonra iptal edilir.

• Yasal suresi bitip 6 aydan fazla olmayacak sekilde ulkede kalinsa, birdahaki gelislerde mahkeme veya para cezasi mevcut mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Yasal suresi bitip 6 aydan fazla olmayacak sekilde ulkede kalinsa, birdahaki gelislerde mahkeme veya para cezasi mevcut mudur?

Hayir, tabii ki para veya baska turlu bir ceza almazsiniz. Yapilabilecek en kotu sey sizi ABD'ye almayip, vizeyi iptal edip, ulkenize geri gondermeleri olur. Ama bu durumda bir I-539 gonderdiginize emin olun, bu sekilde bir dahaki giriste "neden ABD'de o kadar uzun kaldiniz?" diye sorarlarsa verecek bir cevabiniz olur. Zaten I-539 formunu gonderdiyseniz ve ucuslar baslar baslamaz ulkeyi terkettiyseniz, bence bir dahaki giriste CBP gorevlileri bu konuda soru bile sormayacaktir. Bu, size ozel bir durum degil, su an sizin durumunuzda cok fazla kisi var.

• Merhaba, bir arkadasim icin yazıyorum, siyasi iltica surece en fazla ne kadar sürebilir yani green card eline kaç sene ya da kaç ayda ulaşıyor forumda bunun gibi sureci geçiren birisi var mi acaba?

• @muhammetnzr, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Merhaba, bir arkadasim icin yazıyorum, siyasi iltica surece en fazla ne kadar sürebilir yani green card eline kaç sene ya da kaç ayda ulaşıyor forumda bunun gibi sureci geçiren birisi var mi acaba?

sorduğunuz sorunun sanırım yeri yanlış. ama cevap vermiş olayım. süreyi sormuşsunuz arkadaşın interview a girip olumlu cevap aldıysa(bu cevabın gelmesi ortalama 6 ay sürüyor) 1 sene sonra green card alacak. ve bu 1 yıl green cardı elindeymiş gibi sayılacağı için 3 yıl 9 ay sonra vatandaşlığa başvurabilecek(diğer şartlarda tamamsa).

fakat arkadaşınızın durumu hakkında bilgi olmadığından yorum yapmak doğru olmaz. iş mahkemeye gittiyse yıllarca sürüyor bu prosedür.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |