Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,SUNY programı dahilinde İTÜ’de bu bölümü okumayı düşünüyorum bir genç olarak sizlere de sorularım olacak ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
    Bu program 1 ve 3. senelerinde Türkiye’de,2 ve 4. senelerinde Amerika’da Binghamton Üniversitesi’nde okuyorsunuz.Bu bölüm %90 Bilgisayar Mühendisliği ve %10 Endüstri Mühendisliği içeriyor.Bazı sorularım olacak.
    1)Acaba İTÜ hazırlıkta ingilizce öğretimi yeterli midir?
    2)Binghamton Üniversitesine başlamadan önce in-state ücretlerinden yararlanmam için vatandaş veya greencard olmadan F1 veya B1/B2 turist vizesiyle orada vergi verilebilir mi?(araba,ev almak gibi)
    3)Orada yaşayan herhangi bir akrabamız bize sponsor olursa in-state ücretlerinden yararlanabilir miyim?
    4)Herhangi önerebileceğiniz bir SUNY programı var mıdır?

• Hiçbir Suny programını önermem giden birkaç kişiyle tanışmıştım daha sonradan hepsi okul değişmişlerdi ve aşırı derecede pahalı onun yerine almanyada avusturyada okumanı tavsiye ederim .

• Para konusunda sıkıntım yok,sadece eğitimi nasıl onu merak ediyorum.

• ⭐⭐

@Richmond herhalde geçen yıl ki doların 7.5 olduğu zamanlardan kaynakı bir durumdur..

• @LordBolton benim konuştuğum insanlr 4-5sene önceydi .Bende düşünmüştüm sonra vazgeçtim.Daha sonra bir arkadaşım gitmiş denklik problemleri olduğunu söylemişti DUİM bölümü için.Para sorun değilse direk amerikada oku ,hiç Suny ye bulaşmadan.

• ⭐⭐

@Richmond tabi yazmadan önce geleceğe dair parasal konular düşünülmeli tabi ki.. onun dışında direk gitmek çok daha mantıklı bir durum ama herhalde sany den ucuz olmuyordur direk gitmek?

• @LordBolton amerikaya direk gidip okuduğunuzda daha ucuza gelebilir eyalete göre .SUNY state university of ny .NY da yaşamak ucuz değil.Virginia State ,Maryland ,Indiana state bu eyaletlerdeki yaşam giderleri ucuz hemde güzel üniversiteler.Git gel yapmaktansa sürekli uğraşmaktansa bunları tercih etmek daha mantıklı geliyor

• ⭐⭐

@Richmond ha ben eyaletlerin iç kısmı New York state için ucuz saniyordum ama elbette saydığınız yerler her türlü daha ucuzdur. Eğer yaş olarak uygunsa birinin direk gitmesi daha mantıklı ama ben de deneyecektim suniyi direk firar olarak görürler dedi danışman yüzde 90.. yani suny zorunlu oldu bir nevi.

• Direk almanyada okusun Avusturya da okusun okul parası yok .Çeker altına bir araba gezer birde

• ⭐⭐

@Richmond beleş ise okusun tabi

• @LordBolton ☺ birde ingilizce eğitimi için cevap vermedim ama yeterli olmaz.Hele hiç altyapı yoksa en az 2-3 seneye ihtiyaç var ingilizce için.

• Üstteki sorularımı cevaplarsanız sevinirim😄

• @xpowerglide, içinde söyledi: İTÜ SUNY Bilişim Sistemleri Mühendisliği Okumak

Merhaba,SUNY programı dahilinde İTÜ’de bu bölümü okumayı düşünüyorum bir genç olarak sizlere de sorularım olacak ve tecrübelerinize ihtiyacım var.
    Bu program 1 ve 3. senelerinde Türkiye’de,2 ve 4. senelerinde Amerika’da Binghamton Üniversitesi’nde okuyorsunuz.Bu bölüm %90 Bilgisayar Mühendisliği ve %10 Endüstri Mühendisliği içeriyor.Bazı sorularım olacak.
    1)Acaba İTÜ hazırlıkta ingilizce öğretimi yeterli midir?
    2)Binghamton Üniversitesine başlamadan önce in-state ücretlerinden yararlanmam için vatandaş veya greencard olmadan F1 veya B1/B2 turist vizesiyle orada vergi verilebilir mi?(araba,ev almak gibi)
    3)Orada yaşayan herhangi bir akrabamız bize sponsor olursa in-state ücretlerinden yararlanabilir miyim?
    4)Herhangi önerebileceğiniz bir SUNY programı var mıdır?

Bu sorulardan sadece 1.sine cevap verebilirim. Ben hazirlik okuyali 10 yil oldu ama o zaman gayet basarili bir ingilizce egitimi vardi muhtemelen ayni sekilde devam ediyordur. SUNY programlari icinse programdaki arkadaslarimdan bildigim kadariyla hazirliktan sonra bolume baslamak icin TOEFL sinavini vermek gerekiyor. Yani bolume basladiginizda ingilizceniz aslinda epey iyi bir seviyede oluyor.

Bu programlardan mezun olan arkadaslarim ya ABD'de kaldilar ya TR'de cok guzel islere girdiler.

• @gallifrey Öncelikle cevabınız için teşekkürler.Bende internette mezunları gördüm çok güzel işlerde çalışıyorlardı,bölümün iyi olduğuna şüphe yok.Ben sadece nasıl in-state olabilirim diye düşündüm çünkü ücret 26 bin dolardan 6 bin dolara düşüyormuş.Vergi konusunda yardımcı olan biri çıkabilirse sevinirim.Belki @crazycells biliyordur.😄

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ben zaten bu konudaki bilgileri forumdaki in-state konularina aktarmistim. Size de, ayri bir konu olusturmak yerine sorularinizi ilgili basliklarda sormanizi tavsiye ederim. Bu sekilde farkli konularin ayni baslikta soruldugu iletilere destek vermiyorum 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/category/117/önlisans-ve-lisans-eğitimi

Benzer Başlıklar

• 113
  • 421
  • 2
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |