Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Internet alemini 4 yil once oyalayan ve rengi belli olmayan elbiseden sonra (daha dogrusu herkesin rengini farkli gordugu elbise) rengi belli olmayan crocs terlik ortaya cikti...

New York Universitesi'ndeki arastirmacilar, beyinde gerceklesen bu illuzyonun neden kaynakladigini bildiklerini dusunuyorlar, ama daha cok bilgi almak icin terligi gordugunuz rengi isaretlemenizi bekliyorlar...

Yardimci olmak isteyen arkadaslar icin:

Daha onceki benzer viral gorsel ve sesler...

Elbise
    Siyah-Mavi mi? yoksa Beyaz-Sari mi?

alt metni

Yanni vs. Laurel
    Yanny mi? Laurel mi? duyuyorsunuz...

Ayakkabi

Beyaz-Pembe mi? yoksa Gri-Yesil mi?

alt metni

Ceket

Mavi-Beyaz mi? yoksa Siyah-Kahverengi mi?

alt metni

Brainstorm vs. Green-needle

Hangi kelimeyi duyuyorsunuz? Brainstorm mu? Green Needle mi?

• ⭐⭐

Daha dun esimle konusmustuk crocks hakkinda. Turkiyeden gelen crocs nerde satiliyor diye sormustu. Dedim neymis bu crocs bizim tuvalet terligi 😁 aldim $10a balkon terligi yaptim 😀

Bu arada other isaretledim ve beyaz olarak gordum. Corap kisminda da cizgi halinde fosforlu yesil kisim gordum

• Ben de other seçtim beyaz gördüm ve çoraplarda beyazdı. farklı renklerini görenlerin nasıl bir şey gördüğünü merak ediyor insan.

• Valla bende beyaz gördüm onu işaretledim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

"There's no right answer...but some are more right than others." diyor 🙂

zaten ortamda cok fazla isik var, dolayisiyla gozumuzle ilk gordugumuz dogru renk olmayabilir. Zaten beyin cevresindeki objeleri referans alarak rengini cozmeye calisiyor ama o kadar az sey var ki, emin de olamiyor... Sonuc yesil cikarsa bile sasirmam 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |