GÜNCEL KONULAR

Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar, kullanıcı adı seçerken şu iletideki kurallara dikkat etmeliler.

Amerika'da Şirket Kurup Doordash, Grubhub, Post Mates, Ubereats Yapmak!

• Öncelikle hayırlı günler diliyorum. Başlıkta da okuduğunuz üzere Amerika'da bulunan bazı arkadaşlarımız bazı yollar ile bu tarz yani ( SSN ) istenilen uygulamalarda çalışabiliyorlarmış. Ne kadar doğru? Ne kadar yanlış inanın bilmiyorum. Lakin benim de merak ettiğim gibi sizinde merak etmeniz çok olanaklı olacaktır.

1. Yol = SSN sahibi olan ya da Green Card veyahut ABD vatandaşı olan kişinin adına bir account açılır ve onun hesabıyla siz çalışırsınız. ( Bu illegal bir işlemdir ) Lakin yapan ve yapacak olan bir çok arkadaş var. Bunun için aynı eyalette bulunmanız gerekir. O arkadaşa çıkacak gerek vergiler gerek ise komisyon payınızı lütfen unutmayın.

2. Yol = Bu da soru işaretlerinin olduğu can alıcı nokta. Kimilerine göre; ilk etapta bir LLC şirketi kuruyoruz. Bunun akabinde EIN dediğimiz numarayı temin ediyoruz. Bunun temininden sonra ITIN dediğimiz Tax Identification number'ımızı alıyoruz. Bu bireysel vergi kimlik numarasıdır. Bazı yoldaşlar ( bu ITIN ile ) bu tarz app'lerde hatta tamamında çalışabileceklerini söylediler. ABD demek = fikirlerin, keşfedişlerin sır gibi saklanıldığı bir ülke'de demektir, zanlımca. Youtube'da Bi Dünya Yaşamak kanalı vardır; F1 ile giden birisi nasıl lyft yapabilir? Direkt olarak = yapamaz. Bu sadece bir örnek tabii. Bunun gibi bir çok arkadaşa şahit oldum. Bu yüzden bir yol bulan kendisine müslüman oluyor. Ben dün doordash'i aradım ve ne yapılacağını ne de yapılmayacağını söylediler. Bilgisi olan arkadaş var ise bu konuda bizi bilgilendirirse seviniriz.

3. Yol zaten herkesin bildiği gibi bir şirketin tarafımıza sponsor olması bu da bir hayli zor.

4. ve sonuncu olarak ağzı olup afaki yorumlar'da bulunacak gerek hanımefendilerin gerek ise beyefendilerin yazmasına gerek kalmaması. Malum biz Türk toplumu olarak çok boş konuşuruz. Ali'den Mehmet'ten duymayla reel bilgi gibi paylaşırız. Gerçekten bu konuda malumat edinebilecek, edinen veyahut bu yollar'dan geçmiş dostlar'dan bir bilgi temenni ediyoruz.

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 77
  • 15
  • 6
  • 64

50

6.7k
Users

2.1k