Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

[Arşiv] DV2018 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

• genelde 2-4 günde bir güncelleniyor ve aksam 6 dan sonra
    Bugün tatil konsolosluk. Aklınızda bulunsun tr ve abd tatilleri ve hafta sonları güncelleme olmaz

• @orhanvegs bu arada bu istenen formda geçmiş sosyal medya hesaplarımızı unutmuş isek ne yapmamız gerekiyor ya da sıkıntı olur mu ? Ve ya eski telefon numaralarımızı hatırlamıyorsak eğer ?

• Konsolosluk iyi niyetli. Konsolosluk açısından çok problem olacağını düşünmüyorum. Ama epostalarınız, sosyal medya hesabınız ve eski telefonlarınızı internet ortamında bir şekilde bağdaştırdıysanız. Bunları bulmaları olasıdır. Büyük ihtimal onları sizle bağdaştırırlarsa onlarıda kontrol ederler. Önemli olan unuttuğunuzdan çok o hesaplarda terör vs artık neye bakıyorlarsa onla ilgili bağlantı bulmaları sıkıntı yaratır.

• This post is deleted!

• asıl talihli galiba ama her şeye şahit olduk. Duruma göre eşinden de isteyebilirler.

• ben 15 sene önce 14 yaşımdayken mısır'a gitmiştim. asıl talihli eşim. acaba böyle bir durumda bizim de AP durumumuz olur mu?

• Buna konsolosluk karar verir veya Sistemde kara liste ki isimlerle eşleşmenize bağlı gerçekleşir. Asıl talihli daha çok araştırılıyor. Kendi fikrim sizin durumunuz etkilemez yönünde . AP durumunu çok düşünmeyin. Bu sizi strese sokar. Yönergelere göre düzgün ve eksiksiz belgelerinizi hazırlayın. Gerisi artık şansınıza .
    Söyle ki AP durumunu olacağını bilseniz bile engellemek için yapacağınız bir şey. O yüzden iyi düşünün iyi olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayin @orhanvegs 'in dedigi gibi AP durumunuzu onceden bilmek mumkun degil. Elinizdeki tek bir veri ise yarayabilir, o da daha once ABD vizesi alirken idari isleme kalip kalmadiginiz. Eger daha once vize aldiginizda idari isleme kaldiysaniz yine kalma olasiliginiz daha fazla, eger daha once idari isleme kalmadiysaniz yine islemlere kalmama ihtimaliniz daha fazla olacaktir. Bunlar bile %100 gosterge degillerdir, ama en azindan daha %50-%50'den daha iyi bir oranda tahmin yapmanizi saglar.

Ayrica cok sik gorulmese de asil talihli disinda diger aile uyelerinin de idari isleme kalmasi mumkundur.

• zaten benim eşime göre çok daha fazla yurtdışı seyahatim var. wat da yapmıştım. J1 alırken AP ye kalma durumu olmamıştı. umarım ordan bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

• Aramızda oruç şahin diye bir arkadaş var mı ? Britsimon’da AP ye kaldığını bildirmiş ve yardım istemiş. Mükerrer kişi mi yoksa buradan birisi mi merak ettim. AP sayısı çok geldi gözüme.

• Merhaba Arkadaşlar,

Bugün IV Status kontrolden sorgulama yaptığımda halen "Need Info" yazmakta ama sayfa güncelleme 10 Ekim diyor. Ben ilgili formu 8 ekimde mail atmıştım. Sizce ne yapmalıyım? Sayfanın güncellenmiş olmasına rağmen benim durumumla ilgili bir update yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canyıldız Sabirla beklemelisiniz sayin canyildiz, oradaki siteyi kontrol etmeniz islemleri ne hizlandiracak ne de yavaslatacak. O nedenle telas yapmaniza gerek yok 🙂 Ayrica pazar ve pazartesi gunu konsolosluk kapali idi, bugun is basi yaptilar.

• Tekrar merhaba,

Tam bir hafta sonra elime ulaştı Finlandiya polis raporu, bugün konsolosluğa pasaportumla beraber geri yolladım. Gelişmeleri bildireceğim.

• @crazycells teşekkürler 🙂 Bugün dönüş yapmışlar bilgilerimin ulaştığına dair 🙂

• @thisisrandom @canyıldız ikinizde umarım en kısa zamanda alırsınız.

• Vize durum kontrolümü https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx sayfasından yapmak istediğimde, case numaramı 2018EUxxxx şeklinde girmeme rağmen (aradaki sıfırları yazmaMız söylenmiş forumda ben de o şekilde yazıyorum) case numaram için geçerli değil uyarısı veriyor. Ne yapmalıyım?

• @canyıldız
    Önümüzde ki pazartesiye kadar düzelmezse konsolosluk ile iletişime geçip durumunuzu bildirin. Sistemsel bir hata olabilir.
    Konsolosluk ile iletişime buradan geçebilirsiniz.

• @canyıldız dostum bu link ocağa kadar genellikle çalışmıyor. Yani fiscal year başladıktan 3-4 ay sonra aktif oluyor. Britsimon söylemişti onun yazısından hatırlıyorum.

• @apostleoftruth @canyıldız
    Evet o yüzdenmiş 1 ocak 2018 aktif olacakmış. Yukarıda düzelteyim bu bilgiyi

• @crazycells "Need Info" durumu "Process Pending" olarak update edilmiş, olumlu sonuçlandığını da görürüm inş 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |