Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'dayken Kanada Vizesine Başvurmak

• Merhaba, 2 hafta sonra Amerika'da olacağım turist vizesiyle ve oradayken Kanada Turist vizesine başvurmak istiyorum. Yakın zamanda deneyimleyen oldu mu? ne tür belgeler isteniyor oradan başvuracağımız zaman? Can Plus olayından oradayken de faydalanabiliyor muyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keepdreaming

Normalde Amerikan Vatandaslarina vize gerekmedigi icin, Kanada Konsolosluklarinda cok buyuk bir vize kuyrugu olmuyor. Hangi konsoloslugun hangi vize basvurusunu kabul ettigini guncel siteden kontrol edin, cunku degisiklikler olabiliyor.

Eger New York civarinda olacaksaniz, sanirim NY'taki Kanada Konsoloslugu her tur basvuruyu kabul eden tek konsolosluk. Siz visitor visas (temporary resident visa) turune basvuru yapacaksiniz.

Can Plus'in ABD icindeyken gecerli olacagini hic sanmiyorum, sartlar ve gereken belgelerle ilgili sayfalari aktariyorum:

https://www.vfsglobal.ca/Canada/USA/

Turkiye ile olan guclu baglarinizi (ya da Turkiye'ye geri doneceneginizi ima eden herhangi bir belgeyi) gostermeyi unutmayin.

Bol sanslar, iyi haberlerinizi bekliyorum.

• @keepdreaming Amerika'dayken Kanada Vizesine Başvurmak içinde söyledi:

Merhaba, 2 hafta sonra Amerika'da olacağım turist vizesiyle ve oradayken Kanada Turist vizesine başvurmak istiyorum. Yakın zamanda deneyimleyen oldu mu? ne tür belgeler isteniyor oradan başvuracağımız zaman? Can Plus olayından oradayken de faydalanabiliyor muyuz?

Simdi avukattan dinledim youtube dan kanada vizesi icin abd ye gelmeden once basvurun diyor , abd ye geldiginiz de turist oldugunuz icin basvuru sansiniz olmayacak diye soylemde bulunmus.

• @crazycells çok teşekkür ederim hocam, hemen bakıyorum attığınız linklere, eksik olmayın.

@vermaynen bence saçma neden olmasın ki? turist olarak amerika'dayım ve kanada'yı da görmek istedim. bu yasak mı ki?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keepdreaming Amerika'dayken Kanada Vizesine Başvurmak içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkür ederim hocam, hemen bakıyorum attığınız linklere, eksik olmayın.

@vermaynen bence saçma neden olmasın ki? turist olarak amerika'dayım ve kanada'yı da görmek istedim. bu yasak mı ki?

Video'da biraz yanlis kelimeler secilmis bence, bunu yapmaniz imkansiz degil sadece almaniz zorlasir demek cok daha dogru olur kanimca.

Bu gibi basvurularda, konsolos sizin neden basvuru yapacaginizi ve hikayenizi degerlendirecektir, turist vizelerinde onemli olan geri donup donmeyeceginiz. Misal, ABD'ye geldikten sonra Niagara turu yapmak istediniz, ve arkadaslarinizdan Kanada tarafinin cok daha iyi oldugunu duydunuz, ABD'yi gezi planinizin bir yerine 2 gunluk Kanada (Niagara ve Toronto) gezisi sikistirdiniz. O durumda konsolos amacinizin sadece turistik olduguna ikna olacaktir. Tabii siz de boyle bir durumda hikayenizi belgelerle desteklemelisiniz. ABD'de sonrasinda ve oncesinde kalacaginiz otellerin rezervasyonlari, Kanada gezisi sonrasinda ABD'de yapacaginiz aktivitelerin planlari, bilgi ve biletleri, Kanada'da nerde ne zaman kalacaginizi gosteren belgeler, en sonunda da neden Turkiye'ye donmek zorunda oldugunuzu gosteren belgeler (egitim, is , aile vs. )... Boyle bir durumda konsolos amacinizin turistik olacagina ikna olacagindan, vizeyi almaniz kolaylasacaktir.

• @crazycells dediklerinizin tümünü dikkate alacağım ve evet New York'tan başvuracağım. Amerika vizesi için iş yerinden aldığım izin belgesini tarihler tutarlı olduğu için Kanada vizesine başvururken de kullanabilirim değil mi? bakın benim bir işim var şu an tatildeyim demek için. yahut amerika vizesine başvururken kullandığım banka hesap dökümü, maaş bordroları falan onları yine aynı şekilde kullanacağım. ve dediğiniz gibi toronto, niagara üzerinden bir niyet mektubu yazacağım. çok teşekkürler hocam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keepdreaming Amerika'dayken Kanada Vizesine Başvurmak içinde söyledi:

@crazycells dediklerinizin tümünü dikkate alacağım ve evet New York'tan başvuracağım. Amerika vizesi için iş yerinden aldığım izin belgesini tarihler tutarlı olduğu için Kanada vizesine başvururken de kullanabilirim değil mi? bakın benim bir işim var şu an tatildeyim demek için. yahut amerika vizesine başvururken kullandığım banka hesap dökümü, maaş bordroları falan onları yine aynı şekilde kullanacağım. ve dediğiniz gibi toronto, niagara üzerinden bir niyet mektubu yazacağım. çok teşekkürler hocam.

Evet, Turkiye'deki basvuruda kullandiginiz belgeleri kullanabilirsiniz. Eger paranizi ABD'ye getirdiyseniz ve banka hesabi actiysaniz bu hesabi da gostermeniz mumkun.

Ben, Niagara ornegini "turist vizesi" alinabilecek duruma ornek olarak verdim, sizin de gordugunuz gibi boyle bir ornekte konsolosun vize vermemesi icin cok fazla neden yok. Ya da soyle diyeyim vizeyi verme ihtimali cok daha yuksek. Siz tabii ki, kendi durumunuza ve nedenlerinize uygun bir basvuru yapip, onunla ilgili belgeler gostermelisiniz, ancak o sekilde basvurunun olumlu olma sansini arttirirsiniz.

• @keepdreaming Amerika'dayken Kanada Vizesine Başvurmak içinde söyledi:

@crazycells çok teşekkür ederim hocam, hemen bakıyorum attığınız linklere, eksik olmayın.

Bana kalsa hersey mumkun olmali insan istedigi yeri seyahat edip gormeli vize diye birsey olmamali : )) Ama kurallar malesef. Denemeden bilemeyiz ne yazikki.

• Bu konuda tecrübesi olan başvurup alabilen var mı?

• @egeus, içinde söyledi: Amerika'dayken Kanada Vizesine Başvurmak

Bu konuda tecrübesi olan başvurup alabilen var mı?

buradan bir hesap acip sizden istenen tüm detaylari yaziyorsunuz.biraz teferruati bol 7-8sayfa bilgi doldurmustum ve online olarakta bi okadar bilgi sisteme giriyorsunuz.Sonra ücreti ödemenizi istiyor ücreti ödeyip en yakin uscis ofisinden randevu almanizi istiyor.Onu alip parmak izi ve fotografinizi cekip birkac islem daha yapiyorlar.Bu belge 2 veya 3gün geçerliydi sanirim yani arayi sogutmadan belgeleriniz ve pasaportnuzla yollamanız gerekiyor.Siz yollanicak adres opsiyonlarini seciyorsunuz ben ottawa'yi secmistim.Adres geri dönüslü kargoyla fedex'den yollamistim.Her sürecte bilgilendiriyorlar ve cok yardimci oluyorlar.İngiltere gibi yamyam degiller.Aklınızda soru varsa yardimci olabilirim daha.

• Merhabalar, peki Amerika da pending durumundayken Kanada vizesine başvurulabilir mi?

• @Hüseyin-Huseyın @crazycells merhabalar hocam, bu konu hakkında bilginiz var mı? Amerikada j1 dan turist vizesine pendingte beklerken Kanada vizesine başvurmak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hüseyin-Huseyın, içinde söyledi: Amerika'dayken Kanada Vizesine Başvurmak

@Hüseyin-Huseyın @crazycells merhabalar hocam, bu konu hakkında bilginiz var mı? Amerikada j1 dan turist vizesine pendingte beklerken Kanada vizesine başvurmak

Eger vizeye basvurmaktan bahsediyorsaniz, yapabilirsiniz... Ama ABD'den disari cikmak olarak soruyorsaniz, o durumda maalesef basvurunuz reddedilir. Dolayisiyla vizeyi alsaniz bile ABD'yi sonuc gelene kadar terk etmemelisiniz...

I-539 pending iken maalesef ABD'yi terkedemiyorsunuz, eger terkederseniz zaten geri girmek icin bir statunuz olmayacak. Ayrica USCIS de basvurunuzu terk ettiginizi dusunup dosyayi reddedecek...

• @crazycells terketmeyeceğim Amerika yı. Sadece Kanada turist vizesine başvurmak istiyorum. Yani Uscis Kanada vizesine başvurumu görünce, terkedeceğim sanıp Red mi eder dediniz ben mi yanlış anladım. Herhangi bir kolaylığı var mı vize almamın buradan başvurmaya alakası olarak? Bu arada ilerisi için başvuracağım, niyet mektubunda belirtebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells terketmeyeceğim Amerika yı. Sadece Kanada turist vizesine başvurmak istiyorum. Yani Uscis Kanada vizesine başvurumu görünce, terkedeceğim sanıp Red mi eder dediniz ben mi yanlış anladım. Herhangi bir kolaylığı var mı vize almamın buradan başvurmaya alakası olarak? Bu arada ilerisi için başvuracağım, niyet mektubunda belirtebilirim.

Hayir, vizeye basvuru yaptiginiz icin dosyaniz red olmaz. Onu gorebileceklerini sanmiyorum...

Zaten turist vizesine basvurmak istiyorsunuz, isiniz bitince ABD'yi terk edeceginizi dusunmeleri normal olan 🙂 Fakat unutmayin, pandemi doneminde Kanada turistik amacli ziyaret kabul etmiyor olabilir, ayrica genelde "ilerde gezmek istiyorum" demek yerine, su su tarihlerde gidip su su yerleri gezip geri donecegim demenizi bekliyorlar...

• @crazycells Çok teşekkür ediyorum bilgiler için. Kanada vize sitesine girip, gerekli belgeleri doldurup, parmak izin için en yakın uscise gidiyorum. Pasaportu NY yada LA a gönderiyorum isterlerse tabi. Yani pendingte olmam sorun teşkil etmiyor. Şuan pandemiyi bahane göstererek, 2021 için şuralarda gidicem diye niyet mektubu yazabilirim sanırsam. Herhangi bir öneriniz var mıdır durumuma, yapmam gerekenle ilgili? Tekrardan çok teşekkür ediyorum.

• @crazycells bu arada turist yanında F1 vizesi içinde başvuru yapacagım sadece şuan turist onaylanmadıgından uzatma verdim, f1 için başvurmadım henüz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Çok teşekkür ediyorum bilgiler için. Kanada vize sitesine girip, gerekli belgeleri doldurup, parmak izin için en yakın uscise gidiyorum. Pasaportu NY yada LA a gönderiyorum isterlerse tabi. Yani pendingte olmam sorun teşkil etmiyor. Şuan pandemiyi bahane göstererek, 2021 için şuralarda gidicem diye niyet mektubu yazabilirim sanırsam. Herhangi bir öneriniz var mıdır durumuma, yapmam gerekenle ilgili? Tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Kanada vizesi sureci ile, USCIS'teki I-539 sureci iki farkli basvuru... biliyorsunuz degil mi?

Pandemi nedeniyle mi gezmek istiyorsunuz? Tam anlayamadim mantigi... Bu surecte gecerli bir neden olmazsa basvurunuzu onaylamayabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bu arada turist yanında F1 vizesi içinde başvuru yapacagım sadece şuan turist onaylanmadıgından uzatma verdim, f1 için başvurmadım henüz.

Eger ogrenci olmak istiyorsaniz, ona gore ikisine beraber basvuru yapmaniz daha dogru olurdu bence. Butun surecleri ic ice gecirerek durumunuzu karmasiklastiriyorsunuz gibi, amaciniz ve yaptiklariniz cok net degilse USCIS basvurunuzu samimi bulmayabilir... Profesyonel yardim aliyor musunuz?

• @crazycells Avukatla başvurdum. Onaylanmadı, uzatma verdim. 1 aya uzatma dolacak, beraber F1 nı da içeri sokalım dedim, uzatma verelim dedi. Avukat öyle dediği için başvurmadık F1 için henüz.

Benzer Başlıklar

• 1279
  • 3
  • 3
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |