Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Almanya Göçmenlik Sisteminde Değişiklik (7 Haziran 2019)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Asagidaki haberden hareketle, degisiklikleri aktariyorum:

Almanya Hukumeti, yapilan bu degisikliklerle ozellikle Almanca bilen ve meslek bilgisi olan kisileri hedefliyorlar. Avrupa Birligi disindaki ulkelerin vatandaslarina da acik. Bu yasalarin Almanya'ya her yil 25.000 gocmen isci getirecegini dusunuyorlar.

En goze carpan degisiklikler:

• isverenler bir gocmeni ise alabilmek icin artik bir Alman ya da EU vatandasi bulamadigini gostermek zorunda degil, yani isler direkt gocmenlere teklif edilebilecek
    • isci aciginin oldugu bakim sektoru, bilisim sektoru ve elektrik muhendisligi gibi alanlarda gocmenlerin ise girmesi kolaylastirilacak
    • asci, insaat ve metalurji iscileri, IT teknisyenleri gibi meslek iscileri eger finansal olarak kendilerini destekleyebileceklerini gosterebilirse, 6 ay boyunca Almanya'da is aramalari icin izin verilecek

Haberde "skilled vocational workers" diyor, bu da Turkiye'de meslek liseleri veya meslek yuksekokullarinda egitim goren kisilere karsilik geliyor.

https://www.thelocal.de/20190607/what-germanys-new-controversial-immigration-laws-mean-for-foreign-workers

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!

• haberlerde yeni yasa 2020 başında yürülüğe girmesi planlanıyor dedi. hadi bakalım hayırlısı o zaman

• 6 aylık iş arayabilmesi için Almanya' ya giriş izni gibi güzel özellikleri var. B planı olarak düşünülebilir.

• @omertug 6 aylık süre için maddi durum belgesi isteneceği de yazıyor .

• Almanca bilgisi ve maddi durum ispatı zor kısmı, ama bence düşünülebilir, türkiyeden yeni göç dalgası meydana getireceği açık

• yau bana mı öyle çıktı, yoksa herkese mi, zira sayfa üyelik + ücret ödenmesini talep ediyor, okutmuyor haberi ?

• @lostys https://www.amerikaninsesi.com/a/almanya-calismaya-gelmek-isteyenler-icin-sartlari-kolaylastiriyor/4910338.html buradan da okuyabilirsiniz.
    Ayrıca yaş ortalamasından ve az doğurganlıktan kaynaklı sanırım ama alttaki yorum dikkat çekici.

"Uzmanlar, gerekli önlemlerin alınmaması durumunda Almanya’daki çalışan sayısının 45 milyondan 2050 yılına kadar 29 milyona düşeceğini ifade ediyor. Aynı hesaplamalara göre, istihdam piyasasının yanı sıra, emeklilik, sağlık, bakım sigortalarının finanse edilebilmesi için her yıl yaklaşık 330 bin insanın Almanya’ya göç etmesi gerekiyor."

• ⭐⭐ Yasaklı

Dil var Para var teknocuyum almancıyım. ..... iki memur yuzunden 2017 de amerikancı ve countryci oldum.Sansımı deniyicem bir iki tane işveren adayim var orda. Almanyada yasadım. Kanadadaki abd deki peace of mind orda yok. Kümes gibi odalara fahiş kiralar veriliyor. Kuzey amerika ve türkiye gibi öyle herkes ev yapamıyor cünkü

• @calibraturbo şartlar uyuyorsa bence de şansını denemelisin, hayat belli olmaz belki ordan Amerika taraflarına daha kolay geçersin.

• Avrupa bölümünden taşındı  crazycells crazycells 

Benzer Başlıklar

• 51
  • 30
  • 5
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |