Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydın-Emre-Alım, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Ds 260 formunu doldururken pasaport yoksa other travel olarak girin diye bir bilgi öğrenmiştim bu siteden,bu bilgi doğru mu yani pasaport olmadan ds 260 formunu doldurup submit edersek bir problem olur mu?

Daha sonra bilgileri guncelleyebilirsiniz.

• Merhabalar. Kız arkadasım 2020 çekilişi talihlisi. DS-260 formunu bekar olarak doldurduk ve gonderdik. 10.10.2019 tarihinde KCC den evrak isteme maili geldi. Sırası 19xxx ve biz ocakta evlenecegiz (Evlilik veya nikah kıyma ocaktan önce imkansız). Şimdi evrakları göndermeli miyiz (evraklarının toplanması da yaklaşık 2 ay gibi sürecek yurt dışından gelecek evrakları var ve daha onları da istemedik) yoksa ocağa kadar bekleyip evlendikten sonra kendimi ekleyip öyle mi gönder meliyiz. Bu konuda yardımcı olursanız ve bilgilendirirseniz veya tavsiyelerinizi paylaşırsanız ne yaptıgımızda daha iyi olur soylerseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@ferhat_

Evraklarını kız arkadaşınız şuan gönderebilir. Resmi evlilik olmadan her hangi bir değişiklik yapmayın. Ne zaman resmi bir evlilik gerçekleştirdiniz o zaman formu açtırmak için KCC ye mail atıp gerekli bilgileri güncellersiniz.

Şu konu başlığı altında daha fazla bilgi edinebilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik?page=1

• @bolatmali Bilgilerinizden dolayı teşekkur ederim. Fakat evlenip bana dosya açtırana kadat mulakat tarihi verirse sorun olmaz mı benimde evrakları toplamam 2 ay gibi uzun zaman alacak. Tavsiye ettiginiz linke de baktım yine emin olmak adına yazıyorum. Anlayışınızdan dolayı teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@ferhat_

Mülakat tarihiniz muhtemelen Şubat ayında olacaktır. Mülakat maili aldıktan sonra eğer o güne evraklarınızı hazırlayabileceğinizi düşünmüyorsanız konsolosluk ile iletişime geçip başka bir gün talep edebilirsiniz.
    Sizlerin dediği yöntemide uygulayabilirsiniz. Size ilettiğim linkte hak kaybına uğranmaması için dediğim süreç tavsiye ediliyor. Sizlere iyi şanslar ve hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum 🙂

Bu arada sizlere daha faydalı olunması amacıyla sürecinizi imzaya taşıyın;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• ⭐⭐⭐

@ferhat_ Yurtdışından toplamanız gereken evrak varsa gecikmeden bir an önce toplamaya başlamanızı öneririm.

• ⭐⭐⭐

@ferhat_ Süreçte bebek beklediğimiz için işlemleri ona göre geciktirdik, imzamdan görebilirsiniz. Tavsiye olarak değil de örnek olarak düşünebilirsiniz.

• SELAM PASAPORT NUMARASI KAC HANELİ U HARFİ İLE BASLAYAN YERDEN TUR YAZAN YERE KADAR OLAN10 HANEYİM Mİ GİRECEĞİZ.

• merhaba arkadaşlar ben liseden yeni mezun oldum ve bi kere daha çalışmak için dersaneye yazıldım , simdi şansa pasaport zorunluluğu getirdiler ben zamanında pedere dedim ama onu alıp'ta kenar'da durmicak diye bana aldırmadı o zaman 18 yasından küçük olduğum için veli zorunluk vardı alamadım simdi başvurim dedim pasaport harç fiyatı yüksek ben ne yapmalıyım öğrenci belgesi dersane verme imkanı var mı ? , Şimdiden çok teşekkür ederim . İyi Günler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zafer-Dinler sakın yanlış anlama seni kırmak asla niyetinde değilim ama ancak pasaportu green kart başvurusu için alacaksan alma bu arada öğrenci olduğun için 25 yaşa kadar harç parası ödemediğin pasaport öğrenci olanı çıkartıyorsun kura çıktıktan sonra ki masraflar için baban para verecek birine benzemiyor pasaport için söylediği cevaptan öyle anladım Çıktı diyelim 275 dolar gibi ungan 330 dolar konsolosluk 230 dolar uscis ödeme yapılacak bu arada gitmek için de hesabında para göstermen gerekiyor ondan dolayı başvuru yapma senin hevesini kırmak değil sadece karşına gelecek masraflar bunlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@peace-out, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

SELAM PASAPORT NUMARASI KAC HANELİ U HARFİ İLE BASLAYAN YERDEN TUR YAZAN YERE KADAR OLAN10 HANEYİM Mİ GİRECEĞİZ.

pasaport no zaten pasaportta ayrica yaziyor (ilk iki sayfada olmasi lazim). Orada ne goruyorsaniz onu yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zafer-Dinler, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

merhaba arkadaşlar ben liseden yeni mezun oldum ve bi kere daha çalışmak için dersaneye yazıldım , simdi şansa pasaport zorunluluğu getirdiler ben zamanında pedere dedim ama onu alıp'ta kenar'da durmicak diye bana aldırmadı o zaman 18 yasından küçük olduğum için veli zorunluk vardı alamadım simdi başvurim dedim pasaport harç fiyatı yüksek ben ne yapmalıyım öğrenci belgesi dersane verme imkanı var mı ? , Şimdiden çok teşekkür ederim . İyi Günler

Su an ogrenci degilsiniz yanlis anlamadiysam, 25 yas altinda indirimli fiyatlar sadece ogrenciler icin getirilen bir uygulama.

• @bolatmali teşekkür ederim bilgilerinizden ve yardımlarınızdan dolayı.

• @keysnambır tesekkur ederim. Ama sizin ornegi bulamadım forumda yeniyimde link veya nasıl ulaşacagımı soyleyebilir misiniz.

• ⭐⭐⭐

@ferhat_ Örnek olarak kendimi verdim. DS-260 doldurma işlemini bebeğin doğumundan sonraya bırakmıştık. Tarihlere mesajımın altında görülen imzamdan bakabilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@Akar, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Kritik bir sorum var.
    Ekşisözlükde gördüğüm üzere rastgele bir pasaport numarası ile başvuru yapılabiliyor. Doğrulama mekanizması yok. Sonuç olarak süresi geçmiş bir pasaportum var. Sırf greencard için yeniletmek de istemiyorum mecbur kalırsam yenileteceğim. Süresi geçen pasaportumla başvuru yaptığımda da başvuruyu kabul edecek. Oldu ki kazandım ve mülakata çağırıldım. Nasıl bir geri dönüş alırım acaba? Kendi sistemleri üzerinde Türkiye verilerini göremezler yani pasaportum eski mi yeni mi ne zaman bitti göremezler diye düşünüyorum. Fikirleriniz neler?

Bilgilerini yazdiginiz pasaportu gormek istediklerinde ne gostermeyi dusunuyorsunuz?

:)))))

• @Akar Evet formu doldururken herhangi bir doğrulama mekanizması söz konusu değil. Adınızı Donald Trump olarak yazıp gc talihlisi olabilirsiniz. Fakat mülakata gittiğinizde bütün bilgilerinizin doğruluğu kontrol edilecek. Adınızın Trump olmadığı, pasaportunuzun başvuru yaptığınız dönemde geçerli olmadığı anında tespit edilecek ve siz eli boş geri döndürüleceksiniz. Ekşi sözlükte bu tür akılları verenler için iki ihtimal var:

1- Ya insanları özellikle bu şekilde kandırmaktan özel bir zevk alıyorlar.
    2- Ya da iq kanserine yakalanmışlar.

Benim tavsiyem eğer gc şansınızı en az 4-5 kez daha denemekten yana sıkıntınız yoksa tek seferde toplu bir masraf yapıp 10 yıllık pasaport çıkartmanız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Dmr, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@Akar Evet formu doldururken herhangi bir doğrulama mekanizması söz konusu değil. Adınızı Donald Trump olarak yazıp gc talihlisi olabilirsiniz. Fakat mülakata gittiğinizde bütün bilgilerinizin doğruluğu kontrol edilecek. Adınızın Trump olmadığı, pasaportunuzun başvuru yaptığınız dönemde geçerli olmadığı anında tespit edilecek ve siz eli boş geri döndürüleceksiniz. Ekşi sözlükte bu tür akılları verenler için iki ihtimal var:

1- Ya insanları özellikle bu şekilde kandırmaktan özel bir zevk alıyorlar.
    2- Ya da iq kanserine yakalanmışlar.

Benim tavsiyem eğer gc şansınızı en az 4-5 kez daha denemekten yana sıkıntınız yoksa tek seferde toplu bir masraf yapıp 10 yıllık pasaport çıkartmanız.

bu sekilde yazan arkadaslar bence ilgi cekmeye calisan troll'ler 🙂 o nedenle cok sey etmemek lazim 🙂

• Selam, 2 ay içerisinde Internship(J-1) için konsolosluğa gideceğim. Bu sene greencarda başvurdum. J1 vizesi almamı engeller mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolga07390 hiçbir vize türü diğerini etkilemez.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |