Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

• @Emir600RR, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@vermaynen sizin çevrenizde çıkmıyor olabilir evet ama şuda kaçınılmazdırki geçen yıllardaki Talihlilerin Durum Takibi E-Tablosuna göz attığınız zaman çoğu arkadaşın (%80) üniversite mezunu olduğunu görürsünüz ileride böyle bir konu açmayıda düşünüyorum bakalım 🙂

Durum takibi e tablosunu paylasabilirseniz bizde gormus oluruz bu sekilde bir ayrim yapip mi yayinlamislar yoksa forumlarda yazanlara bakarak mi bu kaniya vardiniz acaba?

• @vermaynen Evet Etablo verilerine bakarak bu sonuca vardım özel mesajdan benle iletişim kurabilirseniz size DV2017'den itibaren yesilkartforum.com'un hazırlamış olduğu e tabloyu paylaşabilirim bence bu şekilde ben bütün tabloları inceledim (Son 3 sene yani) ve gördümki büyük bir çoğunluk (%80) Üniversite mezunu 🙂

• @vermaynen, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@Emir600RR, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@vermaynen sizin çevrenizde çıkmıyor olabilir evet ama şuda kaçınılmazdırki geçen yıllardaki Talihlilerin Durum Takibi E-Tablosuna göz attığınız zaman çoğu arkadaşın (%80) üniversite mezunu olduğunu görürsünüz ileride böyle bir konu açmayıda düşünüyorum bakalım 🙂

Durum takibi e tablosunu paylasabilirseniz bizde gormus oluruz bu sekilde bir ayrim yapip mi yayinlamislar yoksa forumlarda yazanlara bakarak mi bu kaniya vardiniz acaba?

@Emir600RR şayet böyle bir istatistik çıkardıysanız, yani %80 gibi kabaca, (ki olabilir mümkündür bence de-%80 kadar yüksek olmasa bile-) bunun sebebi üni mezunlarına çekilişte avantaj sağlamalarından değil başvuran kişi profillerinde üni mezunu olanların çokluğundandır. Abd ye göç etme düşüncesi vizyonu artık ne derseniz adına, ve tabi cesareti birikimi vs oran olarak üni mezunları için diğerlerine göre daha olasıdır ve daha çok başvuruyorlardır. Dolayısıyla talihlilerin içinde de üni mezunu oranı fazla olabilir. Daha önce de bu konudan bir yerlerde bahsetmiştik geçen sene.
    @vermaynen 2019 için listenin linki budur, sanırım burada notlar kısmındaki meslek bilgi notlarından bu çıkarımı yapmış @Emir600RR ;

• @VolkanU bilgi almanın sayfası olmaz 🙂 görmemiştir dikkatini çekmemiştir tıklamıştır en sona atmıştır arkadaşı yeni forum kullanıyordur vs vs bir çok neden olabilir. 🙂

• @aysegul Aynen bende 2017 formundan itibaren baktım, kişi profillerinin üniversite mezunu çokluğu bulunuyor "göç etme düşüncesi vizyonu" demişsiniz oda olabilir ama lise okuyupta başvuran çoğunluk forumda var yok değil göz ardı edilemez seviyede tabikide bilemiyorum ama bana soracak olursanız Türkiye'den 2 bin kişi alınıyorsa örnek veriyorum 600'ü üniversite mezunu 200'ü lise mezunudur geriside vs vs. 🙂 benim düşüncem bu şekilde daha fazla kişi alınıyor olabilir.

• @aysegul amerıkada unıversıteye gıden work&travella gıden çok kısı var.bırde her yere unıversıte actılar yakında kapalı spor salonlarınıda unıversıte yaparlar. unıversıte mezunu issiz cogu ne yapsınlar kendıne cıkıs arıyo normal unıversıte mezunu agırlıkta olması.

• @jinglebells Vallahi sizde haklısınız 🙂

• @aysegul ilkokul mezunuyum greencard cıktı nasıl vize alıcam dıyende az degıl

• @jinglebells aynen bu da var.

• @jinglebells o yorumu ayşegül hanım yaptı 🙂 bende sizin düşüncenizdeyim

• @Emir600RR, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@jinglebells Vallahi sizde haklısınız 🙂

ben kendı adıma saglam ısım varken turkıye sartlarında gıtme hayalı kurarken hayata yenı baslayan bırının kendı geleceğını burda gormemesı normal.

• @Emir600RR duzelttım.sağol.

• @jinglebells kaç yıldır Greencarda başvuruyorsunuz acaba ? 🙂

• @Emir600RR zaten yok demedim, göz ardı da etmedikm. Vardır ve sayıca azımsanmayacak kadar da vardır ama işte çoğunluk başka birşey..Orandan bahsettim 🙂 yoksa mesleki geçerliliği olup ilkokul mezunu green card alan da vardır muhtemelen ama işte onun da oranı çok düşüktür. Velhasıl çekiliş bu, tamamen rastlantısal, sonuçlardaki niteliklerin oranını bence sadece başvuranların niteliklerindeki ağırlıklar belirliyor.
    Neyse çok da kafa yorulacak bir şey de değl zaten, başvuralım bekleyelim 🙂

• 6 olmus.@Emir600RR

• @aysegul Yok ben anladım sizi 🙂 aynen öyle başvurlarım bekleyelim.

• @jinglebells 6 😕 inşallah bu sene DV2021 size kısmet olur bakalım ilk yılda çıkaran var 17 yıl sonrada 🙂 şans işi

• şaka maka eylul geldı gene.ekımde dv2020de bıtıcek yakında vay arkadas.

@Emir600RR sanada bol sanslar arkadasım.

• @crazycells, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@loser sayin @keysnambır yukarida belirtmis, secilenler fazlasiyla seciliyor ve tum vizeler isteyenlere dagitiliyor, o nedenle sizin verdiginiz ornek maalesef cekilisteki durumu yansitmiyor. Eger %30 sahte basvuru varsa, bu demektir ki ona gore daha fazla kisi secip kotalari yine de dolduracaklar, degisen pek bir sey olmayacak.

fazlasıyla seçildiğini biliyorum arkadaşlar. hatalı pasaport numarası yazanların vize alamayacağının da farkındayım. ancak sizler çekiliş sonrasındaki sürece giderek durumu gözden kaçırıyorsunuz.

• @jinglebells Saolun teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |