Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

• ⭐⭐

@dreams_usa hali hazırda pasaportu olan sayısı 5 milyonu geçmiyor.. (aktif olanlar) bu da demek oluyor ki Türkiye için 55 milyonluk bir havuz bir anda 5 milyona indi (ve çoğu sürelidir çünkü insanlar işini görüp halletmek üzere alırlar normalde 10 milyon olduğu yazıyordu ama 5 milyonun süresi bitmiş..) YouTube'dan gaza gelip başvuru yapan insanlardan kurtulduk önemli ölçüde GARABET sona erdi denilebilir. Bence olmayacak bir hayali de söyleyip durmanın bir anlamı yok her ne kadar bende ücret istesem de Birleşik Devletler hükümeti kumar oynatmaz 😉 hal böyleyken bence bardağın dolu tarafına bakıp mutlu olabiliriz 🤗

• @lordbolton ağzından bal damlıyor.ama aklımada şu geliyo bizim millet lazım olur diye pasaport başvurusuna başlar mı hazır yıl sonu zam gelmeden alalım deyip.hiç belli olmaz

• Hem pasaport kuralı gelsin hemde başvuru ücreti hepsine hazırız yeterki çıksın

• Bu pasaport olayı süper oldu bence gayet güzel düşünmüşler gereksiz başvuranların sayısı aşırı fazlaydı Green cardın ne olduğunu bilmeyen insanlar bile başvuruyordu Bakalım bu sene ne olucak.

• @jinglebells walla sanmam akşam kız kardeşime söyledim eylül gibi pasaportunu yenile başvuruda lazım olacak artık diye. Ay abla uğraşamam boşverrrr siz kazanın ben turist olarak gelirim dedi. Inşallah herkes böyle düşünür. Zaten biz istedik beraber başvuralım diye zorla ben başvurusunu yaptım. Hala daha gitme niyeti yok

• @nilfersev şehir efsanesi yazayım kardeşiniz başvursun(Pasaport alıp) kesin çıkar :)))))))))))

• ⭐⭐

@nilfersev yanlış anlamayın ama gitmek istemeyen birine başvuru yapmak bence çok yanlış çünkü çıksa bile gitmeyecek.. ve belki size tepki de bulunacak biri anlatıyordu bir arkadaşına green card başvurusu yapmış ve arkadaşı kazanmış sonra ona söylediği zaman ne Amerika'sı ben doblo aldim borcunu ödüyorum nasıl gideyim.. diye kavga etmişler.. dediğim gibi gitmek istemeyen biri yüzde 95 oranında kazansa dahi gitmeyecektir. Bu çok zor bir karar ülke değişmek gerçekten istemek gerek.

• @nilfersev @LordBolton bellide olmaz ben gitmiycem oraya gidip ne yapıcam dıyen insanlarda gordum.iş ciddiye bindi hepsi gitti.6 ay sonra burası turkiyeden iyi ne yapıcam turkiyede demeye başladılar.zorla başvurulmaz tabi.ben daha once bazı kisilere basvurun dedim ne isim olur dediler sonra abi kardes basvurdular 1-2 sene sonra insanların bu tür fikirlerı sindirmesı icin zaman lazım.

• ⭐⭐

@jinglebells tabi öyle insanlar var ama geçen yıllarda kazananların yarısı mülakata bile gitmemiş yani çok fazla insan gereksiz yere kalabalık yaparken sadece ciddi ciddi karar vermiş insanların başvurması çok daha iyi olur.

• @LordBolton aktif pasaport sayısına nerden ulaştın.ohalde yapılan sınırlamalar kalkınca sayı artmış olabilir, yeni bir haber mi 5 milyon sayısı

• ⭐⭐

@jinglebells o haber 2012 kaynaklı ama 2016 da yüzde 10 deniyor pasaportu olan ne kadar aktif ne kadarı pasif henüz bir bilgi bulamadım. 2017 de yeşil pasaportlu sayısı 1.2 milyon deniyor şahsi düşüncem yüzde 10'i geçmez pasaportlu insan sayısı süreli olması da cabası oluyor.. hatta kaynak atım https://www-hurriyet-com-tr.cdn.ampproject.org/v/www.hurriyet.com.tr/amp/ekonomi/pasaportlarin-yuzde-78i-cipli-oldu-19810779?amp_js_v=a2&amp_gsa=1&usqp=mq331AQA#referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=%251%24s alanından&ampshare=http%3A%2F%2Fwww.hurriyet.com.tr%2Fekonomi%2Fpasaportlarin-yuzde-78i-cipli-oldu-19810779

• ⭐⭐ Banned

This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@calibraturbo bu sekilde birilerini asagilayici, baskalarini yuceltici ifadelerden kacinmalisiniz sayin @Calibraturbo , hickimsenin genetigi "temiz", hickimseninki de "kirli" degildir.

• Pasaport zorunluluğu getirilmesi çok doğru bir karar olur, biyometrik fotoğraf nedeniyle bile başvuramayan insanlar olduğunu düşünürsek katılımı oldukça etkileyecektir.

• ⭐⭐

umarım kimse başvuru esnasında pasaport istendiğini görüp de yalandan o an bir pasaport numarası uydurmaz...

• @lordbolton hayır yalnış anlamam tabiki de . kazanırsa gidicekti gitmem demedi. ama aklına biz soktuk işin açıkçası gaza getirdik. şimdi de siz gidin bakın sonra ben gelirim diyor 🙂 işimi garantiye alayım diyor bize 😃

• @jinglebells emin olun ben napıcam orda dedi ya bize çıkmış olsa bizden önce gitmek için plan yapardı 🙂 belki de psikolojik olarak bastırma yapıyoruz hepimiz iç dünyamızda

• @nilfersev Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor içinde söyledi:

@jinglebells emin olun ben napıcam orda dedi ya bize çıkmış olsa bizden önce gitmek için plan yapardı 🙂 belki de psikolojik olarak bastırma yapıyoruz hepimiz iç dünyamızda

bir yerden sonra ok yaydan çıkıyor.

• Güzel bir uygulama olacak bence. Başvurularda bir azalma olacağı aşikar.
    Şahsen 2020 başvurumda pasaporta 5 Kasımda başvurdum 7 Kasımda elime geçmişti. Dv Başvurusunu 6 Kasımda yaptım rastgele pasaportsuz öylesine doldurayım diye ve numara istemediğini gördüğümde pasaporta gerek olmadığını anladım 🙄 Nasip bu seneyeymiş 😊Kaldı 9 yılı.

• ⭐⭐

Harika olmuş bu karar. Öylesine başvuran ömrü hayatında yurtdisina çıkmamış pasaportu bile olmayan on binlerce kişi elenir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |