Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

EB-3C (EW) Green Card süreci danışmanlığı konusunda sorular ve uyarılar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

h1b vizesi ilgili olarak videodaki bilgiler ne kadar doğru?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 h1b vizesi ilgili olarak videodaki bilgiler ne kadar doğru içinde söyledi:

sayin @ayvalik10 , hemen araya gireyim...

Andrew P. Johnson adli kisinin sitesine de baktim, maalesef burada bahsedilen yontem H1B degil, EB-3 hatta EB-3C yani vasifsiz isler icin verilen EB-3 kategorisi; fakat EB-3C yeni bir program kesinlikle degil. Bunu "yeni bir yasal yontem" diye lanse etmek maalesef sadece sarlatanliktir, bunu insanlara baska avukatlarin ya da kurumlarin bilmedigi ya da haberdar olmadigi bir program gibi sunmaya calismislar.

EB-3C'de full time bir is bulmaniz lazim ve bu is icin isverenin ABD'de isci bulamamasi lazim, video'da bahsedilen janitor/cleaning isler EB-3C'ye uygun islerdir, normalde is sponsorlu Green Card'lari aldiktan bir sure sonra is degisikligi yapmaniz sorun olmuyor, 1 yil oldukca kabul edilebilir bir sure; fakat bunu yeni bir program ve bu 1 yili da sanki programin bir parcasi gibi gostermek insanlari kandirmak oluyor.

Sizin de tahmin edebileceginiz gibi, egitim ve tecrube istemeyen bir is icin Green Card verilmesi, hele de ABD disindaki kisilere Green Card verilmesi cok "populer" bir yontem degil. Zorluklar malumunuz... Hem ABD'de isci bulmakta zorlandiginiz bir is, hem de uzun sureli insanlarin calismak istemeyecegi bir is... Ben de o nedenle Immigration Yearbook'tan istatistiklere bakmak istedim, tum dunyada 2017 yilinda EB-3C alan 1369 kisi varmis, bunlarin sadece 367 tanesi ABD disindan basvuru yapip ABD'ye gelmis...

ABD disi ABD ici
    Needed unskilled workers (EW3) 367 -
    Needed unskilled workers (EW8) - 1002

Yani bu video'da ve Andrew Johnson'in sitesinde "Greencard elde etmenin en güvenilir ve avantajlı yolu şu an için bu program." diye lanse edilen program tum dunyada sadece 367 kisiyi ABD'ye getirebiliyor.

Bu yontem, benim nazarimda yuzlerce insanin basvuru yapabilecegi, danismanlik alabilecegi ama -eger sanslilarsa- sadece birkac kisinin basarili olabilecegi ama sonra ABD'ye cok da iyi baslangic yapmayacagi bir program... ama tabii ki bu video'da bahsedilen avukatlar geri kalan yuzlerce insana daha sonra fatura gonderip binlerce dolarini almaktan cekinmeyecektir. Sonra da 'zaten garanti olmadigini soylemistik, neyse gecmis olsun, bize borcunuz X.000 dolar' cumlesini duyarsaniz sasirmayin.

Herhalde kendileri bu isten yeteri kadar para kazanmis olacaklar ki, video'nun altinda "belirttiğiniz ietişim yollarından kimse dönüş yapmıyor. lütfen mail ile dönüş yaparmısınız" diye bir yorum da var...

Bu arada bu soru bu kategori icin genel belirledigimiz standartlara da uygun olmadigindan Claudia Hanim veya Yusuf Bey'in cevap vermemesi daha uygun olur. Sorularinizi sormadan once su bolumu okuyabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/2324/sorularınızı-sormadan-önce-okumalısınız

Ben konuyu basligi degistirerek uygun bolume aktariyorum, bu konuda forumdaki herkesin bilincli hareket etmesi lazim...

• Muslu Hukuk Bürosu Sorularınızı Cevaplıyor! bölümünden taşındı  crazycells crazycells 

• Arkadaşlar internette bir firmaya rastladım, Türkiyede ve Kanada'da ofisleri var. Şirket ismi Kaplan tarzı bişey. Burak Kaplan adında biri ilgileniyor sanırım. EB3 vizesi ile iş arayan insanları ve oradaki şirketleri birleştiriyor. Tabii ki ücretle. Acaba bu durum ile eb3 vizesi alan arkadaşlar var mı? Onların da referanslarını sordum. Ancak buraya da sormak istedim. Bu şekilde gidiş mümkün mü? Yoksa kesin dolandırıcılık mıdır? Bir yandan inanmak istiyorum bir yandan korkuyorum. Eğer ki bu yolu denemiş biri varsa lütfen bana yazsın. Teşekkürler

• Sayın Mehmet bey bence böyle işlere hiç bulaşma sonu hüsran olmasın ama siz bilirsiniz gene de

• Merhabalar arkadaşlar bugün itibariyle hakkında genel olarak araştırmalarda bulunup, görüşler okuduğum EB-3 vizesi için işlemlere başlama kararını aldım. Yurtdışı seyahatim oldu fakat Yeşil Pasaport sahibi olduğum için vize vb. gibi şeylerle hiç uğraşmadım. Bu yüzden aracı firmalar, danışmanlar, avukatlar konusunda sıfırım. Size iki adet sorum var;

1-)En iyi ve güvenilir danışmanlık nasıl bulunur ?

2-)Danışman firmalar konusunda nelere dikkat etmeliyiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fativnoq, içinde söyledi: EB-3 Green Card süreci danışmanlığı konusunda uyarılar!

Merhabalar arkadaşlar bugün itibariyle hakkında genel olarak araştırmalarda bulunup, görüşler okuduğum EB-3 vizesi için işlemlere başlama kararını aldım. Yurtdışı seyahatim oldu fakat Yeşil Pasaport sahibi olduğum için vize vb. gibi şeylerle hiç uğraşmadım. Bu yüzden aracı firmalar, danışmanlar, avukatlar konusunda sıfırım. Size iki adet sorum var;

1-)En iyi ve güvenilir danışmanlık nasıl bulunur ?

2-)Danışman firmalar konusunda nelere dikkat etmeliyiz

Bu tur firmalar ve kurumlar yerine isverenlere ulasmanizi tavsiye ederim. EB-3C (ya da EW diye kisaltilan) vizeyi basariyla alabilenlerden gorebildigim kadariyla bu kisilerin cogu isverenlere kendisi ulasip, is teklifi alip daha sonra avukat ile yola devam etmis kisiler. Zaten avukati da sizin degil isvereninizin veya araci olan baska birinin bulmasi (daha dogrusu ucretini odemesi gerekli) yani vize alan kisinin avukat ucretini odemesi normal bir durum gibi algilanmiyor, bilginize.

• @crazycells Anladım, teşekkürler. 🙂

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   W waterman 

• @crazycells merhaba, biz de eşim ile birlikte eb3 yoluna girmeyi planlıyoruz. B1/B2 turist vizemiz de var,Danışmanlık için bütçemiz de var. Sizin önereceğiniz ve gittiğimizde görüşebileceğimiz firmalar var mı? Bir de eb3 için eyalet bilginiz var mı?

• @İsa-Lunkaya danışmanlık vs ile olmaz önce sana sponsor olacak bir işveren bulacaksınız sonra da bu süreci yürütecek bir avukat firması bir de turist vizesi ile olmaz ya Türkiye’den yürüteceksiniz ya da bu süreçte Amerika’da statünüzü bozmadan kalabileceğiniz yeni bir visa alacaksınız

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S selamibasaran 

• Merhabalar bdvsolutions.com ile daha önce çalışmış arkadaşlar gördüm kendileri Türk vatandaşı ve süreç hakkında az buçuk bahsettiler. Firma ile de haberleşme gerçekleştiriyorum fakat yine de sormak istedim sizlere. Daha öncesinde çalışmış olan birileri var mı bu forumda ve hani varsa bilgi almak isterim. Ayrıca bu firma hakkında görüşlerinizi de değerlendirmek isterim. Teşekkürlerimi sunarım şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmetyanik, içinde söyledi: EB-3 Green Card süreci danışmanlığı konusunda uyarılar!

Arkadaşlar internette bir firmaya rastladım, Türkiyede ve Kanada'da ofisleri var. Şirket ismi Kaplan tarzı bişey. Burak Kaplan adında biri ilgileniyor sanırım. EB3 vizesi ile iş arayan insanları ve oradaki şirketleri birleştiriyor. Tabii ki ücretle. Acaba bu durum ile eb3 vizesi alan arkadaşlar var mı? Onların da referanslarını sordum. Ancak buraya da sormak istedim. Bu şekilde gidiş mümkün mü? Yoksa kesin dolandırıcılık mıdır? Bir yandan inanmak istiyorum bir yandan korkuyorum. Eğer ki bu yolu denemiş biri varsa lütfen bana yazsın. Teşekkürler

Boyle bir yontem var, ama magdur olmamak icin bu konuda olumlu deneyimlere sahip sirketlerle calismanizi tavsiye ederim. Eger EB-3C'yi ilk iletilerde bahsedilen avukat gibi "yeni bir yontem", "1 yillik program" gibi dogru olmayan formatta size taniyorsa size tavsiyem uzak durmaniz yonunde...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakinayer, içinde söyledi: EB-3 Green Card süreci danışmanlığı konusunda uyarılar!

Merhabalar bdvsolutions.com ile daha önce çalışmış arkadaşlar gördüm kendileri Türk vatandaşı ve süreç hakkında az buçuk bahsettiler. Firma ile de haberleşme gerçekleştiriyorum fakat yine de sormak istedim sizlere. Daha öncesinde çalışmış olan birileri var mı bu forumda ve hani varsa bilgi almak isterim. Ayrıca bu firma hakkında görüşlerinizi de değerlendirmek isterim. Teşekkürlerimi sunarım şimdiden.

Evet, ben de https://www.bdvsolutions.com/ hakkinda oldukca olumlu seyler duydum. Sanirim dunya capinda bu isi hakkiyla yapan az yerden biri...

Forumda sanirim tum sureci burasiyla halleden henuz yok, ama yakin gecmiste burasi araciligiyla EB-3C surecini baslatanlar var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İsa-Lunkaya, içinde söyledi: EB-3 Green Card süreci danışmanlığı konusunda uyarılar!

@crazycells merhaba, biz de eşim ile birlikte eb3 yoluna girmeyi planlıyoruz. B1/B2 turist vizemiz de var,Danışmanlık için bütçemiz de var. Sizin önereceğiniz ve gittiğimizde görüşebileceğimiz firmalar var mı? Bir de eb3 için eyalet bilginiz var mı?

Hemen yukarida bahsedilen BDV solution firmasini inceleyebilirsiniz.

Sayin @Mustafa-Kemal-Atay-0 'in dedigi gibi EB-3C'ye uygun is ilanlari bulursaniz zaten isveren gocmenlik sureci icin birileriyle calisiyor veya sonraki asama icin bir hukuk burosu ile iletisime geciyorsunuz.

• @denizci10 abi merhaba ben 2 yıldır forumdayım, seni de sık sık takip ediyorum, bu eb3vize.com adresini instagramda falan da karşıma çıktı fakat pek güvenememiştim açıkçası ama senin imzanda gördüm ve sormak istedim. senden detay alabilir miyim, konu benim için acil ve önemli. ayrıca bu konuda benden bilgi bekleyen ailemden ve çevremden aday arkadaşlarımda var.

• ⭐⭐⭐⭐

@emre-c-kara ABD'nin en büyük iki fast food zincir restoran markaları olan McDonald's ve Wendy's ile anlaşmalıyız şu an. Bu firmalarda 1 yıl haftada 40 saat çalışacağınızı taahhüt ediyorsunuz sözleşme ile firmada bunun karşılığında size sponsor oluyor ve yaklaşık 2 yıl sonra EB3 vizesi alıp ABD'ye geliyorsunuz. ABD'ye gelince de 3-4 hafta içinde Green Card elinize geçiyor ve SSN'inizi alıp firmada çalışmaya başlıyorsunuz. Elinizde 10 yıllık Green Card olduğu için kalan 9 yılda istediğiniz yerde çalışıp yaşayabilirsiniz. 5 yıl sonra da vatandaşlık için başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için eb3vize.com üzerinden kayıt olabilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ben yine buradayım her zaman sorularınıza yanıt vermeye çalışırım.

• ⭐⭐

@denizci10 Orçun bey eb3 vizesinde çalışanın eşi ve çocuğunun statüsü ne oluyor eşinin çalışma izni oluyor mu

• @Zelene EB3 isveren sponsorlu gocmen vizesinden bahsediyorsunuz sanirim. Gocmen vizesi sahiplerinin esleri ve 21 yas alti cocuklari da green card sahibi oluyor.

• @denizci10 10-15 gün önce instagramda denk gelip form doldurmuştum, daha sonra aradınız konuştuk , siz olduğunuzu bilmiyordum Orçun Bey 🙂

• @denizci10 biz de 2 yil diye baslamistik. Ekim 2019’da islemlere baslandi. Mayis 25’e konsolosluk gorusmemiz verildi. Yani artik 3,5-4 yil.

• @dpdemir siz hangi firma ile çalıştınız, ve hangi eyalet iş segmenti için oldu bilgi verebilir misiniz ? bir de konu neden uzadı, süreç türkiyede olduğunuz için mi böyle, yoksa iş bulunma süreci mi oluyor bu

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 26
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |