Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• **ABD vize için artık o bilgileri de isteyecek!

ABD, vize uygulamaları kapsamında çeşitli yenilikler üzerinde çalışıyor.ABD artık vize için başvuranlardan sosyal medya bilgilerini de talep edecek.

BBC'de yer alan haberde, ABD Dışişleri Bakanlığının yeni düzenlemesi kapsamında vize için başvuranların sosyal medya isimlerinin, 5 yıllık elektronik posta adreslerinin ve telefon numaralarının isteneceği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "ABD'ye yasalara uygun seyahati desteklerken, vatandaşlarımızın korunması adına inceleme sürecini geliştirmek için yeni mekanizmalar üzerinde çalışıyoruz." denildi.Diplomatik ve resmi vize başvurusunda bulunanların bu uygulamadan muaf tutulacağı, ancak ABD’ye çalışmak veya eğitim için gitmek isteyen kişilerden sosyal medya bilgilerinin isteneceği kaydedildi.

• Ucu açık bir olay olacak nelere dikkat edecekleri. bir paylaşımını beğendiğin birinin diğer paylaşımlarını bilmeden belki red yiyebilecek insanlar.trump gitmeyi iyice zorlaştıracak.

• Şu an mevcut ds260 formunda böyle bir bölüm, sanırım geçen haftaya kadar yoktu. Ben de bu bölümsüz doldurdum, ihtiyaç halinde galiba maille ya da mülakatta isterler.

• @omertug aaa değişiklik hemen yansıdı mı ? sadece adresleri vb mi soruyorlar

• Evet @nilfersev Gönderdiğiniz form ekranına tekrar girin, o her aşamayı gösterdiği sayfaları gezerken göndermiş olsanız da sosyal medya alanı çıkıyor. Ama bir şey yapmanıza gerek yokmuş.

• Arkadaşlar bu haber dün haberlere yansıdı. Güncel bir durum . Geçen aylarda bundan bahsediyorduk. Ancak haberlere tam düşmemiş dedikodu gazetesi idi. Bu konuda önlem almak kesin lazım olacak. Yeni kazanan arkadaşlar Gelişmeleri bilgilendirir ise sevinirim. İşin ciddiyeti açısından gelecek kuşaklarda formu kullananlara da fayda sağlayacağını düşünüyorum.

• ⭐⭐

@redsat2000 ABD vizeleri için Yeni uygulama (Sosyal Medya Bilgisi talebi) içinde söyledi:

Arkadaşlar bu haber dün haberlere yansıdı. Güncel bir durum . Geçen aylarda bundan bahsediyorduk. Ancak haberlere tam düşmemiş dedikodu gazetesi idi. Bu konuda önlem almak kesin lazım olacak. Yeni kazanan arkadaşlar Gelişmeleri bilgilendirir ise sevinirim. İşin ciddiyeti açısından gelecek kuşaklarda formu kullananlara da fayda sağlayacağını düşünüyorum.

ds260 formlarına hemen yansımış diye duydum.

• 2020 talihlisiyim, DS 260 formunu henüz göndermedim. Formu az önce kontrol ettim, ancak sosyal medya hesaplarını talep eden bir bölüm henüz yok. Yoksa ben mi gözden kaçırıyorum??? İyi Bayramlar dostlar...

• @turkeyandusa Merhaba bende 2020 talihlisiyim DS260 formuna eklenmiş. Bizde present and previous adress information sekmesinde en alt kısımda çıkıyor. Sizin formda olmaması garip .

• Merhaba,

Formu dün doldurduk, böyle bir bölüm mevcut, seçenekli yapmışlar, sosyal medya hesabınız yok ise none yaparak devam edebilirsiniz,

Popüler sosyal medyaların listesini yapmışlar, twitter, instagram, facebook, linkedin, youtube, wine v.b.

Hangisine üye iseniz listeden seçip kullanıcı adınızı yazıyorsunuz.

• Merhaba arkadaslar sosyal medyamizin linkini mi eklememiz daha dogru yoksa sadece kullandigimiz nickler mi?
    Ben ds160 doldurmustum oncesinde. Gecen ufak bir hatayi duzeltmek icin formu acmalarini talep ettim ve actilar.
    Islemleri gerceklestirdim ama sosyal medya kismi cikti ve orda bir afalladim.
    None deyip gectim ama icime sinmedi gizlim saklim yok zaten ilk actigimdan beri sosyal medyami hep bu ihtimallere gore kullandim hicbir aykiri durumum yok gizli saklim yok.
    Neyse diyecegim su ki; hesaplarima direk ulasmalarini saglayacak link mi eklemeliyim yoksa kullanici adimi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus ABD vizeleri için Yeni uygulama (Sosyal Medya Bilgisi talebi) içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar sosyal medyamizin linkini mi eklememiz daha dogru yoksa sadece kullandigimiz nickler mi?
    Ben ds160 doldurmustum oncesinde. Gecen ufak bir hatayi duzeltmek icin formu acmalarini talep ettim ve actilar.
    Islemleri gerceklestirdim ama sosyal medya kismi cikti ve orda bir afalladim.
    None deyip gectim ama icime sinmedi gizlim saklim yok zaten ilk actigimdan beri sosyal medyami hep bu ihtimallere gore kullandim hicbir aykiri durumum yok gizli saklim yok.
    Neyse diyecegim su ki; hesaplarima direk ulasmalarini saglayacak link mi eklemeliyim yoksa kullanici adimi mi?

nickler ve kullanici isimleri yeterli. Eger hesabiniz varsa "hesabim yok" seklinde isaretlemeyin.

• Merhaba arkadaşlar soruma cevap verirseniz çok sevinirim ds 260 doldururken aktif olan sosyal medya hesaplarımızı mı vermemiz mi gerekiyor kapattığım hesaplarım oldu ve hatırlamıyorum sıkıntı yaratır mı bu durum şimdiden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dd12, içinde söyledi: ABD vizeleri için Yeni uygulama (Sosyal Medya Bilgisi talebi)

Merhaba arkadaşlar soruma cevap verirseniz çok sevinirim ds 260 doldururken aktif olan sosyal medya hesaplarımızı mı vermemiz mi gerekiyor kapattığım hesaplarım oldu ve hatırlamıyorum sıkıntı yaratır mı bu durum şimdiden teşekkür ederim.

sorun olmaz, sadece aktif olarak kullandiginiz hesaplarin bilgisini vermeniz yeterlidir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

Benzer Başlıklar

• 7
  • 5
  • 24
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |