Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@maranty Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

@crazycells sırbistan uygulamıyormuş 😕

o durumda pasaport yeterli zaten girmek icin sayin @maranty Green Card'a ya da gocmen vizeye gerek yok 🙂

ABD gocmen vizesi ile sanirim sadece Kanada veya Meksika'ya gitmek mantikli (veya sorunsuz) olur, diger ulkeler sanirim Green Card'in kendisini gormek isterler.

• Herkese merhabalar arkadaslar Kanada Toronto ‘ya girisimiz ile ilgili bilgi Aktaracagim;

Biraz geç oldu kusura bakmayin;:)

Bu sene 18 subat ögleden sonra newyork Wheschester bölgesinden Yola ciktik önce upstate kadar araba ile gittik syracuse newyork dan gectik daha sonra Rochester disindadan gectik 2 yada 3 ezpass toll(parali yoldan) gectik enson Niagara Falls sinira geldik öncesinde market var orda malzeler çok ucuz özellikle sigara kartonu 45 dolar bilginize hediye götürmek isteyene daha sonra siraya girdik yanimizda Sadik Erol arkadasimizda bizimle geldi o pasaport ile geldi amerikaya pasaport ile ilk giris yapip gumrukte jfk airport da pasaporta vurulan mühür(green card yerine geciyor) ile giris yapti bizimde Sadece green card larimiza bakip biraktilar gümrügü gectikden sonra ilk otoyola girmeden ezpass okudu sonra kanadaya giris yaptik yanliz kanadaya gitmeden önce telefon hatlarinizi orda kullanima actirin acikcasi biz bir hafta boyunca homeles ler gibi yasadik internet yok orda burda internet dilendik 😁 geliste sorun olmadi niye gittigimizi sordu bizde amerikan polisine anlattik ve geri geldik.arkadaslar hangisi iyi derseniz kanadami amerikami amerikada yasam ucuz kanada da çok pahali ama insanlar bakis acilari farkli orda insanlar göcmenlere biraz daha iyi bakiyorlar sorun yok ama iste eger green card iniz varsa amerika da yasamak daha mantikli diyeceklerim bu herkese selametle

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismailugurlu Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

Herkese merhabalar arkadaslar Kanada Toronto ‘ya girisimiz ile ilgili bilgi Aktaracagim;

Biraz geç oldu kusura bakmayin;:)

Bu sene 18 subat ögleden sonra newyork Wheschester bölgesinden Yola ciktik önce upstate kadar araba ile gittik syracuse newyork dan gectik daha sonra Rochester disindadan gectik 2 yada 3 ezpass toll(parali yoldan) gectik enson Niagara Falls sinira geldik öncesinde market var orda malzeler çok ucuz özellikle sigara kartonu 45 dolar bilginize hediye götürmek isteyene daha sonra siraya girdik yanimizda Sadik Erol arkadasimizda bizimle geldi o pasaport ile geldi amerikaya pasaport ile ilk giris yapip gumrukte jfk airport da pasaporta vurulan mühür(green card yerine geciyor) ile giris yapti bizimde Sadece green card larimiza bakip biraktilar gümrügü gectikden sonra ilk otoyola girmeden ezpass okudu sonra kanadaya giris yaptik yanliz kanadaya gitmeden önce telefon hatlarinizi orda kullanima actirin acikcasi biz bir hafta boyunca homeles ler gibi yasadik internet yok orda burda internet dilendik 😁 geliste sorun olmadi niye gittigimizi sordu bizde amerikan polisine anlattik ve geri geldik.arkadaslar hangisi iyi derseniz kanadami amerikami amerikada yasam ucuz kanada da çok pahali ama insanlar bakis acilari farkli orda insanlar göcmenlere biraz daha iyi bakiyorlar sorun yok ama iste eger green card iniz varsa amerika da yasamak daha mantikli diyeceklerim bu herkese selametle

elinize saglik. Deneyiminizden anliyoruz ki Green Card ulasmamis olsa da, gocmen vize ile Canada'ya giris yapmak mumkun.

• Haritalardan gördüğüm kadarıyla TC pasaportu ve ABD yeşil kartı ile Kuzey ve Güney Amerika'da giremeyeceğimiz ülke yok gibi? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entelman Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

Haritalardan gördüğüm kadarıyla TC pasaportu ve ABD yeşil kartı ile Kuzey ve Güney Amerika'da giremeyeceğimiz ülke yok gibi? 🙂

Aynen oyle sayin @entelman , Turkiye ile Rusya arasindaki iliskiler bozuldugundan vizesiz gecis kalkti. Eger kalkmasaydi Rusya, Brezilya ve orta dogu ulkeleri icin TC pasaportu oldukca avantajliydi, TC + ABD pasaportlari guzel bir kombinasyon yaratiyor.

• @crazycells birde bende yeşil pasaport var 😃 bana bütün dünya açık 😃

• Arkadaşlar selam.

ABD Passaportu alana kadar atıyorum ben T.C. Yeşil passaportuna dahi vize isteyen bir ülkeye turistik gezi amacıyla gitmek istiyorum. Bu turistik vize başvurusunu hali hazırda ABD sınırları içinde yasal olarak yaşayan birisi olarak yapmanın, Türkiye Cumhuriyeti toprakları içinde yaşayan sıradan bir T.C. vatandaşının vize başvurusuyla bir farkı olur mu? ABD'den yapmanın artısı olacağını duymuştum.

• Vize almada kolaylık sağladığı söylenmekte.

• Şöyle de bir bilgi aktarayım, bir dönem Whatsapp grubunda konuştuğum bir kimseydi. Şimdi yazılımcı olarak California'da çalışıyor.

Amerika'ya greencard ile gelmeden önce Türkiye'den Avustralya'ya turistik vize için başvuruda bulunmuş ve reddedilmiş. Greencard çıktıktan sonra ve gc'ı eline de aldıktan sonra aynı süreç için şansını bir de Amerika'da denemiş, yine TC passaportu ile. Çok kısa bir sürede vizeyi aldığını söylüyor.

• @strangereister Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

Arkadaşlar selam.

ABD Passaportu alana kadar atıyorum ben T.C. Yeşil passaportuna dahi vize isteyen bir ülkeye turistik gezi amacıyla gitmek istiyorum. Bu turistik vize başvurusunu hali hazırda ABD sınırları içinde yasal olarak yaşayan birisi olarak yapmanın, Türkiye Cumhuriyeti toprakları içinde yaşayan sıradan bir T.C. vatandaşının vize başvurusuyla bir farkı olur mu? ABD'den yapmanın artısı olacağını duymuştum.

gc ile sadece usa eyaletlerinde gezebilirsin, iş kurabilirsin diğer ülkeler gc ye bakmaz.

• @badman biliyorum ancak Amerika'da yaşıyorken İngiltere'den vize almak daha kolay, ondan bahsediyorum.

• @strangereister Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

@badman biliyorum ancak Amerika'da yaşıyorken İngiltere'den vize almak daha kolay, ondan bahsediyorum.

daha once gittiğin ülkeler ,pasaportunda görünen ülkeler vize için belki avantaj yaratabilir ama hiçbir ülke bu adamın gc si var diyerek vize kolaylığı sağlamaz.bizzat yasadığım için söylüyorum.pasaportumda isviçre, italya gibi ülkelere giriş-çıkışım görülüyor diye hırvat sınırından hızlıca gecerdim.diğer Türklerin coğu hırvat dan istanbula eften püften sebeplerle geri gönderilirdi.hatta o zamanlar hırvatistan tr ye vize uygulamayan ülkeler sınıfındaydı ama sadece kağıt uzerinde.

• Yukarda arkadasinin durumundan bahsetmis boyle yasadigindan.daha once bunu yasayanlarda vardi boyle her konuda kendinizden emin konusmaniz garip.acikcasi her konuya yorum her soruya cevap vermek bana dogru gelmiyor sonuc olarak burasi bi forum sosyal medya,sohbet platformu degil birakinda bilenler cevap versin bilmeyenler ogrensin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangereister Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

Arkadaşlar selam.

evet, boyle bir durum var, tek basina yeterli degil ama olumlu etkiliyor sureci. Sonucta ulkeler sizin geri donus isteginiz olup olmamasina bakiyor. Eger ABD'de yasal olarak yasayip calisma izniniz varsa baska bir ulkeden donmeme ihtimaliniz konsoloslarin gozunde oldukca azalir. Bence de ABD'de basvuru yapmak, TR'den basvuru yapmaya gore avantajli. Her ulkenin her ulke vatandaslarina ayni gozle bakmadigi asikar. Su B1/B2 turist vizesi red oranlarina goz gezdirirseniz genel olarak yasamin daha refah oldugu ulkelerde vize verilme konusunda da bir rahatlik oldugunu gorursunuz:
    https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Non-Immigrant-Statistics/RefusalRates/FY17.pdf

@badman sizin dediginiz gibi bir ima yapilmamis sayfada, yazilanlari bir daha okuyun isterseniz.

• @crazycells Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

@strangereister Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

Arkadaşlar selam.

evet, boyle bir durum var, tek basina yeterli degil ama olumlu etkiliyor sureci. Sonucta ulkeler sizin geri donus isteginiz olup olmamasina bakiyor. Eger ABD'de yasal olarak yasayip calisma izniniz varsa baska bir ulkeden donmeme ihtimaliniz konsoloslarin gozunde oldukca azalir. Bence de ABD'de basvuru yapmak, TR'den basvuru yapmaya gore avantajli. Her ulkenin her ulke vatandaslarina ayni gozle bakmadigi asikar. Su B1/B2 turist vizesi red oranlarina goz gezdirirseniz genel olarak yasamin daha refah oldugu ulkelerde vize verilme konusunda da bir rahatlik oldugunu gorursunuz:
    https://travel.state.gov/content/dam/visas/Statistics/Non-Immigrant-Statistics/RefusalRates/FY17.pdf

@badman sizin dediginiz gibi bir ima yapilmamis sayfada, yazilanlari bir daha okuyun isterseniz.

crayzcell, sadece ulke ismleri değişik mantık aynı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayin @metert 'e katiliyorum, sayin @badman net ya da hicbir sey bilmedigi konularda bile kesin yorumlar yapmaya bayiliyor. Insanlarin her seyi bilmemesi cok normal, bilmiyorsaniz soyle olabilir ama soyle de olabilir deyip gecersiniz, ama ne bir ornek, ne bir tecrube olmamasina ragmen rahat ve net bir sekilde "diger ulkeler gc ye bakmaz" demek oldukca garip.

• crazycell,yanımda usa ankara elçiliğinde calışan(daha önce calışmı) kadın var ısmi viola buchanan aslen irlandalı. telefon vereyim simdi sor kendisine.özelden göndereyim hemen numarayı, ya da sen gönder numarayı biz arayalım hemen!! bu pazar bu kadın bize sunum gercekleştirdi gel skpyden canlı katıl dedim ama ona da gelmedin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@badman Seyahat Vizesi Gerektiren Ulkeler (Green Card sahipleri, ABD veya TC vatandaslari) içinde söyledi:

crazycell,yanımda usa ankara elçiliğinde calışan(daha önce calışmı) kadın var ısmi viola buchanan aslen irlandalı. telefon vereyim simdi sor kendisine.özelden göndereyim hemen numarayı?

tesekkurler, ilgilenmiyorum. Bilgisini aktarmak istiyorsa foruma girip aktarabilir. Benim burada konsolosluklarda calisan konsolos arkadaslarim var, durumun az cok nasil yurudugunu biliyorum. Ayrica akil var izan var, telefonda gormedigim tanimadigim birinin diyecegi bir seye sorgusuz sualsiz inanacak degilim, siz inanacaksaniz size engel olmayayim.

Size "pasaporttaki vize ise yarar ama GC ise yaramaz" dedirtmesi konuya ne kadar hakim oldugunu gosteriyor zaten. Yani bu kisiye gore diger ulkeler ABD'nin gocmenlik verdigi birine guvenmeyecekler ama gecici vize verip ulkeye kabul ettigi birine guvenecekler...

• crazycell, gördüğüne inanan biriyse davetimi kabul edip pazar günkü toplantıya gelecektin.bu kadına pazar günkü toplantıda,"foruma gel yardım et insanlara diye ısrar ettim" ama söyle bir okuyunca, "forumdaki dağınıklığı ve aynı soruların sürekli tekrar tekrar sorulduğu gördü vazgecti.ben diyorum ki gc amerika nın göçmenlere verdiği ve insanların gelip kendi toprakalrında rahatca gezebilmeleri için verilen usa içi amaçlar için daha cok kullanılan bir belge.diğer ülkelere vize için belki yararı olabilir ama asıl amacı bu değil.do you understand?

• bu lakayıt ve lavbali konuşma tarzınız çok rahatsız edici.burda kimse birbirinin askerlik arkadaşı değil.üslubunuza dikkat edin.açıkçası "forumdaki dağınıklığı ve aynı soruların sürekli tekrar tekrar sorulduğu gördü" derken yabancı bi kadının gelip burda bir türk forumu takip ettiğini sanmıyorum ayrıca gc kazandığınızıda inanmıyorum.lütfen bu nezih platformu bozmayın, baltalamayın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |