Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

50 yaşından sonra ABD'de iş bulmak

• @redsat2000 “ I really feel like my life is just beginning. “

50 yasinda birisi olarak, bence Sevgili Jennifer cok guzel bir spirit ortaya koymus. 😉 Kadehimi kendisine kaldiriyorum 🍻

• Daha mutlu yaslariniz olsun...

• @MySea @semavi çok teşekkürler.

• nice keyifli 50 lere diyelim @redsat2000

• @cnpist, içinde söyledi: 50 yaşından sonra ABD'de iş bulmak

nice keyifli 50 lere diyelim @redsat2000

@cnpist Kismetse Kasim da 55 yasi kapatiyorum . 😁

• @redsat2000 nice 55ler o zaman 🙂

• Tesadüfen gördüm bu postu. Benim için damdan düşen adamsınız. Eylül'de 50 oluyorum. Eşimin şamsı ile 2023 çekilişini kazandık. Bu arada eşim de bu ay 52 oluyor. Şimdi olurda bir aksilik çıkmaz ve mülakata çağrılırsak mülakat sırasında yaş konu ediliyor mu veya sorun çıkarıyor mu?
    Muhtemel cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• @SemihPehlivan Öncelikle hayırlı olsun. Bende Sizin yaşlarda Gc kazandım. Eksik belge veya Adli bir problemimiz yoksa Mülakatta hiç sıkıntı olmuyor. Askeriye veya bazı kamu görevleri haricinde Yaşla ilgili İş bulma açısından da bir sıkıntı ile karşılaşmayacaksınız. Ancak sizin kendinizi 35 lik delikanlı gibi sportif ve aktif bir iş yapısına alıştırmanız lazım. Birde biraz İngilizce gerekiyor. Gerisi şansınıza ve motivasyonunuza kalmış .

• @redsat2000 İlginize çok teşekkürler. Şu an önümde muhtemelen 1 yıl var. Bu süreyi halihazırda biraz seviyesindeki ingilizcemi geliştirmek için değerlendireceğim. İş konusunda her türlü öneriyi değerlendirecek durumdayım. Ayrıca online eğitimler verdiğim firmamı Amerikaya taşıma planım var. Sanırım eğitim + uber ile hayatımı idame ettiririm.

• @SemihPehlivan, içinde söyledi: 50 yaşından sonra ABD'de iş bulmak

@redsat2000 İlginize çok teşekkürler. Şu an önümde muhtemelen 1 yıl var. Bu süreyi halihazırda biraz seviyesindeki ingilizcemi geliştirmek için değerlendireceğim. İş konusunda her türlü öneriyi değerlendirecek durumdayım. Ayrıca online eğitimler verdiğim firmamı Amerikaya taşıma planım var. Sanırım eğitim + uber ile hayatımı idame ettiririm.

@SemihPehlivan Hayirlisi olsun. Her iki aşama da şansınız yaver gitsin .

• Selamlar, Babam 50 yasina merdiven dayadi, Allah uzun omurler versin basimizdan eksik etmesin. Kendisi uzun sureler (10-12 yili askin) bir devlet kurumunda mali konularda uzmanlik, mudurluk yapmis biri. Ingilizcesi orta seviyelerde. ABD'de is bulmasi mumkun mudur? Bu surecte almasi gereken ders veya sinavlar var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetty mali konular dediğin zaman forumun baş mali işler sorumlusuna mikrofonu uzatıyoruz söz sizde @MySea

• @ahmetty, içinde söyledi: 50 yaşından sonra ABD'de iş bulmak

Selamlar, Babam 50 yasina merdiven dayadi, Allah uzun omurler versin basimizdan eksik etmesin. Kendisi uzun sureler (10-12 yili askin) bir devlet kurumunda mali konularda uzmanlik, mudurluk yapmis biri. Ingilizcesi orta seviyelerde. ABD'de is bulmasi mumkun mudur? Bu surecte almasi gereken ders veya sinavlar var mi?

Babanizin egitim durumunu bilmiyorum ama finans alaninda bir diplomasi varsa, ilk geldiginde bankalarda veya muhasebe hizmeti veren sirketlerde is bulabilir. Ingilizce seviyesi ve ABD finans/muhasebe mevzuatlarinin farkligindan dolayi ilk baslarda entry level isler olabilir. Kesin birsey soylemek zor, o yuzden denemek lazim..

• @MySea 2011’de olmasi lazim MBA yapmisti sanirim ama yuksek lisans mezunu kendisi.

• @ahmetty Mba olmasına rağmen yetki için muhasebe yada finans’a ait Abd de sertifika programlarını bitirmesi lazım. Başka türlü başlangıç pozisyonunda iş bulur.

• @redsat2000 üstadım bir süredir yazılarınızı okudum takdir edilecek mücadelenizi anlıyorum ben 59 bitirmek üzereyim yakında mülakat maili alacağım İOWA FAİRFİELD gideceğim türkiyede mali müşavirim 40 yıllık meslek hayatım var eşimle birlikte emekli maaşımız var yaklaşık ayda 800 dolar civarı abd kira sorunum yok çok yakın arkadaşım abd vatandaşı ve yanlız yaşıyor bizden çok gelmemizi istiyor ingilizce şu an a2 seviyesinde pşikolojim için ne iş olsa çalışmak ve muhasebe ile ilgili sertifika alıp 1 sene sonunda muhasebe yardımcılığı işi ile devam etmek istiyorum tek sıkıntım yaş ama 30 yaşındaki enerjiye sahibim siz ve diğer arkadaşların tavsiyesine açığım teşekkürler

• @salih-atilla Üstad merhaba, 7,5 aydır ABD'deyim. Eğer ev sorununuz yoksa 800 usd mutfak giderinize yeter. Fakat burada sağlık için en az ayda 1.000 dolara daha ihtiyacınız olacak. Bunu da çok rahatlıkla 1 haftalık delivery işleri ile sağlarsınız. Muhasebe işi ise burada çok ama çok kıymetli. Muhasebeciler maksimum 1 saat süren yıllık vergi beyannameleri için 600 usd alıyorlar.
    Delivery işleri için yaş sınırı yok. Fakat ABD ehliyeti gerekli. Gelir gelmez ilk önceliğiniz bu olsun. A2 seviyesi ehliyet almak için yetmez. O yüzden vakit kaybetmeden tercümanlı sınav için randevu alıp geçersiniz.
    Eğer imkanınız varsa yanınızda araç için 15-20K usd bütçeniz olsun. İlk etapta kredi ile araç almanız zor olur. Olsa bile aylık 500-600 usd taksit planlarınızı bozmasın. Son tavsiyem en can ciğer arkadaşınız da olsa yalnız başınaymış gibi plan yapın.

• @SemihPehlivan çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için ben arkadaşımdan eminim şu an bile istanbulda benim evimde misafir yıllardır her geldiğinde benim misafirim olur her ihtimale karşı alternatif seçeneklerim var maddiyat olarak sıkıntım yok farklı kültüre uyum sağlamak inşallah kolay olur teşekkürler

• @SemihPehlivan Muhasebe ile hiç alakam yok orada sertifika alıp muhasebeci olabilir miyim yoksa okulunu mu okumam gerek?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |