Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar ve 2020 için bol şanslar.
    2019 DV talihlisiyim. Nisan ayı ortasında ilk girişimi pasaporta basılan vize ve sarı zarf ile yaptım. Hatta gider gitmez ikinci günümde SSN numaramı da aldım. Daha sonra işlerimi toparlayıp kalıcı gidişi yapmak amacıyla Türkiye'ye döndüm.

Önümüzdeki ay içerisinde ABD'ye ikinci (ve inşallah kalıcı) girişi yapmayı planlıyorum. Ancak geçen hafta itibariyle ABD'deki adresime Green Card'ım gönderildi. Bu adreste şu an arkadaşlarım oturmaya devam ediyorlar. Dolayısıyla gerekirse kartı bana posta yoluyla göndermeleri mümkün.

Benim sormak istediğim, ikinci girişi yine pasaportumdaki vize ile mi yapmalıyım, yoksa Green Card'ımı posta yoluyla alıp kart ile mi giriş yapmalıyım? Bu ikisi ile giriş açısından bir fark var mıdır? Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hgdemirler DV Kapsamında İkinci Giriş Kartla Mı Yapılmalı? içinde söyledi:

Herkese merhabalar ve 2020 için bol şanslar.
    2019 DV talihlisiyim. Nisan ayı ortasında ilk girişimi pasaporta basılan vize ve sarı zarf ile yaptım. Hatta gider gitmez ikinci günümde SSN numaramı da aldım. Daha sonra işlerimi toparlayıp kalıcı gidişi yapmak amacıyla Türkiye'ye döndüm.

Önümüzdeki ay içerisinde ABD'ye ikinci (ve inşallah kalıcı) girişi yapmayı planlıyorum. Ancak geçen hafta itibariyle ABD'deki adresime Green Card'ım gönderildi. Bu adreste şu an arkadaşlarım oturmaya devam ediyorlar. Dolayısıyla gerekirse kartı bana posta yoluyla göndermeleri mümkün.

Benim sormak istediğim, ikinci girişi yine pasaportumdaki vize ile mi yapmalıyım, yoksa Green Card'ımı posta yoluyla alıp kart ile mi giriş yapmalıyım? Bu ikisi ile giriş açısından bir fark var mıdır? Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Aktarmali ucus yapacaksaniz kartla yapmanizi oneririm. Aktarmasiz ucus icin ikisi arasinda herhangi bir fark yok.

Su mesajima bakin: https://yesilkartforum.com/forum/topic/1979/yeşil-kart-ın-adresinize-ulaşmasını-nasıl-takip-edersiniz/158

Ayrica su konuya da bakabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |