GÜNCEL KONULAR

Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar şu iletideki kuralları okumalılar ve tüm kurallara dikkat etmeliler.

Zora Motor Sales&Service Yeni Yerinde!

• @semavi 2017 yılı ve üzeri model araç nerden alabiliriz ? Sizde varmı ? Carfax lardan mı almalıyız ? Houston da araç alımı ile ilgili düşüncelerinizi paylaşırmısınız.

• @Semihmete Bence cümlenizi “... lazım yardımcı olur musunuz ?” diye tamamlamanız yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum😀

• ⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: Zora Motor Sales&Service Yeni Yerinde!

@semavi 2017 yılı ve üzeri model araç nerden alabiliriz ? Sizde varmı ? Carfax lardan mı almalıyız ? Houston da araç alımı ile ilgili düşüncelerinizi paylaşırmısınız.

Suan icin 2017 aracim binek olarak yok maalesef. Neden 2017 diye sinirladiniz? O konuyu acarsak daha rahat yardimci olabilirim.

• @semavi Yeni modeller sorunsuz olur diye düşünüyorum. En kötü 2014-2015 diye düşünüyorum. Yanlışmı ?

• 2016 XC90 ların piyasası nekadar acaba TX da ? 70.000 mileag altı

• Allah nasip ederse gittiğimde aynı aracı düşünüyorum bende 🙂 3.2 cc sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yalta baya iyi paraymış, gerçi şu anda Türkiye piyasasında aynı model ve km deki araçlar 500-800bin arası 😊

• @salih2825 XC-90 2015'den itibaren yeni kasa ve 2.0 bi-turbo motorla geliyor T6 kodlu olanı. 3.2 olanlar 2014 ve öncesi.

• ⭐⭐⭐

3.2 olanlar cok stabil araclar... Tavsiye ederim...

2015-2017 olayi tercih ve butce meselesi... Bu arabadan ne istediginiz yada nasil bir kullanici oldugunuz ile alakali..

Yani uber mi, delivery mi yapilacak? Cocuk mu tasinacak, buyuk mu yada guvenli mi olacak? Konforlu ve ozellikli mi olacak yada donanimsiz ama az mi yakacak vs vs...

Ben arabada guvenlik ve donanimdan vazgecmeyenlerdenim...

Bir genc arkadasa Volvo al diye cok soyledim... mis mus diyerek vazgecmisti... Yogun bakimdan cikinca bana ulasti, keske seni dinleseydim diye... Volvo da da olur, mercedeste de insan... Lakin once kapiyi kilitleyip hirsiza onlem almak gibi bazi seyler...

• @semavi, içinde söyledi: Zora Motor Sales&Service Yeni Yerinde!

2015-2017 olayi tercih ve butce meselesi... Bu arabadan ne istediginiz yada nasil bir kullanici oldugunuz ile alakali..

Yani uber mi, delivery mi yapilacak? Cocuk mu tasinacak, buyuk mu yada guvenli mi olacak? Konforlu ve ozellikli mi olacak yada donanimsiz ama az mi yakacak vs vs...

Bir genc arkadasa Volvo al diye cok soyledim... mis mus diyerek vazgecmisti... Yogun bakimdan cikinca bana ulasti, keske seni dinleseydim diye... Volvo da da olur, mercedeste de insan... Lakin once kapiyi kilitleyip hirsiza onlem almak gibi bazi seyler...

Ben beğenmedim keşke imfinity QX60 alaydım. lyft yapmaya hiç uygun değil vallaha 🙂 ben tavsiye etmem. Yeni “abs/anti-skid service required” uyarısı geldi ne yapacam bilemiyorum birine götürdüm sadece sorunu bulmak için 300 dolar dedi. Diagnostic aletlerden sipariş ettim kendim bulup kendim yapacam yine işin sıkıntısı volvo‘Nun parçaları sök tak iki ton iş civatalar deli gibi sıkı bi aks değiştirdim öldüm 🙂 acemilikte var tabi. Yollar çok tabi tamamen haksızlıkta yapmayım houstonda yollar iyi ise tanıdık tamircilerde var o zaman düşünülebilir. 😂

• @gkhanfeez, içinde söyledi: Zora Motor Sales&Service Yeni Yerinde!

@semavi, içinde söyledi: Zora Motor Sales&Service Yeni Yerinde!

Ben beğenmedim keşke imfinity QX60 alaydım. lyft yapmaya hiç uygun değil vallaha 🙂 ben tavsiye etmem. Yeni “abs/anti-skid service required” uyarısı geldi ne yapacam bilemiyorum birine götürdüm sadece sorunu bulmak için 300 dolar dedi. Diagnostic aletlerden sipariş ettim kendim bulup kendim yapacam yine işin sıkıntısı volvo‘Nun parçaları sök tak iki ton iş civatalar deli gibi sıkı bi aks değiştirdim öldüm 🙂 acemilikte var tabi. Yollar çok tabi tamamen haksızlıkta yapmayım houstonda yollar iyi ise tanıdık tamircilerde var o zaman düşünülebilir. 😂

Yapma abi Volvo'nun bir çok parçası diğer araçlarınkine göre daha modüler tasarlanmış. Söküp takması çok çok daha rahat. Civatalardaki sıkıntı özellikle yeni modellerde gevşememesi için özel yapıştırıcı kullanılıyor olmasıdır. Sökmeye başlamadan önce iki fıs WD40 ve 5 dk beklemek bayağı bir yardımcı olacaktır.

• Aslında ben Volvo’dan daha önce ağzım yanmıştı Türkiye’de. Dedim XC90 belki biraz daha iyidir birazda ucuz geldi ONDAN aldım ben tavsiye etmiyorum. 😂

• ⭐⭐⭐

@gkhanfeez, içinde söyledi: Zora Motor Sales&Service Yeni Yerinde!

Aslında ben Volvo’dan daha önce ağzım yanmıştı Türkiye’de. Dedim XC90 belki biraz daha iyidir birazda ucuz geldi ONDAN aldım ben tavsiye etmiyorum. 😂

Esdeger lexus ve infiniti tamir ediyoruz...

xc90 3.2 cok basit tamiri...

Soylediginiz sorunu abs okuyucusu yada direksiyondaki sensorden yapar. Cogunluk direksyonda ki angle sensorden olur. Kronik olsa da her volvoda gorulmez.

Volvonun gozunu seveyim. es deger bir lexus RXte falan buji degisimi, lower control arm engine mount vs illallah ettirir. Kendinizin degismesi cok cok zordur.

Tanidik tamirci olayinda ise kendi konum oldugu icin reklam yapayim 🙂 Sirf volvo yada mercedes ya da bmw oldugu icin farkli tarife uygulanmiyorsa bu araclarin toyotadan farki yok hatta fazlasi var...

Bu arada infinitilerde de esp, dashboard catlamalari ve erimeleri, kapilarin yalas bulas olmasi gibi sorunlar var 🙂

Suan g37 var galeride, keyifli bir arac. Daha once qx56 vardi... Es degeri olan lincoln Navigator bariz daha keyifli geliyor benim icin.

g35-37 serisinin kullanimi keyifli. Seviyorum acikcasi,,,

son olarak... xc90lara cok anlam yuklememek lazim. 2003te lanse edilen ve volvonun ittirme ve acayip pazarlama stratejisi yuzunden 2015lere kadar uretilmis bir arac... yani 2008 ve sonrasinda ki esdegerleri icin biraz sade yada demode kalanbilir bazen.

Uber olayina gelince, eger XL den bahsediyorsak, SUV siniflari cok keyif vermiyor inip binerken. minivanlar en iyisi o konuda...

• @semavi BMW herzaman heryerde tercihim olur.☺

• ⭐⭐⭐

@semavi BMW herzaman heryerde tercihim olur.☺

Son dönemde bmwler aldım. Çok girmemistim. Şuan galeride 3 tane X5 bir tane Z4 bir tanede 3.30 var...

X5 direksiyonlari biraz kemikli... X3ler dah yumusakti...

Dün kendim için bir araba alcaktim. 2011 BMW 550gt. Kendime kullanmaya ve belki özel bir araç yapmaya.... Aldıktan sonra bagajini gördüm 🙂 hiç hoşuma gitmedi 🙂 biraz fiyat farkı istediler de onu bahane edip reddettim.

3-4 haftadır 650 Cabrio var ama fiyat olarak makul değil. Yoksa onu alacağım. 2008 model.

Bu saydiklarim bir kaç model yeni basit bir japon adabask fiyatına bu arada... Yani 5 ile 10 bin dolar arası 🙂

• @semavi Gelmemize yakın bize bir tane 5.25 5.30 ayarlarsınız artık😊

• @yalta bende bakıyorumda gerçek fiyatlarla bunlar pek tutmuyor yav.Arabayı görüyorsun 20bin pazarlıkla 16-17 oluyor mesela
    @salih2825 2016 larda 3.2 yok yav
    @Muhtaradana türkiyede binmek imkansız ama madem 200 dolar aylık ödüyorum arabama 400 öderim 2016 model volvo xc90 a binerim düşüncesine girdim bu aralar.
    @semavi abi sendeki volvo keyfi sevdası neyse aynısının birkaç tık üstünü düşün işte ,bende öyleyim.Youtubeda çay çekirdek alıp volvo reklamı izleyen kendi halinde bir adamım 🙂 .Askerim orduda. amacım arada uber yapmak arada keyif yapmak.Hani 7 kişilik 2015 üstü bir araba almaya kalksam zaten kafadan 14-15 bin usd en az.Bende diyorumki madem amerikadayız aylık 100 dolar fazla verip xc90 a bineyim.Japonlara bakıyorum adamlar toyotalara dünyaları istiyor içine bakıyorum hiçbirşey yok,sinirim bozuluyor.Türkiyedeki vw mantığı

• ⭐⭐⭐

Ben bu isi keyif aldigim icin yapiyorum. Keyif almadigim bir aracida alip satmaya elim varmiyor 🙂 Satis esnasinda musterimden 'gercekten guzel bir araba' lafini duymam lazim... Bunu corolla civic musterilerinden duyamazsiniz. Ihtiyacim vardi aldim derler... Ben ise biraz daha ;bak bu arabanin busu var, su ozelligi kendine has vs muhabbet etmeyi seven biriyim 🙂

Mesela Turkiye de volvo ve mazda kullanirdim... Burada mazda da hemen hemen toyota ve honda gibi...

gecen gun baktim, geleride volvo kalmamis, hemen bir s40t5 r design buldum aldim 🙂

Mercedes, volvo, mazda tanidigim ve sevdigim araclar... son donemde bmwlere de yoneldim.

Hala kendime rahatsiz bir araba ariyorum. Bakalim ne zaman bulacagim...

• ⭐⭐⭐

@semavi Gelmemize yakın bize bir tane 5.25 5.30 ayarlarsınız artık😊

Ben kendime 550 falan bakiyorum ufaktan. Hatta 550gt teklifi verdim. Daha once hic yakindan incelememistim. Bagaji gorunce cok uzerine dusmedim arabanin 🙂

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 4
  • 2
  • 1
  • 2

46

7.7k
Users

2.3k
Topics

127.1k