Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Merhaba Yusuf Bey ve Claudia Hanim tekrardan hosgeldiniz forumumuza benim de bir sorum var.

Benim baldizim bir ABD vatandasiyla Florida’da evlendi ve I-485 formunu gecen hafta gonderdik. Burada 1,5 yildir F1 statusunde dil okulundaydi ve statusu nisan ayinin sonunda bitti, sanirim 60 gunluk grace period var.

Biz I-485'i gonderdikten ve receipt formunu aldiktan sonra baldizimin ABD'deki statusu yasal olmus olacak mi?

Dil okulu, israrla bizi, I-20'yi guncellemelisiniz ve yeniden kayit olmalisiniz yoksa statunuz kaybolur turunden uyariyor. Dedikleri gibi tekrar kayit olmali miyiz?

• Muslu Law Firm

@goodluck I-485 sonrasi yasal statumuz içinde söyledi:

Merhaba Yusuf Bey ve Claudia Hanim tekrardan hosgeldiniz forumumuza benim de bir sorum var.

Benim baldizim bir ABD vatandasiyla Florida’da evlendi ve I-485 formunu gecen hafta gonderdik. Burada 1,5 yildir F1 statusunde dil okulundaydi ve statusu nisan ayinin sonunda bitti, sanirim 60 gunluk grace period var.

Biz I-485'i gonderdikten ve receipt formunu aldiktan sonra baldizimin ABD'deki statusu yasal olmus olacak mi?

Dil okulu, israrla bizi, I-20'yi guncellemelisiniz ve yeniden kayit olmalisiniz yoksa statunuz kaybolur turunden uyariyor. Dedikleri gibi tekrar kayit olmali miyiz?

Merhaba sayın @goodluck,
    Genelde evlenince bütün formlar bir arada gönderilir. I-130, çalışma izni, seyahat izni ve I-485 formu olan adjustment of status formu da bunlardan biridir. Yine genelde F-1 tamamlanıp mezun olduktan sonra 60 günlük bir grace period (ekstra kalma izni vardır). Her öğrenci bu sureye tabii değildir. Örneğin eğer eğitimi yarım bırakmış iseniz vs. bu sureye tabii olmayabilirsiniz. Genelde statü olmadan statü değişimi yapılamaz. Ancak statü var ise statü değişimi yapılabilir. Statü var iken yapılmaya başlanan statü değişikliği statü sona erdikten sonra sonuçlansa da bu bir problem yaratmaz. Hukuka aykırı bir durum oluşturmaz. Size özel soruları cevaplayamıyorum.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐

Tesekkurler @Claudia-J-Muslu Hanim. Cevabinizi kendisine ilettim. Cok memnun oldu.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 3
  • 2
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |