Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Muslu Law Firm

@hakisalapaki Muslu Hukuk Bürosu forumumuzda! içinde söyledi:

hoşgeldiniz..

@redsat2000 Muslu Hukuk Bürosu forumumuzda! içinde söyledi:

@Claudia-J-Muslu ve @Yusuf-Saraçoğlu hoş geldiniz. İyi çalışmalar yapacağımızı umuyorum.

@nevergiveup Muslu Hukuk Bürosu forumumuzda! içinde söyledi:

Hoşgeldiniz umarim omrunuz uzun olur bu forumda.

Teşekkürler tekrardan 🙂

• Merhaba @Claudia-J-Muslu ve @Yusuf-Saraçoğlu foruma yeni katıldım bize aile sponsorluğu ile gocmenlik vizesi cıktı 15 yıl önce basvurulmustu duyunca çok sevindik ancak başvuru sonrası doğan oğlumu bir türlü kabul etmiyorlar 1 aydır uğraşıyoruz amerikada yaşayan akrabamız uğraşıyor ancak olmuyor istedikleri nüfus ve pasaport bilgilerini scan ettik mail olarak bir-çok kez gönderdik ama olmuyor 15 yıl bekledik ve bu son aşamada hakkımız kaybolsun istemiyoruz ne yapmalıyız acaba yol gösterirmisiniz lütfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fatoş Muslu Hukuk Bürosu forumumuzda! içinde söyledi:

Merhaba @Claudia-J-Muslu ve @Yusuf-Saraçoğlu foruma yeni katıldım bize aile sponsorluğu ile gocmenlik vizesi cıktı 15 yıl önce basvurulmustu duyunca çok sevindik ancak başvuru sonrası doğan oğlumu bir türlü kabul etmiyorlar 1 aydır uğraşıyoruz amerikada yaşayan akrabamız uğraşıyor ancak olmuyor istedikleri nüfus ve pasaport bilgilerini scan ettik mail olarak bir-çok kez gönderdik ama olmuyor 15 yıl bekledik ve bu son aşamada hakkımız kaybolsun istemiyoruz ne yapmalıyız acaba yol gösterirmisiniz lütfen

Bu bolumu kullanabilmek icin, ilgili yonlendirmeleri okuyup sorularinizi uygun sekilde sormalisiniz. Bu bolumun amaclari disinda kullanilmasi, forumdan engellenme nedenidir, bilginize.

• Tekrar hoşgeldiniz.
    Benim sorum sizemi yoksa bir muhasebeciye mi olmalı emin değilim, o yüzden zamanınızı çalıyorsam kusura bakmayın.
    Sorum ise daha henüz vize yada greencard almadim mülakat tarihi bekliyorum. Gelmeden önce amazon üzerinden satış yapmaya başlamayı düşünüyorum.
    1-Senelik ne kadar satış yapilirsa vergi yükümlülüğü var? Adıma llc ne olursa olsun açmam gerekiyormu?
    2- banka hesabım yok o yüzden payoneer adlı dijital para transferi yapan finans firmasinin atm kartini edindim. Bu yeterli olurmu yoksa mutlaka banka hesabi açmalımiyim?
    3- llc açarsam avukat ve muhasebeci tutmalımiyim ?
    4- yazdıklarıma istinaden tüm bu işlemleri giriş yapıp ssn aldıktan sonramı yapmam daha mantıklı olur yoksa şimdiden yapmaya başlamalimiyim?
    Daha öncede dediğim gibi umarım doğru yerde soruyorumdur tekrar teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tairanu yanlis yerde soruyorsunuz maalesef; ayrica sorulariniz da "Amerikan vize ve göçmenlik süreçlerini" ilgilendirmiyor. Bu bolumu amacina uygun kullanmak zorundasiniz.

Soru sormadan once bu konuyu okudugunuza emin olun:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2324/sorularınızı-sormadan-önce-okumalısınız

• @crazycells okudum ama yanlış yazmışım korktuğum gibi 😁

• Merhaba @Claudia-J-Muslu ve @Yusuf-Saraçoğlu
    Benim 2014'ten kalma davam sonuçlandı ve nihayetinde taksirli suçtan 2 yıl ertelemeli olarak 1 yıl 8 ay ceza aldım. Ceza alma sebebim iş yerimde bir ustam halihazırda yanmış enkaz halde olan bir yerde, oraya gitmemesi konusunda yazılı uyarılar olmasına ve kendisininde buna uyacağını taahhüt ederek imza atmasına rağmen yüksekten düşerek ölmesi ve neticesinde maalesef böyle bir ceza aldım. Sorum şu olacak bu cezanın taksirle işlenen suç sonucu verilmesi ve elimde lehimizede aleyhimizede bilirkişi raporları olması ve rahmetlinin uyarılara uyacağına dair imzaladığı kağıdın olması vize mülakatında direk elenmemi engellermi yani her ne kadar hapise girmeyecek olsamda 1 yıldan fazla ceza aldım ve ben durumu açık bir şekilde izah edersem mülakatı geçebilir miyim? Biliyorum biraz fazla uzadı ama ancak böyle açıklayabildim. Şimdiden alakanız için teşekkürler

• ⭐⭐

@srhnkskn

Sorunuzu yanlis yerde soruyorsunuz. Bu konunun ilk gonderisini okuyup yonlendirmelere gore sorunuzu sorabilirsiniz.

• @goodluck Doğru yer neresidir acaba söyleyebilir misiniz?

• ⭐⭐

• ⭐⭐

@haymatlos_ un verdigi linkden yeni bir baslik olusturarak sormaniz gerekiyor.

• @goodluck, içinde söyledi: Muslu Hukuk Bürosu forumumuzda!

@haymatlos_ un verdigi linkden yeni bir baslik olusturarak sormaniz gerekiyor.

Teşekkürler

• ⭐⭐

This post is deleted!
  • ⭐⭐

@HockeyUmpire2 Lutfen soruları asagidaki baglantida yer alan konu başlığı altında soralım.
    (https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor)

• Merhaba evlilik vizesi ile geldim 2 yıllık kartımı aldım, yalnız biz boşandık ve greencard ımın bitmesine 10 ay kaldı , basvuru yaptığımda 10 yıllık uzatabilirmiyim bu süreç cokmu uzun sürer
    Bi avukat yardımı ile
    Teşekkürler @Claudia-J-Muslu @Yusuf-Saraçoğlu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elf, içinde söyledi: Muslu Hukuk Bürosu forumumuzda!

Merhaba evlilik vizesi ile geldim 2 yıllık kartımı aldım, yalnız biz boşandık ve greencard ımın bitmesine 10 ay kaldı , basvuru yaptığımda 10 yıllık uzatabilirmiyim bu süreç cokmu uzun sürer
    Bi avukat yardımı ile
    Teşekkürler @Claudia-J-Muslu @Yusuf-Saraçoğlu

Yeni baslik olusturmalisiniz, su basligi okumanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2324/sorularınızı-sormadan-önce-okumalısınız

• Merhaba mevcut b1/b2 10 yıllık vizem var f1 vizesine başvurdugum takdirde her ihtimali göz önüne alarak f1 vermedikleri durumda mecvut b1/b2 vizem sıkıntıya düşüp iptal olma ihtimali varmıdır ?

• @basakksn, içinde söyledi: Muslu Hukuk Bürosu forumumuzda!

Merhaba mevcut b1/b2 10 yıllık vizem var f1 vizesine başvurdugum takdirde her ihtimali göz önüne alarak f1 vermedikleri durumda mecvut b1/b2 vizem sıkıntıya düşüp iptal olma ihtimali varmıdır ?

ustteki linkten sorularinizi sormadan once okumalisiniz basligini okuyup, alttaki linkten yeni baslik olusturup sorunuzu sorabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• Sayın @Claudia-J-Muslu ve Sn @Yusuf-Saraçoğlu Merhabalar,
    Ben bir konuda nereden ilerlemem gerektiğine dair yönlendirme, bilgi rica edecektim.
    -DV2020 talihlisiyim. Ben , kızım ve eşim 6 Mart tarihinde mülakata girdik. Ben ve kızım o gün vizemizi aldık.
    -Eşimde mülakata katıldı, vize ücretini ödedi. 3 gün öncesinde sağlık muayenesini oldu ancak 10 yıl önce geçirdiği akciğer rahatsızlığından dolayı detaylı sağlık raporu istediler. 3 gün üst üste tahlil verdi. ve sonuçlar 2.5 ayda çıkıyormuş. Ankara konsolosluktan ayrılmadan mülakatı yapan kişi, merak etmeyin sağlık raporunuz geldiğinde vizeniz basılacaktır dedi.

• Sağlık raporu 5 mayıs tarihinde çıktı. konsolosluk mail attı ve tebrik ederiz raporunuz çıktı. sorun yok ancak Trump'ın 23 nisanda çıkardığı durdurma kararı yüzünden vize basamıyoruz. Mülakat olmuştu, rapor tarihi Martta başlamıştır, vize ücreti ödenmişti ama vize basamayacaklarını durdurma kararının kalkmasını beklememizi söylediler.
    • Ben ve kızım ağustos ayında vizemiz bitmeden ABD gitmek durumunda kaldık. 15 gün kalıp geri döndür TR.
      -Eylül ayında eşimi aradılar sağlık raporunuzu yenilerseniz vize basılacaktır diye, 25 Eylül gibi tekrar sağlık muayenesi oldu. onun sonucu da 2 ay sonra çıktı. bu seferde 30 Eylül süresi doldu vize basamayız dediler.
    • Eş durumundan başvuru yapmamızı önerdiler. Mart ayına kadar Biden'ın kararlarıyla vize alırız diye bekledikten sonra son çare eş durumundan da başvuru yaptık. bu süre zarfında maddi manevi baya yıprandık hakedilmiş bir durum var ama vize basılmıyordu.
    • Eş durumuna başuru yaptıktan 2 hafta sonra dosyanız aktif olarak inceleniyor diye bilgi geldi USCİS'ten takip edebileceğimizi, dosyanın California Center'den takip edileceğini bildirdiler.
    • Ankara konsolosluğa takip numarasını mail attık cevap bile vermediler.

Şimdi ben dosya sürecinin hızlandırılması için ne yapabilirim? Hiç avukat desteği almadım. Bİr kaç görüşmem oldu ancak meblağ olarak çok yüksek olduğu için bu süreci kendim başlattım.

Bundan sonra sizce ne yapmalıyım, TR'de iken nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımcı olabilirseniz Çok sevinirim. Çünkü kızım 4 yaşında tek başıma eşim olmadan ABD gidip hayat kurmam beni zorlayacak. o yüzden Ağustosta 1 yıl dolmadan yeniden gideceğim ama bu seferde kısa kalıp dönmem gerekecek. Sonuçta göçmen vizesi aile olarak göç edemeyince bölünüyoruz.

Bilgi, Destek için şimdiden çok teşekkür ederim.

Bilgi amaçlı @crazycells ekledim sizi.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 6
  • 2
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |