Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@t34 @knnrn forumun sağlıktan sorumlu kişisi sana müsait olunca cevap yazacaktır.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Doğum Hakkında Yardım

@t34 @knnrn forumun sağlıktan sorumlu kişisi sana müsait olunca cevap yazacaktır.

Tesekkurler cevabiniz icin.

• ⭐⭐⭐

@t34, içinde söyledi: Amerika'da Doğum Hakkında Yardım

Doguma son 2, 2.5 ay kala New Jersey'e tasinmayi planliyoruz. NJ Family Care'de calisan biri ile konustum. Son aylara giren hamileleri doktorlar kabul etmiyormus. Boyle bir deneyimi olan var mi? Doktor bulmak zor mu?

Ben Eylül Öztürk’ü takip ediyordum kendisi 2.5-3 ay önce giriş yapmıştı o şekilde doğumunu yapmıştı. Asıl önemli olan cbp görevlisinin sizin burda doğum yapmayacağınıza kanaat getirmek. Eğer böyle bi niyetle geldiğinizi anlarlarsa ülkeye almayabilirler bilginize

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Doguma son 2, 2.5 ay kala New Jersey'e tasinmayi planliyoruz. NJ Family Care'de calisan biri ile konustum. Son aylara giren hamileleri doktorlar kabul etmiyormus. Boyle bir deneyimi olan var mi? Doktor bulmak zor mu?

Evet, böyle bir durum var. Gebeliğin ilk aylarında takip etmediği birini kabul etmek istemeyebiliyorlar. Araya tanıdık vs sokarak anlaşmaya çalışabilirsiniz. Biraz daha erken gitmek avantajınıza olur.

• @waterman, içinde söyledi: Amerika'da Doğum Hakkında Yardım

Ben Eylül Öztürk’ü takip ediyordum kendisi 2.5-3 ay önce giriş yapmıştı o şekilde doğumunu yapmıştı. Asıl önemli olan cbp görevlisinin sizin burda doğum yapmayacağınıza kanaat getirmek. Eğer böyle bi niyetle geldiğinizi anlarlarsa ülkeye almayabilirler bilginize

Tesekkurler cevabiniz icin ama yanlis anlasildim galiba. Esim Amerikan vatandasi ve hamile olan kendisi. Greencard surecinde olan benim.

Simdiden saglik sigortasina basvurup medicaid ile doktor bulmaya calisacagiz gibi gozukuyor.

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da Doğum Hakkında Yardım

Evet, böyle bir durum var. Gebeliğin ilk aylarında takip etmediği birini kabul etmek istemeyebiliyorlar. Araya tanıdık vs sokarak anlaşmaya çalışabilirsiniz. Biraz daha erken gitmek avantajınıza olur.

Maalesef mulakat tarihime gore en erken gidebilecegimiz tarih soyledigim zamanlara denk geliyor. Esime simdiden medicaid basvurusu yapmayi dusunuyoruz.

Hackensack Meridian Health

Buradaki Turk doktorlari oneren arkadaslarim oldu ama hicbirinde Medicaid anlasmasi goremedim. Saglik sigortasi yaptirsak bile doktor bulamama ihtimalimiz var mi? Burada yaptirdigimiz tum tahlilleri vs goturup sureci anlatmak yeterli olmaz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@t34 Farklı klinikler ve doktorlara başvurun. İlla ki biri kabul edecektir. Doktor bulamama gibi bir durum olmaz, ama Türkiye'den gelenler genelde belli popüler doktorlar ile çalışmak istediği için yeni hasta kabul etmeme durumu olabilir diye söyledim.

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da Doğum Hakkında Yardım

@t34 Farklı klinikler ve doktorlara başvurun. İlla ki biri kabul edecektir. Doktor bulamama gibi bir durum olmaz, ama Türkiye'den gelenler genelde belli popüler doktorlar ile çalışmak istediği için yeni hasta kabul etmeme durumu olabilir diye söyledim.

Cevabiniz icin tesekkurler. Saglik sigortasiyla anlasmasi olmayan bir doktorla ilerlemeyi dusunmuyoruz suan.

• ⭐⭐⭐⭐

@egesahinkaya süpersiniz. Öncelikle tekrar size ve eşinize çocuğunuzla sağlıklı mutlu bir ömür dilerim. Biz Houston a geldik 1 hafta önce. Doğum Haziran ayının ilk haftası olacak gibi görünüyor. Bazı doktorlar sigorta yaptırın dedi ama bulamadık nasıl yaptıracağımızı sonuçta turist ile burdayız şu an. Bazı doktorlarla görüşüyoruz ama henüz karar vermedik. Bize biraz yardımcı olursanız sevinirim Ege bey.

• Merhaba,
    Houston a doğum için geldim. Turist vizesi ile. Burada doğum yapacağız. Geldikten sonra buradaki Amerikalı arkadaşlar medicaid ten bahsetti. Tabi bizi düşünerek maddi açıdan kolaylık olsun diye. Şunu öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Medicaid i kullanıp TR ye dönersek. Sonraki süreçte yine aynı vize ile turist olarak geldiğimizde sorun yaşar mıyız?
    olası bir greencard durumunda önümüze olumsuz. Olarak gelir mi ?

• ek > Medicaid i alsak ve kullanmasak soru olur mu ?

Teşekkürler malesef acil desteğe ihtiyacım var.

• ⭐⭐⭐⭐

@Sefa-Genc biz de turist vizesi Houston da bulunuyoruz şu an. Eşim Haziran başında doğum yapacak. Yaptığım araştırmalar sonucunda medicaid den yararlanabileceğinizi ama sonrasında eğer Greencard almak isterseniz bunun karşınıza olumsuzluk olarak çıkabileceğinden bahsettiler. Biz de risk almak istemedik ve Türk bir doktor ile anlaştık. Hastane dahil bir paketi mevcut kendilerinin. Bilginiz olsun. Detaylı bilgi almak isterseniz özelden mesaj atabilirsiniz.

• Merhaba,
    Eşim DV 2023 talihlisi ve yeşil kartını ABD’de aldı. Ben ise Türkiye’de konsolosluk sırası gelmediği için kartımı alamadım ve benim için USCIS’e I-130 file ettik. Eşim kartını aldıktan sonra Türkiye’ye döndü ve henüz haliyle ABD’de bir işte çalışmıyor ve sağlık güvencesi yok. Eşim şu an Türkiye’de ve 2 aylık hamile olduğunu öğrendik. 2 ay kadar sonra ise ABD’ye geri dönecek (4 aylık hamile iken) ve nasip olursa doğumu orada gerçekleştirecek.
    Doğum ve ücretleri ile ilgili hastaneler ile mi görüşmeliyiz? Bir sağlık sigortası mı yaptırmalıyız? Eşim şuanda zaten hamile olduğu için sigorta doğum öncesi kontrolleri ve doğumu karşılar mı?

Ne yapmalıyız açıkçası bilgisiziz. Yardımcı olmanız mümkün müdür?

• Konu başlığını açan bendenizden tekrar merhaba :)) yine stresli bir doğum macerası başlıyor.

İlk bebeğimizin doğumu için doğuma 1.5 ay kala abd gitmiştik ve uygun fiyatlı olan 1-2 hastaneye gittiğimizde doktorlar bizi kabul etmemişti. Bu sebeple kabul eden bir hastane ile anlaştık ve doğum ücretleri bizi epey zorlayıcı sonuçlandı.

Bu konu hakkında şöyle bir sorum var.
    Bizi ilk gittiğimizde kabul etmeyen uygun fiyatlı hastanelerde doğumu gerçekleştirmek istiyoruz. Yine 1.5 ay kala gidiyoruz ABD'ye. Doğuma kadar geçen sefer 2 muayene yapmıslardı ve çok ta bir şey bakılmadı. Karına dokunup, TR'de kullanılmaya gerek görülmeyen eskiden kullanılan el doplerleri bakıp gönderiyorlar. Bu sebeple eşimle dedik ki dışarda muayehanesi olan bir doktora gideriz ve doğum içinde uygun fiyatlı olan hastaneye doğum başladığı zaman acilden girişimizi yapalım.

Doğum için acile gittiğimizde bizi daha önce kabul etmeyen hastanelerin yine kabul etmeme riski var mıdır? Yoksa acilden giren bir hastaya işlem yapmak zorunda mıdır her hastane?
    Teşekkürler.

• @caner92, içinde söyledi: Amerika'da Doğum Hakkında Yardım

Konu başlığını açan bendenizden tekrar merhaba :)) yine stresli bir doğum macerası başlıyor.

İlk bebeğimizin doğumu için doğuma 1.5 ay kala abd gitmiştik ve uygun fiyatlı olan 1-2 hastaneye gittiğimizde doktorlar bizi kabul etmemişti. Bu sebeple kabul eden bir hastane ile anlaştık ve doğum ücretleri bizi epey zorlayıcı sonuçlandı.

Bizi ilk gittiğimizde kabul etmeyen uygun fiyatlı hastanelerde doğumu gerçekleştirmek istiyoruz. Yine 1.5 ay kala gidiyoruz ABD'ye. Doğuma kadar geçen sefer 2 muayene yapmıslardı ve çok ta bir şey bakılmadı. Karına dokunup, TR'de kullanılmaya gerek görülmeyen eskiden kullanılan el doplerleri bakıp gönderiyorlar. Bu sebeple eşimle dedik ki dışarda muayehanesi olan bir doktora gideriz ve doğum içinde uygun fiyatlı olan hastaneye doğum başladığı zaman acilden girişimizi yapalım.

Doğum için acile gittiğimizde bizi daha önce kabul etmeyen hastanelerin yine kabul etmeme riski var mıdır? Yoksa acilden giren bir hastaya işlem yapmak zorunda mıdır her hastane?
    Teşekkürler.

@knnrn konu hakkında bilgi paylaşabilirseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner92, içinde söyledi: Amerika'da Doğum Hakkında Yardım

Konu başlığını açan bendenizden tekrar merhaba :)) yine stresli bir doğum macerası başlıyor.

Teşekkürler.

Doğurmak üzereyken acile giderseniz her kurum bakmak zorundadır.

• Merhaba herkese.

Forumda çoğu konuyu okudum, araştırdım ama aklıma takılan bu konuyla ilgili bir soru-cevap göremedim.

ABD'ye B1/B2 vizesiyle gelenler
    Seyahat sağlık sigortası yaptırmalı bunda sorun yok. Hatta forumda

Premium sağlık sigortası önerilmiş. Sigorta kapsamına tam olarak ulaşamadım. Ama 90 gün sınırı olduğunu biliyorum.

Bunun üstüne başka bir konuda ise ;

Amerika da turistler icin en iyi saglik sigortasi?

konusunda visitor insurance'den bahsedilmiş.

bu sigorta türünü yeni gördüm ve araştırmaya başladım.

Bu sigorta daha kapsamlı sanırım.

Merak ettiğim olay ise ;

B1/B2 vizesine sahip birisi ABD'de olduğu süre boyunca en yüksek paketten visitor insurance yaptırsa, doğum öncesi, doğum ve sonrasında ortaya çıkabilecek komplikasyonları kapsıyor mu? B1/B2 vizesiyle gelenler bu haktan yararlanabilir mi sigorta için?

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |