Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Doğum Hakkında Yardım

• ⭐⭐⭐⭐

@green01 Amerika'da Doğum Hakkında Yardım içinde söyledi:

@knnrn sigortadan sonra cebinizden cikan ne oldu kenan bey?

Sadece poliçe üzerinden bilgi verdim. Doğum olursa paylaşırım.

1. Hafta olarak 19 ocak görünüyor tahmini 🙂 @nilfersev

• hangi vize ile girmeye çalıştığı yazmıyor ama artık suyunu çıkarmışız biz ki önlem alıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10

zaten boyle bir durum yasalarda yok, bunu vurgulamak lazim sanirim cunku herkes o kadar rahat bundan bahsediyor ve medyada o kadar fazla yer aliyor ki, bazi arkadaslar bu durumun yasal oldugunu dusunebilir. Hicbir vize "ABD'de dogum yapip, cocugunuzu ABD vatandasi yapmak" icin verilmiyor, verilemez de. Eger bunu konsoloslukta dile getirirseniz cok buyuk ihtimal vize basvurunuz reddedilir, eger ABD'ye girerken dillendirirseniz cok buyuk ihtimal CBP gorevlisi sizi ilk ucakla geri gonderir. Bunu turist vizesiyle yapan arkadaslar yalan ve yaniltici bilgiler vererek yapiyor.

ABD'de dogan herkesin ABD vatandasi sayilmasi uygulamasi (14th Amendment olarak gecen ana yasa eklentisi) ic savas sonrasinda, ABD'de uzun yillardir bulunan(atalarindan dolayi) ve ABD'de dogan Afrika kokenli kisilerin vatandas olarak taninmasi amaciyla ortaya cikmis bir uygulama. Gunumuzde bu yasa amacina uygun olmayan bir sekilde kotuye kullanilip "birth tourism" ortaya cikiyor.

• @crazycells

En son amerikanın sesinde reklamı yapılmıştı amerikada dogum diye. Bu işi yapan kişi tüm izinlerin alındıgını ve yasal olarak dogum yapıldıgını belirtiyor. Hatta kendisi son dönemde instagramda cıkan dogum icin aracılık yapan kişilerin yasal iş yapmadığını ve kendisinin yasal olarak yaptığını belirtti. Bu nedenlede 20 bin küsür dolar fiyat verdi. Normalde instadakiler 11 bin dolar civarı fiyat veriyor. Bu kisi 2 katını istiyor.

bağlantı metni

• ⭐⭐

Aybaşında eşimin kız kardeşi San Diego da doğum yaptı. Doğumdan 1 ay önce gitti. 1 ay daha kalacak. Yaklaşık maliyet 20 bin USD. Ev, Araba dahil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner92 Amerika'da Doğum Hakkında Yardım içinde söyledi:

@crazycells

En son amerikanın sesinde reklamı yapılmıştı amerikada dogum diye. Bu işi yapan kişi tüm izinlerin alındıgını ve yasal olarak dogum yapıldıgını belirtiyor. Hatta kendisi son dönemde instagramda cıkan dogum icin aracılık yapan kişilerin yasal iş yapmadığını ve kendisinin yasal olarak yaptığını belirtti. Bu nedenlede 20 bin küsür dolar fiyat verdi. Normalde instadakiler 11 bin dolar civarı fiyat veriyor. Bu kisi 2 katını istiyor.

bağlantı metni

Maalesef bu nedenle izin almanizin mumkun oldugunu sanmiyorum, cunku bu amacla alabileceginiz bir vize yok. Turistik vizenin amaclarini okuyabilirsiniz, dogum diye bir secenek yok. Amerika'ya baska bir amacla giren birinin ayrica bunu yapabilme ihtimali tabii ki var, zaten ortaya cikan sonuc da bundan kaynaklaniyor. Fakat bu durum, yaptiginiz isin yasal oldugunu gostermiyor, sadece yasal bosluktan kaynaklanan ve gorevlileri az da olsa yaniltici ifadelerle yonlendirdiginiz bir surec olarak goruyorum bunu. Konsolosa gidip, "amacimiz cocugumuzu ABD'de dogurmak" deyip vize alabilen kisi sayisini cok merak ediyorum 🙂

Gonderdiginiz video'nun son kismindaki yoruma katiliyorum, sistem icinde bir koruma mekanizmasi yaratilmasi lazim ama ben de 14. amendment'in degistirilmesinin dogru oldugunu dusunmuyorum (zaten degistirmek de cok zor). Bence de ABD'de dogan herkes ABD vatandasi olmali , sadece bu durumun suistimal edilmesi engellenmeli.

• @crazycells

Bu kişinın maili su sekilde 🙂 kendileri yasal iş yaptıklarını belirtiyorlar. Ne kadar dogru tabi tartışılır.

alt metni

alt metni

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner92 paylastiginiz fotograflari goremiyorum maalesef; ama diyebilecegim sey su "illegal is yapmamak" ile "legal is yapmak" ayni anlama gelmiyor. Ben bu sekilde kendini tanitan biriyle calismazdim. Zaten bu konuyla ilgili makale veya analizlere bakarsaniz, vurgu "yasal bosluk" uzerine...

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 3
  • 3
  • 90
  • 4

373

8.2k
Users

2.4k
Topics

135.7k