Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. Eşim 5.5 haftalık hamile ve amerika'da doğum için araştırıyoruz. İnstagramda bir kaç doğum için danışmanlık yapan kisi var ve masrafı 15 bin dolara mal oluyor. Buda bütçemizi aştığından amerikada yaşayan dayım ile görüştüm. Dedim ki epidural normal dogum araştırır mısın? ücreti nedir? Dedi bizim eyalette sistem öyle değil sigortasız girersen içinden cıkamazsın cok yüksek ücretler falan. Ama bu instagramdan danışmanlık yapanlar, konaklama ve danısmanlıgı cıkardın mı 7000 dolar gibi bir rakama mal oluyor. Bende bu sizin oradaki hastanelerde ne kadar onu sorsun istiyorum. Ama inat etti çok bizim burada sistem farklı. Diyor bir sancısı geldi ambulans cagıracaksın o bile 2000 dolar sana nasıl 7000 dolara halledecez diyorlar bunu.

Sizce bu kadar eyaletten eyalete fark eder mi? Dayım diyor ki 20 bin dolardan kapıyı acarlar burada ve kaldıgı süreye göre değişir

• Acaba dogumdan sonra amerikaya gitmeyecekmisiniz. Girerken size dogum ucretini neden odemeden kactiniz diye sormayacaklar mi saniyorsunuz. İsinizi tehlikeye atmayin bence

• Elim gidip gidip geliyor klavyeye.
    Size ozel yazmak istemiyorum ama kisisel fikrimi jenerik formatiyla soylemek istersem "bir sistem onu kuranlarin mantigi ile yasar, somurenlerin mantigi ile degil".

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner92 Amerika'da Doğum Hakkında Yardım içinde söyledi:

Merhaba. Eşim 5.5 haftalık hamile ve amerika'da doğum için araştırıyoruz. İnstagramda bir kaç doğum için danışmanlık yapan kisi var ve masrafı 15 bin dolara mal oluyor. Buda bütçemizi aştığından amerikada yaşayan dayım ile görüştüm. Dedim ki epidural normal dogum araştırır mısın? ücreti nedir? Dedi bizim eyalette sistem öyle değil sigortasız girersen içinden cıkamazsın cok yüksek ücretler falan. Ama bu instagramdan danışmanlık yapanlar, konaklama ve danısmanlıgı cıkardın mı 7000 dolar gibi bir rakama mal oluyor. Bende bu sizin oradaki hastanelerde ne kadar onu sorsun istiyorum. Ama inat etti çok bizim burada sistem farklı. Diyor bir sancısı geldi ambulans cagıracaksın o bile 2000 dolar sana nasıl 7000 dolara halledecez diyorlar bunu.

Sizce bu kadar eyaletten eyalete fark eder mi? Dayım diyor ki 20 bin dolardan kapıyı acarlar burada ve kaldıgı süreye göre değişir

siz, bir seyin yapilabilirligi ile yasal olma durumunu karistiriyorsunuz.

Soru: Adam oldurebilir miyim ve sonrasinda kacabilir miyim?
    Cevap: Evet, oldurebilirsiniz ama yasal degil. Bulunursaniz cezasi var.

Soru: Banka soyabilir miyim ve sonrasinda kacabilir miyim?
    Cevap: Evet, soyabilirsiniz ama yasal degil. Bulunursaniz cezasi var.

Soru: Bir hizmet alip, ucreti odemeden kacabilir miyim?
    Cevap: Evet, kacabilirsiniz ama yasal degil. Bulunursaniz cezasi var.

ABD'de yasal olarak dogum yapan uyeler icin soyle bir konu mevcut:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/405/amerika-da-gebelik-ve-doğum/

• Bende yasal olanı araştırıyorum. Hastanelere mesaj attım bakalım ne yazacaklar. dayım tutturmus pahalı pahalı 20 bin dolardan aşağı cıkamazsın. Neyse dedim. Miami de texas da millet yapıyor diyorum uyguna. Bizim bura ile oralar farklı diyor. Sanmıyorım eyaletten eyalete o kadar yüksek değişeceğini.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bende yasal olanı araştırıyorum. Hastanelere mesaj attım bakalım ne yazacaklar. dayım tutturmus pahalı pahalı 20 bin dolardan aşağı cıkamazsın. Neyse dedim. Miami de texas da millet yapıyor diyorum uyguna. Bizim bura ile oralar farklı diyor. Sanmıyorım eyaletten eyalete o kadar yüksek değişeceğini.

ABD'de hastaneler sirket gibi calisiyor, kendi fiyatlarini kendileri belirliyor. Dolayisiyla bu harcamalar eyaletten eyalete degil, mahalleden mahalleye bile degisebilir 🙂 Bilginize...

• @crazycells dayım atlanta da yasıyor. Florida miami Texas dan cok daha pahalı olabilir mi? Su an görünen miami ve texasda dogum ücreti 7000 dolar civarı. Dayımın dedgine göre ise senin sigortan yok bizim burada hastaneye gittin mi girişin 20 bin dolardan başlar. Sanırım cevabı hastanelerden gelen yanıta göre cözecegiz. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells dayım atlanta da yasıyor. Florida miami Texas dan cok daha pahalı olabilir mi? Su an görünen miami ve texasda dogum ücreti 7000 dolar civarı. Dayımın dedgine göre ise senin sigortan yok bizim burada hastaneye gittin mi girişin 20 bin dolardan başlar. Sanırım cevabı hastanelerden gelen yanıta göre cözecegiz. 🙂

dedigim gibi, fiyatlari hastaneler belirliyor. daha yuksek de olabilir, daha dusuk de olabilir, ayni da olabilir.

• @caner92 sigorta yaptirirsin karsilar ama sigorta sartlarida onemli turkiyede sigorta sirketleri hamile kalmadan 1 yil once sigortaya giris yapma sarti kosuyor. dedigin gibi 7.000$ olacak bir is degil eger dogum esnasinda bobreklerden birini almayacaklarsa.

• @caner92 sadece Doğumun ücreti olabilir bu dediğiniz ama burda her kalem tek tek masraflandiriliyor. Epidural ücreti farklı, oda parasi ayrı, doktor parasi ayrı vs vs. Hepsinin toplamını ödüyorsunuz. Mesela benim gittiğim hastanede damardan kan alma ücreti bile 20$! Üstüne testler vs hepsini ayrı ödüyorum. Ben sezeryan doğuracağım ve Eminim ki en az 15bin$ tutacak. Benim sigorta planımda ben maksimum 5500$ ödeyebiliyorum. Ama Emin’im ki ekstra ücretler çıkacaktır çünkü bebek doğduktan sonra ona yapılan her işlemde ayrı ücret kalemi olarak değerlendiriliyor. Emzirmeyi göstermek bile ücretli. Ayrıca sayın @crazycells dedigi gibi her hastanenin ayrı ücreti var. En mantıklısı bir hastane seçip onun üzerinden öğrenmeye calismaniz olur. Ama Doğum cok ters gidebilecek işlem içeriyor. Normal Doğum diye yola çıkarsınız, acil sezeryan olur o zaman size 2-3 katına gelir tüm masraflar.

• @damladav floridada danısmanlık yapan bir türkten aldıgım fiyat su sekilde. Burda 3000 dolar danışmanlık ücreti var. Bunu cıkarırsanız epiduralli 7900 gibi birşeye denk geliyor. Yine miami de bir türk danısmandan 7000 küsür dolar teklif aldım danısmanlık ücret hariç.

alt metni

• @caner92 Yanlış bir yönlendirme yapmak istemem tamamiyle kulaktan dolma bir bilgi olduğunuda belirteyim 😊 Doğum için mi başka bir durumdan dolayımı bilmiyorum ama medicare veya meditade gibi bir başvuru yapıldığını eğer onaylanırsa hemen hemen herşeyin ücretsiz olduğunu aynı zamanda sanırım doğumdan sonra gıda yardımı yapıldığını işitmiştim. Doğruluğunu bilemiyorum araştırmasını da yapmadım 😊

• @caner92 o Zaman istedikleri bu ücretin ayrıntılı dökümünü isteyin. Neye ne kadar ücret talep ediliyor, bu ücrete neler dahil(hangi hastane Hizmetleri vs gibi). Bakalım içeriği nasılmış. Sonrasında sürprizle karşılaşma olasılığınızı sorun. Belki bizde onlardan daha kolay bir yol öğreniriz 🙂

• Danısman diyorki doğum komple danısmanlık herşey dahil 10900 dolar.

Konaklamanızdı falan bunlarla beraber total 15 bin doları bulur.

Ben dayıma bunu anlatıyorum diyorum sende böyle bul danısmanlık ve konaklama aradan cıkacak yarı yarıya düşüyor fiyat. Ben 7000 dolara kadar okeyim öderim sıkıntı yok. Yani simdi akrabam var orda niye gidip danısman ücretiydi konaklamaydı ödeyeyim diye düsündüm. Dayım diyor bunlar illegal iş yapıyor burda böyle olmaz. Anlatamadım kendisine bir 😃

alt metni

alt metni

alt metni

alt metni

• @oradaki Amerika'da Doğum Hakkında Yardım içinde söyledi:

@caner92 Yanlış bir yönlendirme yapmak istemem tamamiyle kulaktan dolma bir bilgi olduğunuda belirteyim 😊 Doğum için mi başka bir durumdan dolayımı bilmiyorum ama medicare veya meditade gibi bir başvuru yapıldığını eğer onaylanırsa hemen hemen herşeyin ücretsiz olduğunu aynı zamanda sanırım doğumdan sonra gıda yardımı yapıldığını işitmiştim. Doğruluğunu bilemiyorum araştırmasını da yapmadım 😊

Sanmıyorum yabancılar icin böyle bir uygulama yapacaklarımı 😃 dayım diyorki benimde burda sigortam yok. 2 hafta bir maaşdan kesliyormus sanırım olursa. Oda ödemek istemediginden yapmıyormus. Eğer benimde esim dogum yapsa senin gibi ücret ödeyeceğim diyor 🙂

• konuyla doğrudan alakalı değil ama genede yazmak istedim 🙂
    carvisertv youtube kanalı - Fahir Talib'in eşi californiada doğum yapmıştı yakın zamanda o kanalında bazı videolarında bahsediyor onunla iletişime geçmeyi deneyebilirsin.
    bahsettiğin danışmanın youtube kanalını izlemiştim, avukat ile green card alındığını anlatıyor ama bir avukatın nasıl, ne yolla green card aldığı geçmiyordu bana biraz çelişkili gelmişti açıkçası avukatla her isteyen alabilse bu kadar çekiliş bekleyen olmazdı bence.

• @caner92 bu dediğiniz kişi eylül öztürkün arkadaşı olan kişi mi . Hani su meşhur sunucu bebeğinin göbek bağını nasaya atan kişi. Eğer o değilse birde müge galiba adı ondan fikir alın bence.

• @nilfersev ondanda aldım teklif. Oda 11900 tl teklif verdi. Buraya ilk attıgımda 10900 dü. Simdi dayımın hemsire arkadaşı varmıs o sorusturuyor bakalım. Dayımın dedgine göre amerikadakiler bu tür dogum ücretleri falan cok bilmiyorlarmıs cünkü sigortası varmıs cogunun. Onlara garip geliyor falan dedi. Araştıracak bakalım artık. Ben hastanelere faceden ve instagram dan yazdım ama dönüş olmadı henüz

• Sigortası olan biri için 20000$ çok para değil mi ya hu?

Türkiye’ye gelip 15-20 gün kalıp dönmek daha karlı hem de doktorlar daha ilgilidir. 😃

• @cesur Konuda sigortasız kişi için konuşuluyor. Sigortalı kişiler için sigortadan sigortaya değişiklik gösterir kişinin sahip olduğu sigortanın max ödemesi vardır oraya kadar kişi öder sonrasında sigorta karşılar.
    Havayolları hamilelikleri belli sürelerin üzerinde olanları ve belli sürelerden daha küçük yeni doğan bebekleri kabul etmezler. Öyle 15-20 günle olmaz. İlgi konusu kişiden kişiye değişir 🙂

Benzer Başlıklar

• 1
  • 14
  • 10
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |