Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

• @deniz087 eğer dv2020 ye bir kez başvurduysanız tekrar başvuramazsınız, daha doğrusu 2.kez form doldurup başvuru yaparsanız diskalifiye olursunuz. Mevcut başvurunuzda fotoğraf değişikliği de yapamazsınız bu arada.
    Önceki fotoğrafın kullanılmaması tavsiye ediliyo ama kullanıldı diye de herhangi bir aşamada eleme oluyor mu çok emin değilim, bilen biri buna cevap verecektir. İnşallah problem olmaz sizin için.
    Mesela, eşimin geçen sene iş için aldığı b vizesinden kalan fotoğrafını biz ne olur ne olmaz diye kullanmayacağız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deniz087 Eski foto kullanmasaniz iyi olurdu ama artik cok gec. Tekrar basvuru yaparsaniz otomatik olarak diskalifiye olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deniz087 Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir? içinde söyledi:

Arkadaşlar daha önce kullandığımız fotoğrafı kullanabilir miyiz.? ben geçen sene başvuru yaptığım foto yu kullandım. değiştirmem gerekiyor mu? yeni bir fotoğraf çektirsem yine form doldurup başvuru yapabilir miyim.?

yeni bir basvuru yapmayin. Ilerde bir gun bir yildan sonra "eski fotografinizi kullanmissiniz, size vize veremeyiz" diyecekler ama o yil bu yil degil 🙂 Su an icin yapmaniz gereken baska bir sey yok, bundan sonrasinda risk almamak icin yonlendirmeleri takip etmenizi tavsiye ederim.

• This post is deleted!

• selam elinize sağlık..
    benim pasaport için çektirdiğim 5 7 dijital resim var elimde bunu 51 51 greencard boyutlarında düzeltmek istiyorum sadece işlem bu olduğunda yeterli olacak gibi. sizin verdiğiniz programda kafa resme çok zoom oluyor boyutlar tutmuyor. başka nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fues Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir? içinde söyledi:

selam elinize sağlık..
    benim pasaport için çektirdiğim 5 7 dijital resim var elimde bunu 51 51 greencard boyutlarında düzeltmek istiyorum sadece işlem bu olduğunda yeterli olacak gibi. sizin verdiğiniz programda kafa resme çok zoom oluyor boyutlar tutmuyor. başka nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim

pasaport icin biyometrik fotograf gerekiyor. Biyometrik kaliplari oraya uyduramiyorsunuz, eger fotografin orijinali sizdeyse orijinalini yukletip kesebilirsiniz, eger kesilmis fotografi yuklerseniz tam olarak oturmayacaktir.

Eger kaliplara cok yakin ise yine de kullanabilirsiniz ama hic olmayacak gibiyse yeni bir fotografla denemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

📢 Fotograflarini cekilis icin kendi hazirlayanlarin dikkatine!

Birkac yonlendirme yapacagim...

✅ Biyometrik fotograf ile vize fotografi ayni sey degil. Biyometrik fotograf kaliplari, vize fotografina gore daha buyuk kaliyor.

✅ Cekilis icin dijital bir fotograf kullanacaksiniz, dolayisiyla fotografinizin 5 x 5 cm ya da 6 x 6 cm olmasi farketmez, onemli olan bilgisayardaki boyutlari.

✅ Fotografiniz 600x600 piksel , 240 kB'dan dusuk ve jpg formatinda olmali.

✅ Asagidaki video'nun 17. dakikasindan sonrasini izleyerek fotografinizi kendiniz cekilise uygun hale getirebilirsiniz:

✅ Su adresteki aractan yararlanacaksiniz: https://www.idphoto4you.com/

• @crazycells aynen Biyometrik olarak düzenlenmiş fotoğrafın dijital hali var ve dediğiniz gibi kalıba oturmuyor
    Bunu düzenleme şansım var mı vize için

• @fues Vize zamanı (aşaması) geldiyse ve biyometrik fotoğraf son 6 ay içinde çekildiyse kullanabilirsiniz. Ama GC başvurusu (DV Lottery) başvurusu için biyometrik fotoğraftaki en -boy oranları uygun değil. Fotoğrafı en-boy oranı gözetmeksizin zorlarsanız deforme olur ve başvurunuz riske girer. Vesikalık diye tabir edilen fotoğraflarda omuzlar ve baş üstü kısımda yeterince boşluk var ve dikdörtgen yapısı nedeniyle DV başvuru formundaki fotoğraf kontrolünden geçmeye daha uygun. İlk gönderide ve videoda anlatıldığı gibi evde de fotoğraf çekebilirsiniz.

• Teşekkür ederim

• Bu foto uygunudur arka fon biraz koyu geliyor bana?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fues Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir? içinde söyledi:

@crazycells aynen Biyometrik olarak düzenlenmiş fotoğrafın dijital hali var ve dediğiniz gibi kalıba oturmuyor
    Bunu düzenleme şansım var mı vize için

kaliba oturmuyorsa farkli bir fotograf deneyebilirsiniz. fotografin orijinal kesilmemis hali varsa sizde o zaman ayni fotografi kullanabilirsiniz.

• Bu konuyu baştan sona kadar okudum fakat cevap bulamadım. Çocuklarımın fotoğraflarını çektirirken kımıldamasınlar diye gövdelerinden tuttum. Fotoğrafları ayarlarken baş parmağım ve işaret parmağımın ucları gözüküyor. sıkıntı olur mu. resmi sitedede bu konu net olarak belirtilmemiş.Örnek fotolarda kucakta çekilen görüntü olmaz diye yazılmış sadece.

• yaptığım fotoğraf hiçbir şekilde kalıba olmuyor , kesiyom biciyom crop yapıyom sonuç yine aynı , bana yardımcı olabilir misiniz.

• @furkan-tokuş Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir? içinde söyledi:

yaptığım fotoğraf hiçbir şekilde kalıba olmuyor , kesiyom biciyom crop yapıyom sonuç yine aynı , bana yardımcı olabilir misiniz.

Ben gün ışığında beyaz duvarın önüne geçtim selfi kamerası ile kendimi çektim sadece arkada gölge olmasın gerisi kolay. Sonra www.idphoto4you.com'dan ayarları yapıp başvuru yaptım. Benim gibi birçok arkadaşımada aynısını yaptık sıkıntı olmuyor. Bir böyle deneyin.kamera en az 50-60 uzakta tutmaya çalışın.

• @sezercetinkafa Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir? içinde söyledi:

Bu konuyu baştan sona kadar okudum fakat cevap bulamadım. Çocuklarımın fotoğraflarını çektirirken kımıldamasınlar diye gövdelerinden tuttum. Fotoğrafları ayarlarken baş parmağım ve işaret parmağımın ucları gözüküyor. sıkıntı olur mu. resmi sitedede bu konu net olarak belirtilmemiş.Örnek fotolarda kucakta çekilen görüntü olmaz diye yazılmış sadece.

Nasıl çektiniz bilmiyorum ama yere beyaz çarşaf serip üzerine yatırıp çekmeyi denemiş miydiniz acaba bir de resmi çekilen bebek olunca genel olarak düzgün bir fotoda kabul olur.

• @mendebur Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir? içinde söyledi:

Bu foto uygunudur arka fon biraz koyu geliyor bana?

Foto on numara maşallah. Benim kızın fotosunda çok az gölge bile vardı vallaha sıkıntı olmadı. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezercetinkafa Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir? içinde söyledi:

Bu konuyu baştan sona kadar okudum fakat cevap bulamadım. Çocuklarımın fotoğraflarını çektirirken kımıldamasınlar diye gövdelerinden tuttum. Fotoğrafları ayarlarken baş parmağım ve işaret parmağımın ucları gözüküyor. sıkıntı olur mu. resmi sitedede bu konu net olarak belirtilmemiş.Örnek fotolarda kucakta çekilen görüntü olmaz diye yazılmış sadece.

Eger daha iyisini cekemeyecekseniz bu sekliyle de kullanabilirsiniz kanimca, onemli olan yuzunun net bir sekilde gorunmesi ve arka fondan ayrilabilmesi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkan-tokuş Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir? içinde söyledi:

yaptığım fotoğraf hiçbir şekilde kalıba olmuyor , kesiyom biciyom crop yapıyom sonuç yine aynı , bana yardımcı olabilir misiniz.

cok yakindan cekim yapmissiniz buyuk ihtimal, daha uzaktan cekim yapmayi deneyebilirsiniz.

• Geçen seneye fotoğraflara çektim ama kazanma sansi önemli olan resim benim tek üzüldüğüm şey bu resim doğru yapmadığı için kaybediyorlar haklarini ama 30 gün içinde cekilmesi gerekiyor bu doğru mu? Geçen seneye çektim şimdi ayni fotolari olmaz mi bida mi cekicem?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |