Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'dan Türkiye'ye Araba Getirmek

• Sizi ABD'ye arac getirmeyi dusunduren araci gercekten cok merak ettim. Ozel degilse paylasabilir misiniz marka model? Manevi bir degeri var ise tabi ki bize soyleyecek bir sey kalmaz..

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: Amerika'dan Türkiye'ye Araba Getirmek

@Gezgin-Paksoy Diğer arkadaşların belirttiklerine ek olarak; ABD emisyon, güvenlik vs gibi standartları ile Avrupa standartları birbirinden farklı. Türkiye’ninde dahil olduğu bu standartlar ABD tarafındakilere uymuyor ve dolayısı ile getiremiyorsunuz aracı (klasik veya özel araçlar için bazı prosedürler var). Türkiye’de satarak burada yeniden almak en karlısı.

Aracin ABD standardlarina uygun olmasi gerekiyor. Avrupa standardlari farkli, Turkiye de Avrupa standardlarinda oldugu icin, gerekli ayarlamalar ile standardlarinin ABD'ninkilere uyarlanmasi yapilmadan getiremezsiniz.

Buna en gercekci ornek olarak kendim yasadim. Almanya'da kullandigim arabami ABD'e getirmek istedim. Standardlar uymadigi icin ve o zamanin parasiyla gerekli standard ayarlamalari icin 1,500-2000 Euro arasi masraf gerektigi icin, arabami orada satmak zorunda kalmistim.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐ Banned

Gezgin Paksoy araban 25 yaştan küçükse getiremezsin Avrupa version araba da olsa Federal safety regulation exempt olması lazım 25 yaş üstü arabalar exempt sokabilirsin

• ⭐⭐ Banned

Green cardı alayım Lotus omega getirecem cars and cofee deki barzo mustangci ve Ricer takımı görsün araba neymiş. Işıklarda da yan yan duracam Jantlar gözüksün ayükünmü baba

• ⭐⭐ Banned

@semavi tofaşk tabiki

• Mesela Amerika'da satışı olmayan VW grubu araçlar var. Orada satılmayan bir aracı oraya götürmek mümkün müdür?

• Ben hic ABD de su ana kadar Opel veya Renault gormedim!

• Peugeot Citroën de yok.

• Seat skoda var mı sanki:)

• @Melih-Tokal, içinde söyledi: Amerika'dan Türkiye'ye Araba Getirmek

Mesela Amerika'da satışı olmayan VW grubu araçlar var. Orada satılmayan bir aracı oraya götürmek mümkün müdür?

Muhtemelen mumkun...

Mesela benim ilk arabam ve cocukluk askim olan 1990 model Mazda 323F (pop up farli) geldi gecen bir acik artirmaya... Sagdan direksiyonlu oldugu icin elim pek gitmedi...

Bu arac amerikada hic satilmadi... Japonyadan falan gelen cedricler falan gordum bir kac kez. Ama surecleri bilmiyorum maalesef

Hayal ettigim bir cok arac burada ulasilabilir durumda oldugu icin yurt disindan bir arac getirme fikri ile hic ilgilenmedim...

Ama FD kasa bir Rx7 fena olmazdi tabi ki 🙂

• @MySea @yalta @mahmutenis Evet o markaların satışı amerikada yok. Amerika pazarında satışı olmayan bir markaya ait aracın amerikaya götürülmesi insan merak etmiyor değil. Seat leon fr’la amerika sokaklarında gezme fikri hoş gelmiyor değil 😃

Bu arada opel marka aracın saturn marka ismiyle amerikada satıldığını gördüm.

• @semavi Tabi dediğin gibi Kadir abi. Elde etme şansı varken insan uzaktakileri ne yapsın. Umarım o bolluğu en kısa sürede biz de yaşarız 😃

• @Melih-Tokal, içinde söyledi: Amerika'dan Türkiye'ye Araba Getirmek

@MySea @yalta @mahmutenis Evet o markaların satışı amerikada yok. Amerika pazarında satışı olmayan bir markaya ait aracın amerikaya götürülmesi insan merak etmiyor değil. Seat leon fr’la amerika sokaklarında gezme fikri hoş gelmiyor değil 😃

Bu arada opel marka aracın saturn marka ismiyle amerikada satıldığını gördüm.

Satürn kapandı. Bazı modeller artık buick diye satılıyor. Özellikle siyahiler seviyor. Geçen almıştım bir tane Regal (Insignia) hızlı satıldı ...

Benimde ilk aldığım arabalardan birisi Satürn. Kullanmıştım baya...

• Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 
  • Referenced by  F FreeWoRLD 

• Su baslikta ciddi detayli bir girdi girecek yokmu ?
    Karmakirisik oldu abd 'de kayit sart nakliye $2000-$3000 civari 30 gun icinde gidiyor arac, tabi abd de uzerinize kayitli olacak ve son bir yilda 185 abd de kalmaniz Abd'de kalmis olmaniz gerekecek,
    ama ayrinti pek yok,
    ornegin direk acik artimadan aldik abd den cok ucuza $2000 mersine, burgas bulgaristan secenekleri var roro ama o zamanda title cikmasi 30 gun ve sanmiyorum ki gumruk inince iste title iste plakam burda olayini kabul etsin,
    alip title (ruhsat) cikarsan sigorta yapsam ucuz uluslararasi ek triptik sigortasi ile oluyor ama o zamanda roroo fiyati ucuk oluyor,
    cunku buyuk acik artirma yerlerinden daha ucuza tasiyorlar, roro'cular

Bu is buyuk sekto,r bir suru ulke abd den az hasarlilari topluyor yapiyor, ama bizde nedense yok boyle birsey halbuki cok daha ucuza arac aliyorlar 2000$ 2015 5 yasinda bir suru honda var basit camurluk kazali vs ,
    bir secenek ise burgas bulgaristan $2100 gidiyor ama indirince abd ruhsat title registration kabul olmurmu buyuk bir muamma ?
    bilen ulasbilirmi ozelden ?
    Galiba en temizi satin al plaka cikar sigorta yap sonra tr icin ek sigorta yap roro ver 1 ay sonra mersin veya istanbul'dan al secenegi pahali ama saglam yol bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goku340634

daha önceki başlıklarda yazılan yazıları okusaydın zaten "Su baslikta ciddi detayli bir girdi girecek yokmu ?" böyle bir yazı yazmazdın. @denizci10 eşyalarını gönderdi. Hem de kusursuz bir şekilde o yazıda şirket isimlerini yetkili kişinin telefonunu her şeyini paylaştı o kişi ile görüşürsen sana yardımcı olacaktır. Kaldı ki bu forumda kimse Amerikadan Türkiye araç getirmez gereksiz bir olay. Zaten hayatını kurma derdinde bu kadar lüks içinde yaşayıp keyif yapan üye bulunmamaktadır.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'dan Türkiye'ye Araba Getirmek

@goku340634

daha önceki başlıklarda yazılan yazıları okusaydın zaten "Su baslikta ciddi detayli bir girdi girecek yokmu ?" böyle bir yazı yazmazdın. @denizci10 eşyalarını gönderdi. Hem de kusursuz bir şekilde o yazıda şirket isimlerini yetkili kişinin telefonunu her şeyini paylaştı o kişi ile görüşürsen sana yardımcı olacaktır. Kaldı ki bu forumda kimse Amerikadan Türkiye araç getirmez gereksiz bir olay. Zaten hayatını kurma derdinde bu kadar lüks içinde yaşayıp keyif yapan üye bulunmamaktadır.

neden olmasin belki amerikan vatandasi olup kesin donus yapacak ve arabasini TR ye goturecek birileri cikar..

• okuduk ve sonra sorduk bakin isterseniz
    guncel fiyatlar uctu 2000 lerden 3000 lere geldik bile
    ayrica auctionlarda secenek var bulgaristan varna gurcistan $1800 sedan icin ama kullanimiyorsun cunku title olmadan gidiyor ve isin icine dmv gitiriyor inen aracta plaka yok yani
    luks degil clio olmus 600 bin tl yani nerdeyse 30 000 dolar
    nakliye ucuk olmazsa neresi luks al gotur ford exploerer 2018 10 bine kullan 1 sene
    birdah soralim belki firca yerine bilen cikar yada ben yaparsam guncellerim
    auction aldim direk varna/bulgaristan indi arac ama plka yok gittim ny da sigorta yaptim plaka aldim uctum istanbula yada bulgaristan nasil alinir
    buyrun en ucuz goturme yontemi $4000 fiyat dusuyor cat $2000 auctiondan gittigi icin

• @goku340634, içinde söyledi: Amerika'dan Türkiye'ye Araba Getirmek

okuduk ve sonra sorduk bakin isterseniz
    guncel fiyatlar uctu 2000 lerden 3000 lere geldik bile
    ayrica auctionlarda secenek var bulgaristan varna gurcistan $1800 sedan icin ama kullanimiyorsun cunku title olmadan gidiyor ve isin icine dmv gitiriyor inen aracta plaka yok yani
    luks degil clio olmus 600 bin tl yani nerdeyse 30 000 dolar
    nakliye ucuk olmazsa neresi luks al gotur ford exploerer 2018 10 bine kullan 1 sene
    birdah soralim belki firca yerine bilen cikar yada ben yaparsam guncellerim
    auction aldim direk varna/bulgaristan indi arac ama plka yok gittim ny da sigorta yaptim plaka aldim uctum istanbula yada bulgaristan nasil alinir
    buyrun en ucuz goturme yontemi $4000 fiyat dusuyor cat $2000 auctiondan gittigi icin

Ben daha cok seyi merak ediyorum max TR icinde kullanma suresi ne kadar vs sigorta yaptirtmak gerekiyormu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betfair39 korona sonrası kurallar eskiye döndü. 2 yıl kullanabilirsin ancak Türkiye sokan kişi dışında araç kullanamaz tek şoför olur yani. Eğer araç ilk sahibi sen isen yada 3 yaşa kadar ise Türk plaka alabilirsin vergisini ödeyerek.

Gelirken sen kara yolu ile gelmediğin için yeşil sigortan yok bu yüzden Türkiye girişte sigorta konusunda sana yardımcı olurum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |