Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

• @crazycells teşekkür ederim.

• @crazycells selamlar. evrak mailini göndermek için adli sicil kaydı alırken eşimin 2008 yılında alkollü araç kullanıp kaza yapmasından dolayı (herhangi bir insanı yaralama yok sadece alkolden ehliyeti alınmış gibi bir durum) arşivli adli sicil kaydı çıktı. şimdi ankara'ya dilekçe verdim silinmesi için. yarın da adliyeden bu şekliyle alıp evrak mailine eklemeyi düşünüyorum. sicilin silinmesi 1 ayı bulur dediler. ben şimdi arşivli adli sicil kaydı vardır yazısını KCC'ye göndersem mülakat esnasında arşivli adli sicil kaydı yoktur evrağıyla gitsem (o zamana kadar düzelir diye düşünüyorum) bir problem olur mu? ayrıca ds formunda hiç bir şey belirtmemiştik (böyle bir şeyin olduğunu bilmediğimizden) şimdi formu açtırıp tekrar girmemiz mi gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

@crazycells selamlar. evrak mailini göndermek için adli sicil kaydı alırken eşimin 2008 yılında alkollü araç kullanıp kaza yapmasından dolayı (herhangi bir insanı yaralama yok sadece alkolden ehliyeti alınmış gibi bir durum) arşivli adli sicil kaydı çıktı. şimdi ankara'ya dilekçe verdim silinmesi için. yarın da adliyeden bu şekliyle alıp evrak mailine eklemeyi düşünüyorum. sicilin silinmesi 1 ayı bulur dediler. ben şimdi arşivli adli sicil kaydı vardır yazısını KCC'ye göndersem mülakat esnasında arşivli adli sicil kaydı yoktur evrağıyla gitsem (o zamana kadar düzelir diye düşünüyorum) bir problem olur mu? ayrıca ds formunda hiç bir şey belirtmemiştik (böyle bir şeyin olduğunu bilmediğimizden) şimdi formu açtırıp tekrar girmemiz mi gerekiyor?

bahsettiginiz bence cok supheli bir durum. Sizce de oyle degil mi?

Evraklar arasinda celiski... Bir seyler sakladiginizi dusunecekler -ben olsaydim bu sekilde dusunurdum- ve emin olun bu durum gocmenlik surecinde sizin isteyeceginiz en son seylerden biri olur.

• @crazycells teşekkür ederim, o zaman silinmesi için verdiğim dilekçeyi beklemekten başka çarem yok. iki evrak da resmi, tarihine göre farklılık gösteriyor ama direk kıllandıracak bir durum dediğiniz gibi.

• dilekçenin sonunda adli sicil kaydı silindi arkadaşlar. 7 kasımda dilekçeyi vermiştim bugün e devlete baktığımda kayıt yoktu. normalde 30 gün diyorlar ama elden takip ederseniz (ankara'ya gidip evrağı elden vermek gibi) süreniz biraz daha hızlanıyor. aynı durumda olabilecek arkadaşları bilgilendireyim istedim.

• Benim eşime green card çıktı
    6 Aralık’ta mülakat a girdik ,eşimle kızım onay aldı
    Bana onay vermediler Amerika da kaçak kaldığım için 10 yıl bar aldım,şimdi onları göndersem oraya yapamazlar bensiz,nasıl bir yol izlemeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion79, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

Benim eşime green card çıktı
    6 Aralık’ta mülakat a girdik ,eşimle kızım onay aldı
    Bana onay vermediler Amerika da kaçak kaldığım için 10 yıl bar aldım,şimdi onları göndersem oraya yapamazlar bensiz,nasıl bir yol izlemeliyim?

Gecmis olsun...
    Bu durumlar icin I-601 waiver basvurusu yapiliyor normalde ama esiniz ABD vatandasi olmadigi yapilabilir mi emin degilim... Ayrica DV'den vize almaniz su an icin mumkun gorunmuyor, o nedenle esiniz sizin icin F2A basvurusu yapmali. Eger 10 yillik ban mulakat zamanina kadar bitmis olursa bu sekilde vize almaniz mumkun olur.

• @crazycells eşim burada iken başvuru yapabilirmi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells eşim burada iken başvuru yapabilirmi ?

net olarak bilmiyorum ama normalde bu basvuruyu siz olmadan ABD'de yasamanin zorluklarini anlatarak almasi gerekiyor, o nedenle ABD'de yasamadigi icin USCIS'in ikna olup basvuruyu onaylama ihtimalini dusurecegine eminim. Bu basvuru yapmis olmaniz waiver'i alacaginiz anlamina gelmiyor, USCIS'i ikna etmeniz gerekiyor.

• @crazycells anladım çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells anladım çok teşekkür ederim

Claudia Muslu Hanim'in da cevabini bekleyelim. Eger cikar yol bulamazsak (diger konuya 10 yilin 2026'da doldugunu yazmissiniz), bu durumda esiniz re-entry permit alip ABD disinda 2 yil kalabilir ve bunu bir kez daha tekrar edebilir; daha sonra 2026 yilinda mulakat alacak sekilde kabaca hesap yapip sizin adiniza basvuru (F2A) yapabilir.

• @crazycells şimdi başvuru yapsak 2020 Eylülünde çocukları göndersem zaman kazanma açısından

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells şimdi başvuru yapsak 2020 Eylülünde çocukları göndersem zaman kazanma açısından

sorunuzu anlayamadim maalesef. Neye basvuru yapiyorsunuz? F2A'ya mi?

• @crazycells l 601 Waiver Veya f2a başvuru yapsak olurmu , eşim de eylülde gönderip re entrye başvuru yapsak zaman kazanmak için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells l 601 Waiver Veya f2a başvuru yapsak olurmu , eşim de eylülde gönderip re entrye başvuru yapsak zaman kazanmak için

Sanirim yurtdisinda oldugunuz icin konsolosluk araciligiyla basvuru yapmaniz gerekecek, yani once gocmen vize reddi almaniz ve konsoloslugun sizi I-601 icin uygun bulmasi gerekiyor, ondan sonra basvuru hakkiniz oluyor diye tahmin ediyorum. Ama bu konularda cok bilgi sahibi degilim maalesef, isterseniz Muslu Hukuk Burosu'na sorularinizi sorabilirsiniz.

F2A'ya basvuru yaparsaniz size sira geldiginde 10 yil dolmamis olacagindan yine bir red alirsiniz. Benim "geciktirin" dememin nedeni 10 yil dolduktan sonra vize engeli kalkmis olacak. Daha once de dedigim gibi esiniz ABD'de yasamadan USCIS'in basvurunuzu onaylayacagindan supheliyim. Isterseniz bu konularda Muslu Hukuk Burosu'ndan yardim alin. Maalesef ben sizin ayrintili sorulariniza cevap veremem.

• @crazycells çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

• Tüm konuyu okudum. yakın zamanda silahla tehditten 1 yıl 3 ay hapis cezası ve kavgadan 2.5 ay para cezası aldım. her iki sucumda 5 yıl hagb olarak ertelendi. Bu durumda hapis cezası yatmadım. suçlu bulunmama ragmen sucum kesinleşmedi. yargıda kesinleşmemiş oldu. arşiv kayıtlı belgemde hiç bir suç gözükmüyor.bu durumda göz altına alınmadım hapis yatmadım.

nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

• Merhaba,
    TCK 191 esrar bulundurmak suçundan dolayı green card mülakatı ret gelir mi? (Mahkemeye çıkmadım veya hüküm söz konusu değil, sadece denetimli serbestlik.)
    Cevaplarsanız sevinirim.
    Hazırda 2025'e kadar vizem mevcut ancak 2021 için green card başvurum var hak kazanırsam nasıl bir süreç beni bekliyor?
    Teşekkürler.

• @fuat edevletten arşiv kayıtlı sabıka kaydı çıkarın eğer sabıkanız çıkmıyorsa sorun etmeyin fazla ben de arşiv kaydım vardı mulakata girdim AP ye kaldım sonra onaylandı şimdi amerikadayım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakan42, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

Merhaba,
    TCK 191 esrar bulundurmak suçundan dolayı green card mülakatı ret gelir mi? (Mahkemeye çıkmadım veya hüküm söz konusu değil, sadece denetimli serbestlik.)
    Cevaplarsanız sevinirim.
    Hazırda 2025'e kadar vizem mevcut ancak 2021 için green card başvurum var hak kazanırsam nasıl bir süreç beni bekliyor?
    Teşekkürler.

dediginizin sorun olmayacagini dusunuyorum. isterseniz bir de Muslu Hukuk Burosu'na sorun:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |