Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Konsolosluğa arşivli mahkeme kayıtlarımı ve İngilizce tercümelerini vermiş olmama rağmen halen bana "You have missing Court Records" diye e-mail gönderiyorlar. Kaybettiler mi acaba verdiğim belgeleri. Pasaportunuzla birlikte mahkeme kayıtlarını gönderin diyorlar. Kafayı yiyicem resmen.

Adliyeden butun davalarin kayitlarini aldiniz mi? Sanirim birden fazla davaniz vardi, o nedenle hepsine ait kayitlari verdiginize emin olun.

• ben tam anlamıyorum. eğer ds260'da davadan bahsetmediysek cezayla sonuçlanan sonra affedilen dava varsa,arşiv sicil kaydı temiz olması yetiyor mu biz bahsetmediysek o davaları göremiyor mu konsolosuk ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkergn13 Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

ben tam anlamıyorum. eğer ds260'da davadan bahsetmediysek cezayla sonuçlanan sonra affedilen dava varsa,arşiv sicil kaydı temiz olması yetiyor mu biz bahsetmediysek o davaları göremiyor mu konsolosuk ?

Goruyor ya da goremiyor, bunu bilmiyoruz. Daha once sakladigi davasi basina bela olan ve dosyasi reddedilen ornek hatirliyorum, o nedenle bazi suclari ya da cezalari siz onlara sicil kaydinizda vermeseniz de bir sekilde ogrenebileceklerini dusunuyorum.

• Banned

@crazycells Evet 2 kaydım vardı para cezasına çevrilen topu topu 5.5 aylık mahkumiyet kararım her ikisini de dünya para verip yeminli tercümana çevirtip vermiştim ABD elçiliğine.

• Merhabalar,

Ben Mayıs ayında 0,5 gr marijuana ile yakalandım ve hakkımda denetimli serbestliğe uygun görüldü. Süreç hala devam ediyor. 2019DV talihlisiyim, vize görüşmesine kadar da bu durum sürecek. Fakat bu suç adli sicil kaydında veya arşiv kayıtlarında görünmüyor. Bu durum Green Card'ı almama engel teşkil eder mi? Yani sicilimde görünmese de konsolosluk bu bilgiye ulaşacak mıdır? Eğer vizeyi alırsam buradaki cezayı bitirip ondan sonra yerleşmeyi düşünüyorum.

Eğer ulaşacaklarsa ve bu konu vizeyi vermelerini engelleyecekse hiç muayene veya vize ücreti masraflarına girmeden şansıma küsmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07 e devlet girdiğin zaman sabıka kaydı herhangi bir kaydı yoktur yazısı var mı yokmu ona göre işlem yaparlar YOKTUR YAZISI varsa diğer polis kayıtları görmez ama vardır yazarsa ozaman nedenini bilecek evraklar ister

• @ayvalik10 herhangi bir adli sicil kaydı bulunmamaktadır olarak görünüyor, sicile işlemeyen suçlardan biri olduğu için. çok teşekkür ederim

• @umut07 Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Merhabalar,

Ben Mayıs ayında 0,5 gr marijuana ile yakalandım ve hakkımda denetimli serbestliğe uygun görüldü. Süreç hala devam ediyor. 2019DV talihlisiyim, vize görüşmesine kadar da bu durum sürecek. Fakat bu suç adli sicil kaydında veya arşiv kayıtlarında görünmüyor. Bu durum Green Card'ı almama engel teşkil eder mi? Yani sicilimde görünmese de konsolosluk bu bilgiye ulaşacak mıdır? Eğer vizeyi alırsam buradaki cezayı bitirip ondan sonra yerleşmeyi düşünüyorum.

Eğer ulaşacaklarsa ve bu konu vizeyi vermelerini engelleyecekse hiç muayene veya vize ücreti masraflarına girmeden şansıma küsmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

@crazycells siz ne düşünüyorsunuz acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07 yalan mı söylüyoruz sana yardım ediyoruz ona bile inanmıyorsun amerikaya gidince sen çok zor yaşarsın bu kadar güvensizlik duygusuyla

• @ayvalik10 yalan söylediğinizle alakalı bir şey yazdığımı sanmıyorum, sadece daha fazla kişiden yorum almak istiyorum o kadar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07 bir olayın bir sonucu olur. Ya AP derler yada hayırlı olsun bundan başka cevap duymazsın. Bu olay yoruma açık değil ki sen nasıl bir düşünce içindesin ki

• @ayvalik10 bir sonucu olur demişsiniz ama iki seçenek sunmuşsunuz 🙂

sayın @umut07 ret yeme ihtimalim yüksekse hiç masrafa girmek istemiyorum yazmış, bence birden fazla yorum almak istemesi gayet normal, hemen alınganlık yapmayın..

Kaldı ki yukarıda mahkeme kararlarının (adli sicil kaydında görünmese bile) sorun çıkarabilme ihtimalinden de bahsedilmiş..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanu
    ben bir konuda hakkında mesleğim icabı bir şey yazıyorsam bir belgeye ya da veriye göre yazarım. Aşağıda yazılı olan maddelerde de görüldüğü üzerine ki bu yönetmelik amerika konsolosluğunun yönetmeliği. 9-10 maddeleri okur musunuz. Hüküm giymiş kişilerin ancak sabıka kaydı vardır ibaresi olur. Bu kişide de YOKTUR yazdığı için ki konsolosluk polis ya da askeriye üst yazı ile suç sorgulaması yapmaz

• @ayvalik10 güzel abim senin mesleğine laf eden yok tedirgin olduğum için soruyorum gerginliğe lüzum olan bir konu değil. çok teşekkürler bilgilerin için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07 Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Merhabalar,

Konsolosluk, belgelerde oldugundan daha cok bilgiye ulasabiliyor. Maalesef bu isin ayrintilarini ya da sinirlarini bilmiyorum. O nedenle siz dahil herkese tavsiyem, hicbir sekilde yalan ya da yanlis bilgi vermemeniz yonunde.

Daha once ilgili yasayi su iletiye aktarmistim, oradan bakin isterseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/228/adli-sicil-kaydindaki-suclar-ve-gocmen-vize-gorusmesi/66

Maalesef durumunuzda konsolosun nasil bir karar verecegini bilmiyorum. Eger vizeyi alamama ihtimali oldugunu dusunuyorsaniz size tavsiyem eksik saglik raporuyla mulakata gitmeniz, maalesef 330 dolari vermek zorundasiniz mulakat icin, ama onun disindaki ucretleri vermeden mulakata gidin. Eger dediginiz nedenden dolayi red alirsaniz, en az harcamayla sonuclandirmis olursunuz; eger red almazsaniz ve konsolos eksik belge oldugunu soylerse o durumda dosyanizin durumu olumludur demektir ve eksik belgeleri tamamlayarak vizenizi alabilirsiniz. Saglik muayenesine mulakattan sonra girmeniz bir sorun yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

@umut07 yalan mı söylüyoruz sana yardım ediyoruz ona bile inanmıyorsun amerikaya gidince sen çok zor yaşarsın bu kadar güvensizlik duygusuyla

yok estagfurullah, kimsenin bunu ima ettigini sanmiyorum 🙂 adli sicil kayitlari konusunda konsoloslugun ne yapacagi kesin olmadigi icin ikincil bir gorus istemek normal, ben de arkadasin yerinde olsaydim, bu konuda fikir belirtmek isteyen herkesten duymak isterdim.

Yukarida linkini vermistim zaten, konsolos gocmenlik islemlerinde bir karara varmak icin INA: ACT 212 yasasini kullaniyor:

INA: ACT 212 - GENERAL CLASSES OF ALIENS INELIGIBLE TO RECEIVE VISAS AND INELIGIBLE FOR ADMISSION; WAIVERS OF INADMISSIBILITY

sayin @umut07 'in durumuna uygun kisim (2)(C)...
    uyusturucu ticareti genel anlamda bu sureclerde bir sorun, ama burada bu yasalari iyi degerlendirip kendi durumuna uygun olup olmadigina kendisi karar vermeli, nitekim suclamalarinin da ayrintilarini kendisi daha iyi biliyor.

(2) Criminal and related grounds.-

(A) Conviction of certain crimes.-

• (i) In general.-Except as provided in clause (ii), any alien convicted of, or who admits having committed, or who admits committing acts which constitute the essential elements of-
      • (I) a crime involving moral turpitude (other than a purely political offense) or an attempt or conspiracy to commit such a crime, or
      • (II) a violation of (or a conspiracy or attempt to violate) any law or regulation of a State, the United States, or a foreign country relating to a controlled substance (as defined in section 102 of the Controlled Substances Act (21 U.S.C. 802)), is inadmissible.
    • (ii) Exception.-Clause (i)(I) shall not apply to an alien who committed only one crime if>
      • (I) the crime was committed when the alien was under 18 years of age, and the crime was committed (and the alien released from any confinement to a prison or correctional institution imposed for the crime) more than 5 years before the date of application for a visa or other documentation and the date of application for admission to the United States, o>
      • (II) the maximum penalty possible for the crime of which the alien was convicted (or which the alien admits having committed or of which the acts that the alien admits having committed constituted the essential elements) did not exceed imprisonment for one year and, if the alien was convicted of such crime, the alien was not sentenced to a term of imprisonment in excess of 6 months (regardless of the extent to which the sentence was ultimately executed)>

(B) Multiple criminal convictions.-Any alien convicted of 2 or more offenses (other than purely political offenses), regardless of whether the conviction was in a single trial or whether the offenses arose from a single scheme of misconduct and regardless of whether the offenses involved moral turpitude, for which the aggregate sentences to confinement 2 were 5 years or more is inadmissible.

(C) CONTROLLED SUBSTANCE TRAFFICKERS- Any alien who the consular officer or the Attorney General knows or has reason to believe--

• (i) is or has been an illicit trafficker in any controlled substance or in any listed chemical (as defined in section 102 of the Controlled Substances Act (21 U.S.C. 802)), or is or has been a knowing aider, abettor, assister, conspirator, or colluder with others in the illicit trafficking in any such controlled or listed substance or chemical, or endeavored to do so; or

• (ii) is the spouse, son, or daughter of an alien inadmissible under clause (i), has, within the previous 5 years, obtained any financial or other benefit from the illicit activity of that alien, and knew or reasonably should have known that the financial or other benefit was the product of such illicit activity, is inadmissible.

(D) Prostitution and commercialized vice.-Any alien who-

• (i) is coming to the United States solely, principally, or incidentally to engage in prostitution, or has engaged in prostitution within 10 years of the date of application for a visa, admission, or adjustment of status,

• (ii) directly or indirectly procures or attempts to procure, or (within 10 years of the date of application for a visa, admission, or adjustment of status) procured or attempted to procure or to import, prostitutes or persons for the purpose of prostitution, or receives or (within such 10- year period) received, in whole or in part, the proceeds of prostitution, or

• (iii) is coming to the United States to engage in any other unlawful commercialized vice, whether or not related to prostitution, is inadmissible.

(E) Certain aliens involved in serious criminal activity who have asserted immunity from prosecution .-Any alien-

• (i) who has committed in the United States at any time a serious criminal offense (as defined in section 101(h)),

• (ii) for whom immunity from criminal jurisdiction was exercised with respect to that offense,

• (iii) who as a consequence of the offense and exercise of immunity has departed from the United States, and

• (iv) who has not subsequently submitted fully to the jurisdiction of the court in the United States having jurisdiction with respect to that offense, is inadmissible.

(F) Waiver authorized.-For provision authorizing waiver of certain subparagraphs of this paragraph, see subsection (h).

(G) FOREIGN GOVERNMENT OFFICIALS WHO HAVE COMMITTED PARTICULARLY SEVERE VIOLATIONS OF RELIGIOUS FREEDOM- Any alien who, while serving as a foreign government official, was responsible for or directly carried out, at any time, particularly severe violations of religious freedom, as defined in section 3 of the International Religious Freedom Act of 1998 (22 U.S.C. 6402), is inadmissible.

(H) SIGNIFICANT TRAFFICKERS IN PERSONS-

• (i) IN GENERAL- Any alien who commits or conspires to commit human trafficking offenses in the United States or outside the United States, 42 or who the consular officer, the Secretary of Homeland Security, the Secretary of State, 42 or the Attorney General knows or has reason to believe is or has been a knowing aider, abettor, assister, conspirator, or colluder with such a trafficker in severe forms of trafficking in persons, as defined in the section 103 of such Act, is inadmissible.

• (ii) BENEFICIARIES OF TRAFFICKING- Except as provided in clause (iii), any alien who the consular officer or the Attorney General knows or has reason to believe is the spouse, or daughter of an alien inadmissible under clause (i), has, within the previous 5 years, obtained any financial or other benefit from the illicit activity of that alien, and knew or reasonably should have known that the financial or other benefit was the product of such illicit activity, is inadmissible.

• (iii) EXCEPTION FOR CERTAIN SONS AND DAUGHTERS- Clause (ii) shall not apply to a son or daughter who was a child at the time he or she received the benefit described in such clause.

(I) MONEY LAUNDERING- Any alien--

• (i) who a consular officer or the Attorney General knows, or has reason to believe, has engaged, is engaging, or seeks to enter the United States to engage, in an offense which is described in section 1956 or 1957 of title 18, United States Code (relating to laundering of monetary instruments)or

• (ii) who a consular officer or the Attorney General knows is, or has been, a knowing aider, abettor, assister, conspirator, or colluder with others in an offense which is described in such section; is inadmissible.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ekleme:

controlled substance listesinde ise zaten cannabis (marijuana) mevcut.

• @crazycells peki sizce konsolosluğun bu bilgiye ulaşabilmesi ve vizeyi vermemeleri durumunda, bundan sonraki abd vize başvurularımda bir sorun olacak mıdır? çünkü eğer öyle bir durum söz konusu olacaksa riske atmamın bir anlamı olmayacağını düşünüyorum. zaten cannabis controlled substances listesinde varmış. demek ki adli sicilde olmasa dahi o bigiye ulaşma şansları var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07 Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

@crazycells peki sizce konsolosluğun bu bilgiye ulaşabilmesi ve vizeyi vermemeleri durumunda, bundan sonraki abd vize başvurularımda bir sorun olacak mıdır? çünkü eğer öyle bir durum söz konusu olacaksa riske atmamın bir anlamı olmayacağını düşünüyorum. zaten cannabis controlled substances listesinde varmış. demek ki adli sicilde olmasa dahi o bigiye ulaşma şansları var.

cannabis listede var, lakin sizin durumunuzun ne oldugu ve oradaki kanunlarla ortusup ortusmedigi meselesi de var (hani su meshur biz satici degil iciciyiz meselesi 😄 ), eger boyle bir durum varsa bence o kapsama girmiyorsunuz. Tabii ki bunun icin ayrintili bir sekilde dokumanlari ve mahkeme kayitlarini incelemek lazim, ben bu konuda sizi olumlu ya da olumsuz bir sekilde yonlendirmemeyi tercih ederim.

Eger dediginiz gibi olumsuz sonuc alirsaniz, bundan sonraki gocmen olmayan ABD vizelerinde sorun yasama ihtimaliniz yuksek ama ayni durum mulakata katilmasaniz da var olacak. Nitekim gocmenlik isteginizi hem cekilise katilarak hem de DS260 formu doldurarak ifsa etmis oldunuz. Tek bir kistasa bakip, olumlu ya da olumsuz denilebilecek durumlar degil bunlar. Konsolos tum dosyayi degerlendirip karar veriyor.

• @umut07 Konsolosluk adli sicilinizde geçmeyen hiçbir kayıda ulaşamaz. "O bilgiye ulaşma şansları var" diye bişey yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |