Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@celalkrts saygınlığı 28 olandan beklenecek kadar basit ve ucuz bir cevap geldi. Hiç şaşırmadım

• @ayvalik10 şaşırmadıysan lütfen rica ediyorum bir daha adımı kullanmazsan sevinirim.

• @annecik çok saolun

• @gokce-taskiran abla ben profesyonelliğinize bir şey söylemedim sadece başımdan geçen süreci anlattım. Eğer yanlış bir cümle kullanmışsam özür dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 sizin dediginiz sekilde genellemek yine de dogru olmayabilir, cogunluk icin dogru gorunse de herkesin dosyasi illaki o sekilde incelenecek diye bir sart yok. Bunu da unutmamak lazim. Ayrica provaktif soylemlerden kacinalim lutfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@celalkrts tabii ki hickimsenin hicbir zorunlulugu yok, insanlar kendilerini ilgilendirebilecegi dusuncesiyle sureci cozumlemeye calisiyor olabilir, dolayisiyla anlayisli olmak lazim, ayrica provokatif cumlelerden kacinalim lutfen.

• Selam arkadaşlar yaralama suçundan sicilim var.greencard kabul edilirse sorun olur mu?

• @Faruk-Yıldız dosyanıza bakan konsolos karar verecek buna.Cezanız kaç aydı,cezayı hapiste mi geçirdiniz yoksa para cezasına çevrildi mi?1 yıla kadar sabıka kayıtlarında şu ana kadar forumda paylaşılanlarda sıkıntı çıkmadı ama son kararı konsolos verecek.

• merhabalar, kendi problemlerimle forumdaki arkadaşların başını ağrıtmak, isteyeceğim son şey fakat bir sorum daha olacaktı,

bu hafta içinde ds260 formunu dolduracağım ve hepinizin bildiği gibi formda hiç göz altına alındınız mı gibi bir ibare var. daha önce de belirttiğim gibi, içicilik suçundan bir kez göz altına alınıp gerekli işlemler yapıldıktan sonra aynı gece serbest bırakılmıştım. sabıka kaydımda ve arşiv kaydımda suç görünmüyor ve ilk suçum olduğu için de hiçbir zaman görünmeyecekmiş. yukarıda yetkili kişilerin bildirdiğine göre, elçilik sicilde ve arşiv kaydında olmayan suçları görme yetkisine sahip değilmiş. ds260'da hiç gözaltına alınmadığımı bildirsem, elçiliğin bu bilgiyi öğrenmesi durumunda nasıl bir sonuçla karşılaşırım? sonuçları ağır mı olur yoksa sadece vizeyi mi alamam? göz altına alındığımı bildirirsem de vizeyi alamayacağımı düşünüyorum. biraz çaresiz bir durumda olduğum için buraya bildirmekte sakınca görmedim, şimdiden herkese teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07 Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

merhabalar, kendi problemlerimle forumdaki arkadaşların başını ağrıtmak, isteyeceğim son şey fakat bir sorum daha olacaktı,

bu hafta içinde ds260 formunu dolduracağım ve hepinizin bildiği gibi formda hiç göz altına alındınız mı gibi bir ibare var. daha önce de belirttiğim gibi, içicilik suçundan bir kez göz altına alınıp gerekli işlemler yapıldıktan sonra aynı gece serbest bırakılmıştım. sabıka kaydımda ve arşiv kaydımda suç görünmüyor ve ilk suçum olduğu için de hiçbir zaman görünmeyecekmiş. yukarıda yetkili kişilerin bildirdiğine göre, elçilik sicilde ve arşiv kaydında olmayan suçları görme yetkisine sahip değilmiş. ds260'da hiç gözaltına alınmadığımı bildirsem, elçiliğin bu bilgiyi öğrenmesi durumunda nasıl bir sonuçla karşılaşırım? sonuçları ağır mı olur yoksa sadece vizeyi mi alamam? göz altına alındığımı bildirirsem de vizeyi alamayacağımı düşünüyorum. biraz çaresiz bir durumda olduğum için buraya bildirmekte sakınca görmedim, şimdiden herkese teşekkür ederim.

Goz altina alinmis olmak ya da mahkemede suclu bulunmak direkt bir red sebebi degil; bu karari dosyaniza bakan konsolos, islediginiz suca ve aldiginiz cezaya gore verecek.
    Eger basvuru sirasida yaniltici bilgi tespit ederlerse en son olabilecek sey vize basvurunuzu reddetmeleri olur, ABD'nin yasa ve uygulamalarinin Turkiye'de bir yaptirimi yok.

• @crazycells pekâla çok teşekkür ederim fakat vize başvurusunun iptaliyle kastiniz, henüz mülakata bile girmeden bir iptal mi yoksa vize görüşmesi sırasında bir iptalden mi bahsediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

vize görüşmesinde iptal etme var bir de durumunda sakınca görülürse ap dediğimiz seni bir araştıralım ona göre sana haber veririz dedikleri olay vardır. Bu ap konusunda aramızda en uzman kişi olan @roccorocco irtibata geçersin ama önce sana nasıl cevap verecekler ona göre hareket edersin.

• @ayvalik10 tamamdır çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07 Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

@crazycells pekâla çok teşekkür ederim fakat vize başvurusunun iptaliyle kastiniz, henüz mülakata bile girmeden bir iptal mi yoksa vize görüşmesi sırasında bir iptalden mi bahsediyorsunuz?

Mulakat oncesi red vermiyorlar.

• Adli sicil kaydım da bulunan 10 yılı aşkın süre önce gerçekleşmiş mahkeme kayıtlarını bir arkadaşın tafsiyesi üzerine , adli sicil ve istetistik kurumuna yollamış olduğum dilekçe -email- ile sildirmiş bulunmaktayım. belki aynı durumda olan arkadaşlar vardır.

• @skarkopali benim yaklaşık 3.5 - 4 yıl önce sonuçlanmış bir arşiv kaydım var..bende bu kaydın silinmesi için adli sicil ve istatistik genelmüdürlüğüne yollamayı düşünüyorum dilekçe ve dosya örneğini..eldenmi yoksa net yoluylamı göndermeliyim..ankarada yaşadığım için elden götürmem daha mantıklı sanırım ?

• @aayhann internetten bulduğum konuyla alakalı bir dilekçe örneğini kullanarak email yoluyla gönderdim ben.size yakın olduğu için elden götürmenizin daha faydalı olacaktır. email attıktan sonra telefon ile aradıktan sonra 45 güne çözülleceğini belirtmişler di. nitekim öyle de oldu.

• @skarkopali benim durumumda aradan yeterli bir zaman geçmemiş olabilir silinmesi için ama yinede deneyeceğim şansımı..greencard sonucundan önce halledeyim diyorum olursa...çok teşekkürler cevabınız için..

• Benim durumumda su sekilde; Taksirli suctan (ölümlü iş kazası) 2 yil ceza aldim ama 2 yil ertelemeli yani 2 yil icinde kasitli suc islemezsem infaz gerceklesmis sayilacak fakat henuz temyiz sureci devam ediyor yani onanmayabilir onansa dahi hapis yatmayacagim ve cezada taksirle islenmis suc dolayisiyla verildi bu durumda green card cikmasi halinde konsoloslukta sorun yasarmiyim? Bilgisi olanlarin veya benzer durumda olanlarin yorumlarini beklerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi içinde söyledi:

Benim durumumda su sekilde; Taksirli suctan (ölümlü iş kazası) 2 yil ceza aldim ama 2 yil ertelemeli yani 2 yil icinde kasitli suc islemezsem infaz gerceklesmis sayilacak fakat henuz temyiz sureci devam ediyor yani onanmayabilir onansa dahi hapis yatmayacagim ve cezada taksirle islenmis suc dolayisiyla verildi bu durumda green card cikmasi halinde konsoloslukta sorun yasarmiyim? Bilgisi olanlarin veya benzer durumda olanlarin yorumlarini beklerim.

Buna konsolos karar verecek, sorun yasamaniz mumkun. Su yaziyi okuyun isterseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/36439

Resmi bilgiler bu iletide yaziyor, oradan durum degerlendirmesi yapin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |