Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

• @yilmaz edevletten arşiv kayıtlı sabıka kaydı alınamıyor! Adliyeye gidip arşiv kaydını talep etmeniz gerekiyor.
    sadece adli sicil kaydı alınabiliyor edevletten. adli sicil kaydında zaten bir kayıt yok.
    benim arşiv kayıtlı sabıka kaydında çıkıyor.

• @crazycells kafama takılan bir şey var üstad, mülakata çağırdıklarında ARŞİV KAYITLI SİCİL KAYDI istemiyorlar mı?

• @hakan42 mahkemeniz olmamış, hüküm de almamışsınız, ama denetimli serbestlik diyorsunuz. Arşiv kaydında da çıkıyor diyorsunuz. Hepsi birbiriyle çelişkili.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakan42, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

@crazycells kafama takılan bir şey var üstad, mülakata çağırdıklarında ARŞİV KAYITLI SİCİL KAYDI istemiyorlar mı?

evet, bu sekilde istiyorlar. Eger arsiv kaydi varsa sanirim e-devletten o durumda alamiyorsunuz, adliyeden almaniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@utopia, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

@hakan42 mahkemeniz olmamış, hüküm de almamışsınız, ama denetimli serbestlik diyorsunuz. Arşiv kaydında da çıkıyor diyorsunuz. Hepsi birbiriyle çelişkili.

baska bir nedenden dolayi olabilir.

• @utopia hükmün açıklanması geri bırakılıyor HAGB; kararın açıklaması. ben sadece bilgi almak istiyorum ne çelişkisi? suçun açıklaması uyuşturucu madde bulundurmak. possesion of controlled substance. sen beni neden yargılıyorsun ki?

Marijuana is legal in 11 states for adults over the age of 21, and legal for medical use in 33 states.

• @hakan42 yargıladığım filan yok çelişkili dedim, durumunuzu tam ifade etmemişsiniz. HAGB kararları sabıka kaydında da arşiv kaydında da görünmez, onlar uyap sisteminde ayrı bir yere kaydolur. sadece hakim ve savcılar uyap'dan görebilir. yani sizin ne sabıka kaydınızda ne de arşiv kaydında HAGB kararları görünmez. ayrıca arşiv kayıtlı sabıka kaydını edevlet üzerinden alabilirsiniz, orada bir kayıt yoksa problem de yoktur.

• @utopia Pardon pardon, kamu davasının açılmasının ertelenmesine karar veriliyor geri bırakılmasına değil. Bu da mı aynı şekilde uyapa düşer? yoksa arşivde ve sicilde çıkar mı ?
    Bilgi için teşekkürler!

• @hakan42 191 maddedeki denetim süresi var, idrar tahlili filan yaptırmanız gerekiyor, uyuşturucu kullanımını bırakıp bırakmadığınızı tespit için o da en az bir yıl. tahlillerinizi düzenli yaptırın, savcılıktan yardımcı olurlar. aksi takdirde davanız yeniden yürümeye başlar. denetimli serbestlik (191 uygulaması) da sabıkada görünmez, arşiv kaydında da. ama denetleme sürecine uygun davranın.

• Merhaba,dv2020 talihlisiyim. aklıma takılan bir soru var. 2012 yılında bir parkta uyuşturucu madde içmek gerekcesiyle tutuklanıp karakola götürüldüm, ifadem alındı ve bir süre sonra mahkemeye çıktım.Hakim, ana karar öncesi 1 yıllık piskolojik tedavi (denetimli serbestlik) görmemi hükmetti ve başarılı bir yılın ardından, hakkımda açılan kamu davası düştü. arşivli sabıka kaydım temiz. mahkeme kaydım gözükmüyor. polis kaydımda suç kaydı yoktur diye gözüküyor.) ds260 formunda bunu yazmadım ama formu bazı düzeltmeler için açtırdım. bu durumu ds 260 formunda yazmalımıyım? nasıl bir yol izlemem gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.( iki ay önce kkcnin evrak istemesiyle sabıka kaydımıda temiz olarak yolladım current olup mülakat zamanımı bekliyorum.) @crazycells @utopia @hakan42 @umut07 @roccorocco @Muhtaradana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hpy1999, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

Merhaba,dv2020 talihlisiyim. aklıma takılan bir soru var. 2012 yılında bir parkta uyuşturucu madde içmek gerekcesiyle tutuklanıp karakola götürüldüm, ifadem alındı ve bir süre sonra mahkemeye çıktım.Hakim, ana karar öncesi 1 yıllık piskolojik tedavi (denetimli serbestlik) görmemi hükmetti ve başarılı bir yılın ardından, hakkımda açılan kamu davası düştü. arşivli sabıka kaydım temiz. mahkeme kaydım gözükmüyor. polis kaydımda suç kaydı yoktur diye gözüküyor.) ds260 formunda bunu yazmadım ama formu bazı düzeltmeler için açtırdım. bu durumu ds 260 formunda yazmalımıyım? nasıl bir yol izlemem gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim.( iki ay önce kkcnin evrak istemesiyle sabıka kaydımıda temiz olarak yolladım current olup mülakat zamanımı bekliyorum.) @crazycells @utopia @hakan42 @umut07 @roccorocco @Muhtaradana

Hukukcu arkadaslar daha iyi bilirler, ama anladigim kadariyla hapis ya da para cezasi almamissiniz ya da suclu bulunmamissiniz? Suc kaydi yoksa bu sekilde bir karara hukmedildigini anliyorum?
    eger durum boyleyse, bu durumda yazmasaniz da olur diye dusunuyorum...

• @crazycells ilk olarak çok teşekür ederim dönüş yaptığınız için....
    evet suç almadan denetim verdiler onuda başarılı tamamlayınca dosya bir yıl sonra düştü. DS260 formunda şöyle bir soru yer alıyor: Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime even though subject of a pardon amnesty or other similar? bu soru kafamı karıştırdı açıkçası.

• @crazycells Evet bu bi suc degil o yuzden yazmayi uygun gormedim ama detayli arastirinca vatndasliga basvurdugub n400 formunda soyle bi soru var daha onceherhangi bir ulkede ceza yada denetim gordunuz mu ozamn bu soruya hayir demem gerekicek ve bu yalan beyan olurmu burda solemedim vatandaslik icin solersem yalan beyandan sorun ysarmiyim bunlara cevap bulamamak surecimi malesef geriletiyor cevap verirseniz sevinirim

• @hpy1999 hiçbirşey olmaz, orda bahsedilen denetim farklı bir ceza türü. Boşuna evham yapıyorsunuz.

• @utopia aslinda evham degil youtubeda eski suclarindan yillar sanra bile deport edilen gocen ve abd vatandaslri var olurda skintisiz alirsak gc orda sorun yasamak istemiyoruz. Bu yazmazsak ds260 ve ilerde n400 formuna yalan beyan vermis olmayiz yani yazarsakda gc yi alsak bile vatandaslik zamani bizi mimlerlermi diye de dusunuyoruz. Cok dusunmekte baya problem işin içinden çıkışmıyor @crazycells

• Merhaba ben ev sahibi ile tartışmıştım ve arabasının aynasını kırmıştım 2000 tl para cezası verdi şu durumda vizede bir sorun çıkar mı?

• Yaklaşık 20 yıl evvel alkolden ehliyetime el konulmuştu, alkolden dolayı ehliyetinize el konuldumu sorusuna evet mi yoksa hayır mı demem gerek neticede 20 sene önce olan bir olay yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

• arkadaşlar hepinize kolay gelsin. Burada 1yıl hapis cezası alıp paraya çevrilenlerin greencard alamayacağı yazıyor. Suça göre değişkenlik gösteriyor mu bu durum?
    Örneğin ben iş güvenliği uzmanıyım ve iş kazası gerçekleşti. İş kazasında yaralanmadan dolayı iş güvenliği uzmanına taksirle adam yaralanmaya sebebiyet vermekten 1,5 yıl ceza geldi ve paraya dönüştürüldü veya hükmün geriye bırakılması şeklinde karar çıktı. Bu şahıs grencarddan red yer mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mahmut-Tuncel, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

Merhaba ben ev sahibi ile tartışmıştım ve arabasının aynasını kırmıştım 2000 tl para cezası verdi şu durumda vizede bir sorun çıkar mı?

bu amacla sorun cikmamasi lazim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hpy1999, içinde söyledi: Adli sicil kaydindaki suclar ve Gocmen Vize gorusmesi

@crazycells Evet bu bi suc degil o yuzden yazmayi uygun gormedim ama detayli arastirinca vatndasliga basvurdugub n400 formunda soyle bi soru var daha onceherhangi bir ulkede ceza yada denetim gordunuz mu ozamn bu soruya hayir demem gerekicek ve bu yalan beyan olurmu burda solemedim vatandaslik icin solersem yalan beyandan sorun ysarmiyim bunlara cevap bulamamak surecimi malesef geriletiyor cevap verirseniz sevinirim

size kalmis, hicbir bilgiyi saklamayip her seyi tam ve dogru yazmaniz tabii ki en dogrusu olur. Bu konularda yaniltici bilgi vermemek onemli, ama sizin durumunuzda durum siyah ya da beyaz degil sanirim, o durumda kendiniz karar verip ona gore hareket edin isterseniz. Arsiv kayitlarin veya sicil kaydinda gorunuyorsa kesinlikle saklamamalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |