Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Eşimin memurluğu en azından 1-2 yıl kaybolmaması için eğitim izni alması gerekiyor.

5 yıl görev süresini doldurmadığı için 1 yıl aylıksız izne çıkamıyor.

Formaliteden de olsa uygun fiyatlı online veya kaydı kolay yüksek lisans veya doktora programı var mıdır?

• Eğitim izni diye bir şey mi varmış ben bilmiyordum ?

• Siz resmi olarak görevlendirilmediğiniz için ve ya eğitime resmi olarak gönderilmediğiniz için bu izin hakkını kullanamazsın gibi geldi ama bilemedim...

• @iskenderp

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=3.5.77756&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=yurt dışı

BÖLÜM IV
    Hak ve Yükümlülükler
    Aylık (2)
    Madde 12 – (Değişik: 13/4/2005 - 2005/8831 K.)
    Bu Yönetmelik hükümlerine göre yurtdışına gönderilen Devlet memurlarından;
    a) Kurumlarınca açılan seçme veya yarışma sınavında başarılı olan ve Bakanlar Kurulunca kurumlar itibarıyla belirlenen kontenjan
    kapsamında bütçe olanaklarıyla gönderilenlere, gittikleri ülkede sürekli görevle bulunan ve dokuzuncu derecenin birinci kademesinden aylık
    alan meslek memurlarına ödenmekte olan yurtdışı aylığının 2/3’ü ile her türlü ödemeler dahil yurtiçi aylığının kanuni kesintilerden sonra
    kalan net tutarının %60’ı.
    b) Kurumlarınca dış burslara dayanılarak,

1. Bakanlar Kurulunca kurumlar itibarıyla belirlenen kontenjan kapsamında gönderilmiş olanlara, burs miktarının gittikleri ülkede
      sürekli görevle bulunan ve dokuzuncu derecenin birinci kademesinden aylık alan meslek memurlarına ödenmekte olan yurtdışı aylığının
      2/3’ünden az olması kaydıyla, aradaki bu fark ile her türlü ödemeler dahil yurtiçi aylığının kanuni kesintilerden sonra kalan net tutarının
      %60’ı.
    2. Bakanlar Kurulunca kurumlar itibarıyla belirlenen kontenjan haricinde gönderilmiş olanlara, her türlü ödemeler dahil yurt içi
      aylığının kanuni kesintilerden sonra kalan net tutarının %60’ı.
      ödenir.
      c) Şahsen özel burs sağlayanlara sadece aylıksız izin verilir.

• @sChAdOw esiniz ogretim gorevlisi/okutman mi acaba?
    Bir onceki calistigim universitede okutmanlara kabul almalari durumunda Fulbright asistanliklarina gidebilmeleri icin 1 yillik ucretsiz izin veriliyordu ve bes yil sarti aranmiyordu. Sadece dondugunuzde kagit imzalamaniz isteniyordu.

Uygun fiyatli/kaydi kolay demissiniz ancak buna genel gecer bir yorum yapmak cok zor. Online programlara resident program gozuyle bakan okullar oldugu gibi (kredi ucreti ayni) oylesine kayit yaptirabileceginiz okullar da bulabilirsiniz. Ama her halukarda ortada bir kabul alma zorunlulugu gorunuyor. Benim simdiye kadarki deneyimim online program basvurulari icin de resident program gibi bir surecten gecmeniz gerektigi: GRE/GMAT sonuclari, TOEFL, referans mektuplari vs. Burs bulma konusunda da zorlanabileceginizi dusunuyorum.

Benim anlayamadigim kisim siz esinize mi program bakiyorsunuz yoksa kendinize mi? Esiniz bu pozisyonda ne kadardir calisiyor? Neden formaliteden kayit yaptirmak istiyorsunuz? Daha da onemlisi sizin tum bunlarin arkadasindaki esas amaciniz nedir? 🙂

Cevaplariniza gore yardimci olmaya calisalim.

Sevgiler.

• ..........

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |