Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın yeşil kartı kaldırması (Mayıs ayı yasa tasarısı)

• Evet beklenen yasa önerisi geldi 🙂

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı (ABD) Donald Trump yeni göçmenlik reformunu perşembe günü açıklayacak. Yasa önerisi, Yeşil Kart çekilişini ortadan kaldırmayı ve liyakate dayalı bir sisteme öncelik vermeyi içeriyor. Ailevi nedenlerle verilen vizeler de azalacak.

Yeni plan ise yaklaşık 50 bin kişiye oturma hakkı sağlayan Yeşil Kart çekilişini tamamen ortadan kaldırmayı ve verilen vizelerin yüzde 57'sinin liyakat sistemiyle dağıtılmasını hedefliyor. Ailevi sebeplerle verilen vizelerin oranının ise yüzde 33'e düşmesi bekleniyor.

Aynı şekilde insani sebepler nedeniyle çıkarılan ABD vizeleri de yüzde 22'den yüzde 10'a düşecek.

Ancak Trump'ın açıklayacağı reform planını Kongre'de zorlu bir süreç bekliyor. Demokrat Partililer'in yanı sıra bazı Cumhuriyetçi vekillerin reformu veto etmesi bekleniyor.

Donald Trump, Başkanlık koltuğuna oturduktan sonraki yaptığı ilk "Birliğin Duruşması" konuşmasında 4 adımlı 'göçmenlik reformu'nu duyurmuştu. ABD Başkanı, planın 3. adımını oluşturan Yeşil Kart çekilişi hakkında "Vize çekilişini kaldırıyoruz. Beceri temelli bir sisteme geçme zamanımız geldi. Dördüncü ve son olarak da göçmen zincirini sona erdirerek çekirdek aileyi koruyacağız." diyerek yasal olarak oturma izni alan bir kişinin daha sonra aile fertlerini de bu ülkeye getirmesine olanak sağlayan programın sona erdirileceğini belirtmişti.

• Link yasak olduğunu düşündüğüm için bırakmadım ama kaynak ; euronews

• Evet yeşil kart olayı da böylece bitmiş oldu...

• @umutulas isminiz epey güzel .... belki veto edilir ya benim umudum var

• Şurada da bazı bilgiler var lakin henüz kesin bir durum yok muhtemelen veto yer 🙄 Keşke birazcık ücret karşılığında green card'a başvuru yapılsa da Kcc nin yükü de hafiflemiş olsa. Şansımız da artmış olurdu hem.

• @oradaki kesinlikle tamamen katılıyorum. Özellikle ücret konusunda hemfikirim... çünkü artık herkesin başvurmasına karşıyım. Her sene çıkıp da gitmeyen insanları gördükçe üzülüyorum. Ücret uygulaması belki bu durumu azaltır

• öyle bi dünya yok kabul edilmez

• @anilcangokben 1 dolar olsa başvuru eminim ki %50 azalma olacak 😊 10 dolar yapsalar %60-75 leri görür azalma.

• ⭐⭐

Arkadaşlar dilimde tüy bitti başkan bu yasayı kongreye yolluyor.. kongre bu göçmenlik reformuna onay vermez Trump bu konuda kilit değil sadece öneren taraftır. Yazıda şöyle diyor: Ancak Trump'ın açıklayacağı reform planını Kongre'de zorlu bir süreç bekliyor. Demokrat Partililer'in yanı sıra bazı Cumhuriyetçi vekillerin reformu veto etmesi bekleniyor.

• @oradaki abartmıyorum ama cidden 100 dolara razıyım 🙂

• @LordBolton Muhtemelen veto yiyecek zaten de yinede tedirginlik oluyor işte

• bu muhabbet aylardır senelerdir var green card da paralı olsun katılım ücreti 300 dolar olsun gitmek isteyen başvurur senelik 300 doları veremeyen 10 15 bin dolar nasıl verecek zaten mal mülk sahibiyse bile yine 300 dolara sahiptir.

• @lordbolton evet zaten haberdede yazılıyor. Veto edilmesi anlamında benimde umudum var. Fakat tersi bir durum olması halinde ne olur bilemiyorum

• @oradaki Trump ın yeşil kartı kaldırması içinde söyledi:

@LordBolton Muhtemelen veto yiyecek zaten de yinede tedirginlik oluyor işte

ilk senede öyle olur çıkacak zannedersiniz ama katılım artıyor krizden sonra ülkedeki varlıklı insanlarla birlikte katılan türk sayısı 300 400 bini bulur alacak kişi sayısı zaten 2-4 bin civarı

• @cido 100 dolara razıyım +1

• Şuan ortalama 10milyon insan başvuru yapıyor desek 10dolar olsa 5 e düşer. Abd 5m başvurudan 50m dolar alır 😊 gayet mantıklı.

• @oradaki mantıklı 🙂

• kapitalist ülke zaten vizeden sağlığa eğitime herşey paralı bundan da para alsın kötülüğünü mü düşünüyoruz 🙂

• https://yesilkartforum.com/forum/topic/2264/greencard-çekilişi-kalkıyor-mayıs-ayı-yasa-tasarısı

ilk açılan konu bu. sanırım bu başlıkla ikisini birleştirmek gerekiyor. konu aynı zaten 🙂

• @dustyblue nasıl birleştirilir bilmiyorum ama sorun yok 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |