Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ve bağış yapan herkese teşekkürler.

LÖSEV'e bu yıl 4800 TL bağış yapıldı (dolara çevirmeyin, tadımız kaçmasın 🙂 )

"Ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza bey" geldi aklıma 🙂
    alirizabey.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn, içinde söyledi: Yeşilkart Forum Başvuru Servisi

@crazycells ve bağış yapan herkese teşekkürler.

LÖSEV'e bu yıl 4800 TL bağış yapıldı (dolara çevirmeyin, tadımız kaçmasın 🙂 )

"Ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza bey" geldi aklıma 🙂

aynen 🙂

• Merhaba hala bu yöntemle green card başvurusu yapabiliyormuyuz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SonOfAphrodite, içinde söyledi: Yeşilkart Forum Başvuru Servisi

Merhaba hala bu yöntemle green card başvurusu yapabiliyormuyuz ?

Evet, yapabilirsiniz; ama guncel bilgileri hemen cekilise basvuru oncesi aliyoruz.

Su an yapmaniz gereken tek sey [email protected] adresine email gondermek, ben sizi listeye alip zamani geldiginde hatirlatma gonderecegim.

• @crazycells tamamdır bağış yaptıktan sonra dekontu sizinle paylaşacağım 👍

• @crazycells merhaba benim son usd vizem idari süreçte bekledi sonrasında 10 yıllık B2 vizemi aldim. Vize üzerinde clearance received yazmakta. Bu durum bana green card lottary çıkarsa negatif etki edermi? Cevaplarsanız çok sevinirim. Zaten çıkarsa sizle iletişim kuracağım inşallah 🙏

• ⭐⭐

Ben basvurumda @crazycells 'in sayesinde Losev'e bagis yapmistim ve kazandim. Kesinlikle ugur getiriyor... yuce gonullulugunuz icin tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2 bu senede bizim için tutar mı sayın @crazycells in şansı 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zedebodi, içinde söyledi: Yeşilkart Forum Başvuru Servisi

@crazycells merhaba benim son usd vizem idari süreçte bekledi sonrasında 10 yıllık B2 vizemi aldim. Vize üzerinde clearance received yazmakta. Bu durum bana green card lottary çıkarsa negatif etki edermi? Cevaplarsanız çok sevinirim. Zaten çıkarsa sizle iletişim kuracağım inşallah 🙏

herhangi bir problem olmaz, ama yeniden vize alirken yine idari islemlere takilma ihtimaliniz var, bilginize. Ama korkmanizi gerektirecek bir sey yok, surecten bir kez aklandiysaniz yine aklanirsiniz.

• Merhabalar,

Sayfanıza yeni katıldım, öncelikle böyle faydalı bir site yaptığınız için sizi tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Baya bir aradım ama muhtemelen ben bulamadım, Birkaç sorum olacaktı, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

-- Ben kendi adıma pasaport başvurusunda bulundum henüz gelmedi ama sanıyorum önümüzdeki hafta gelir. Tek pasaport ile eşim ve 2 çocuğum için başvuru yapabilmemde sorun yok diye biliyorum doğru mu?
    -- Diyelim ki başvurumuz olumlu oldu oldu, eşim ve çocuklarımın pasaportu olmadığı için ilk yapmam gereken hızlıca pasaport başvurusu yapıp onları almak mı olmalı? Eşim ve çocuklarımın pasaportu net olarak hangi aşamada kesin gerekiyor acaba?
    -- Çocuklarım 8 ve 12 yaşlarında ilkokul ve ortaokul öğrencileri. Onlara pasaport alırken sadece değerli kağıt bedeli yatırmam yetiyor mu yoksa çocuklar için harç bedeli de yatırmam mı lazım?
    -- Bu belge hazırlama vs. süreçleri ve konsoloslukta görüşmeye giden süreç içinde ABD'de kalacağım açık adresi belirtmem gerekiyor mu? Yoksa genel olarak bir eyalet ve o eyaletteki bir şehri mi belirtmem lazım acaba. SSN ve Yeşil Kart'ın geleceği adresin belirtilmesi gerekiyor sanıyorum. Bu biraz kafa karıştırıcı. Sonuçta orada oturmuyoruz, bunu nasıl belirteceğiz ve hangi aşamada acaba?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim, kolay gelsin.

• ⭐⭐⭐

@Acun78 forumda bu sekilde toplama sorulara izin verilmiyor. Ilk sorunuza cevap vereyim digerleri cekilis sonrasi sorular oldugu icin acelesi yok.

Basvuru asamasinda sadece basvuru yapan kisinin pasaportunun olmasi yeterli.

Eger esiniz de lise mezunu ya da kalifiye ( https://yesilkartforum.com/forum/topic/1807/lise-mezunu-olmadan-green-card-dv-almak?page=1 ) bir iste calisiyorsa, sansinizi artirmak icin esiniz de pasaport cikartip basvuru yapabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• basvuru yapma niyetindeyim ama canımı sıkan bir durum ile karsılastım yardımınıza ihtiyacım var.

basvuru şartları ile alakalı:

"Çeşitlilik vize programına hangi meslek sahipleri katılabilir?

İş tecrübelerinin yeterlik ve denkliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı’nın
    ONet OnLine veri tabanı kullanılacaktır. ONet OnLine veri tabanı iş tecrübelerini beş iş alanına
    (job zone) bölmüştür. Çalışma Bakanlığı web sitesinde birçok meslekten bahsedilmiş olsa da
    sadece belli meslekler kura programına katılım için uygundur. Mesleğinize dayanarak kura
    programına katılmak istiyorsanız, son beş yıl içinde, veri tabanında Özel Mesleki Hazırlık
    seviyesi (Specific Vocational Preperation – SVP) 7.0 veya daha yüksek olan bir meslekte, en az
    2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmalısınız.

İstenilen eğitim ve iş tecrübesine sahip değilseniz başvurunuz vize görüşmeniz sırasında
    diskalifiye edilecektir ve size ya da aile bireylerinize vize verilmeyecektir."

benim iş tanımım: Glassware Forming Operator

bu şekilde arattıgımda bana uygun olan meslek grubu şu sanırım: https://www.onetonline.org/link/summary/51-6091.00

ve svp SVP Range (4.0 to < 6.0) diyor.

bu durumda basvuru yapsam ve kazansam bile vize işlemleri sırasında diskalifiye mi edilecegim?

• ⭐⭐⭐

@nicky en az lise mezunuysaniz bu sart sizin icin gerekli degil.

• @keysnambır, içinde söyledi: Yeşilkart Forum Başvuru Servisi

@nicky en az lise mezunuysaniz bu sart sizin icin gerekli degil.

tamamdır teşekkürler

• @crazycells Fotoğraf için biyometrik fotoğraf mı önerirsiniz yoksa arka fonu beyaz vesikalık mı? Yeşil kart standartlarını anlatmaya çalışmışım geçen senelerde de ortaya çok fantastik işler çıkmıştı.😁 Bu sene forumun başvuru servisini kullanmak istediğim için soruyorum.

Bu arada yüksek duyarlılığınız için sizleri yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum. LÖSEV'i seçerek çok doğru bir karara imza atmışsınız.

• ⭐⭐⭐

@HellBoy, içinde söyledi: Yeşilkart Forum Başvuru Servisi

@crazycells Fotoğraf için biyometrik fotoğraf mı önerirsiniz yoksa arka fonu beyaz vesikalık mı? Yeşil kart standartlarını anlatmaya çalışmışım geçen senelerde de ortaya çok fantastik işler çıkmıştı.😁 Bu sene forumun başvuru servisini kullanmak istediğim için soruyorum.

Bu arada yüksek duyarlılığınız için sizleri yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum. LÖSEV'i seçerek çok doğru bir karara imza atmışsınız.

Vesikalık. Biraz geniş açı çek diye rica edin. Yüzünüzde herhangi bir işlem yapmadan size dijital olarak yollasın.

• @hadi-BE, içinde söyledi: Yeşilkart Forum Başvuru Servisi

@crazycells Fotoğraf için biyometrik fotoğraf mı önerirsiniz yoksa arka fonu beyaz vesikalık mı? Yeşil kart standartlarını anlatmaya çalışmışım geçen senelerde de ortaya çok fantastik işler çıkmıştı.😁 Bu sene forumun başvuru servisini kullanmak istediğim için soruyorum.

Vesikalık. Biraz geniş açı çek diye rica edin. Yüzünüzde herhangi bir işlem yapmadan size dijital olarak yollasın.

Öneriniz için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

vesikalik olacak, ama eger forumun servisini kullanacaksaniz o durumda fotoyu direkt gonderebilirsiniz, ben uygun hale getirecegim zaten 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Forum üyelerimizden gelen istek üzerine artık LÖSEV dışında Darüşşafaka veya TEMA Vakfına yapılan bağışları da kabul ediyoruz. Bu 3 kuruma yapacağınız bağışların dekontunu veya fotoğrafını bize göndermeniz yeterlidir. İlk ileti güncellenmiştir.

Not: LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı’nın, Darüşşafaka Cemiyeti’nin ve TEMA Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı’nın, Yeşilkart Forum ile herhangi bir ilişkisi yoktur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |