Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar herkese mutlu haftalar dilerim ki yepyeni bir hafta olsun. Bazı yerlere özellikle soru olarak sordum ama hiç bir cevap gelmedi. Ya bilmediği bir şey ya da biz şanssız adamlarız diye bekleyeceğiz. Ben öyle düşünemiyorum. Arkadaşlar 15 yılı aşkın süredir başvuru yapıyoruz sizce neden çıkmıyor? Ya da size neden çıkmadığını düşünüyorsunuz? Bu sorunun cevabını özellikle de Admin senden bekliyorum. Gözden kaçırdığımız umursamadığımız birşey mi var yoksa 15 senedir şans işi mi diyeceğiz. Tamam art niyeti hesaba katalım, düşünsenize biri sizin adınıza 2. kez başvuru yapıyormuş çekilişe katılmadan diskalifiye oluyorsunuz. Kim bunu yapar siz düşünün. Greencarda ilk yada 2. başvurusunda çıkan arkadaşların bazıları fotoğrafa hiç özen göstermediğini hatta bir tanesi vesikalık fotoğrafını cep telefonu ile çekip gönderdiğini söylemişti. Gerçekten mi? Ben inanmıyorum öyle başvuru yaptığına. Hele ki fotoğraf aracını kullanmadan gönderdiysen hiç bir şey söylemiyorum.

• ⭐⭐

Benim fikrim tamamen şans olduğu yönünde.
    Bu sene bir aileye hem eşine hem kendisine çıktı. İki sene önce benim de tanıdığım bir bayanın hem kendisine hemde oğluna çıktı ayrı ayrı.
    Bizim iş yerinden 3 kişiye çıktı ilk seferinde. ama aynı iş yerinde 10 senedir çıkmayan da var.
    Fotoğraftan elenme işinin çok abartıldığını düşünüyorum. Belli basit şartları sağlayan tüm fotolar kabul ediliyordur.
    Bizim forumdan da 18.nci seferde çıkan vardı.

• @arnblt DV Lottery En Şanssız İnsanı Kim Sizce? içinde söyledi:

Bu sene bir aileye hem eşine hem kendisine çıktı. İki sene önce benim de tanıdığım bir bayanın hem kendisine hemde oğluna çıktı ayrı ayrı.
    Bizim iş yerinden 3 kişiye çıktı ilk seferinde. ama aynı iş yerinde 10 senedir çıkmayan da var.
    Fotoğraftan elenme işinin çok abartıldığını düşünüyorum. Belli basit şartları sağlayan tüm fotolar kabul ediliyordur.

Rekor 18 miş. Fotoğraf işi abartılıyor mu 🙂 Evet doğru ama eğer fotoğraf uygun değilse 18 rekorunu 20-30 çıkması söz konusu olur. Senin ki şanslı yılda çıkmış. Bugünlerde gitmek daha zor, malum dolar kuru.. Bana bu konuda yol gösterebilir misin? Fotoğrafın ölçüler için?

• ⭐⭐

Ben AB vizesi çektirdiğim fotonun fotoğrafçıdan jpg versiyonunu aldım. Onunla başvurdum kabul etti. Bunu deneyebilirsiniz. Photo Tool la konulan fotoğraftan elenme ihtimaliniz zayıf bir ihtimal. O fotonun cep telefonu ile fotoğrafını çekseniz de Photo Tool' a uygunsa kabul eder.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

"Fotograftan elenme" yalanci, sarlatan danisman sirketlerinin bir uydurmasi. Siz de onlarin etkisi altinda kalmissiniz...

Cekilise basvuru ve vize sureci cok kolay ve bedava oldugundan, insanlari korkutup paralarini almak amaciyla boyle bir yalana sariliyorlar. Su ana kadar o kadar absurd fotolarla vize alan gordum ama tek bir kisinin bile fotograftan elendigini duymadim. Konsolosluk bu konularda cok anlayisli. Sagda solda bu sirketlerden duydugunuz sayilar (su kadar kisi fotograftan elendi diye) tamamen kendi uydurmalari, hicbir gercege dayanmayan iddialar bunlar.

Ne bu konuyu, ne de bu sarlatan firmalari o kadar ciddiye almayin. Forumdaki yonlendirmeleri takip ettiginiz surece bir sorun yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SUV2019 çıkmadığı sürece bu başlığın sahibi kendisidir. Bu yıl ile birlikte 20 oldu.

• @ayvalik10 abd boşa kürek çekmekmiş. Şu anda ielts ye çalışıyorum. Yeterli puanı alınca Kanada yolcusu olacam.

• ⭐⭐

Kazanma şansını yüzde 1.25, kazanmama şansını yüzde 98.75 kabul edersek 15 kere başvurup kazanamama ihtimaliniz %82.5

Maalesef biz bu yüzde 1 küsürlük şansa fazla umut bağlıyoruz.

• 12-13 yil oldu artik sayamiyorum. Her ne kadar esimle basvurur olsam ve son 3 yilda sansimizi ikiye katlasak da durum degismiyor green card dan medet ummuyorum uzun yillardir beklemekle gecmez bu hayat.

• @chromium Kazanma ihtimalini nasıl hesapladın? Çünkü tıpkı iş mülakatları gibi fazlaca aday çağrılıp hepsi mülakat ile eleniyor. Ben şahsen bu ihtimalin hesaplanamayacağı görüşündeyim.

• @vermaynen Başka şansımız var mı sence? Ölmek var dönmek yok! Bu uğurda kaç yılımız feda oldu sence?

• @crazycells Yok hocam kimse ile başvuru yapmıyorum. Sadece bu kadar sene çıkmayınca birşeyleri yanlış mı yapıyorum diye araştırıyorum. Bahane üretmek değil ama araştırmaktan zarar gelmez. Benim arkadaşlarla başvurum 4. yılI ailemle başvurumun 15. senesindeyim.

• @thermo DV Lottery En Şanssız İnsanı Kim Sizce? içinde söyledi:

@vermaynen Başka şansımız var mı sence? Ölmek var dönmek yok! Bu uğurda kaç yılımız feda oldu sence?

Yok malesef belki bu sene kaldirirlar da bizde umutlu bekleyis yapmayiz bosa artik. Yada puan sistemine gore yaparlar sans a kalirsak yine cok daha bekleriz. Ister istemez basvuruyoruz her mecburen belki bu sene cikar diye ama nafile. Kismetimizde yok malesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thermo DV Lottery En Şanssız İnsanı Kim Sizce? içinde söyledi:

@chromium Kazanma ihtimalini nasıl hesapladın? Çünkü tıpkı iş mülakatları gibi fazlaca aday çağrılıp hepsi mülakat ile eleniyor. Ben şahsen bu ihtimalin hesaplanamayacağı görüşündeyim.

su konuda oranlar mevcut:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/629/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-green-card-cekilis-istatistikleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Yok hocam kimse ile başvuru yapmıyorum. Sadece bu kadar sene çıkmayınca birşeyleri yanlış mı yapıyorum diye araştırıyorum. Bahane üretmek değil ama araştırmaktan zarar gelmez. Benim arkadaşlarla başvurum 4. yılI ailemle başvurumun 15. senesindeyim.

yok, ben size bahane uretiyorsunuz demiyorum zaten. Siz dogru olmayan soylemlerin etkisinde kalmissiniz diyorum.

• @thermo DV Lottery En Şanssız İnsanı Kim Sizce? içinde söyledi:

@arnblt DV Lottery En Şanssız İnsanı Kim Sizce? içinde söyledi:

Rekor 18 miş. Fotoğraf işi abartılıyor mu 🙂 Evet doğru ama eğer fotoğraf uygun değilse 18 rekorunu 20-30 çıkması söz konusu olur. Senin ki şanslı yılda çıkmış. Bugünlerde gitmek daha zor, malum dolar kuru.. Bana bu konuda yol gösterebilir misin? Fotoğrafın ölçüler için?

rekor bendedir, dile kolay 20 sene, 23 yaşımda başladım 43 yaşındayım..

• @crazycells Çoğu kişinin uzun yıllar çıkmamış. Özellikle fotoğrafa aşırı özen gösterip aslında yanlış mı yapıyoruz. Bu yüzden bir nedeni olmalı diye düşünüyorum. Sorgulayan birisiyim. İlla ki şanstan kaybediyorsak dert değil ama ola ki hatalı bir form gönderiyoruz yansın dünya..

• @vermaynen DV Lottery En Şanssız İnsanı Kim Sizce? içinde söyledi:

@vermaynen Başka şansımız var mı sence? Ölmek var dönmek yok! Bu uğurda kaç yılımız feda oldu sence?

Yok malesef belki bu sene kaldirirlar da bizde umutlu bekleyis yapmayiz bosa artik. Yada puan sistemine gore yaparlar sans a kalirsak yine cok daha bekleriz. Ister istemez basvuruyoruz her mecburen belki bu sene cikar diye ama nafile. Kismetimizde yok malesef.

Puan sistemi mi dedin? Nasıl bir puanlama sistemi mi var ? Bildiğim bir şey varsa greenkartın kaldırılamayacağı. Sadece kuralları katılaşır.

• @crazycells OSYM sınav sonucu gibi açıkladın ya..Yine de teşekkürler faydalı oldu. Bir de artık çıkma olasılığı tam olarak milli piyagoya yetişme çabası..

• @chromium olaylar birbirinden bagimsiz oldugu icin 100 kerede katilsan kazanma olasiligi yine ilk basvurundaki gibi olacaktir)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |