Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @heroinchains, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

@Aristoi Elinize sağlık. Fakat tam olarak anlamadığım için soruyorum, bu cut-off'lar tam olarak nedir acaba? 😞 Kusura bakmayın cehalet işte 😕

Her ay dağıtılacak vize sayısına göre bir sınır belirlenir bu sınır cut-off olarak isimlendirilir.

Örneğin 2020 mart ayı için cut-off 21000, yani mart ayında maksimum 21000 case number' a ait talihliler mülakata girebilir demek.

• @Aristoi Çok teşekkürler, ben bunu bülten sayısı olarak bakıp, sadece February kaç bin kişiyse ona göre değrelendiriyordum. Oysa Orada March cut off'a da bakmak çok mantıklı tabii şimdi 🙂 sağolun

• @Muhtaradana Muhammet açıklanan numaralar güzel gidiyor.Size de pek bir şey kalmamış 🙂 Umarım en iyi şekilde sonuca ulaşır süreciniz.
    Bu arada Youtube kanalınız da; burada yaptığınız güzel yorumları paylaşarak(sesli olarak) anlatarak izlenme sayısı ve daha çok insana ulaşır olabilirsiniz.
    örnek;şubatta 21k curent oldu önüzde bu rakam olabilir ve geçen yıllarda şu şekilde oldu gibi.
    Bu süreçleri geçtikten sonra; mülakat, yolculuk, ABD ilk yapılması gerekenler ilk iş gibi videolar gelebilir sizi izlemek keyifli olur 🙂
    Bir gopro ile ilk banka hat vs işlemleri kesip montajlana bilir.İlk zamanlar boş vaktiniz çok olacak, baya uzun oldu 🙂 neyse teşekkürler.

• @Nothing-Man teşekkür ederim, evet şubat bülteninde gerçekten büyük bir sıçrama yakaladık,umarım mart bülteni ve ilerleyen aylarda yayınlanan bültenlerde aynı istikrarı koruruz ve mayıs bülteninde current haberi alırız
    Kanal için tavsiyelerinizi dikkate alacağım, aklımda bir video var ama sağlam çalışmak lazım, onu yapmadan diğerlerine geçmek istemiyorum
    En kısa zamanda bu araştırmalarımı bitirip hem foruma hem kanala aktarmak istiyorum

• @Muhtaradana Çekimler için birbirimize uzak olsak da video kurgu ve 2D efectler için (logo reveal veya video geçişleri gibi) yardımcı olabilirim. 10+ yıldır prodüksiyon işleri yapıyorum 🤙 Teknik olarak kafanıza takılan şeyler olursa da her zaman sorabilirsiniz.

• @Alper-Kocatepe teşekkür ederim

• Mülakat Veriliş Tarihi / Mülakat günleri

30 Ağustos. 3 ekim

27 Eylül. 5-8-8-1-7 Kasım
    28 Eylül. 4-4. Kasım
    29 Eylül. 1 kasım

29 Ekim 6-2-2-6-2-?-5-3-2-5-?-3 aralık

26 Kasım. 6-3-6 ocak
    27 Kasım. 6-13 ocak

28 Aralık. 6-4-11-3-10-4-3-4-7-6 şubat

29 Ocak 2-2-6-6-2-2-2-2-2-2-2 mart
    30 Ocak. 2-2 mart

• @Muhtaradana Paylastiginiz bilgilere gore mulakat mailleri genelde ay sonuna dogru gelmesi anlasilir.

• @miralam evet, Ankara mülakatları ayın son günlerinde dağıtılıyor

• @Muhtaradana Anladim, tesekkur ederim

• Ceac mayıs 2nl açıklanmış https://dvcharts.xarthisius.xyz/DV20_May_2NLs.csv
    20200401_162335.jpg

Burada mayıs ayı için mülakat tarihi alanları görebiliriz, gördüğünüz üzere case 27873 mayıs ayı için mülakat tarihi almış, ama maalesef dünyada büyük bir salgına dönüşen covid 19 virüsü sebebiyle mayıs mülakatları dağıtıldıktan sonra ABD dışışlerinin tüm konsolosluklarda rutin vize görüşmelerini geçici olarak ara vermesinden sonra verilen mayıs mülakatları iptal edildi

Case numarası 30 binin altındaki bazı arkadaşlarımız neden biz mayıs mülakat listesinde yokuz diyebilir, bunun 3 sebebi var

1) Kcc-dos ve konsolosluklar mülakatları planlarken konsoloslukların kapasitelerine göre hareket ediyorlar, bunun içinde bazı özel durumlar dışında (gönderilen evraklardaki sorunlar gibi) mülakat tarihi verebilecek case sayısına kadar olan kişilere evrak onayı gönderiyorlar, bir case numarasının mülakat tarihi alabilmesi için hangi bültende aktif olduğunu öğrendiyse, bu bültenin yayınlandığı ayın en 3 üne kadar evrak onayı alması gerekiyor(ayın 3 dahil) (DV 2020 de bu güne kadar işleyiş bu şekilde gerçekleşti)

Mayıs ayı mülakatları için örnek verecek olursak bu tarih 3 marttır, yani siz mart 3 ü dahil kcc ye gönderdiğiniz evraklara onay almışssanız mayıs ayına mülakatınız planlanmışdır, yukarıda yayınlanmış mayıs 2nl de ülkenizin mülakat dağıtılma tarihine bağlı status sutünunda ya ready yada in transit görürsünüz

In transit=Dosyanız kcc den mülakatınızı yapacağınız konsolosluğa transfer oluyor demektir, Ankara mülakatları ay sonu planlandığı için 2 nl dosyasında genellikle ın transit gözükür

Ready= Dosyanız kcc den mülakatı yapacağınız konsolosluğa ulaşmış demektir, genellikle MOS(Rusya, Moskova), TBL(Tiflis, Gürcistan) ve TIA(Tiran, Arnavutluk) konsolosluklarınının mülalatları bizim ANK(Ankara) konsolosluğunun mülakatlarından önce, ay başı ve ortasında planlandığı için status sutünunda ready, consulate sutünunda ise mülakatın yapılacağı konsolosluk isminin kısaltmasını görüyoruz, bu ülke kısaltmalarının listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz⬇

2) Birinci maddede biraz bahsettiğim gibi her konsolsuğun mülakatlarının dağıtılma tarihleri farklı olabiliyor
    Örnek vermek gerekirse
    MOS(Rusya, Moskova), TBL(Tiflis, Gürcistan) ve TIA(Tiran, Arnavutluk) konsolosluklarınının mülakatları ay başında ve ay ortasında dağıtılmaya başlanırken bizim ANK(Ankara) konsolosluğunun mülakatları ayın son günlerinde dağıtılıyor

Bundan dolayı mayıs 2nl listesinde 21200-30000 arası Türkiye talihlilerini göremiyoruz

Çünkü ABD dışışleri bakanlığı 18 Martta açıklamış olduğu kararlar doğrultusunda, tüm ABD konsolosluklarında 20 mart 2020 itibariyle rutin(rutin vizelere göçmen vizeleride dahil) vize hizmetlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı

20 mart itibariyle MOS, TBL, TIA konsoluklarında mayıs ayına mülakat tarihi alan talihliler bu mülakatların iptal edildiği bilgisi verildi, bu ülke talihlilerinin bu karar alına kadar mülakat planlaması yapıldığı için dosyaları in transit(transfer) aşamasındaydı, 1 Nisan tarihine kadar bu dosyaların bazıları konsolosluğa ulaşmış (ready) olarak, bazıları ise halen yolda (in transit) gözüküyor

Yani demek istediğim case numarası 21200 üstü bizim talihliler için, mülakatlar 30 mart gibi mayıs ayı için dağıtılacaktı, fakat 18 martta covid 19 pandemisi sebebiyle ABD dışışlerinin tüm konsolosluklarda işlemleri durdurmasi sebebiyle hiç mülakat tarihi alamadık, onun için listede yokuz

3) Case numarası 14000-21200 olan arkadaşların numaraları dosya karışıklığı olmaması için mayıs 2nl listesinde yok, onlar Nisan 2nl dosyasına baksın bu dosyada consulate kısmında ANK, status kısmında ready göreceklerdir

Son olarak EU kotasında normalde mayıs ayı için maksimum 25 bin case numarasının mülakat tarihi alabileceğini düşünürken, çoğunlukta böyle olsada, iptal edilmiş olsada 25 binin üzerinde 5 case numarasının mayıs ayına mülakat tarihi almadı sevindirici

Ben herşeyi durulduğunda ülkemizdeki salgının durumuna bağlı, Nisan-mayıs-haziran ayında yapılması beklenen 14000-30000 bin case aralığındaki tüm arkadaşların bir ay içerisinde mülakatları yapabileceklerini inanıyorum

Bunun mümkün olmadı için Ameika'da ve Türkiye'de bu salgının durdurulması gerekmekte, ben bu konuda çok ümitliyim,tüm forumdaşlara bol şans diliyorum

• @Muhtaradana bu tablodan ne çıkıyor anlamadıgım icin soruyorum umut var mı

• @Muhtaradana Burdan ne anlamalıyız abi ?

• @Muhtaradana Çok teşekkürler . Ready den anlamamız gereken ne oluyor. dosyalar incelendi mülakat tarihi hazır demek mi oluyor ? Çok teşekkürler şimdiden

• @Muhtaradana şimdi o zaman 27873 case numarası üstü numara normal şartlarda haziran başı mülakata girecekti fakat nisan konsolosluk kapalı mayıs açılırsa 27873 üstü en erken temmuz başına ötelendi diyebilirmiyiz?

• @runtothehills şu anda yazıyı güncelledim, lütfen tekrar bakın

• Bu arada ceac verilerinde AP, refused kısmı yanlış anlaşılmaya sebep olabilir, artık maalesef ap ve refused i tam olarak ayıramıyoruz
    Çünkü mart ayı başı Kcc den yapılan bir güncelleme ile tüm AP ler refused olarak görüntülenmeye başlandı

Yani aşağıdaki refused, ap sayısı sizi yanıltmasın

Bu tablodaki refused lerin bir çoğu ap olabilir

20200401_173921.jpg

• @ata_ksk evet ready dosya mülakatı yapılacağı konsolosluğa ulaştı demek, yani bundan sonra muhatabınız Ankara konsolosluğu

In transit ise, mülakat tarihiniz verildi Dosyanız Ankara konsolosluğuna doğru yola çıktı demek

• @takvimcas bence Nisan-mayıs-haziran mülakatları bir ayda yapılabilir, bu pandeminin Türkiye de ve Amerika'da nasıl seyredeceğine, olumlu bir şekilde aşağıya doğru bir eğilim gösterirse konsoloslukların göçmen vizelere ağırlık verip vermeyeceklerine bağlı değişebilir

Biz hem salgının etkisinin kırılacağına hem konsoloslukların göçmen vizelerine ağırlık vereceğini düşünüyoruz, umuyoruz

Gelecek günler covid 19 u tamamen hayatınızdan çıkardığımız güzel günler olur inşallah

Yani yeşilkartforum buluşmalarını çok özledik

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |