Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @arnblt bu yorumunuzdan şunu anlayabilir miyiz? En kötü durumda bile not al dağılım olsa, geçen seneye göre seçilen kişi sayısı aynı ama high number daha yüksek. Bu da seçilen numaralar arasında daha yüksek farklar olduğunu gösterir. Ama hangi numara aralığında bu fark daha yüksek bunu bilemeyiz. O yüzden yılbaşından sonra ivme belli olacak. Her durumda geçen seneye göre yüksek numaralar için şans daha yüksek. Gibi?

• Bu ileti silindi!

• Şu ana kadar EU da, en son ruslarda 9500 evrak talep e-maili aldı,
    Türkiye'de ise bizim excelde 9000 li bir arkadaşımız evrak talep e-mail i aldığını işlemiş, muhtemelen 9 binlerin başı

Bu akşam bir gelişme daha oldu Kasım ayına Türkiye'den 9 arkadaşımız mülakat tarihi aldı, bir tane arkadaşımızda As kotasında mülakat tarihi aldı

Bugün bizim bildiğimiz 9 binden bir kişi evrak talep e-mail i aldı, başka evrak talep e-mail i alan yok şimdilik

KCC yarın yarım gün çalışıyor, 30 eylülde de tam gün
    KCC şu ana kadar yaptığı gibi yaparsa muhtemelen 30 Eylül en son 9700 filan evrak talep e-maili alsa, Kasım bülteni cut-off 10 bin ve biraz üstü bekliyoruz

• Merhaba
    AIS kaydı yaparken ds260 nuarası soruyor.
    Bu numara ds 260 ı submit ederken aldığımız confirmation numarasımıdır?

• @Milad-Kardox

Aynen o son barkodlu sayfadaki AA ile başlayan numara
    Ayrıca aşağıdaki linkte aıs kaydının nasıl yapıldığına dair resimli anlatım mevcut
    DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82700
    Burada bütün sorularınıza cevap var

• @Muhtaradana günaydınnn güzel haberlerin için teşekkürler süreç hızlanıyor sanırım hepimiz için en güzeli olsun ...

• Arkadaşlar KCC nin son günlerde case numarasından bağımsız ,düzensiz gönderdiği evrak talep e-mail leriyle ilgili iki terorim var ,bunları sizinle paylaşmak istedim

TEORİ 1

KCC ilk iki bültende belirlediği cut-off sayılarında evrak talepte ki geri dönüşlerde yaşanan gecikmeler ve buna ek olarak hiç geri dönüş yapılmayan case numaralarının çokluğundan endişe edip,tüm dava numaralarına rastgele evrak talep e-maili atarak geri dönüşlerine bakmak istedi .eğer geri dönüşlerde istediği sayılara ulaşamazsa ek çekiliş ihtimalini devreye sokacak veya yine aynı teroriyi esas alarak geri dönüşlerdeki sayı oranına göre çekiliş sonucunu açıklamadan çok önce hazırladığı bültenin aylara göre cut-off dağılımını belirleyen takvimini güncellemek istiyor

TEORİ 2

İlk teoride olduğu gibi Temmuz 2019 sonundan başlayarak ,ağustos ,eylül,ekim ayında gönderdiği evrak talep e-maillerinin çoğunluğuna bir cevap verilmediğinden dolayı ,tüm numaralara rastgele evrak talep e-maili göndererek .içlerindeki muhtemel sahte başvuruları (boş case numaralarını) tespit ederek buna göre eylem planı oluşturmaya çalışıyor,eğer bu sahte yada boş case numaralarının tespiti halinde KCC çok radikal kararlar alabilir Ben 2018 kasım ayından başlayarak kcc nin bütün eylemlerini sahte başvurulara karşı mücadelesi olarak görüyorum,benim tahminim özellikle dv 2020 çekilişine rusça konuşan ülkelerden ,büyük bir saldırı olduğu yönünde,sahte başvurularla sistemin filtreleme özelliğini ,sahte başvuruları engelleme savunmasını aşarak birçok dava numarası kazanıldı,Bu sebepten ötürü dünya genelinde çok yüksek case numaraları var,KCC bu açığı tamamen kapattığını zannediyordu ama ,sırayla gönderdiği evrak talep e-maillerine istediği oranda cevaplar alamayınca bu yöntem ile boş caseleri tespit etmeye çalışıyor

Zaten dv 2021 yönergesinde kendi açıklamalarında da öğrendiğimiz gibi pasaport zorunluluğunu sahte başvuruların önüne geçmek için getirdiler

Eğer teori 1 gerçekleşirse bir yada iki hafta içinde ek çekiliş haberini alırız muhtemelen

eğer teori 2 deki gibi endişeye yer verimiyecek bir sahte başvuru oranını görürlerse takvimi biraz daha hızlandırabilirler,ama aksi durumdaki ihtimali burada zikretmek istemiyorum

ama teori 1 şu anda deniyorlarsa ve şüphelerinde biraz haklılık payı olduğunu görürlerse
    ek çekilişe karar vermek ve bu durumu kesinleştirmek için bütün case numaralarına birden evrak talep e-maill erini atacaklardır

Bu durumun bir iki hafta içinde netleşeceğine inanıyorum

Her ihtimal dv 2020 talihlileri için inşaallah hayırlı olur

• arkadaşlar muhtemelen bazı arkadaşlarımız KCC den gelen evrak talep e-mail haberini excel tablosunda işlemeyecek yada bu başlık altında yazmayacak,yazanlara ayrıca teşekkür ederim
    Ondan sebep evrak talep e-maili alanları biz buraya aktaralım ki,süreci forumdan takip eden(bence olması gereken) arkadaşlarımız ve gelecek yıllarda bu başlık altındaki mesajları okuyan dv 2021-22-23..... talihlileride yararlansın
    şimdi arkadaşlar case number 10400 e kadar evrak talep e-mailleri düzenli kcc tarafından talihlilere atılıyordu
    sadece ds 260 formunu herhangi bir sebeptan açtırmak zorunda kalan arkadaşlarımıza açtırmasıyla birlikte case numarasına bakılmaksızın tüm avrupa da kcc evrak talep e-maili atıyordu(bu süre zarfında 11 binde aldı ,22 binde ,hatta daha yüksek numaralar da evrak talep e-maili aldı)

Yalnız 7 ekim 2019 dan sonra ds-260 formunu submit ettikten sonra hiç açtırmamış kişller bile case numaralarına bakılmaksızın rastgele evrak talep e-maili aldı,özellikle bugün yoğunluklu çok farklı case numaralarına evrak talep e-maili aldığına dair haberler aldık,
    ben bunları sırası ve alış tarihleriyle birlikte buraya aktarayım,an itibariyle(çünkü her an yeni bir evrak talep e-mail haberi alıyoruz)
    bu arkadaşları bilgilerini excele aktarması konusunda bilgilendireceğiz

Case Number KCC nin evrak talebinde bulunduğu tarih

24 bin 7 ekim
    26 bin 7 ekim
    27 bin 9 ekim
    28 bin 9 ekim
    31 bin 11 ekim
    47 bin 11 ekim
    19 bin 11 ekim
    28 bin 11 ekim
    16 bin 11 ekim
    19 bin 11 ekim
    32 bin 11 ekim
    29 bin 11 ekim
    32 bin 11 ekim
    47 bin 11 ekim
    19 bin 11 ekim

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

eğer teori 2 deki gibi endişeye yer verimiyecek bir sahte başvuru oranını görürlerse takvimi biraz daha hızlandırabilirler,ama aksi durumdaki ihtimali burada zikretmek istemiyorum

Abi zikretmek istemiyorum dediğiniz şeyi ben çok merak ettim. Rica ederim açıklar mısınız biraz?

• @burakk, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

@Muhtaradana, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

Abi zikretmek istemiyorum dediğiniz şeyi ben çok merak ettim. Rica ederim açıklar mısınız biraz?

böyle birşey yok şuanda ve kcc'nin aciklamasi yok bu yönde fakat anladigim kadariyla(cekilis iptali)
    @Muhtaradana sagolsun mantıklı teoriler ortaya sundu.
    @burakk sadece beklemekten başka caremiz yok suanlik içimizi ferah tutalım

• @Muhtaradana umarım herşeyin güzel olur çalışman ve emeklerin için teşekkürler

• @Muhtaradana herşey demek istedim 🤙

• ⭐⭐

Sayın @Muhtaradana teori 2 deki boş case numaralarını belirleme konusundaki tespitiniz yanlış. Zaten çekilişin yapıldığı gün boş case numaraları belli ve bunu onlar biliyor. Siz 1 ocaktan sonra kayıtlar izlemeye açılınca göreceksiniz boş kayıtları.
    Bana göre burada en büyük olasılık şu.
    90 binin altında bir talihlinin olduğu bir seçimde eğer derivative oranı çok düşük değilse yani büyük çoğunluğu bekarlar oluşturmuyorsa o zaman aralarda çok büyük boş case ler yani atlamalar var demektir. Bunuda 1 ocaktan sonra öğreneceğiz.

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar 16 Ekim 2019 gününde evrak maili alan arkadaşlarımız aşağıdaki gibidir;

13k 1 kişi
    15k 2 kişi
    16k 1 kişi
    18k 1 kişi
    19k 1 kişi
    20k 1 kişi
    21k 1 kişi
    22k 3 kişi
    24k 2 kişi
    26k 3 kişi
    27k 2 kişi
    28k 4 kişi
    30k 5 kişi
    31k 4 kişi
    33k 2 kişi
    34k 5 kişi
    38k 3 kişi
    40k 1 kişi
    41k 2 kişi
    42k 1 kişi
    46k 3 kişi
    49k 5 kişi
    50k 3 kişi

Bugün mail alan= 55 kişi

• @bolatmali Banada yeni mail geldi

• ⭐⭐⭐

@ysfylcn, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

@bolatmali Banada yeni mail geldi

@ysfylcn, içinde söyledi: Sayilarla DV2020

@bolatmali Banada yeni mail geldi

Öncelikle tebrik ederim 🙂

Sizlere daha iyi yardımcı olabilmek amacıyla sürecinizi imzaya taşıyın;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @bolatmali Tamamdır

• @bolatmali katkınız için teşekkür ederim, sayın @arnblt

• ⭐⭐⭐

Bugün itibari ile açıklanan bülten;

AFRICA 12,000 Except: Egypt 6,000
    ASIA 6,000 Except: Iran 3,000
    Nepal 5,000
    EUROPE 8,600
    NORTH AMERICA (BAHAMAS) 7
    OCEANIA 800
    SOUTH AMERICA,
    and the CARIBBEAN 850

• ve Kasım bülteni 8.600 olarak açıklandı...
    Herkesin beklentisi daha yüksekti haliyle.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |