Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@augursukun, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ben kendim lise mezunu değilim ama 2019 senesinde bir şahıs firması kurdum bilançolarim vergi levhası herşeyim tam greencard başvurusu yapabilirim eğer çıkarsa mülakatta sıkıntı olur mu

Su baslikta anlatildigi sekilde meslegin vize almaya uygunlugunu kontrol etmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2587/green-card-çekilişi-başvuru-şartları

• merhaba öğrenciyim ve doğum günüm 12.12. 1995 yani aralık ayının 12 sinde 26 dan gün alıyorum ben, ozamana kadar harçsız öğrenci pasaportundan yararlanabilirim değil mi ? sonuçta hala 25 yaşındayım.

• @Serhat-Okcu 25 yaştan kastedilen 25 yaşını doldurmamış (26 yaşından gün almamış) olmak.

• Dv2022 başvuru yapacağım, Eşim ve kendim için pasaportum var 5(yıllık)

8 aylık bebeğim için başvuruda bulunurken pasaport şart mı ? resim şart mı ?

• Merhaba,
    Doğru yere mi yazıyorum bilemiyorum. Forumda yeniyim. Bu greencard olayında da yeniyim. Bu sene ilk defa başvuru yapacağım. Bir aracı kuruluş ile yapmak istiyorum. Çünkü Amerika'da tanıdığım ve greencardın gönderilebileceği bir adresim yok. Aracı kuruluş ile başvuru yapıldığında size güvenilir adres temin edebiliyorlarmış kartınızın gönderilebileceği ve Türkiye'ye geri dönmüş iseniz size postalama yapıyorlarmış. bana greencard724.com şirketi tavsiye edildi. İzmir'de merkezleri olduğu için de sıcak baktım. Bu firma ile ilgili bilginiz mevcut mu? Ancak bu forumun da Lösev bağışı ile yardımcı olduğunu gördüm. Siz her noktasında yardımcı oluyor musunuz? Amerika'da kartımın gönderileceği bir adres tmein edebiliyor musunuz? Öyle ise sizden yarıdm almak isterim. Kart gelene kadar Türkiye'de olup bazı hazırlıkları tamamlarım diye düşünüyorum. Kartın herhangi bir adrese gönderilebileceğini biliyorum. Bilmiyorum süreci doğru mu biliyorum. Umaırm doğru yere yazmışımdır. Şimdiden teşekkür edeirm.

• @CigdemO Merhaba, çekilişe katılırken ABD'de bir adres göstermeniz gerekmiyor. ABD adresi çekilişi kazandığınız zaman gerekir. Bunu da boş geçebilir ve mülakatta bir ABD adresi gösterebilirsiniz. Sırf ABD'de bir adresiniz olmadığı için herhangi bir şirketle başvuru yapmanızı önermem, mülakata kadar hiç adres bulamazsanız ücreti karşılığında Turquoise Horizon'un adres servisini kullanabilirsiniz. Forum Lösev bağışı karşılığında sizin adınıza sadece çekilişe başvuruyor, herhangi bir ABD adresi bulmuyor. Son olarak da şunu söyleyeyim, çekilişi kazanır ve vizenizi alırsanız kart gelene kadar Türkiye'de olamazsınız, çünkü kartınız siz ABD'ye giriş yapmadan basılmayacak o yüzden her türlü ABD'ye gitmek zorunda kalacaksınız.

• @denizaker, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dv2022 başvuru yapacağım, Eşim ve kendim için pasaportum var 5(yıllık)

Merhaba

Pasaport sadece başvuran kişi için gereklidir.
    Fotoğraf ise başvuru formuna ekleyeceğiniz tüm bireyler için gereklidir.

Bu konunun ilk mesajını dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ederim.

• @CigdemO Merhaba, kesinlikle aracı kuruma ihtiyacınız yok. Siz çekilişe kendiniz başvurun, kazanırsanız DV2022 kazananı olarak sorunsuz gittiğim takdirde ben size adresimi veririm. Herhangi bir kurum ile bilgilerinizi paylaşmayın ve ödeme yapmayın.

@denizaker Bebeğiniz adına başvuru yapmıyorsunuz. Pasaportu olması gerekmiyor. Siz ve eşiniz olmak üzere iki farklı başvuru yapın. Herhangi biriniz kazandığı takdirde çocuğunuz dahil hepiniz kazanmış oluyorsunuz.

• @beceke okudum fakat orda yeterli bilgi göremedim.. ben ve esim icin pasaportum var suan bebek icin sadece foto yeterli degilmi suan basvuru icin pasaporta gerek yok dogrumu ?

• @denizaker evet doğru efendim, bebeğiniz için fotoğraf yeterli.

• Arkadaşlar iyi akşamlar hepinize. Hepimizin yolu açık olsun.
    Green card başvurusu ile ilgili birşey sormak istiyorum. Bulgaristan doğumluyum ve vatandaşlığım var 31 yaşındayım 28 yıldır izmir türkiyede yaşıyorum yani bulgaristanla pek ilgim yok. Başvuru formunda doğum yeri bulgaristan kontenjanındanmı katılmış oluyorum. Birde türk pasaportum ile bulgaristan pasaportumda isim farklılıgı var. Yani bulgaristan doğumlu olan biri türkiye psaportu üzerinde basvurunca Türkiye kontenjanından mı yararlanıyor? Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

• ⭐⭐⭐

@binnuremrah, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar iyi akşamlar hepinize. Hepimizin yolu açık olsun.
    Green card başvurusu ile ilgili birşey sormak istiyorum. Bulgaristan doğumluyum ve vatandaşlığım var 31 yaşındayım 28 yıldır izmir türkiyede yaşıyorum yani bulgaristanla pek ilgim yok. Başvuru formunda doğum yeri bulgaristan kontenjanındanmı katılmış oluyorum. Birde türk pasaportum ile bulgaristan pasaportumda isim farklılıgı var. Yani bulgaristan doğumlu olan biri türkiye psaportu üzerinde basvurunca Türkiye kontenjanından mı yararlanıyor? Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

Sorunuzu sadce bir konu başlığında sorun ve cevap gelmesini bekleyin.
    DV başvurusu ve çekilişi vatandaşlık ya da sahip olunan pasaport üzerinden değil doğulan ülke üzerinden yapılır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaker, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dv2022 başvuru yapacağım, Eşim ve kendim için pasaportum var 5(yıllık)

pasaport sart degil, fotograf sart.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Stiff, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@CigdemO Merhaba, kesinlikle aracı kuruma ihtiyacınız yok. Siz çekilişe kendiniz başvurun, kazanırsanız DV2022 kazananı olarak sorunsuz gittiğim takdirde ben size adresimi veririm. Herhangi bir kurum ile bilgilerinizi paylaşmayın ve ödeme yapmayın.

@denizaker Bebeğiniz adına başvuru yapmıyorsunuz. Pasaportu olması gerekmiyor. Siz ve eşiniz olmak üzere iki farklı başvuru yapın. Herhangi biriniz kazandığı takdirde çocuğunuz dahil hepiniz kazanmış oluyorsunuz.

sayin @Stiff , forumda microblog sitelerdeki yorum ozelligine benzer bir ozellik de oldugundan, cevaplarinizi her soru icin ayri verin lutfen. Daha sonra o sorunun altindaki oka tiklayinca verilen cevaplari tek bir yerde goruntulemek mumkun... Eger cevaplari toplu olarak tek bir iletide verince bu ozellikten yararlanamamis oluyoruz 🙂 Ayrintili bilgi icin:

https://yesilkartforum.com/forum/post/69764

• @smartcells kusura bakmayın burada yeniyim 😊 yani foreign state chargeabilityi yes mi diyeceğim no mu. Az once forumda birkaç soru okudugumda kafamda aydınlanmıştı. Soruya no seçip türkiye işaretleyeceğiz olarak anlamıştık. Bulgaristan da çekiliş için uygun ülke oldugu için noyu seçmem yanlış mı oluyor?

• ⭐⭐⭐

@binnuremrah, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@smartcells kusura bakmayın burada yeniyim 😊 yani foreign state chargeabilityi yes mi diyeceğim no mu. Az once forumda birkaç soru okudugumda kafamda aydınlanmıştı. Soruya no seçip türkiye işaretleyeceğiz olarak anlamıştık. Bulgaristan da çekiliş için uygun ülke oldugu için noyu seçmem yanlış mı oluyor?

Büyük ihtimal başvuru formu önceki yıllardakiyle aynı olacaktır.
    5. soruda hangi ülkede doğduğunuz soruluyor. Burada BULGARIA seçersiniz
    6. soruda doğduğunuz ülke kontenjanında mı başvurmak istiyorsunuz diye soruyor. Buna YES demelisiniz.
    Bunu sormasının nedeni evli kişiler eşlerinin doğum ülkesinden de başvurabiliyor eğer eşi başka bir ülkede doğmuş ise (Bunun için her iki ülkenin de aynı bölgede olması lazım, örneğin Avrupa bölgesi)
    .
    .

f02c66a6-6df0-4e6a-ac4a-94123ab2d9d2-image.png

• @smartcells peki o zaman yes deyince başvuru ismim bulgaristan pasaportunda ismim ile olacaktır? Eşim türkiye doğumlu. O da basvuracak. O türkiye üzerinden basvurmus olacak

• ⭐⭐⭐

@smartcells peki o zaman yes deyince başvuru ismim bulgaristan pasaportunda ismim ile olacaktır? Eşim türkiye doğumlu. O da basvuracak. O türkiye üzerinden basvurmus olacak

Türk pasaportuyla başvuracaksınız. Bilgilerinizi Türk pasaportunda yazıldığı gibi gireceksiniz. Bulgaristan paspaortu ile bir işiniz yok. Bulgaristanla ilgili ihtiyacınız duyacağınız tek şey orada doğduğunuzu gösteren doğum belgesi sadece. Doğum belgesi ile Türk pasaporttaki isim arasında farklılık varsa aynı kişi olduğunuzu gösteren bilgiler olduğu sürece (doğum tarihi, anne-baba adı, annenin kızlık soyadı vs) bir problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells peki o zaman yes deyince başvuru ismim bulgaristan pasaportunda ismim ile olacaktır? Eşim türkiye doğumlu. O da basvuracak. O türkiye üzerinden basvurmus olacak

Dogdugunuzu soylediginiz ulke ile pasaport bilgisini verdiginiz ulke ayni ulke olmak zorunda degil.

• @gokayK Çok teşekkür ederim bilgilendirme için 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |