Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba. Şuan dv-2021 e başvuru sürecindemiyiz yoksa 2020 yılında başvurular yapıldı da 2021 de açıklanma sürecindemiyiz bu kısmı çözemedim biz bu sene hangi ayda başvuru yapabileceğiz ve başvurduğumuz süreç dv-2022 mi olacak ?

Lise mezunu olmak yeterlimi yoksa deneyim gerektiren bir işte çalışmış olma şartıda muhakkak isteniyor mu?

Adli sicil şartı var mı basit kavga vs gibi suçlar greencardda engel çıkarıyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Techno-Tp eylül 2021 tarihinde başvuru kılavuzu yayınlanacak bir aksilik olmazsa ekim - kasım 2021 tarihlerinde başvuru yapacağız bu başvuruyu yapınca senin ismin DV2023 olacak diğer tarihleri kafandan sil düşünme neden 2023 deniliyor. Çünkü bir aksilik olmazsa mayıs 2022 yılında açıklandı sen kazanırsan mülakat tarihi 1 ekim 2022 - 30 eylül 2023 tarihleri arasında olacağı için DV2023 ondan deniliyor. Diğer yazdıkların için önce mayıs 2022 kazandım dersin sonra sana detaylı anlatırım tek bir şey bil adli sicil aldığın zaman orada yazmıyorsa hiçbir zaman ufak kavga etki etmez minimum lise mezunu olman yeterli lise mezunu değilsen iş tecrübesi isteniliyor

• Merhabalar, ben liseden yeni mezun oldum ve yıllardır GC almak için ailemle birlikte lotoya başvuruyoruz. Bu sene kendim de başvuracağımdan dolayı aklıma bir soru takıldı ve sormak istedim. Bir kişi adına iki başvuru yapıldığında iptal olduğunu biliyorum fakat ben hem kendim başvuru yapıp hem de annemin “çocuklar” kısmında gözüktüğüm için bir problem olur mu acaba? Bilgilendirirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@subachi, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhabalar, ben liseden yeni mezun oldum ve yıllardır GC almak için ailemle birlikte lotoya başvuruyoruz. Bu sene kendim de başvuracağımdan dolayı aklıma bir soru takıldı ve sormak istedim. Bir kişi adına iki başvuru yapıldığında iptal olduğunu biliyorum fakat ben hem kendim başvuru yapıp hem de annemin “çocuklar” kısmında gözüktüğüm için bir problem olur mu acaba? Bilgilendirirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler :))

problem olmaz.

Siz kendiniz kendi adiniza basvuru yapabilirsiniz, anneniz ve babaniz kendi adlarina basvuru yapabilirler... Bunlarin hepsi farkli basvurular; lakin yasinizdan dolayi hem annenizin hem de babanizin basvurularinda siz de yer alacaksiniz. Zaten bu sekilde olmasi gerekiyor 👍

• Merhaba green card deneyimleriniz varmı özelikle buna dikat edin dediğiniz şey varmi

Greencard bu sene olankinkine başvurudan deneyimlerinizi anlatır mısınız teşekürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meryem3412, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba green card deneyimleriniz varmı özelikle buna dikat edin dediğiniz şey varmi

Greencard bu sene olankinkine başvurudan deneyimlerinizi anlatır mısınız teşekürler

Basvuru icin ilk iletiyi takip edebilirsiniz.

1. sınıf öğrencisiyim liseyi bitirmeyi beklemeden GC başvurusu yapabilir miyim?
  • ⭐⭐⭐

@greenHasanHuseyin, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mülakata gireceğiniz zaman, kazanan sizseniz, 18 yaş üstü ve en az lise diploması sahibi olmanız gerekiyor. 2023 çekilişinin mülakatları Ekim 2022'de başlayacağından o zamana kadar her iki şartı da yerine getiriyor olacaksanız başvurabilirsiniz. Bu konu başlığının ilk iletisini çok dikkatlice baştan sonra anlayarak okuyun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenHasanHuseyin, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diger ulkeler icin ayni seyi soyleyemem, ama eger Ankara'daki ABD konsoloslugunda mulakata girecekseniz o durumda onemli olan mulakat gunundeki durum... Ankara'daki konsoloslar bu sekilde degerlendiriyor.

Eger mulakat gunu diplomayi goturebiliyorsaniz vizeyi alabilirsiniz. O nedenle eger lise son sinifa giriyorsaniz basvuru yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mülakata gireceğiniz zaman, kazanan sizseniz, 18 yaş üstü ve en az lise diploması sahibi olmanız gerekiyor. 2023 çekilişinin mülakatları Ekim 2022'de başlayacağından o zamana kadar her iki şartı da yerine getiriyor olacaksanız başvurabilirsiniz. Bu konu başlığının ilk iletisini çok dikkatlice baştan sonra anlayarak okuyun.

duzeltme yapalim sayin @smartcells , bu durum siklikla karistiriliyor... 18 yas gibi bir kisitlama yok DV icin... Turkiye'deki ogrenciler 17-18 yaslarinda liseyi bitirebiliyorlar, o nedenle ayrica belirtmis olalim.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@smartcells, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

duzeltme yapalim sayin @smartcells , bu durum siklikla karistiriliyor... 18 yas gibi bir kisitlama yok DV icin... Turkiye'deki ogrenciler 17-18 yaslarinda liseyi bitirebiliyorlar, o nedenle ayrica belirtmis olalim.

Çekilişe katılmak için bir yaş sınırlaması yok evet ama ben orada yazıma özellikle "Mülakata gireceğiniz zaman" diye başladım ve belirttim. Reşit olmayan birinin tek başına mülakata alınabileceğini sanmıyorum. 17 yaşında mülakata girip GC alan bir örnek var mı geçmişte? Yasal vasisi olmadan 18 yaşından küçük birinin resmi işlemleri tek başına yapma ve resmi evraklara imza atması kabul edilmiyor. Bizde olduğu kadar ABD yasaları da böyle bir şeye müsade etmiyor diye biliyorum, yanlış mı?

Yani çekilişe 17 hatta 16 yaşında başvurabilir (çünkü DS260 formunu geç göndererek mülakatını 18 yaşına basacağı zamana kadar geciktirme şansı var) ama mülakat zamanı 18 yaş veya üstü olması gerektiğini düşünüyorum.

• @smartcells 18 yaş altında tek başına vize alınması mümkün, ben birleşik krallık vizesi almıştım. anne ve babadan noter onaylı muvafakatname alınmasıyla birlikte 18 yaş altı birey vize görüşmesine tek başına girip ülkedeye de tek başına giriş-çıkış yapabiliyor.

• ⭐⭐⭐

@gokayK, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@smartcells 18 yaş altında tek başına vize alınması mümkün, ben birleşik krallık vizesi almıştım. anne ve babadan noter onaylı muvafakatname alınmasıyla birlikte 18 yaş altı birey vize görüşmesine tek başına girip ülkedeye de tek başına giriş-çıkış yapabiliyor.

Turist ve eğitim vizelerinde bir sıkıntı olmaz. Bunun çok örneği var. Ama tek başına göçmenlik için konsolos 17 yaşında birine göçmen vizesi verir mi emin değilim.

Benim sorum: Daha önce 18 yaşı altı tek başına mülakata girip ABD GC alan oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokayK, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@smartcells 18 yaş altında tek başına vize alınması mümkün, ben birleşik krallık vizesi almıştım. anne ve babadan noter onaylı muvafakatname alınmasıyla birlikte 18 yaş altı birey vize görüşmesine tek başına girip ülkedeye de tek başına giriş-çıkış yapabiliyor.

Turist ve eğitim vizelerinde bir sıkıntı olmaz. Bunun çok örneği var. Ama tek başına göçmenlik için konsolos 17 yaşında birine göçmen vizesi verir mi emin değilim.

Benim sorum: Daha önce 18 yaşı altı tek başına mülakata girip ABD GC alan oldu mu?

sorun degil, herhangi bir yas kisitlamasi yok vize alabilmek veya mulakata girebilmek icin.

Resit olmayan kisiler "isterlerse" yasal vasileriyle mulakata katilabilirler fakat 17-18 yasindaki biri icin bunun gerekli oldugunu sanmiyorum. Ortaokul veya lise ogrencileri gezi icin toplu vize alirken bile sadece kendileri oluyor mulakatta...

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

sorun degil, herhangi bir yas kisitlamasi yok vize alabilmek veya mulakata girebilmek icin.

Resit olmayan kisiler "isterlerse" yasal vasileriyle mulakata katilabilirler fakat 17-18 yasindaki biri icin bunun gerekli oldugunu sanmiyorum. Ortaokul veya lise ogrencileri gezi icin toplu vize alirken bile sadece kendileri oluyor mulakatta...

Çizdim üstünü 18 yaş kısmının

• Başvuruların ekim kasım aylarında yapıldığı yazıyor ama dvlottery sitesinde başvuru şuan yapılabiliyor ve başvuru için 60 euro istiyorlar. Çekilişe katılmak için para ödenmediğini duymuştum bilgilendirebilir misiniz?

• @simgeee Merhaba, https://dvprogram.state.gov/ bu sayfaya bakıyorsunuz değil mi ? Başvurular henüz başlamadı, acaba Google sizi farklı bir sayfaya yönlendirmiş olabilir mi ?

Başvuru Ekim-Kasım döneminde oluyor ve kesin olarak ücretsiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@simgeee dv lottery resmi ve tek bir site vardır aşağıdaki sitedir. Bunun dışında hiçbir site gerçek değildir. Sakın inanma 15 - 20 eylül gibi kesin resmi tarihlerin ve kuralların yazılı olan kılavuz açıklanıyor. Ondan dolayı sakın kimseye para verme. Ücretsizdir.

dvprogram.state.gov

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@simgeee, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuruların ekim kasım aylarında yapıldığı yazıyor ama dvlottery sitesinde başvuru şuan yapılabiliyor ve başvuru için 60 euro istiyorlar. Çekilişe katılmak için para ödenmediğini duymuştum bilgilendirebilir misiniz?

Yanlis siteye bakiyorsunuz, bilginize.

• Hocam bir oğlum var eşimle ayrıyız. Oğlum annesi ile kalacak. Başvuruda oğlumun bilgilerini yazacağım ama merak ettiğim şey oğluma da pasaport çıkarmama gerek var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |