Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Hocam geçenlerde sizden Bir yakınım ermenistan doğumlu ama vatandaşlık şuanki yaşam yeri pasaport vb Herşeyi Azerbaycana ait bu nedenle başvuru ülkesini nere yapmalıyım 6.cı soruda değiştirmelimiyim yoksa yes deyip geçmelimiyim diye sormuştum . Sizse hiçbir sorun olmayacağını yes deyip geçmeniz gerektiğini söylemiştiniz . Ben yakınım için başvuruyu yaptıktan sonra ekranda Kayıt ve kontenjan olarak ermenistan olduğu yazıldı . Yani yakınım ermenistan kontenjanından çekilişe girmiş oldu . Şuan yazdığım ülkeler 30 yıla yakındır savaş durumunda olduğu için birbirlerine seyahet dosya yasağı vb var Şimdi benim yakınım eğer vizeyi ermenistan kontenjanından kazanırsa ne olucak ? Dv programda vatandaşlık pasaport alınma yeri ikamet yeri vb Hepsini azerbaycan yaptık . Kazandıkdan sonra ermenistanla ilgili herhangi bir belge vb isteyebilirmi ? Yada nasıl bir sorunu olabilir kendisinin (Kazandıkdan sonra) .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayxan-Razıyev, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells Hocam geçenlerde sizden Bir yakınım ermenistan doğumlu ama vatandaşlık şuanki yaşam yeri pasaport vb Herşeyi Azerbaycana ait bu nedenle başvuru ülkesini nere yapmalıyım 6.cı soruda değiştirmelimiyim yoksa yes deyip geçmelimiyim diye sormuştum . Sizse hiçbir sorun olmayacağını yes deyip geçmeniz gerektiğini söylemiştiniz . Ben yakınım için başvuruyu yaptıktan sonra ekranda Kayıt ve kontenjan olarak ermenistan olduğu yazıldı . Yani yakınım ermenistan kontenjanından çekilişe girmiş oldu . Şuan yazdığım ülkeler 30 yıla yakındır savaş durumunda olduğu için birbirlerine seyahet dosya yasağı vb var Şimdi benim yakınım eğer vizeyi ermenistan kontenjanından kazanırsa ne olucak ? Dv programda vatandaşlık pasaport alınma yeri ikamet yeri vb Hepsini azerbaycan yaptık . Kazandıkdan sonra ermenistanla ilgili herhangi bir belge vb isteyebilirmi ? Yada nasıl bir sorunu olabilir kendisinin (Kazandıkdan sonra) .

Hayir, vizeyi Ermenistan'da almak zorunda degilsiniz, Azerbaycan'da yasiyorsa Tiflis'te (maalesef Baku'de gocmen vize verilmiyor), Turkiye'de yasiyorsa Ankara'da mulakata girecek.

Dogum belgesini dogdugunuz ulkeden getirmenizi istiyorlar, o nedenle Ermenistan'dan almanizi isteyeceklerdir. Ama halklar savasta degil, savasta olan devletler; o nedenle Ermenistan devletinin hala size belgeyi vermesi gerekiyor diye dusunuyorum; eger bir nedenden dolayi belgeyi alamazsaniz konsoloslar esdeger belge de kabul edebiliyorlar.

• @crazycells merhaba,

• Doğum yeri il olarak yazıyordu eski kimlikte onu mu yazıyorduk?
      *9. sorudaki adres kısmında, adresi yazarken a satırından mı başlamamız lazım yoksa b satırından mı? bir MAH. gibi kısaltmalar kullanabiliyoruz değil mi?
      *6. soruya YES deyip geçiyoruz, Türkiyeden başvuruyoruz.?

• Merhaba mobil chrome üzerinden hızlı ve hatasız olarak doldurdum fakat succes göremedim. Bu yüzden Microsoft edge indirip oradan hallettim, sizce başarısız denemeler problem yaratır mı?

• @gezgin34, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells merhaba,

*9. sorudaki adres kısmında, adresi yazarken a satırından mı başlamamız lazım yoksa b satırından mı? bir MAH. gibi kısaltmalar kullanabiliyoruz değil mi?

serkan yürekli youtube kanalındaki başvuru videosunu izleyebilirsiniz. sorularınızın cevapları detayları ile mevcut

• @Dex success yazısını yani confirmation number almadığınız sürece başvuru yapmamışsınız demektir. o yüzden sıkıntı olmuyor diye biliyorum. ben de ilk denediğimde sayfa hata verdi ve en baştan tekrar başvuru yaptım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells merhaba,

evet.
    a 'dan baslayin, sonra gerekiyorsa b'yi doldurun. kisaltma kullanabilirsiniz.
    yes deyin.

• @crazycells yesilkart forum hesabındaki videoda b den başlamıştı bende b den başladım bir alttaki opsiyonu kullandım sorun teşkil eder mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells yesilkart forum hesabındaki videoda b den başlamıştı bende b den başladım bir alttaki opsiyonu kullandım sorun teşkil eder mi?

haklisiniz, b ve c olacak o. simdi video'ya baktim, ben a'yi ikinci satir, b'yi de ucuncu satir zannederek cevaplamistim.

Siz dogru yapmissiniz yani, yaptiginiz sekilde olmasi gerekiyor.

• Merhaba Turkiyeden Amerika Yesil Kart cekilisi icin guvenli bir web sayfasi ariyorum yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kandirali41, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Merhaba Turkiyeden Amerika Yesil Kart cekilisi icin guvenli bir web sayfasi ariyorum yardimci olan arkadaslara tesekkur ederim .

ilk iletiyi takip edip kendiniz de basvuru yapabilirsiniz.

Su basligi da incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/226/yeşilkart-forum-başvuru-servisi

• Merhabalar ben yeni kayıt oldum.Bir sonraki başvuru ne zaman olacak? Şartlar nasıl olacak ve 15000 sınırı hala devam ediyor mu? Bunlar önceden varsa direk konunun linkini atabilirsiniz kusura bakmayın forumda yeniyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birabdhedefi her yılın ekim - kasım ayında oluyor ancak yinede kesin %100 değil eylül ayı gibi başvuru klavuzu çıkar orada tam başvuru rarihleri yazar

• İlk greencard başvurumu bu sene yapacağım ama ne yazık ki başvuru sürecinde askerde olacağım. Askerde başvuru yapabilir miyim? Telefondan başvuru oluyor mu? Burada aileme mi yaptırmalıyım? Ailemden pek bu işlerden anlayanlar yok. Fotoğraf işini nasıl yapmalıyım? Nasıl bir yol çizmem gerekir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Can-Erdoğan, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk greencard başvurumu bu sene yapacağım ama ne yazık ki başvuru sürecinde askerde olacağım. Askerde başvuru yapabilir miyim? Telefondan başvuru oluyor mu? Burada aileme mi yaptırmalıyım? Ailemden pek bu işlerden anlayanlar yok. Fotoğraf işini nasıl yapmalıyım? Nasıl bir yol çizmem gerekir?

Basvuru sureci 30 gunluk bir zaman dilimi, o sirada bilgisayara denk gelirsiniz diye dusunuyorum.

Telefon veya ipad'den deneyenler vardi sanirim daha once ama yine de bilgisayardan yapmanizi tavsiye ederim. Fotografi askere gitmeden hemen once kendiniz ayarlayip email adresinize veya telefona kaydedebilirsiniz.

• @crazycells teşekkür ederim. Fotoğraf konusuna gelince, en fazla 6 aylık fotoğraf kullanılması gerekiyor diye bir söylenti duydum. Bu çok önemli bir ayrıntı mı?

• @Can-Erdoğan Ben 2010dan beri tüm başvurularımızı ya iPad ya da telefondan yapıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Fotoğrafınız telefonda yüklü, pasaport bilgileriniz de yanınızda olsun yeter. Fotoğraf konusu çok dert değil, şartlara uygun bir fotoğraf olduğu sürece 6 aylık 1 senelik vs olmuş problem olmaz. Askere gitmeden önce bir fotoğraf ayarlayıp başvuru sayfasından kontrolünü yapıp hazırlayın, elinizin altında bulunsun. Pasaportunuz yoksa da çıkartın bu arada, başvuru tarihinde geçerli bir pasaportunuz olması gerekiyor. Başka da bir şeye ihtiyacınız yok zaten.

• @Can-Erdoğan Bende geçen sene askerdeydim başvuru zamanında ve askeriyede internet bilgisayarı bulmanız bir mucize olur yani tüm bilgisayarlar internete kapalıdır(en azından jandarmada böyle idi) O yüzden telefondan yapman gerekicek ve emin ol toplamda 5 dakikanı almayacak sorunsuz yapacaksın ilk entry'i düzgünce oku yeterli 🙂

• ⭐⭐⭐

@Can-Erdoğan, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk greencard başvurumu bu sene yapacağım ama ne yazık ki başvuru sürecinde askerde olacağım. Askerde başvuru yapabilir miyim? Telefondan başvuru oluyor mu? Burada aileme mi yaptırmalıyım? Ailemden pek bu işlerden anlayanlar yok. Fotoğraf işini nasıl yapmalıyım? Nasıl bir yol çizmem gerekir?

Size tavsiyem Green kart için fotoğraf işinizi askerlikten önce halledin ve fotoğrafçıdan mail adresinize göndermenizi talepte bulunmanız.
    Başvuru zamanı da yeşilkart formda fotoğrafınızı düzenleme işine yardım edecek arkadaşlarımız var. Sonrası zaten sizin için kolay olacaktır.

Askerlik süresince çarşı izni oluyor diye biliyorum. Usta asker olduğunuzda bir şekilde başvurunuzu halledebilirsiniz diye düşünüyorum.

Bol şanş dilerim. Hayırlı tezkereler

• @daydreamer, içinde söyledi: Ücretsiz Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@Can-Erdoğan Ben 2010dan beri tüm başvurularımızı ya iPad ya da telefondan yapıyorum. Hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Fotoğrafınız telefonda yüklü, pasaport bilgileriniz de yanınızda olsun yeter. Fotoğraf konusu çok dert değil, şartlara uygun bir fotoğraf olduğu sürece 6 aylık 1 senelik vs olmuş problem olmaz. Askere gitmeden önce bir fotoğraf ayarlayıp başvuru sayfasından kontrolünü yapıp hazırlayın, elinizin altında bulunsun. Pasaportunuz yoksa da çıkartın bu arada, başvuru tarihinde geçerli bir pasaportunuz olması gerekiyor. Başka da bir şeye ihtiyacınız yok zaten.

Çok teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |