Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan çok özür dileyerek soru soracağım size :). ben evrak talebini ilettim. ancak daha sonra bana bir onay maili gelmedi henüz. bunun için tekrar mail atmam mı gerekir şu aşamada ? bir çok arkadaş baskı kurmuş sanırım takip edebildiğim kadarı ile

• @huseyinbarni evet. aynı durumu ben de soracaktım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyinbarni, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gucarslan çok özür dileyerek soru soracağım size :). ben evrak talebini ilettim. ancak daha sonra bana bir onay maili gelmedi henüz. bunun için tekrar mail atmam mı gerekir şu aşamada ? bir çok arkadaş baskı kurmuş sanırım takip edebildiğim kadarı ile

deneyebilirsiniz ne yazık ki bunun hiçbir faydası olmuyor 😞
    KCC şuan onaylar konusunda cidden fişi çekti gibi.. tek yaptıları sessiz kalmak ve yeri geldiğinde mülakat dağıtmak.

umarım bu ay sonunda mülakat dağıtımı yine geçen seferki gibi olur.
    beklemekten başka çaremiz yok kısaca.. @saravakos

• @huseyinbarni tam 4 kere mail atmışım Kcc asla cevap ve onay vermiyor hala bekliyoruz ...

• Arkadaşlar merhaba, fikir almak için bir soru sormak istiyordum. Öncelikle Goodluck davacısıyım, Case No 12k ve belgelerim hala onaylanmadı. Dosyamın Almanya'ya transferi söz konusu fakat bildiğiniz üzere Ankara mülakat vermeye başladı ve Eylül ayına verecekleri mülakatlar için daha onaylı dosya yok denebilcek kadar az. Önümüzdeki 2-3 hafta içinde onaylayıp Eylül ayına randevu vermeye başlarlar diye düşünmek istiyorum ama tabiki de bu süreçte hiçbir şey belli değil. Sizce Almanya'ya dosya transferi yapmalı mıyım yoksa beklesem olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lonesometraveler bunun kararını tamamen sizin vermeniz gerek. çünkü süreçte son aşamadayiz ve burada atacağınız her adim sizin vizenizi ciddi manada etkileyecektir. tavsiyem, sitemizden iki konsololugu karşılaştırın ve performanslarını kıyaslayın. ona göre de hareket edin lütfen.. ama kiyaslarken, ankara'nın ağustos icin 212 mülakat verdiğini de sakin unutmayın..

alacağınız karar şimdiden hayırlı olsun.
    en iyi kararı siz vereceksiniz, bunu unutmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lonesometraveler, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar merhaba, fikir almak için bir soru sormak istiyordum. Öncelikle Goodluck davacısıyım, Case No 12k ve belgelerim hala onaylanmadı. Dosyamın Almanya'ya transferi söz konusu fakat bildiğiniz üzere Ankara mülakat vermeye başladı ve Eylül ayına verecekleri mülakatlar için daha onaylı dosya yok denebilcek kadar az. Önümüzdeki 2-3 hafta içinde onaylayıp Eylül ayına randevu vermeye başlarlar diye düşünmek istiyorum ama tabiki de bu süreçte hiçbir şey belli değil. Sizce Almanya'ya dosya transferi yapmalı mıyım yoksa beklesem olur mu?

ben de sayin @gucarslan 'a katiliyorum. Normalde bu tur transferler zaten hemen olmuyor, iki konsoloslugun birbirleriyle iletisime gecmesi lazim. O nedenle kendiniz ne yapacaginiza karar vermelisiniz, DV2021 surecinin yasal olarak sona ermesine cok zaman kalmadi...

• ⭐⭐⭐

@lonesometraveler ben olsam son duzlukte boyle aksiyonlara girismezdim.

• tabi haklısınız, sadece kendim karar vermem gerek. onaylar gelmeye başlasaydı bu hafta hiç düşünmezdim bile transfer etmekten vazgeçerdim ama şaka gibi KCC asla çalışmıyor. Geçen sene Eylül ayında apar topar bir sürü kişiye onay vermişlerdi değil mi?

• ⭐⭐⭐

@lonesometraveler @gucarslan daha iyi cevap verir ama mahkeme kaynakli standart disi bir durum olmustu diye hatirliyorum.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@lonesometraveler bunun kararını tamamen sizin vermeniz gerek. çünkü süreçte son aşamadayiz ve burada atacağınız her adim sizin vizenizi ciddi manada etkileyecektir. tavsiyem, sitemizden iki konsololugu karşılaştırın ve performanslarını kıyaslayın. ona göre de hareket edin lütfen.. ama kiyaslarken, ankara'nın ağustos icin 212 mülakat verdiğini de sakin unutmayın..

alacağınız karar şimdiden hayırlı olsun.
    en iyi kararı siz vereceksiniz, bunu unutmayın.

Tabloyu doğru mu okuyorum,bilmiyorum.
    12 kişi onay almış
    3 kişi evrak tamamlanması gerek
    3 kişi red edilmiş
    211 kişi beklemede

• ⭐⭐⭐

@nadogus, içinde söyledi: [DV2021 Bekleme Odası]

Tabloyu doğru mu okuyorum,bilmiyorum.
    12 kişi onay almış
    3 kişi evrak tamamlanması gerek
    3 kişi red edilmiş
    211 kişi beklemede

Temmuz ayına 18 randevu verilmişti.
    Takip edebildiğim kadarıyla forumdan 11 kişi mülakattan vize aldı. Forumdan mülakata girip de red alan çıkmadı.
    Geri kalan 7 kişi forum dışından olmalı. Bunlar da büyük ihtimal kendi başına götüren veya saçma sapan danışmanlık firmalarının yalan yanlış yönlendirdiği kişiler olabilir. Yani forum dışından mülakata giren 7 kişiden sadece 1'i doğrudan vize alabilmiş diyebiliriz.

• @gucarslan @crazycells çok teşekkürler, transferi rafa kaldırdım artık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lonesometraveler, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gucarslan @crazycells çok teşekkürler, transferi rafa kaldırdım artık.

👍
    Eger Almanya'daki konsolosluk Ankara'dakinden daha yavas veya ayni hizda calisiyorsa zaten transfer size bir sey kazandirmayacakti, hatta tam tersine dosyayi aktarirken zaman kaybi yasanabilirdi.

Sadece hizli calistigina emin oldugunuz bir konsolosluga aktaracaksaniz bu tur girisimler fayda saglar. Tabii bu dediklerim pandemi icin gecerli, normalde tum konsolosluklar normal kapasitede calisirken bu tur gecikmeler cok onemli olmuyordu. ama bu yil normal bir yil degil maalesef...

• kıymeli arkadaşlar ben dv2021 formunu haziran 2020 de gonderdim. ondan sonra bana KKCmaili gelmedi numaram 40 binlerde sizce mail gelme ihtimali varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ulas1412 merhaba, ilk olarak sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.
    evrak maili beklemeden evraklarınızı hemen gönderin, artık evrak maili almanız mümkün değil çünkü. dediğim gibi evraklarınızı gönderin ve şansınızı devam ettirmeye çalışın..

bol şans..

• @gucarslan
    merhaba benımde 30 bınlerde ancak banada evrak talep maılı gelmedı

beklemelımıyız ?

• selamlar arkadaşlar, benim önemli bir sorum var, çok şükür mülakat tarihimizi 5 ağustosa aldık. ancak kafamda deli sorular mutlaka mülakatta bunun cevabını alabilirim diye düşünüyorum ama belki burada aynı şeyler başına gelen biri vardır diye sormak istedim. 30 eylülden önce 2021 greencardlarının basılabilmesi için son gün diyor ancak eşim hamile ve oğlum inşallah 15 eylülde dünyaya gelecek. Ben şimdi böyle bir insan olmadığı için onun adına bir başvuru yapamıyorum. Ama 15 inden sonra da herşey için geç olabilir 😕 orda doğurma gibi bir şansımız ne yazık ki yok çünkü ağustos itibariyle uçuş yasağı başlıyor eşime. zaten gitsek bile alelacele nasıl bir yerde doğururuz bilmiyoruz o yüzden doğumu burada olacak. ama ben bu çocuğun işlemlerini nasıl yapacağım? bizim vizelerimiz gelecek ama çocuk ne yapacak? artı bir sorum daha var acaba 30eylül e kadar girmek zorunda mıyız abd ye yoksa vizelerimiz geldikten 6 ay içinde mi olacak o süreç yani biz kasım sonu aralık gibi gitmeyi planlıyoruz ama mümkün mü böyle birşey?

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ulas1412 merhaba, ilk olarak sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen.
    evrak maili beklemeden evraklarınızı hemen gönderin, artık evrak maili almanız mümkün değil çünkü. dediğim gibi evraklarınızı gönderin ve şansınızı devam ettirmeye çalışın..

bol şans..

merhaba. benımde 30 bınlerde.banada evrak maılı ulasmadı.beklemeden gondermelımıyım?

• ⭐⭐

@Çağatay-Akyazı Vizeyi aldıktan sonra 6 ay içinde ABD ye giriş yapmanız gerekiyor. Eşiniz ile beraber vizeyi alın. Sonra bebekle birlikte ABD ye seyahat edersiniz yada doğumdan sonra elçiliğe müracaat edip bebeğe de bir vize alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |