Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selam,
    Sonuçların açıklama saatinin 20:00 olduğu kesin mi, nerde geçiyor bu bilgi?
    Sisteme girebilmek için beş on dakika önce tüm bilgileri doldurup saati gelir gelmez sorgula butonuna basmak işe yarar mı?
    Doğrulama kodunun bir süresi var mı? Mesela sayfaya on dakika önce girsek kodu yazssak on dakika sonra geçerli olacak mı yokssa bir kaç dakika önce onu yenilemek mi lazım?
    Teşekkürler

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@umutaga bankalar döviz bürosundan daha yüksektir alırken satarken de düşük

Gercekten evlat acısı gibi oluyor 60-70 tl her seferinde ödemek. Bozmaya kalksan yine bi o kadar ödüyorsun. Artık kuyumcu döviz bürosu bir kıyaslama yapmam lazım sanırım 🙂

• ⭐⭐

@umutaga para lazım nereden alırız diye uğraşıyorlar

• Tampa’cılar, neden tampa? Timsahlar problem olmuyor mu?

• Benim uçaklar da hazır ✈✈✈

• @Oyunbozan 3 gün sonra bak boşver

• @Oyunbozan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese selam,
    Sisteme girebilmek için beş on dakika önce tüm bilgileri doldurup saati gelir gelmez sorgula butonuna basmak işe yarar mı?
    Doğrulama kodunun bir süresi var mı? Mesela sayfaya on dakika önce girsek kodu yazssak on dakika sonra geçerli olacak mı yokssa bir kaç dakika önce onu yenilemek mi lazım?
    Teşekkürler

Cidden ya kaçta açıklanacaktı?

• @kryilkilic, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Tampa’cılar, neden tampa? Timsahlar problem olmuyor mu?

Ben orada yasarken hic timsah gormedim. Genelde timsahlar guney Florida bolgesindeler. Ama cok timsah eti yedim, ayni boneless chicken gibi kizartiyorlar, aci sos ile cok guzel bir tadi var. Tavsiye ederim 😊

Bu arada yilan, lizard ve benzeri cok var. Ozellikle gol kenarinda yasiyorsaniz.

• @Oyunbozan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese selam,
    Teşekkürler

O bahsettiğiniz yöntem işlemez. Çünkü her oturumda random bir oturum kimliği oluşuyor. Yani şu an sorgulama ekranına gidin örneğin. Sayfa urlsine (sayfa adresine) bakın. Bir yere kopyalayın. Sayfayı kaptıp tekrar girdiginizde urlnin değiştiğini göreceksiniz. Üretilen rastgele urlnin bir geçerlilik süresi var zaten.

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@umutaga para lazım nereden alırız diye uğraşıyorlar

Millet döviz almasında kur gerilesin bir nebze...dert bu birazda 🙂 ama bu taktikler ne kadar işe yarar bilemiyorum.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐

@umutaga, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Bahadır-Kükrer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@umutaga Kendin telefon bankacılığı ile değilde arayarak müşteri temsilcisinden döviz alım emri verseydin binde 1 vergi kesilecekti istersen birde öyle dene. Kendin girip alma

Bunu bilmiyordum birdahakine böyle deneyim 🙂 tşkler.

Cep bankasinda yatirim islemlerinde aldiginiz dovizin makasi daha dardir. O fiyattan subeden alamazsiniz. Dolayisiyla binde 1 olmasi bir sey kazandirmaz bence. Karsilastirmak lazim. Cep bank ile bankanin fiili kuru arasinda bile ortalama 4-5 kurus fark olur. 1000 dolarda 40-50 tl yapar zaten. Kuyumcularda / Doviz burolarinda alis daha dusuk satis daha yuksektir zaten genelde. Makul bir secenek, cok samimi olunan bir uluslararasi para gonderme ofisi tanidik varsa biraz pazarlikla ucuz dolar alinabilir. Kur 6.80 iken onlar 6.50 den aliyorlar zaten. 6.65 gibi bir teklifle el altindan dusuk miktarlar alinabilir.

• This post is deleted!

• Arkadaşlar bir mekalede okumuştum. Bu sene pasaport şartının gelme sebebi, GC nin yurtdışına çıkmış insanlara verileceği ile ilgili olabilirmiş. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz mantığı veya doğruluk payı var mı? @crazycells @semavi

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐

@fifadan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar bir mekalede okumuştum. Bu sene pasaport şartının gelme sebebi, GC nin yurtdışına çıkmış insanlara verileceği ile ilgili olabilirmiş. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz mantığı veya doğruluk payı var mı? @crazycells @semavi

Sanmiyorum. Pasaport sartinin gelme sebebi mukerrer ve habersizlerin basvurularini engellemek. Sahte numara ile deneyecek insan azdir. Bunun da mutlaka bir kontrol mekanizmasi vardir. Kredi karrlarinin bile numara dizilimi ve bir kontrol mekanizmasi var. Pasaportun mu olmayacak. Pasaport numarasini atmasyon giren kisilerin basvuru alim aninda ve ya cekilis esnasinda bilgi kontrolu yapilirken elenecegini dusunuyorum. Amerika hicbir zaman kontrol etmeyecegi bilgiyi istemez.

• Neyse ben yazdıklarımı siliyorum bu konular yasal değil onun için araştırıp alın demem yeterli sanırım....

• @ibrahimasar toplu değil ama yaklasık 1000 usd atıyorum kenara her ay. Totalde bakarsak her ay 70 tl haraç ödemek istemiyorum 🙂 önümüzdeki ay iyice araştıracağım konuyu.

• @crazycells şöyle bir entry gördüm ekşisözlük'te.. entry'de bahsedilen numarası büyük olanın, daha önce çağırılabilme ihtimali gerçek mi?

""siz türkiye girişlilerin içinde 3501.nci sırada kazanan biriyseniz, numaranız current olsa dahi vize alamazsınız mülakata dahi çağrılmazsınız."

bunu yazan arkadas varsayimlar uzerine biraz fazla kurup yazmis. varsaydigi sey su: 3500. numaraya kadar olan arda$ik 1,2,3,4...,3500 numarali herkesin ama herkesin istisnasiz mukemmel form ve belgelerle surece devam edecegi.

mulakat randevulari case numarasi sirasiyla ilerlemiyor. belgelerini en erken gonderenlere randevu alma imkani saglaniyor numarasi current olduktan sonra.

ornegin: benim numaram 200 ama belgelerim tam degilse, numarasi 250 ama belgeleri tam olan ki$i 200-300 arasi current oldugunda benden once kcc tarafindan randevu kaydi emailini alabilir. cunku belgelerini tamamlamistir.

abd'de cogu kamu alaninda "first come first serve" mantigi vardir. bu da oyle. kimsenin numarasi dusuk oldugu icin vize alma garantisi yokken, kimsenin de numarasi yuksek oldugu icin mulakata cagrilmama kesinligi yoktur.

case numarasi sadece bir numara. cok yuksek olmadigi surece "kesinlikle alamazsin" anlamina gelmiyor. emaillerde de bunu yaziyorlar (diye hatirliyorum)

gelen emailleri dikkatli okuyun. milletin sagda solda yazdigi seylere (bu entry de dahil) koru korune bel baglamayin. kendiniz okuyup kendiniz karar vererek yapin.

kardesim icin ben tek basima bu sureci yesil kart adresimize ulasana kadar yuruttum. bilip de konusuyorum."

• Bu akşam discort gelen olursa detaylı bilgileri verebilirim ...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |