Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @kirgizhan bende ayni seyi dusunuyorum son bir kez daha katilip burada kalmayi ama. E2 icin para yok maalesef. Lotodan falan cikarsa baska tabi. Buradan arkadaslari da takarim pesime birlikten gic dogar misali birseyler yapariz.

• @uysalkedi DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@kirgizhan bende ayni seyi dusunuyorum son bir kez daha katilip burada kalmayi ama. E2 icin para yok maalesef. Lotodan falan cikarsa baska tabi. Buradan arkadaslari da takarim pesime birlikten gic dogar misali birseyler yapariz.

Ben de 25 Yıllık birikimimi satıp gideceğim, Eşimin tereddüdü ya elimizdekini de kaybedersek 🙂 gram korkum yok 16 Yaşında Ailemden uzakta çalışma hayatına atılmışım. İnşallah senin de istediğin olur.

• @kirgizhan kimsenin korkusu yok artik. Herkes bir sekilde hayatini degistirmeye cocuklari ailesi icin birseyler yapmaya calisiyor. Esinizin korkulari oraya gittikten bir sure sonra gececektir. Onemli olan birlikte olmak ve birlikte kalmak. Yasiniz gencse eger dusunmeyin. Is tecrubeniz oraya adaptasyona kolaylik saglayacaltir. Ama sunu da unutmayin yasam nereye giderseniz gidin zor. Cabalamak sabir ve cesaret en onemli uc faktor. Dordunci de onlari tamamlayan para tabi ki. Biz millet olarak heryere uyum saglariz ama biraz kacigiz. Bol sans seneye cekiliste...

• @ibrahimasar Araştırmanız çok güzel, lakin şuan ki kur bu işi çok zor hale sokuyor ama imkansız değil eğer para varsa bu yol izlenebilir.Benim aklıma takılan şu 30 yaş üstü birileri dil kursu için devamında com. col. sertifika programı ve o dönemde ki kısıtlı çalışma saati ile kendini nasıl geçindirebilir? Gene cepten bir bütçe şart en azından yürür aksamlı bir iş bulana dek bu iş tabi ki gene gizliden yani illegal devam edecek! Ee o zaman soruyorum niçin dil kursu? Turist vizesi 6 ay bu sürede gene gizliden çalışabiliyorsun ve diğer yöntemleri de araştırabilirsin yerinde ... Kafamda deli sorular bir an önce çözüme ulaşmalı bir voltran oluşturmak şart,kısa sürede eyleme geçmek lazım. Bilhassa bekar tek gidecek olanlar bir şeyler söyleyin.

• @ibrahimasar konuyu biraz derinleştirebilir miyiz hocam ? İlla şimdi olmasa bile ileride yapmayı istediğim eylem. Uzun zamandır böyle düşünüyordum bende.

• @proff01 Şimdi şöyle bir şey var asıl amaç 6 ay orada kalıp çalışmak değil. Asıl amaç daha uzun kalıp hem com. Col. Bitirip daha kalifiyeli elaman olarak çıkmak(Türkiye’deki üniversitelerin denklik işi zor olduğu için) hemde iş kovalayıp gc almaya çalışmak. 6 aylık vizen bitince ya paşa paşa döneceksin ülkene yada statü değiştirip orada kalacaksın. Turist vizesi almak f1 vizesi almaktan daha zor. Özelliklede hiç yurt dışına çıkmamışsan. Ben çıkmadım mesela. Ondan böyle bir yol izlemiş beyfendi

• @caat izlenen yol yanlış değil çok külfetli benim demek istediğim bu.

• Yerimizi alalım

• Yer sıkıntısı yoksa eğer, arkadalarda yerimi alayım.

• @olcayist kollektif şirket kurulumundan bahsediyor. Herkes elini taşın altına soksun bir yatırım yapalım o şirket üstünden gc başvurularını kendimize yapalım diyor, yanlış anlamadıysam.?

Edit: tamamen yanlış anlamışım 😅

• @topraxxx DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@olcayist kollektif şirket kurulumundan bahsediyor. Herkes elini taşın altına soksun bir yatırım yapalım o şirket üstünden gc başvurularını kendimize yapalım diyor, yanlış anlamadıysam.?

aksine başlangıç için öğrencilik adı altında orda geçimi sağlıcak kadar işler yaparak okul yükünü ve konaklamayı karşılayabilmek ve sonraki adımlar için yerinde mücadele gibi bişey anladım ben 🙂

• @ugurksknbck az önce editledim zaten 🤭👍🏻

Herkes farklı birşey anlıyor sanırım. Bence kooperatif kuralım. E2 vizesi için başvuralım.

• @topraxxx DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@ugurksknbck az önce editledim zaten 🤭👍🏻

Herkes farklı birşey anlıyor sanırım. Bence kooperatif kuralım. E2 vizesi için başvuralım.

has not been krizinden sonra kimse kimseyi hemen anlayamıyor galiba 🙂 şoku atlatalım bence ilk olarak. gerçi bende sorun yok. üzülmedim zerre.

• @iacar DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@topraxxx DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

has not been krizinden sonra kimse kimseyi hemen anlayamıyor galiba 🙂 şoku atlatalım bence ilk olarak. gerçi bende sorun yok. üzülmedim zerre.

Heee bellli belli 🤣🤣😅🤭👍🏻😁 acımadı kiii acımadı kiiiii 🤗

• @topraxxx vallahi yok yaa, bildiğin sevindim çıkmadı diye 🙂 acı yok, acı yok. ama yine katılıcam, kısmet olursa x2 şans ile, ikna sorunumuz var :))

• @iacar DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@topraxxx vallahi yok yaa, bildiğin sevindim çıkmadı diye 🙂 acı yok, acı yok. ama yine katılıcam, kısmet olursa x2 şans ile, ikna sorunumuz var :))

acı yok raki 🙂

@iacar DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

Heee bellli belli 🤣🤣😅🤭👍🏻😁 acımadı kiii acımadı kiiiii 🤗

:)))

• @ugurksknbck rocky benim en favori filmlerimdendir bu arada, telefon bile bill conti nin rocky into muziği çalıyor zil sesi olarak.

the godfather, rocky, star wars 😉

• @daydreamer İki teker youtube kanalı var adam diye diye çıkarttı 2020'de olmadı ama 2021'de çıkacak. Artık çıkmalı

• No pain, no gain Man. 😋😁😁😎@topraxxx

• Arkadaşlar bekarım 😂 Evlilik yaparak da gidebilirim sorun değil. Her yol mübah artık legal olduğu sürece. Yokmu babacan bir Türk şirketi GC alabilmemiz için elimizden tutsun çalışarak karşılığını kat be kat öderiz ☺️ Wc sine kadar temizlerim problem değil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |