Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@LordBolton yazan ekonomist sebebinde yeni dünya düzeni ve dijital para egemenliği diyede belirtmiş. hatta gecen günde bir programda abdullah çiftçi de bu konudan bahsetmişti

• @Oktay-İbiş çok zor ihtimal, fakat şu da bir gerçek doların bugün olan kurda son 10 yıla bakıldığı zaman enteresan.2018 nisan aylarında 3,80 civarında iken rahip olayları patlak vermeye başladı ve dolar 6-7 gördü.
    Şimdi burada önemli olan kıstas 2010 yılında dolar kaç paraydı ?1,50 tl ülke de üretim olmadığı ve var olan tesislerin kapatılması ile zaten dolar hep tırmanış da ve bir çok devalüasyon yaşandı bu süreçte.Biz bir şey üretmeden Abd Çin savaşlarından vs dolayı doların değer kaybetmesi bizim için önemli değil.Çünkü bir gecede 8 de olur bu gidişle 9 da.

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man ben ekomist yada prof değilim 🙂 yazılarını ilg ile takip ettiğim kişilerin yorumları. bende farkındayım tarımın,çiftçinin,hayvancılığın,sanayinin ve iş gücü bitirildiğinin. ama senin yada benim gibi düşünmüyorlar bu konuşulan tartışılan şeyler dünya geneli yani dünyayı ilgilendiren bir konu.

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş Evet yeni dijital para Libra benzeri olacak Libranın da yüzde %50'si dolar. Bunun 2-3 yıl süreceğini çok sanmam kaynaklar çok uzun bir zamana ihtiyaç var diyor. Abdullah çiftçiyi biliyorum o hep bunlardan bahsediyor ama sadece işine geldiği şeyleri paylaşıyor. Ayrıca bahsettiğiniz kişi Rusya Çin Japonya bizim tarafımız da olursa ekonomimiz o kadar etkilenmez dedi ancak çin bugün barış harekatı durdurulsun dedi Japonya ABD'nin istediğin dışına cıkamaz Rusya'da da güven olmaz tarihe bakarsanız.. biraz karartıcı oldum ama ülkenin erken seçime gideceği ve hükümetin gideceğini düşünüyorum o zaman rahatlarız.

• Arkadaşlar resim olarak örnek bi tane atsanıza şuraya bi bakim tam olarak nasıl bi görsel

• ⭐⭐⭐

@LordBolton önümüzdeki sene en geç kasımda erkek seçim var bana göre bu sene olmadı malum millet bunaldı artık. hakkımızda her şeyin hayırlısı keşke dolar düşse yerlerde sürünse iki yakası bir araya gelmese

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş Aslında doğru olanı dolar yükselmiyor bizim paramız değer kaybediyor. Dolar ile birlikte tüm para birimleri yükseliyor avro Kanada doları Singapur doları bu bizim paramızın değeri ile ilgili elbette küresel sistemin de etkisi büyük bugün güzel bir yazı gördüm hiç bir şey yapamayınca gerçekleri kabul etmek olmuş.. 1976 yapımı Network/Şebeke adlı filmden bir replik: “Millet diye bir şey yok, insan diye bir şey yok. Birbirinin içine girmiş, etkileşim halinde ulus üstü para sistemi var. Holdingler var. Biz varız!” işin ana özü bu aslında. Bence de erken seçim olacak aklıma Ecevit barış harekatı ekonomi ve erken seçim hepsi tarihe uyuyor....

• ⭐⭐⭐

@LordBolton doğru kendine kendine yetebilen 7 ülkeden biri iken özellikle 4 mevsimi bir arada yaşayan bir ülkeyken eskilerin tabiri ile adam dik adam yetişir denen topraklarımız virane oldu bejmurde oldu. gürcistanın larisi bile bizim paradan değerliyse Ülkeyi bu hale getirenlerle onlara oy verenlerin boynuna günahı.

• Youtube da zilion tane ekonomist; dolar 10 lira!! Altında büyük vurgun vs vs başlık atıp belirli hatlarıyla ekonomiyi anlatıyor sözde.
    Yahu Emin çapa sürekli diyor kardeşim ben bilsem dolar ne olur bitcoin zıplar hoplar ben alırım ben zengin olurum ki çok doğru bir laf.
    belli başlı verileri senden benden daha iyi yorumlamaları dışında bir artıları yok bence de.
    Bu ekonomi olaylarında adam altın çıksın istiyorsa zaten piyasaya aaa altın çıkıcak ha diyip altına yönlendirip, yükselmesini sağlayıp bir anda elindeki altınları çıkarıyor.
    bu tabi ki büyük bir masa wall street ile alakalı film yada belgesel izlersen olayları daha çok anlıyorsun bence.
    garip 😃

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man emin çapa atilla yeşilada , osman altuğ, ve diğerlerigerçekten çok akıllı mantıklı bir ekonomistler ben sadece bir paylaşım yaptım olucak diye bir şey yok ama olmayacak diye bir şey de yok 🙂

• bu ülkede bugüne kadar öğrendiğim tek şey çıkan bir daha inmiyor abi 🙂

• @dmrtkn gercekten ılgınc bır bakıs acısı tam olarak nelere oranla sansımızın bu kadar yuksek oldugunu dusunuyosun ?

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man iner iner kardeşim kimler inmediki kimler gitmediki.. bizim milletimiz kimse kızmasın ama Cahil çünkü partiden çok particilik var tapıyor adam resmen. rahmetli Süleyman demirelin bir sözü vardı mutfakta tencere hükümet devirir. Cennet mekan Muhsin Yazıcıoğlu tüpraş ihalesi ile dönen fırıldakları anlattığı videosu ve diğerleri memleket peşkeş çekilmiş resmen birilerine.

• Günaydın herkese. 🙂

• @jure kesınlıkle haklısınız konsolosluklar yapılan bu tarz seylerı gozardı etmıeklerdır ve unutmıcaklardır hersey dıjıtal ortamdakayıt altında tutulan bır dunyada yasıyoruz dımı sonucta

• @Oktay-İbiş abi RTE ölmediği sürece hasta yatağında seçimlere girse yine kazanır, yine kazanır. Çaldığı gün gibi ortada olduğu halde yahu çalsın da müslüman çalsın veya çalıyor ama çalışıyor gibi, cevaplar geliyor bu ülkede. Ben siyaset konuşmayı bıraktım abi hiç bir yere varamadım, hiç bir cahilin de gözünü açamadım maalesef.
    düşünüp konuştukça kendime eziyet.

• ⭐⭐

@Nothing-Man Onlar güce tapar gözlerini açamazsaniz hamurları belli ama asla omurgalı oldukları için öyle oldukları aklınıza gelmesin.. onların değişimini sağlayacak tek şey var. Ekonomi cep cebi yandığı anda artık ''aklı'' ile değil midesi ile düşünüyor demektir.. mide yönetime el koyar 🙄 yüzde 52 ye 48 arası bir durum var yeni partiler Davutoğlu ve babacan yüzde 1 2 olarak çekecektir.. konjektür değişime çok uygun.

• ⭐⭐⭐

@Nothing-Man ben market işletiyorum akp ye oy vermiş insanların çoğu artık vermem diyor kendilerince sebepleri zamlar hayat pahalılığı ve başkanlık gelince her şey bitecekti söylemleri. artık insanlar geçinemiyor ve haliyle mutfağa yansıyor. davutoğlu ve babacan yeni parti kuruyor haliyle oylarını bölücek. ama ben bu sahneyi 2001 de görmüştü Cennet mekan Erbakan hocayı sırtından bıçaklayanların aynı Erdoğan,a oluyor kimse yaşattığını yaşamadan ölmez. bunlar birbirlerini yiyecek daha ne gizli işleri fırıldakları neler çıkacak gün yüzüne.

• @LordBolton Oy verenlerin büyük çoğunluğuna parti kendi alt kolları ile yardım ediyor. 2010 kpss sınav soruları çalındığı ortada iken kimse bir şey diyemedi. o günden sonra kpss girmedim unuttum o yolu. bir çok yere iş başvurusu yaparken benden parti üyeliğimi sordular özel sektör de. etraf da üye olanların telefonlarına yardım, iş vs sürekli mesaj geliyor. bir kaç tanıdığım kpss girmeden memur oldu, önce sözleşme adı altında 3 ay sonra kadro.
    Yani bir tek oy kaybedeceği nokta güçlünün yanında olma güdüsü ile oy verenler var, onlar da zaten bu ülkenin en fakir tabakası onlardan da bir cacık olacağını düşünmüyorum.
    Bu söylediklerim yaşadıklarım ile sabittir. Elbette bende oy kaybettiğini ve tepkiler topladığını görüyorum. İçerden bölünme başladığı gün gibi ortada. ama o sandık başında her şey değişiyor.
    İmamoğlu İstanbulu aldı ama bugün gözle görülür bir ilerleme yok, yarın bunu da seçimlerde kullanacaklar. çok büyük eksi yazar buda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |