Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @elektra başvuru için değil ama çekilişi kazanırsanız tüm yazışmalar, mülakat ile ilgili bilgiler bu maile gelecek. Dolayısı ile ileride önem arzedecek.
    👍🏻

• @cek daha önce verilmiş bir abd vizeniz var ise bu pasaportu onlara da gösteriyorsunuz ve artık göçmen statüsüne kavuşacağınız için onlar da bu daha önce verilmiş vizeyi iptal ediyor.

• @aysegul tesekkurler👏

• @Nothing-Man teşekkür ederim, umarım sizede ve tüm isteyen arkadaşlarım dv 2021 talihlisi olurlar

• @crazycells bu çok önemli bilgi için teşekkür ederim

• @crazycells eğer siz sorun değil diyorsanız değildir ,🙂

• Arkadaşlar merhaba benim üniversitede son semester im başvuru sırasında some university courses seçeneğini işaretleyerek başvurumu yaptım bazı forum sitelerinde henüz mezun olmadığım için high school degree yazmam gerektiği yazıyordu hangisi doğrudur emin olamadım bu direkt elenme sebebi midir. Ayrıca da Mayıs ayına kadar mezun olmuş olacağım ds 260 formunu doldururken university degree mi yapıcam yoksa başvuru formundaki bilgi gibi some university courses mı. Bu eğitim konusu biraz kafamı kurcaladı açıkçası

• @aysegul aynen hatta bir arkadaşımız aracı kurumla başvurmuştu ve aracı kurum dv lottery başvurusunda kendi şirket e-mail hesabını kullanmıştı(biliyorsunuzdur bazı aracı şirketler bu sayede ekstra para kazanmak istiyor maalesef)

Neyse arkadaşımız ds 260 formunu kendi doldurdu ve kendi şahsi e-mail adresini foruma işledi

KCC den gelecek evrak talep email ini alamıyacağından endişelendiğiniz için, (bu seneye kadar hep dv lottery çekilişine başvuruda kullandığımız e-mail adresi ile KCC iletişim kuruyordu)

Tek yöntem olan iletişim adresini KCC aracılığıyla değiştirmek istedi, yazdığı e-maillerden sonuç alamayınca, KCC ile telefonla iletişime geçtiğinde kendisine

"Zaten biz DS-260 formunda yazdığınız e-mail adresine evrak talep emailini atacağız" denildi

Ve gerçekten dedikleri gibi ds 260 formunda kullandığı email adresine evrak talep email i geldi

Bu arkadaşımız gibi onlarca örnek var, bizde buna istinaden sayın @crazycells ile iletişime geçtik, Kendisi de sağolsun Dv Loto aşamalarında ki ve tüm ilgili kısımlarda gerekli güncellemeleri yaptı

Not:Bu arada iki arkadaşımız ds260 formunda farklı bir e-mail adresi yazdıkları halde, dv lottery çekilişine başvurduğum adrese evrak talep email i geldi diye beyanları oldu.
    Bundan da anlayacağımız gibi dv lottery çekilişine başvururken kullandığımız e-mail adresine her ihtimale karşı ulaşımımız mutlaka olsun, sırf başvuru için bile bir e-mail hesabı açılabilir

Mesajınızın ilk kısmında bahsettiğiniz
    "Talihli olarak seçildikten bir süre sonra sizinle iletişime geçmeye başlıyorlar"

Bu konu hakkında şunları söyleyebilirim
    Eğer talihli olduğunuzu bildiren bir e-mail almayı kastediyorsunuz bu kısmen doğru, kısmen yanlış

Çünkü bu seneye kadar KCC kimseye sen dv lottery çekilişinde seeçildin diye bir e-mail atmadı, ama bu sene hem Türkiye de hem bildiğimiz kadarıyla Rusya da
    Çekilişi kazandıklarını dahi bilmeyen(ds260 formunu doldurmamışlar) arkadaşlarımıza, evrak talep emaili atarak çekilişi kazandıklarından haberdar etti
    Hatta evrak talep emailinin içeriğini değiştirerek ds260 formunu doldurun diye bir ibare var
    Bunu KCC sadece bu seneye mi özel yaptı, yoksa sürekli mi yapacak bilemiyoruz

Eğer sürekli yapacaksa ve siz Dv lottery çekilişine başvurunuz ama bir sebepten talihli olduğunuzu öğrenemediniz, eğer dv lottery çekilişine başvururken kullandığınız e-mail adresine iletişimini var ise KCC bu kanal aracılığıyla sizinle iletişime geçip, haberdar edebilir

Bunun için dv lottery çekilişine başvururken kullandığımız e-mail adresine daha çok dikkat edelim, herkese bol şans

• @Muhtaradana "Talihli olarak seçildikten bir süre sonra sizinle iletişime geçmeye başlıyorlar" cümlesinden kastım evrak talep emaili(akabinde ulaştı ve onay emaili tabiki) ve nihayetinde randevu için sayfayı kontrol et uyarısı emaili. Talihli olarak seçildiğinizde değil de 'bir süre sonra' yazmamın sebebi buydu.
    Diğer yeni gelişmelerle ilgili bilgiler için de ayrıca teşekkürler, bu sene yani dv2020 sürecini bebekten dolayı o kadar detaylı takip edemedim, ds260la ilgili emailler ilginç olmuş gerçekten.

• @joj3 ikisi de olabilirdi sorun değil merak etmeyin. Hele elenme sebebi hic değil.
    Hangi formu dolduruyorsanız doldurun, doldurduğunuz an doğru olan bilgi herneyse onu yazmalısınız. Yani ds260ı doldururken mezun olmuş iseniz o şekilde doldurmalısınız.

• merhabalar @aysegul hanım nasılsınız ne var ne yok 🙂 zaman nasıl geçiyor çoluk çocuk 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş abi bu rosetta stone internet bağlantısı gerektirmiyor dimi ? interneti donduracam da boşa fatura ödememek için 😃

• ⭐⭐⭐

@Rhonster bildiğim kadarıyla internet bağlantısı gerektrmiyor netten gitmiyor az önce neti kapatıp açtım çalışıyor ...

• ⭐⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster bildiğim kadarıyla internet bağlantısı gerektrmiyor netten gitmiyor az önce neti kapatıp açtım çalışıyor ...

sağolasın bende öyle düşündümde denemedim işte 😃

• @gizemb sağolun gizem hanım, valla yorucu telaşlı geçiyor zaman 😜 hala fotoğrafları cekip başvuruyu bile yapamadık 😁 miniği uyuturken ancak biraz twittera bakıp memleket ahvalinden haber alıyorum, biraz forumu dolanabiliyorum, şuandaki gibi 😊 onun haricinde de 3.5 yaşındaki oğluma vakit ayırmam gerekiyor, o yüzden pek birşeyle ilgilenemiyorum, asosyal bir birey olmama ramak kaldı, hatta oldum bile belki de😁
    Siz nasılsınız, keyfiniz sıhhatiniz iyidir inşallah🤗

• Herkese merhaba birkaç sorum olacak cevap verirseniz çok sevinirim. 2021 başvuru yapacak olan bir arkadaşım var fakat şuan devam eden bir boşanması davası var 13 yaşında bir çocuğu var başvuruyu yaparken eşinin ve kızının bilgilerini girmek zorunda mı yada resimlerini yüklemek zorunda mı . Eşi memur olduğu için şuan 2021 e kadar geçerli yeşilpasaport sahibi bununla başvuru yapacak bir sıkıntı olur mu teşekkürler şimdiden

• Eger resmi olarak evliligi kasim 7 kadar devam ediyorsa girmek zorundasin cunku bu tarihte evli olarak resmi kayitlardada gozuktugu icin esi ve cocukla ilgili butun bilgileri girmek zorunda

• @nfs741 ayrı yaşıyorlar elinde eşinin fotoğrafı yok çok değişik 2 yıldır sürüyor davaları

• @azize33 başvuru yaptığı esnada yasal olarak hala evli olduklarından fotoğraf dahil gerekli bilgileri girmek durumunda. Ayrı yasamaları birşeyi değiştirmez malesef. Elinde olan, kalan, ulaşabildiği, bulabildiği son fotoğrafları kullanabilir, yapacak birsey yok malesef. Kızının bilgilerini de her halükarda zaten girmeli, boşanmış olsaydı da girecekti.

• @aysegul teşekkür ederim Ayşegül hanım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |