Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @evrennce Iste cok az kisi sadece gc dolayisiyla pasaport cikartacaktir, buyuk cogunluk her sene ne olur ne olmaz diye formu dolduranlar.
    Uzun sure basvurup kazanamayanlarin zaten gc gundemini takip edecek hevesleri bile kalmiyor sanirim.:) 🤭

• @AgeGuns pasport zorunluluğunun gelmesinin çok bir etkisi olmaz.verecekleri vizenin sayısını artırsalar daha iyi olurdu.

• @birumut, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns pasport zorunluluğunun gelmesinin çok bir etkisi olmaz.verecekleri vizenin sayısını artırsalar daha iyi olurdu.

arttı zaten bu sene 5000 daha arttı sayı

• @AgeGuns O 5000 nin kaç kişisi bizim ülkenin kontenjenina yansır.

• @bufinita turkiyede pasaport harci ne kadar bilmiyorum ama, oyle hemen ayni gun kalkip pasaport alacak kadar gozunu kararttiysa zaten kazanmasini dilerim. Azerbaycanda mesela harc fazla degil, 1 senelik de, 10 senelik de masraflari ayni. Bu yuzden herkesin bir kenarda mutlaka vardir pasaportu. Simdi trde her sene senelik alirsa, cok mu pahaliya gelir, goze alinir mi bu konulari da bilemiyorum. bence birkac kere kazanmayan sirf basvurmak icin almaz.

• @Merika, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bufinita turkiyede pasaport harci ne kadar bilmiyorum ama, oyle hemen ayni gun kalkip pasaport alacak kadar gozunu kararttiysa zaten kazanmasini dilerim. Azerbaycanda mesela harc fazla degil, 1 senelik de, 10 senelik de masraflari ayni. Simdi trde her sene senelik alirsa, cok mu pahaliya gelir, goze alinir mi bu konulari da bilemiyorum. bence birkac kere kazanmayan sirf basvurmak icin almaz.

Pasaport almak çok zor bir şey değil Türkiye'de.

Emniyetten Nüfus Müdürlüklerine devredildi.

Başvuru yapmak için harcı yatırmak ve parmak izi vermek yetiyor.

Pasaport da 3-5 gün içinde ev adresine geliyor.

10 yıllık pasaport için yaklaşık 1000 lira ödemek gerekiyor.

• @Merika, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@evrennce Iste cok az kisi sadece gc dolayisiyla pasaport cikartacaktir, buyuk cogunluk her sene ne olur ne olmaz diye formu dolduranlar.
    Uzun sure basvurup kazanamayanlarin zaten gc gundemini takip edecek hevesleri bile kalmiyor sanirim.:) 🤭

15 kere başvuran insan var , bir süre sora eminim çok sıkıcı bir hal alıyordur ve önemsizleşiyordur,

Ben 4kere başvura bilirdim şu yaşıma kadar ama ailevi sebeplerden ötürü ancak bu sene denk geldi .

Ki bellirli bir yaştan sonra başvurmam ben , düzen kurulmuş okul bitmiş askerlik bitmiş , gençlik ateşi sönmüş ... 3 hadi 4 en fazla deneyeceğim şansımı , demin bir konuda arkadaşımız 3 yıldır buradayım türkiyedeki seviyeme hala gelemedim hayat zor diyordu , haklıdır zordur eminim , işte o yüzden canım ülkemde düzenimi kurar isem greencard bana çok ta anlam vermez

sizi bilemiyorum ama

• pasaportum 22 saat içinde elime gelmişti tahmin edilenden çok daha kolay

• @Final-Approach odenecek meblag da onemlidir herhalde diye dusunuyorum. suresine gore 300-500-800 falan gibi bir harc duymustum onceler, Turkiye pasaportu icin.

• @bufinita haklısınız ama pasaport çıkarmak şuan emek var para demek bir çok kişide bunu istemiyor ek olarak pasaport olayı gelmiş kimse başvurmaz biz başvuralım diyenlerde çok olacak

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Merika, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bufinita turkiyede pasaport harci ne kadar bilmiyorum ama, oyle hemen ayni gun kalkip pasaport alacak kadar gozunu kararttiysa zaten kazanmasini dilerim. Azerbaycanda mesela harc fazla degil, 1 senelik de, 10 senelik de masraflari ayni. Simdi trde her sene senelik alirsa, cok mu pahaliya gelir, goze alinir mi bu konulari da bilemiyorum. bence birkac kere kazanmayan sirf basvurmak icin almaz.

Pasaport almak çok zor bir şey değil Türkiye'de.

Emniyetten Nüfus Müdürlüklerine devredildi.

Başvuru yapmak için harcı yatırmak ve parmak izi vermek yetiyor.

Pasaport da 3-5 gün içinde ev adresine geliyor.

10 yıllık pasaport için yaklaşık 1000 lira ödemek gerekiyor.

İnsanımız genelde üşengeçtir , aman kim uğraşacak der , ayrıca 1000 tl yi sağdece ama sağdece yüzde 2 lik bir şans için vermek istemeyen insanlarda olucaktır

pasaport sağdece bu işe yaramıyor elbette ancak biz tatile yurtdışınına giden bir millet değiliz , ki pasaport oranımız 2016 da yüzde 10 muş ,

• @AgeGuns giden bir millet değiliz demeyelimde gidemeyen demek daha doğru olur 🙂

• @evrennce, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns giden bir millet değiliz demeyelimde gidemeyen demek daha doğru olur 🙂

Aynen öyle.

Ben defalarca yurt dışına çıktım ama yeşil pasaportumun avantajı vardı, vize ile uğraşmadım.

Yoksa tüm AB ülkeleri vize istiyor bizden. Vize başvuru ücretleri pahalı.

• @evrennce yanı aslında orda anlatmak ıstedıgım su zaten green card gıbı bır dusuncede olan ınsanlar hanı yurtdısı planlaması yapan ve goc etme planı olan ınsanlar oldugu ıcın 10 yıllık pasaport alıp bır kere bu parayı odıyıp ya aradan cıksın dıyende cok olabılır ugrasmak ıstemeyende cok olur orasıda ayrı bır konu en ıyısı yasayıp gormek ınsallah hepımızın gonlunce olur sonuclar

• @AgeGuns insallah en hayirli olacak sekilde olur sizin icin. 🙏🏻
    Bense zaten Turkiyede yabanciyim, (sirf inadim ugruna) yabanci olmanin zorluklarini biliyorum.) Hem bir seye de gercekten inaniyorum: hicbir zaman hicbirsey icin gec degildir.

• @Merika o kadarda yabancı değilsin yahu

• @ugurksknbck siz nereden biliyorsunuz?)

• Amerika olsun çamurdan olsun.

Yepyeni bölümler okuruz, yepyeni kurslar ve sertifikalar ile kendimizi harmanlarız.

Hayat boyu Lyft/Uber şoförü ya da pizza delivery yapacak değiliz.

Yeter ki basamakları ağır ve sağlam adımlarla , kararlılıkla çıkalım.

Türkiye'deki düzenimden ziyade ben Amerika'da huzur istiyorum.

• Benim görüşüm şu bizim insanımız dediğiniz gibi hem usengectir hemde çok az bir şansı olduğu birşey için gidip o parayı vermez. Bence sadece sizin ve benim gibi gerçekten gitmek istiyen insanlar başvurur. Buda başvuru sayısını ciddi şekilde düşürecek kanaatindeyim. Şöyle bir şeyde var tabi sallama pasaport numaraları girilirse ve sistem bunu çekiliş öncesinde ayiklamazsa fazla bir etki etmez ama ayiklarsa çok fazla etki edeceğini düşünuyorum çünkü bizim insanımız la sayfaya girmisim sallama yazım neolacak sallama numara yazar biliyorum.

• @Merika azerbaycanlı oldugunu yazmıştın bi iletide öyle hatırlıyom o sebeble dedim o kadarda yabancı sayılmaz az hemin dildi hemin millet xarici adam kimi görme özüvü 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

66

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |