Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• HAWAIII !!! arkadaşlar hawai ye ne diyorsunuz ? çok uç bir eyalet yani cidden hem en uzak hemde ne biliyim bir ada eyaleti 😃 sıcaklıksa sıcaklık , güneşle güneş kumsa kum herşey var 🙂 Ancak sanıyorum ada olduğu için pahalı biraz , greencard ile polis oluna bilinen nadir yerlerden biri ayrıca

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns yanar dönersin maşallah. Uber lyft linkinde amerikadan şikayet ediyon iş yok herkes ayak işleri (arkadaşının ve senin görüşüne göre) fakat şimdi de kimsenin çalışmaya değil sadece tatil yerini soruyorsun. Önce sen kendi iç dünyan da karar ver sonra soru sor bence. @mhepekiz Türkiye de google eğitim sorumlusu idi. Şu anda uber lyft yapıyor. @redsat2000 denizcilik üzerine Türkiye de çalışmadığı pozisyon yok ro-ro olsun yöneticilik olsun şu anda walmart çalışıyor terfi ile yönetici olarak sen bence işlerini sorgulama neden oraya gidip bu işlerde çalışıyorlar onu sorgula. İş olmadığı için değil bu işlerde çalışıyorlar. Yaşamadığın için ondan bu konuyu fazla uzatmayalım. @kivo unutmayalım oda banka müdürü idi şimdi honda satış temsilcisi

• su koseye gecelım selamlar

• @dmrtkn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach Indiana mi fort Wayne ?

Evet hocam Indiana'da.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns yanar dönersin maşallah. Uber lyft linkinde amerikadan şikayet ediyon iş yok herkes ayak işleri (arkadaşının ve senin görüşüne göre) fakat şimdi de kimsenin çalışmaya değil sadece tatil yerini soruyorsun. Önce sen kendi iç dünyan da karar ver sonra soru sor bence. @mhepekiz Türkiye de google eğitim sorumlusu idi. Şu anda uber lyft yapıyor. @redsat2000 denizcilik üzerine Türkiye de çalışmadığı pozisyon yok ro-ro olsun yöneticilik olsun şu anda walmart çalışıyor terfi ile yönetici olarak sen bence işlerini sorgulama neden oraya gidip bu işlerde çalışıyorlar onu sorgula. İş olmadığı için değil bu işlerde çalışıyorlar. Yaşamadığın için ondan bu konuyu fazla uzatmayalım. @kivo unutmayalım oda banka müdürü idi şimdi honda satış temsilcisi

Yahu ne alakası var , hawaii yi arkadaşlar eyaletleri sayıyorlardı orayıda söyliyim diye dedim , tatil için vs demedim ki.

Ubere ayak işi demedim ancak pekte iş olduğu söylenemez örneğin bir sağlık sigortası vs varmı arabanda kaza geçirsen masrafı kim ödiyecek anlamında sordum , zaten bu işi genelde tam zamanlı bir iş bulanlar burakıyor , senelerdir uber yapan birini görmedim , düzenli iş buldumu burakılan bir iş.

Ben o konudaki arkadaşlara soruyu sorma amacım , türkiyede ne idiniz yani meslek neydi , orada direk bulamadınız mı anlamında sordum , ben sağlık teknikeriyim yani bende direk iş bulamaz mıyım anlamında sordum , herhangi bir saygısızlık amacı ile değil .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns sağlıkçı amerika da hiçbir zaman aç kalmaz çünkü inanılmaz talep var ayrıca maaşları çok yüksek

• @Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@gizemb, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Final-Approach, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Indiana eyaletimizde böcek yok. Buyrun bekleriz.

soğukluk olarak evi ısıtması ve hasta olma oranını düşünürsek yine texas olabilir 🙂 hem para hem sağlık dezavantaj kışın indianada.. ama texasın sivrisineklerini görmüş biri olarak tercih edebilirim indianayı 😃

Gelmeyin istemiyorum artık hiçbirinizi.

Kaprislerinizden bıktım.

Beni eyaletimle baş başa bırakın. 😂

çayı demle bende gelicem aklıma biraz yatmadı değil sadece lyft veya amazon yapılabilirmi ona bakmam lazım 🙂 birde tabi haklarda önemli tax backler işte saat ücterini kaçtan açıyor gbi gbi

• Herkese Merhaba,
    Benim şöyle bir sorum olacak bilgi sahibi olan cevaplarsa sevinirim.
    Türkiye' de Üniversite de lisans ta 1. Sınıfta okuyan biri Greencard kazandığında USA da gittiği eyaletteki üniversite ye yatay geçiş yapabiliyor mu?
    Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

• @gizemb, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bu sağlık konusunu napıcaz bende bilemiyorum , gerçekten insanların abarttı gibi çok ama çok masraflı ise yandık , mesela ben dün boğazlarım için sağlık ocağına gittim tak yazdı antibiyotiği 😃

Bu duruma çok alıştım burada , kültür şokundan çok sağlık şoku yaşacağız gibi duruyor

gerçekten abartmıyorlar çok sorunlu ve pahalı obama care biraz olsun hafifletiyor ama büyük hastalık ve sıkıntıda can sıkıcı olabiliyor ki diş onlardada ayrı diş için ayrı sigorta yaptırmanız gerek bir öğrenciyi izlemiştim youtubda bu konuları anlatmıştı diş için türkiyeye gelicekti tedaviye bir arkadaşı (öğrenci) trafk kazası geçirmiş bilinç kapalı hastaneye almışlar ama sigortası olmadığı için 20 bin doların üzerinde masraf çıkmış ama çosuk öğrenci olduğu için ödemekle yükümlü tutulmamış fakat ne zaman green carda başvurur ve çıkarsa hesap onu bekliyor olucakmış öyle anlattı yani kısaca sağlık çok sorunlu o yüzden Türkiye gerçekten cennet kıymetini bilmemiz lazım amerika amerika diye yabana atılmamalı Türkiyeyi....

Haklısınız , gerek ekşi sözlük gerek burası gerek tanıdklar vs olsun sağlık sisteminin kötü olmasından yakınıyor

Ayrıca izlediniz mi bilmiyorum ama testere serisinin bir filminde sigorta şirketinin sahibini oyuna alıyordu ve tüm bu ölümlerden sigorta şirketlerini suçluyordu

• Geçen yıl green card için fotoğrafçıda resim çekilmiştim. Bu sene geçen yıl çekilişte kullandığım fotoğrafı kullanabilir miyim ?

• ayvalik10 Bundan sayfalar önce bana ve bir başka arkadaşa yönelik üyelik tarihimize atıf yaparak daha 3 günlük üyesiniz diye çıkış yapmıştın.

Normalde sen bende engelliydin ama @AgeGuns cevap yazınca gördüm.

Moderatör arkadaşlar gereğini yaparlar umarım. Sürekli ortamı gerecek şeyler yazıyorsun.

çayı demle bende gelicem aklıma biraz yatmadı değil sadece lyft veya amazon yapılabilirmi ona bakmam lazım 🙂 birde tabi haklarda önemli tax backler işte saat ücterini kaçtan açıyor gbi gbi

İyi madem bir kişiyi daha eyaletimize kazandırdık. 🙂

Yabancı dilin varsa şöyle bir soru cevap buldum Quora'da.

• @AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bu sağlık konusunu napıcaz bende bilemiyorum , gerçekten insanların abarttı gibi çok ama çok masraflı ise yandık , mesela ben dün boğazlarım için sağlık ocağına gittim tak yazdı antibiyotiği 😃

Bu duruma çok alıştım burada , kültür şokundan çok sağlık şoku yaşacağız gibi duruyor

gerçekten abartmıyorlar çok sorunlu ve pahalı obama care biraz olsun hafifletiyor ama büyük hastalık ve sıkıntıda can sıkıcı olabiliyor ki diş onlardada ayrı diş için ayrı sigorta yaptırmanız gerek bir öğrenciyi izlemiştim youtubda bu konuları anlatmıştı diş için türkiyeye gelicekti tedaviye bir arkadaşı (öğrenci) trafk kazası geçirmiş bilinç kapalı hastaneye almışlar ama sigortası olmadığı için 20 bin doların üzerinde masraf çıkmış ama çosuk öğrenci olduğu için ödemekle yükümlü tutulmamış fakat ne zaman green carda başvurur ve çıkarsa hesap onu bekliyor olucakmış öyle anlattı yani kısaca sağlık çok sorunlu o yüzden Türkiye gerçekten cennet kıymetini bilmemiz lazım amerika amerika diye yabana atılmamalı Türkiyeyi....

Haklısınız , gerek ekşi sözlük gerek burası gerek tanıdklar vs olsun sağlık sisteminin kötü olmasından yakınıyor

Ayrıca izlediniz mi bilmiyorum ama testere serisinin bir filminde sigorta şirketinin sahibini oyuna alıyordu ve tüm bu ölümlerden sigorta şirketlerini suçluyordu

izlemedim ama doğrudur.. hasta olduğumuzda alternatif organik tedavi iyi bilmek lazım oralarda 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@emrekara, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@anilcangokben Bende kasım 1 de teslim oluyorum,senin gibi düşündüm 🙂

bende aynı durumdayım 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@Merika, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş 🙂 dis agrisi en kotusu evet, burada dogal yontemler devreye girecek herhalde, mesela henuz hic denemesem de votkali pamugu dise koyunca kesiyormus agrisi 🙂 🙂 🙈 olmadi agri kesici, Turkiye ye kadar idare eder artik napalim.)

siyah zeytin basın anlık ağrıyı alır uyuşturur karanfil keza ama çok çektim diş konusunda en yararlı zeytindi ağrıyı kısa süreli alır en azından uçakla türkiyeye gelene kadar tutar 😃

en kral ağrı kesici rakıdır rakı 😃

• @Jam, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese Merhaba,
    Benim şöyle bir sorum olacak bilgi sahibi olan cevaplarsa sevinirim.
    Türkiye' de Üniversite de lisans ta 1. Sınıfta okuyan biri Greencard kazandığında USA da gittiği eyaletteki üniversite ye yatay geçiş yapabiliyor mu?
    Şimdiden teşekkürler kolay gelsin.

Hocam bunu başvuracağın üniversiteye direkt yazılı olarak sorman daha iyi olur. Farklılıklar olabiliyor.

Genellikle üniversiteler belli başlı kredi derecelendirme kuruluşlarına yönlendirip kaç kredi ders aldın, Amerikan sistemine yönelik aldığın ders notunun çevrimi gibi şeyler için değerlendirme istiyorlar.

Eğer gideceğin okulun müfredatına uygun şekilde dersler almış ve geçmişsen derslerini sayma ihtimalleri var.

İyi madem bir kişiyi daha eyaletimize kazandırdık. 🙂

Yabancı dilin varsa şöyle bir soru cevap buldum Quora'da.

güzel güzel araştırmalar yapılmış.. allah bereket versin güzel rakam amazon bazı eyaletlerde yoktu sanırım hani talep konusunda az olduğundan bişiler duymuştum indianada o sorunda yoksa neden olmasın biz eşimle zaten new yorka yakın ama californiayada kolay ulaşım olan biyer bakıyorduk.. Milwaukee tercihimizde göçmen sayısı fazla olan bir şehirdi sanırım aklıma neden bukadar çok takıldı o yer bilmiyorum sanırım gölüde vardı resimlerde güzel biryer gibi görünüyordu nese hele bir çıksın bakarız artık.. el sallarım sana çok uzakta değilsin 🙂

Milwaukee tercihimizde göçmen sayısı fazla olan bir şehirdi sanırım aklıma neden bukadar çok takıldı o yer bilmiyorum sanırım gölüde vardı resimlerde güzel biryer gibi görünüyordu

Wisconsin'de yer alan Milwaukee mi bu?

Öyleyse Crime (Suç) ve Employment (İş Bulma) F yani bayağı kötü olarak derecelendirilmiş.

Zenci nüfusu fazla, % 38'lerde.

Suç oranı hem eyalet hem de Amerika ortalamasının 2,5 katı.

Boş verin daha çok göl bulunur Amerika'da, siz oradan vazgeçin bence. 🙂

Milwaukee tercihimizde göçmen sayısı fazla olan bir şehirdi sanırım aklıma neden bukadar çok takıldı o yer bilmiyorum sanırım gölüde vardı resimlerde güzel biryer gibi görünüyordu

Öyleyse Crime (Suç) ve Employment (İş Bulma) F yani bayağı kötü olarak derecelendirilmiş.

aaa ya yazdık işte onedio gbi en çok tercih edilen yada yaşanablir eyaletler falan oradan bakmıştık.. 😃 bu bilgilendirme iyi oldu 🙂 gerçekten hele bir çıksın eyalet en kolayıda bakalım..

aaa ya yazdık işte onedio gbi en çok tercih edilen yada yaşanablir eyaletler falan oradan bakmıştık.. 😃 bu bilgilendirme iyi oldu 🙂 gerçekten hele bir çıksın eyalet en kolayıda bakalım..

bu site en iyisi , ayrıca onediyodan bakılır mı hiç 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |