Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• uzun bir bekleyişe daha başlıyoruz hakkımızda hayırlısı olsun.

• Oysaki ne Güzel hayallerimiz vardı gerçekleşmesi yine başka bahara kaldı.

• Ben de yerimi alayım o zaman.

seneye görüşürüz 🙂

• Merhaba arkadaşlar ben gren card sonuçları için sisteme bilgilerimi giriyorum harf yanlışı veya sistemde yok diyor yeni comfirme almak için girdiğimde bilgileri falan giriyorum sonra yine aynı yere dönüyorum yanı sonucuma bakamıyorum neden ne yapmalıyım

• Hoooop bende geldim burdan yerimi şimdiden ayırtayım.

• 4 yıldır bekliyoruz daha nasıl ve ne kadar beklicez merak ediyorum açıkcası. h-2b için işlere mailler atıyorum cv atıyorum 1 tane dönüş alamıyorum.

• @topraxxx tavsiyelerine sonuna kadar katılıyorum, özellikle genç arkadaşlar bu süreçte heyecanlarına yenik düşebiliyorlar sonrasında bir çok arkadaşta olan travmatik hayal kırıklıkları, ben kendi adıma çıkarılacak derslere odaklanmam gerektiği düşüncesindeyim... Sonuç olarak negatif olmadan olağan süreç içinde hayatı yaşarken özellikle gitmek adına bir adım atmak isteyenler forumlardaki değerli arkadaşların araştırma başlık vb çalışmaları kesinlikle dikkate alsınlar, geçen geçti geriye bakarak yaşamak anlamsız...

• @fabest35 bu işleri nereden buluyorsunuz?

• dv 2021 e kaç gün kaç saat kaldı nerde bizim sayaç ekibi ✈

• Öncelikle herkese selam. Ben fazla aktif kalmayi kendime uygun görmüyorum. Psikoloji meselesi. Başvuru sürecinde biraz ugrarim, bir de mayısta sonuçlar aciklaninca. Aksi halde kendimi çok kaptiriyorum ve işten gucten soguyorum. Dv2021 e katılacak herkese bol şanslar. Şans ve bahtimiz açık olur umarim.

• Baylar bayanlar kazananları tebrik ediyorum kazanamayanlara da bidahaki çekilişte şans diliyorum ... bende kazanamadım tekrar şansımızı denicez eğer çekilişte bi sıkıntı çıkarmazsa amerika hükümeti böle devam ederiz.. şunu da buraya eklemek istiyorum çekilişin başında da belirtmiştim bazı form daki arkadaşalar beni yanlış anladılar bazıları hak verdi ama ben doğru olanı sölüyorum tekrar sölemek istiyorum kartı gerçekte benimseyen ne olduğunu en başta bilen maddi manevi herşeyi kesin gözle bakan yani kısacası kartı çıkarsa ben burda durmam kesin amerikaya yolcusuyum maddi konumdan da düşüncem yok arkama bakmam şartları neler ne getirisi var bana bu kartın en ince ayrıntısına kadar iyice bile arkadaşlar onların başvurmasını temenni ediyorum ve son olarak bu sölediğimi lütfen eşe dosta arkadaşa akrabaya da anlatmanız emin olun bu sölediğim şekilde arkadaşlar başvuru yapsa hak kazanma olasılığımız artacaktır die düşünüyorum belkide yarısı bu sölediğim insanlar yarısıda bi çıksın da bakarız para sıkıntımı yada daha kartın ne işe yaradığını bilmeyen insanların başvurmasıyla dolu lütfen bilinçli hareket edelim herkese saygılar sevgiler ..... 🇺🇸🇹🇷

• Dv2021 de herkese çıkması dileğiyle arkadaşlar Hepimiz için hayırlısı neyse o olsun iyi şanslar.

• ben green card yine başvuracam ama eğer yurt dışına gitmek istiyorsak bir yıl boyunca yüzde 1 den az şansımızın olduğu bir çekilişi beklemek çekilişi beklemek mantıksız geliyor o yüzden ingilizcem b2 seviyesinde ingilizce çalışıp c1 yapmak pratik yapmak ve mesleki ingilizcemi geliştirip kalifye eleman olarak gitmeye çalışacam herkese de bunu tavsiye ederim belki 1 yıl sonra green carda gerek duymadan daha iyi bir şekilde orada olabiliriz o yüzden umudumuzu yitirmeyelim arkadaşlar

• Geldim..geldim..ben de yerimi alayım..Hayatımın rutinlerinden biri oldu artık..başvuru-sonuç heyecanı-hüsran-bekleme odası döngüsünde 1 yaş daha yaşlanacak..hayatımız biraz daha zorlaşacak...ama umutlarımızı diri tutmaya devam edeceğiz. Kazanan arkadaşları tebrik ediyor ve yeni hayatlarında başarılar diliyorum. Kazanamayan arkadaşlar=>dünyanın sonu değil...belki böylesi bizim için daha iyidir. Umutları kaybetmeyelim. Şimdiden 2021 de önce kendime sonra buradaki gerekten isteyen ve hakeden arkadaşlarıma bol şans diliyorum.

• Bu arada aklıma bir şey geldi bu sohbet forumlarının içerisinde her ne kadar ingilizce adına çeşitli tavsiyeler olsa da, imkanlar doğrultusunda acaba derdimizi ingilizce anlatabileceğimiz chat room tarzı birbirimizin gelişimine ya da kendini eksik görenler için tavsiyeler adına bir oda mı kursak ya da böyle bir imkan olabilir mi @crazycells

• @nicomedian4135 DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

Bu arada aklıma bir şey geldi bu sohbet forumlarının içerisinde her ne kadar ingilizce adına çeşitli tavsiyeler olsa da, imkanlar doğrultusunda acaba derdimizi ingilizce anlatabileceğimiz chat room tarzı birbirimizin gelişimine ya da kendini eksik görenler için tavsiyeler adına bir oda mı kursak ya da böyle bir imkan olabilir mi @crazycells

İngilizce motivasyon adına bir düşünce belki de saçma bilemedim ama düşünceleriniz önemli arkadaşlar, önerileriniz neler...

• @nicomedian4135 bana mail adresini mesaj olarak gönderirsen, elimde güzel bi PDF kaynak var ingilizce için, gönderirim. 250 sayfa kadar. Türkçe olarak ingilizcenin konuşmanın mantığını anlatarak başlıyor. çok işine yarar. diğer arkadaşlarımda isteyen olursa mesaj atın. mesajınızı görünce gönderirim. paylaşmak istemedim link ile, telif hakkı falan var mı bilmiyorum çünkü e-kitap olarak.

• şimdi bu seneyi es geçtik madem.olurda seneye çıkmaz ihtimaline karşı en az 2 senemiz var. hem kendimize hemde geleceğe mesleki anlamda yatırım yapmak için heveslendim gerçekten. İzmirde bulunan tüm ücretsiz kurslara ön kayıt yaptırdım. boş vakit kaybetmemek için.

• @iacar sagol güzel bir paylaşım olur🙂

• Selamlar şimdiden ayırralım yerlerimizi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |