Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cagdas35, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar herkese.
    Gc için ilk başvurumdu ve ilk seferde çıkardım. Henüz 18 yaşındayım o yüzden eğer kart çıkarsa buradaki okulumu dondurup amerikada eğitimime devam etmeyi düşümdüğüm için izmirde ki bir firmaya pilotaj eğitimi için ulaştım. Konuştuktan sonra bana case numberimi sordu bende 11xxx dedim ve çıkma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Biraz morelim bozuldu ama foruma bakınca çok daha yüksek numaralar görünce merak ettim. Çıkma ihtimali gerçekten adamın bahsettiği kadar düşük müdür?

Case numaraniz cok kucuk, normal sartlar altinda hic problem cikmaz. Su tabloda son yillarda hep current oldugunu gorebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/bulten/

Baska bir tabloda 1999'dan itibaren tablo vardi, ve yine hep current olmus.
    Sartlarla ilgili bir probleminiz yoksa ve olaganustu bir durum olmazsa (ABD secimleri, korona vs. ), hic bir sikintiniz yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rec, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar merhaba,

Eşim üzerinden kazandık DS260 formunu doldurdup gönderdik. Sorum şu; bu süreçteyken ben yurtdışına 4-5 aylık çıkıp mülakat olmadan dönersem sürecimizi etkiler mi ? DS260 formunu doldurduktan sonra yurtdışına çıkma bilgilerim değişmiş oluyor. Mülakat esnasında bu bilgiyi verebilirim bu yüzden sorun yaşarmıyım ? Şimdiden teşekkürler.

sorun olmaz. bu bilgileri DS-260 formuna yazmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MUSTAFA-İNAL, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar...
    DS-260 formumu dün gönderdim.
    Yalnız bu banka hesabımda göstermem gereken miktar (15.000 USD) sorunsalı bayağı canımı sıkıyor.
    Günümüzde bu para 105.000 TL'ye tekabül ediyor.
    Amerikalılar için bir şey değil ama bizim için az bir para değil.
    Tek kişi gideceğim ve 7.000 USD kadar göstersem sorun çıkarırlar mı?
    Yani "en az 15.000 USD olmalı" diye yazılı bir kural mı var?

Yazili kural sayi belirtmiyor, fakat eger kalacak yeriniz ya da isiniz hazir degilse normal bir yasam surmek icin 7000 dolar cok bir para degil, birkac ayda tukenecek bir para hatta, ilk aylarda normalden cok daha fazla harcamaniz olacagini unutmayin, yani gideceginiz sehirde normalde bir bireyin harcamasi 2000 dolar ise, siz ilk aylarda 2000 dolardan cok daha fazlasini harcayacaginizin farkinda olmalisiniz.

ABD'de nasil yasayacaginizi, planlarinizi konsolosa sunabilirsiniz, kabul edip etmemek kendisine bagli.

• @hardrock, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@cagdas35, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar herkese.
    Gc için ilk başvurumdu ve ilk seferde çıkardım. Henüz 18 yaşındayım o yüzden eğer kart çıkarsa buradaki okulumu dondurup amerikada eğitimime devam etmeyi düşümdüğüm için izmirde ki bir firmaya pilotaj eğitimi için ulaştım. Konuştuktan sonra bana case numberimi sordu bende 11xxx dedim ve çıkma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Biraz morelim bozuldu ama foruma bakınca çok daha yüksek numaralar görünce merak ettim. Çıkma ihtimali gerçekten adamın bahsettiği kadar düşük müdür?

Case numaraniz cok kucuk, normal sartlar altinda hic problem cikmaz. Su tabloda son yillarda hep current oldugunu gorebilirsiniz:

Sartlarla ilgili bir probleminiz yoksa ve olaganustu bir durum olmazsa (ABD secimleri, korona vs. ), hic bir sikintiniz yok.

Umarım öyle olur hocam. Şu para işini çözersem başka sıkıntım çıkmaz diye diye düşünüyorum

• ⭐⭐⭐

Merhabalar herkese.

Size çıkma ihtimali düşük diyen arkadaş bu işi bilmiyor inanın 😊
    11k çok güzel bir case number

• @fetihy sözde uzun yıllar yurtdışında yaşamış sektörü bilen biriymiş.

@fetihy sözde uzun yıllar yurtdışında yaşamış sektörü bilen biriymiş.

Uzun yillar o arkadasi dinleme greencard hakkinda... 😃

• @semavi Güldürdün reyiz 😂😂😂

@hardrock, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar herkese.

Umarım öyle olur hocam. Şu para işini çözersem başka sıkıntım çıkmaz diye diye düşünüyorum

Insallah cikmaz merak etmeyin. Case numaraniz da cok guzel, cok erken yasta cikmasi da buyuk avantas! Para isi de bir sekilde cozulur. O konuda aklimda olan birkac tavs;yeyi paylasmadan evvel, Ingilizce seviyenizi ve lise/universitedeki akademik durumunuzu sorabilir miyim? Ingilizce'niz varsa ve iyi bir ortalamaya sahipseniz belki bir cozum uretilebilir.

• Merhaba kıymetli dostlar
    3 yıl sonra yine aranızdayım. 2018 yılı zedelerindenim. 50 kişi kala hakkımı kaybetmiştim. 240xx.
    3 yıl sonra 150xx hanıma çıktı. İnşallah bu kez olur. Herkese başarılar diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevzi, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba kıymetli dostlar
    3 yıl sonra yine aranızdayım. 2018 yılı zedelerindenim. 50 kişi kala hakkımı kaybetmiştim. 240xx.
    3 yıl sonra 150xx hanıma çıktı. İnşallah bu kez olur. Herkese başarılar diliyorum.

tebrikler 🙂 tekrardan hosgeldiniz...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba kıymetli dostlar

tebrikler 🙂 tekrardan hosgeldiniz...

Guzel haber... Tekrar tebrikler

• @crazycells teşekkür ederim sizi hatırladım😂. Sitenin adminlerinden olmalısınız.

• @nevzi Tebrikler ve bu defa bol sanslar...

• ⭐⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Uzun yillar o arkadasi dinleme greencard hakkinda... 😃

👏🏻👏🏻👏🏻

• ⭐⭐⭐

Zamanla formu takipte kaldıkça siz kendiniz de anlayacaksınız zaman herşeyin ilacıdır 😊

• ⭐⭐⭐

Merhaba kıymetli dostlar

Tebrik ederim bol şanş dilerim

• @semavi 😅😅 çok haklısın

• @fetihy evet daha acemisiyiz buraların. Ama forum olmasa ne yapardım bilmiyorum kuranlardan Allah razı olsun

• @hardrock Hocam Cbü Makine mühendisliğinde okumaktayım1. Sınıf yeni bitmiş bulunmakta. Ortalamam da 3.04 çok ufak yükselebilirde. İngilizce seviyeminde a2 civarı olduğunu düşünüyorum ama mülakat sırası gelene kadar daha iyi bir yere çekebileceğimi düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |